Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου συγνωμη αλλα δεν σε καταλαβα.. Δηλαδη το 563€ ειναι ευρωπαικο? Εχει ομως ελλινηκα? Διοτι εχουμε και ενα θεμα με τα Αγγλικα :-P

 

Φίλε μου εγώ το αγόρασα 568 από σκρουτζομάγαζο και το βιβλιαράκι της εγγύησης περιλαμβάνει και την ελληνική γλώσσα. Επίσης επικοινώνησα και με το κατάστημα, μου επιβεβαίωσε την ισχύ της εγγύησης και μάλιστα μου είπε πως σε περίπτωση βλάβης το στέλνω σε αυτούς και αυτοί με τη σειρά τους στη Samsung Hellas.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου εγώ το αγόρασα 568 από σκρουτζομάγαζο και το βιβλιαράκι της εγγύησης περιλαμβάνει και την ελληνική γλώσσα. Επίσης επικοινώνησα και με το κατάστημα, μου επιβεβαίωσε την ισχύ της εγγύησης και μάλιστα μου είπε πως σε περίπτωση βλάβης το στέλνω σε αυτούς και αυτοί με τη σειρά τους στη Samsung Hellas.

site του καταστηματος απο το οποιο εκανες την αγορα?? στο skroutz βγαζει 29 καταστηματα απο 563 εως 699

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το αγόρασα 568 από σκρουτζομάγαζο και το βιβλιαράκι της εγγύησης περιλαμβάνει και την ελληνική γλώσσα. Επίσης επικοινώνησα και με το κατάστημα, μου επιβεβαίωσε την ισχύ της εγγύησης και μάλιστα μου είπε πως σε περίπτωση βλάβης το στέλνω σε αυτούς και αυτοί με τη σειρά τους στη Samsung Hellas.

 

site του καταστηματος απο το οποιο εκανες την αγορα?? στο skroutz βγαζει 29 καταστηματα απο 563 εως 699

 

Ίδια περίπτωση κι εγώ. Από το bird phone το αγόρασα πριν από δύο εβδομάδες περίπου. Η συσκευή προοριζόταν για Γερμανία και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Ελληνικά κανονικότατα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος στο πληκτρολόγιο του note στην θέση του πλήκτρου με το σηματάκι της ηχογράφησης να αντιστοιχηθεί το κόμμα (,). Θεωρώ οτι έτσι θα γίνει πολύ πιο βολικό το πληκτρολόγιο.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος στο πληκτρολόγιο του note στην θέση του πλήκτρου με το σηματάκι της ηχογράφησης να αντιστοιχηθεί το κόμμα (,). Θεωρώ οτι έτσι θα γίνει πολύ πιο βολικό το πληκτρολόγιο.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Καλημερα Γιαννη και χρονια πολλα και σε σενα..

Ο μονος τροπος για να αλλαξει ενα πληκτρολογιο ειναι απο καποιον themer για custom rom.Αν και δεν εχω δει κανεναν να το εχει αλλαξει...

 

Η ΧΧKL7 ειναι εδω!!!

Ερχεται απο Γερμανια αυτη τη φορα και οχι απο Ινδια οπως η ΚL3...;)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!Μη τη δοκιμασει κανεις αν δε δουμε περαιτερω λεπτομερειες!!!!Μονο για τους τολμηρους!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία καλή φάση ,8.14 εσύ 8.15 εγώ , σορυ φίλε δεν πρόλαβα να το δω για να μην το ποσταρω :lol: Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη και χρονια πολλα και σε σενα..

Ο μονος τροπος για να αλλαξει ενα πληκτρολογιο ειναι απο καποιον themer για custom rom.Αν και δεν εχω δει κανεναν να το εχει αλλαξει...

 

Η ΧΧKL7 ειναι εδω!!!

Ερχεται απο Γερμανια αυτη τη φορα και οχι απο Ινδια οπως η ΚL3...;)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!Μη τη δοκιμασει κανεις αν δε δουμε περαιτερω λεπτομερειες!!!!Μονο για τους τολμηρους!!!

 

Μου έχει έρθει το update. Μάλλον επειδή το κινητό μου είναι από γερμανία. Άντε ρε παιδιά οι τολμηροί να ακούσουμε εντυπώσεις για να το κατεβασουμε κι εμείς... :D

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει το update. Μάλλον επειδή το κινητό μου είναι από γερμανία. Άντε ρε παιδιά οι τολμηροί να ακούσουμε εντυπώσεις για να το κατεβασουμε κι εμείς... :D

 

Αν δεν εισαι root μαλλον απο σενα περιμενουμε ολοι να ενημερωθουμε για το νεο filmware!!!:p

Οι υπολοιποι με root πρεπει να προσεχουν!!!:p

 

Αντε ντε!!κατεβασε το!!!!lol

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι root μαλλον απο σενα περιμενουμε ολοι να ενημερωθουμε για το νεο filmware!!!:p

Οι υπολοιποι με root πρεπει να προσεχουν!!!:p

 

Αντε ντε!!κατεβασε το!!!!lol

 

Είμαι στη δουλειά και δεν εχω wifi ρε γμτ. Απλά είδα το ποστ σου και έκανα ένα check for updates και είδα ότι έχει έρθει. Θα πρέπει να περιμένετε το απόγευμα για να σας πω εντυπώσεις εγώ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι root μαλλον απο σενα περιμενουμε ολοι να ενημερωθουμε για το νεο filmware!!!:p

Οι υπολοιποι με root πρεπει να προσεχουν!!!:p

 

Αντε ντε!!κατεβασε το!!!!lol

 

Το κατέβασα πριν λίγο μέσω wifi ήταν 71.16 mb έκανε εγκατάσταση η οποία δε κράτησε ούτε 5` και τώρα έχω τη νέα έκδοση.

Δεν έχασα τίποτα από επαφές αρχεία.

Το μενού μου φαίνεται scrolari κάπως πιο smooth με το TW αν και στον opera δε βλέπω διάφορες.

Θα το ψάξω μετά γιατί σε λίγο πάω να πληρώσω τελοι κυκλοφορίας και άστα με τις ουρές!

Ότι θέλετε ρωτάτε.

 

Edit

Τελικά κ στον opera πάει πολύ καλύτερα από πριν και πολύ κοντά στο κορυφαίο s2.

Edited by manan69t
opera scrolling..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

βγήκε update από την samsung? γιατί δε μου έχει έρθει ειδοποίηση? πως μπορώ να του πω να κοιτάξει για update? να φανταστώ ότι δε χρειάζεται να κρατήσω back up.... ε??
Link to comment
Share on other sites

αναμονή για φόρτιση...

 

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μέσω kies και όταν έφτασε στο κρίσιμο σημείο της εγκατάστασης μου έγραψε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει λόγω μη πλήρους φορτισμένης μπαταρίας!

 

οπότε περιμένω να φορτίσει για να το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη και χρονια πολλα και σε σενα..

Ο μονος τροπος για να αλλαξει ενα πληκτρολογιο ειναι απο καποιον themer για custom rom.Αν και δεν εχω δει κανεναν να το εχει αλλαξει...

 

Η ΧΧKL7 ειναι εδω!!!

Ερχεται απο Γερμανια αυτη τη φορα και οχι απο Ινδια οπως η ΚL3...;)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!Μη τη δοκιμασει κανεις αν δε δουμε περαιτερω λεπτομερειες!!!!Μονο για τους τολμηρους!!!

εχει κωδικο το zip.μπορεισ να τον πεις?καλημερα και χρονια σου πολλα.ΟΚ οκ τον βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κωδικο το zip.μπορεισ να τον πεις?καλημερα και χρονια σου πολλα.ΟΚ οκ τον βρηκα.

 

καλημέρα και χρόνια πολλά και σε σένα...

Για όποιον δε βρίσκει τον κωδικό λοιπόν, είναι samfirmware.com

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν φύγω δοκίμασα τη κάμερα, το video συγκεκριμένα κ με εντυπωσίασε που δεν είχε lag παρ όλο που κουνούσα γρήγορα τη κάμερα πέρα δώθε.

Επίσης πήρα την εξυπηρέτηση πελατών της Sim κάρτας μου (μιας κ δε το χρησιμοποιώ δα τηλέφωνο) για δοκιμή του ακουστικού και άκουγα καλύτερα χωρίς τη παραμόρφωση κ τα τριξιματα που είχα έως τώρα.

Πλέον είναι πολύ πιο φυσιολογικό.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε και μενα το kies την αναβαθμιση. θα την κανω και θα σας πω νεοτερα.

οταν λετε μου εβγαλε την εκδοση εννοητε update android 2.3.+ ?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

οταν λετε μου εβγαλε την εκδοση εννοητε update android 2.3.+ ?

 

μια αναβαθμιση μπορει να ειναι σε μια νεοτερη εκδοση android (απο 2.3.5 σε 2.3.6) ή μπορει να ειναι ιδια εκδοση android αλλα αλλου kernel και αλλου φασματος.

TCe
Link to comment
Share on other sites

πως κάνατε update? πηγα και χειροκίνητα (settings -> about phone -> software update) να κανω αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν νεότερες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

πως κάνατε update? πηγα και χειροκίνητα (settings -> about phone -> software update) να κανω αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν νεότερες εκδόσεις.

 

Δε το βγάζει σε όλους την αναβάθμιση...ακόμα τουλάχιστον.

Προφανώς η αναβάθμιση βγαίνει σε όσες συσκευές είναι από Γερμανία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

από expansys το έχω αγορασμένο. όπως και να 'χει θα περιμένουμε.. :/

 

νεότερα για το ICS υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια αναβαθμιση μπορει να ειναι σε μια νεοτερη εκδοση android (απο 2.3.5 σε 2.3.6) ή μπορει να ειναι ιδια εκδοση android αλλα αλλου kernel και αλλου φασματος.

 

Μπορεί να είναι και τα δύο αλλά και όχι μόνο.

 

Δε το βγάζει σε όλους την αναβάθμιση...ακόμα τουλάχιστον.

Προφανώς η αναβάθμιση βγαίνει σε όσες συσκευές είναι από Γερμανία.

 

Αν μπεις με τον κωδικό *#272*IMEI# στα sales codes και αλλαχθεί το υπάρχον δεν DBT (αν είναι διαθέσιμο), θα έρθει κανονικά η αναβάθμιση. (Προσοχή... κάνει hard reset τη συσκευή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και τα δύο αλλά και όχι μόνο.

 

 

 

Αν μπεις με τον κωδικό *#272*IMEI# στα sales codes και αλλαχθεί το υπάρχον δεν DBT (αν είναι διαθέσιμο), θα έρθει κανονικά η αναβάθμιση. (Προσοχή... κάνει hard reset τη συσκευή).

γιαννη δεν υπαρχει προβλημα με την αλλαγη αυτη με την εγγυηση?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...