Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ η αναβάθμιση θα μας σβήσει όλα τα δεδομένα?

 

Απ ότι λένε όχι, δε θα σου σβήσει τα δεδομένα.

Δε το έχω δοκιμάσει προσωπικά όμως..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
δλδ η αναβάθμιση θα μας σβήσει όλα τα δεδομένα?

 

Όχι, δεν σου σβήνει τίποτα.

 

γιαννη δεν υπαρχει προβλημα με την αλλαγη αυτη με την εγγυηση?

 

Δεν έχω ενημέρωση από Samsung Hellas για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε root αν μας βγάλει το update να μην το περάσουμε;

Πρέπει να κάνουμε unroot πρώτα, ή απλά αν το περάσουμε χάνουμε το root;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

όσοι είμαστε ROOT θα πρέπει να κάνουμε UNROOT ? (για να περάσουμε το καινούργιο Firmware ) Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, δεν χρειάζεται να κάνετε unroot, απλά μετά την αναβάθμιση χάνεται το root και θα χρειαστεί να ξαναγίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε το βγάζει σε όλους την αναβάθμιση...ακόμα τουλάχιστον.

Προφανώς η αναβάθμιση βγαίνει σε όσες συσκευές είναι από Γερμανία.

Μαλλον αυτο συμβαινει, εμενα που ειναι αγορασμενο απο αμαζον.ντε μου βγαζει την αναβαθμιση κανονικα.

Περιμενω μερικα πρωτα ρεπορτς απο τους τολμηρους τους xda και μετα θα προχωρησω.

Παντως σαν πρωτες εντυπωσεις χρηστες που αναβαθμισαν αναφερουν [ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20728293&postcount=46 ] θετικα συμπερασματα και καποιες αλλαγες /νεες προσθηκες τυπου:

"the phone is feeling a bit snappier

-They add a nice drop shadow when you place icons and widgets on you're homescreen

-They add a new flashlight widget.

And unlocking is now superfast. it takes about 0.5sec to unlock"

και [ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20728600&postcount=48 ] :

"New Keyboard

New Photoeditor"

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

1) ο φακος widget καλος αλλα εχει τρεις σκαλες εντασης. Δλδ αν τον αναψεις για να σβησει πατας αλλες τρεις φορες. Δε μου αρεσε αυτο.

2) Το S Memo εχουν αλλαξει τα εικονιδια για να γραψεις με κειμενο ή με την πενα

3) Οταν κλειδωσει η οθονη κατω και στο κεντρο λεει το εξης μηνυμα "Περαστε το δαχτυλό σας απο την οθονη για ξεκλειδωμα". Και οντως ξεκλειδωνει ταχυτατα.

4) Νεο πρασινο εικονιδιο για το Τηλεφωνο (εχει πλεγμα πλεον)

5) το πληκτρολογιο εχει σταθερα στην πρωτη του γραμμη τους αριθμους 1 μεχρι 0. Πολυ βολικο εχεις ανα πασα στιγμη τα νουμερα παντα μπροστα σου.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

1) ο φακος widget καλος αλλα εχει τρεις σκαλες εντασης. Δλδ αν τον αναψεις για να σβησει πατας αλλες τρεις φορες. Δε μου αρεσε αυτο.

2) Το S Memo εχουν αλλαξει τα εικονιδια για να γραψεις με κειμενο ή με την πενα

3) Οταν κλειδωσει η οθονη κατω και στο κεντρο λεει το εξης μηνυμα "Περαστε το δαχτυλό σας απο την οθονη για ξεκλειδωμα". Και οντως ξεκλειδωνει ταχυτατα.

4) Νεο πρασινο εικονιδιο για το Τηλεφωνο (εχει πλεγμα πλεον)

 

Για το φακό να προσθέσω ότι δουλεύει και όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη πράγμα πολύ καλό.

Επίσης όταν ξεκλειδώνει η οθόνη εκτός από μικρή βελτίωση στη ταχύτητα δε κάνει πλέον σε καμιά περίπτωση το lag που μας είχε ταλαιπωρείσει στο s2 πράγμα πολύ σημαντικό αισθητικά για μένα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα, Ηλιααααααααα θα δούμε και εμείς οι root φως :)
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα, Ηλιααααααααα θα δούμε και εμείς οι root φως :)

 

άλλοι λένε ότι κατάφεραν να κάνουν root, άλλοι όχι...αυτό προσπαθώ να διαπιστώσω...άλλα σίγουρα δε θα αργήσει...:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγω το κατεβασα μεσω wifi, αλλα και σε αυτη τη αναβάθμιση μου εβγαλε error οτι απετυχε η εγκατασταση...

την προηγουμενη την εκανα τελικα μεσω kies..

1. ειχα μπαταρια 33%... μηπως φταιει αυτο που δεν ολοκληρωσε την αναβάθμιση????

2.κατεβασε 72mb...που τα αποθηκευει να τα σβησω??? ή πρεπει να κανω wipe cache???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδωσα το μαυρο και πηρα τη λευκη εκδοση (και μια διαφανη θηκη σιλικονης). Πραγματικα πολυ ομορφο, οσοι το σκεφτεστε αξιζει τον κοπο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδωσα το μαυρο και πηρα τη λευκη εκδοση (και μια διαφανη θηκη σιλικονης). Πραγματικα πολυ ομορφο, οσοι το σκεφτεστε αξιζει τον κοπο...

 

Εσύ αγόρι μου είσαι εκτός συναγωνισμού... Δεν παλεύεσαι....

Εμένα πάντως μου αρέσει πιο πολύ το μαύρο... Μου κάνει πιο κλασάτο, πιο επαγγελματικό....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αγόρι μου είσαι εκτός συναγωνισμού... Δεν παλεύεσαι....

Εμένα πάντως μου αρέσει πιο πολύ το μαύρο... Μου κάνει πιο κλασάτο, πιο επαγγελματικό....

 

Ειναι σιγουρα πιο business το look του μαυρου και το λευκο θεωρητικα ειναι πιο "ταιριαστο" στο γυναικειο φιλο.

Αλλα μπροστα στις ετικετες και στα "θελω" και πρεπει των εταιριων και της "μοδας" απλα κλεινω τα ματια και παω με το γουστο μου.

Και στην προκειμενη το λευκο χρωμα υπερισχυσε με ανεση ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πριν λίγο μου έβγαλε οτι υπάρχει νέα έκδοση firmware (περίπου 15mb) . Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο πλαίσιο, οπότε η αναβάθμιση είναι και για τα Ελληνικά note. Τώρα έχει την έκδοση N7000XXKK5.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε εμένα πριν λίγο μου έβγαλε οτι υπάρχει νέα έκδοση firmware (περίπου 15mb) . Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο πλαίσιο, οπότε η αναβάθμιση είναι και για τα Ελληνικά note. Τώρα έχει την έκδοση N7000XXKK5.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι η XXKL7;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδωσα το μαυρο και πηρα τη λευκη εκδοση (και μια διαφανη θηκη σιλικονης). Πραγματικα πολυ ομορφο, οσοι το σκεφτεστε αξιζει τον κοπο...

 

Μέχρι των Φώτων σου δίνω διορία. . . :D

Καλορίζικο!!

 

(δε φαντάζομαι να έχει κάποια διαφορά από το μπλε-μαύρο; Τα ακουστικά Βαγγέλη τί χρώμα είναι;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τα games (Order & Chaos Online - Backstab) ,εμένα μου βγάζουν ασυμβατότητα.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε οταν γραφουμε στο πληκτρολογιο υπαρχουν οι αριθμοι παντα στην πρωτη γραμμη. Ετσι δεν χρειαζεται να πατησουμε το κουμπι 123 για να μας παει στους αριθμους. Εγω τουλαχιστον ειναι κατι που με βολεψε απιστευτα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε οταν γραφουμε στο πληκτρολογιο υπαρχουν οι αριθμοι παντα στην πρωτη γραμμη. Ετσι δεν χρειαζεται να πατησουμε το κουμπι 123 για να μας παει στους αριθμους. Εγω τουλαχιστον ειναι κατι που με βολεψε απιστευτα.

 

Ναι ειναι ευχαριστη προσθηκη κι επειδη βλεπω οτι για τα περισσοτερα product codes (πλην Γερμανικων) δεν εχει ερθει η αναβαθμιση, βλεπω να αρχιζουμε σιγα σιγα παλι τα φλασαρισματα :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε οταν γραφουμε στο πληκτρολογιο υπαρχουν οι αριθμοι παντα στην πρωτη γραμμη. Ετσι δεν χρειαζεται να πατησουμε το κουμπι 123 για να μας παει στους αριθμους. Εγω τουλαχιστον ειναι κατι που με βολεψε απιστευτα.

Και εμενα:cool:

Γενικα ολες οι αλλαγες που εφερε η XXKL7 ειναι καλοδεχουμενες και βελτιστοποιουν την εμπειρια χρησης του ΝΟΤΕ.

Το μονο που θα ηθελα να μην υπηρχε, ειναι αυτο το "Swipe screen to unlock", ελπιζω να βρεθει καποιος τροπος να το απενεργοποιησουμε.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε οταν γραφουμε στο πληκτρολογιο υπαρχουν οι αριθμοι παντα στην πρωτη γραμμη. Ετσι δεν χρειαζεται να πατησουμε το κουμπι 123 για να μας παει στους αριθμους. Εγω τουλαχιστον ειναι κατι που με βολεψε απιστευτα.

 

Ομολογουμενος δε το είχα δει γιατί χρησιμοποιω κυρίως swype για την πληκτρολογηση

Ευχάριστη προσθήκη αν και θα συνεχίσω λόγο συνήθειας να χρησιμοποιω το swype πάντως είναι μια ακόμη επιλογή..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πριν λίγο μου έβγαλε οτι υπάρχει νέα έκδοση firmware (περίπου 15mb) . Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο πλαίσιο, οπότε η αναβάθμιση είναι και για τα Ελληνικά note. Τώρα έχει την έκδοση N7000XXKK5.

 

Εμενα δε μου την εβγαλε ακομα...

Μπορει καποιος να κανει ποστ τα αρχεια myfiles.apk / myfiles.odex γιατι ειχα απεγκαταστησει την εφαρμογη;

τα χρειαζομαι γιατι οταν παω να κανω attach σε email μου ζηταει την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.να ρωτησω κατι? Σε λευκο σε ποιο σιτε το εχετε βρει? Στο αμαζον.ντε υπαρχει? Ας μου στελει καποιος καποιο λινκ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...