Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια υπαρχει προγραμα που να ενυσχυει την ενταση του ηχου κατα την αναπαραγωγη τραγουδιων η ραδιο.

 

Υπάρχει αυτό, λένε ότι δουλεύει και στο Note, δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Και πως θα το αλλαξω??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3917639#post3917639

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα χρειαστεί να αλλάξεις το sales code σε DBT για να κάνει την αναβάθμιση.

 

Γιαννη μιας και πλεον θα εισαι μονιμος θαμωνας εδω (ελπιζω για καιρο) και μιας που εισαι master στα threads, καλο θα ηταν σε συνεργασια με τον sakiss να φτιαχνατε καποιους οδηγους στη 1η σελιδα για ολα τα παιδια (πχ tips & tricks κ.α.).

Οτι μπορω θα βοηθησω και εγω αν θελησεις να το αρχισεις...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το sales code μου ειναι ηδη DBT.μεσω KIES απο pc θα δοκιμασω κι αμα γινει καλος.

 

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταπληκτικό τηλέφωνο.Πρώτη φόρτιση δύο αναβαθμίσεις, μοντάρισμα του τηλεφώνου με εφαρμογές και όλα τα άλλα.Δεν το άφησα από τα χέρια μου.Συνέχεια το wi-fi ανοιχτό.....Ύπνος 6 ώρες και το τηλέφωνο ανοιχτό και κράτησε 28 ώρες!!!!! Απίστευτο!!!

καπου ειχα διαβασει φιλε οτι οταν περνεις την συσκευη δεν την βαζεις να φορτιση με την μια το κρατας ετσι μεχρι να πασει η μπαταρια τελειος αυτο λενε θελει 3 φορες... αδιασμα φορτισμα full και μετα κραταει περισσοτερο η μπαταρια... δεν ξερω αν ισχυει βεβαια

 

Edit : εχεις δικιο costsa41 ΔΕΝ θελει πανω απο 3 φορες γιατι πεφτει.... ξεχασα να το αναφερο

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό, λένε ότι δουλεύει και στο Note, δεν το έχω δοκιμάσει.

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3917639#post3917639

 

Λίγο προσοχή γιατί για να δουλέψει πρέπει να είναι root (δε το πρόσεξα το "πλήρωσα" και το επέστρεψα! )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ακομη διαφορα που ειδα ειναι η εξης: Οταν παταμε το δεξι μπλε κουμπι Εφαρμογές και μπαινουμε στο μενου μετα το κουμπι λεει Σπιτι (ενω μεχρι τωρα ελεγε Home). Και στο GS2 μαμα με 2.3.4 Home λεει και οχι Σπιτι.
TCe
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..

 

όταν λέτε ότι κάνετε αναβάθμιση μέσω KIES τι εννοείται? Το KIES δεν είναι απλά ένα πρόγραμμα για να βλέπεις τα περιεχόμενα της συσκευής σου σε κάποια IP? Update πως κάνετε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να κάνετε unroot, απλά μετά την αναβάθμιση χάνεται το root και θα χρειαστεί να ξαναγίνει.

 

Το root το κανουμε με τον ιδιο τροπο?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το έχετε δει, ένας απλός τρόπος για να αποκτήσετε 50GB online storage για το Android σας.

Πρόκειτε για το BOX service που δίνει ως 31/12 offer 50GB στους κατόχους LG Android devices ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20641328

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Απλά καταπληκτικό τηλέφωνο.Πρώτη φόρτιση δύο αναβαθμίσεις, μοντάρισμα του τηλεφώνου με εφαρμογές και όλα τα άλλα.Δεν το άφησα από τα χέρια μου.Συνέχεια το wi-fi ανοιχτό.....Ύπνος 6 ώρες και το τηλέφωνο ανοιχτό και κράτησε 28 ώρες!!!!! Απίστευτο!!!

 

τι να πω ρε συ φιλε....

εμενα με ολη μερα με wifi ανοιχτο skype msn και λιγες κλησεις πρπ 12 ωρες!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε συ φιλε....

εμενα με ολη μερα με wifi ανοιχτο skype msn και λιγες κλησεις πρπ 12 ωρες!

 

Σιγουρα καποια απο τις εφαρμογες σου τρωει τη μπαταρια...

Ψαξε το λιγο (βαλε πχ το betterbatterystats) και θα τη βρεις τη λυση.

Χθες το βραδυ επεσα να κοιμηθω με 70% μπαταρια και ξυπνησα με...69%...σε 7 ωρες εχασε μονο 1%.

Δε μου εχει συμβει ποτε σε android συσκευη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εμενα μετα απο 32 ωρες ειναι στο 57%

το βραδυ στο 95 και το πρωι στο 93%

τρομερο τηλεφωνο σε ολα του

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εμενα μετα απο 32 ωρες ειναι στο 57%

το βραδυ στο 95 και το πρωι στο 93%

τρομερο τηλεφωνο σε ολα του

 

Υποθέτω με ελάχιστο ή καθόλου data connection και περιορισμένο WiFi ;

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

συνολικα γυρω στην 1 ωρα wifi αλλα πολυ παιχνιδι και πολλα τηλεφωνα
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλό ακούγεται! :)

 

Εγώ με την Rocket 11, βγάζω περίπου 24h, με GPRS ή 3G on περίπου 12h, Wifi σπίτι γύρω στις 5h και οι υπόλοιπες που κοιμάμαι με το τηλέφωνο κανονικά ανοιχτό αλλά χωρίς data/wifi. Σύνηθες display on time γύρω στις 4h. Κλήσεις 1h, αρκετά SMS και κάποιες 10αδες mail.

 

Καλά είναι :D

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Μέτοχος δεν ειμαι στην samsung αλλα αυτα ειναι ευχάριστα νεα για το μελλον του κινητου μας!!!

1 εκατομμύριο πωλήσεις σε 2 μηνες το note!!!!

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-galaxy-note-reaches-1-million-sales-3555/

 

 

edit να δω το ιδιο και σε 3d!!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μέτοχος δεν ειμαι στην samsung αλλα αυτα ειναι ευχάριστα νεα για το μελλον του κινητου μας!!!

1 εκατομμύριο πωλήσεις σε 2 μηνες το note!!!!

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-galaxy-note-reaches-1-million-sales-3555/

 

 

edit να δω το ιδιο και σε 3d!!!

 

Για μια συσκευη που ειναι για πολυ δυσκολο κοινο και για λιγους (λογω μεγεθους).

Εκανε μπαμ απο την πρωτη στιγμη οτι θα εχει τρομερη εμπορικη επιτυχια για τα δεδομενα της. Εμενα οι πωλησεις με αφηνουν αδιαφορο εκτος απο 2 λογους:

1) θα υπαρξει σιγουρα διαδοχος

2) θα μαζευτουν και πολλοι αξιολογοι χρηστες και developers...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Aπό 3,7 έρχομαι κι εγώ! Από το καταπληκτικό htc DS!! Όμως τώρα δεν μπορώ να το κοιτάξω. ΑΛΛΗ αίσθηση το note! Προσαρμόστηκα πάρα πολύ εύκολα στο μέγεθος και μου αρέσει τρελά!

εγω που ερχομαι απο 3,2 galaxy 3 :P λες να ειναι και σε μενα ευκολο? ;)

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Σαμσουνγκ πιστευω πως εριξε στην αγορα με το ΝΟΤΕ την πιο καινοτομα συσκευη μετα το 2007 που πρωτοπαρουσιαστηκε το αι-φον.

Συσκευη που ειναι ενα στοιχημα στο οποιο εχει ριξει γερο πονταρισμα και που οπως δειχνουν τα πραγματα της βγαινει.

Πολλοι πιστευαν οτι ειναι "δυσκολη" για τον πολυ κοσμο, ομως οι πωλησεις δειχνουν οτι το ΝΟΤΕ εχει το γκελ που απαιτειται (τουλαχιστον στους απανταχου geeks) για να καθιερωθει για τα καλα στην αγορα των σμαρτφοουνς.

Ευτυχως για εμας που εχουμε αγαπησει το ΝΟΤΕ. Mιας που αν πηγαινει καλα εμπορικα και καλο σαπορτ θα εχει απο την μαμα εταιρια(το εχω ενα μηνα κ ηδη εχουν βγει δυο αναβαθμισεις firmware ),και οπως πολυ σωστα λεει και ο v@gelis

1) θα υπαρξει σιγουρα διαδοχος

2) θα μαζευτουν και πολλοι αξιολογοι χρηστες και developers...

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι να λεμε,το note ειναι πραγματικα 1 κατηγορια μονο του.

Εμενα μου αφηνει μια αισθηση premium στη χρηση και λογο "ΑΥΤΗΣ" της οθοναρας που αναγκαστικα αυξανει το μεγεθος του το οποιο για μενα ειναι το ιδανικο για τη χρηση που το θελω γιατι οπως λεω παντα..το τατς θελει χωρο!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Σαμσουνγκ πιστευω πως εριξε στην αγορα με το ΝΟΤΕ την πιο καινοτομα συσκευη μετα το 2007 που πρωτοπαρουσιαστηκε το αι-φον.

 

Αν και ακουγεται βαρυγδουπο, αρχιζω και το πιστευω κι εγω αυτο. Κι ο βασικος λογος ειναι η αλματωδης αναπτυξη καινοτομων εφαρμογων (αλλα και παιχνιδιων), που δεν ειχαν συσκευη να "αναδειχθουν" και να αξιοποιηθουν.

Το note αυτο ακριβως εφερε και χωρις να αποτελεσει μια επανασταση (με τη συμβατικη εννοια του ορου), με το form factor του προσεδωσε τα χαρακτηριστικα που ελειπαν απο την αξιοποιηση ακριβως αυτης της εξελιγμενης βιβλιοθηκης λογισμικου για τα smartphones λιγο πριν το 2012...

Με απλα λογια, καλες οι εφαρμογες, αλλα χρειαζοταν και ο συνδυασμος οθονης + touch sensor και με το Note βρεθηκε ο καταλληλος εκφραστης αυτων...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακουγεται βαρυγδουπο, αρχιζω και το πιστευω κι εγω αυτο. Κι ο βασικος λογος ειναι η αλματωδης αναπτυξη καινοτομων εφαρμογων (αλλα και παιχνιδιων), που δεν ειχαν συσκευη να "αναδειχθουν" και να αξιοποιηθουν.

Το note αυτο ακριβως εφερε και χωρις να αποτελεσει μια επανασταση (με τη συμβατικη εννοια του ορου), με το form factor του προσεδωσε τα χαρακτηριστικα που ελειπαν απο την αξιοποιηση ακριβως αυτης της εξελιγμενης βιβλιοθηκης λογισμικου για τα smartphones λιγο πριν το 2012...

Με απλα λογια, καλες οι εφαρμογες, αλλα χρειαζοταν και ο συνδυασμος οθονης + touch sensor και με το Note βρεθηκε ο καταλληλος εκφραστης αυτων...

 

Καθολου βαρυγδουπος βαγγελη...

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα για το note...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακουγεται βαρυγδουπο, αρχιζω και το πιστευω κι εγω αυτο. Κι ο βασικος λογος ειναι η αλματωδης αναπτυξη καινοτομων εφαρμογων (αλλα και παιχνιδιων), που δεν ειχαν συσκευη να "αναδειχθουν" και να αξιοποιηθουν.

Το note αυτο ακριβως εφερε και χωρις να αποτελεσει μια επανασταση (με τη συμβατικη εννοια του ορου), με το form factor του προσεδωσε τα χαρακτηριστικα που ελειπαν απο την αξιοποιηση ακριβως αυτης της εξελιγμενης βιβλιοθηκης λογισμικου για τα smartphones λιγο πριν το 2012...

Με απλα λογια, καλες οι εφαρμογες, αλλα χρειαζοταν και ο συνδυασμος οθονης + touch sensor και με το Note βρεθηκε ο καταλληλος εκφραστης αυτων...

 

Η μεγαλύτερη επιτυχία της Samsung θα είναι αν εσύ το κρατήσεις πάνω από 4 μήνες..:p

Πιστεύω ότι λες τα πιο σωστά πράγματα, τροφή για τη σκέψη.

Μπράβο Βαγγέλη..Άλλωστε εσύ μου άνοιξες πρώτος τα ματιά...Και από ότι βλέπουμε ανοίγουν σιγά σιγά τα ματιά και σε μεγάλα μυαλά του development που αυτό είναι το σημαντικότερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και μια ερωτησουλα οποιος γνωριζει.κατα ποσο ειναι μεγαλυτερο το note απο το galaxy s tab με τις 5 ιντσες;ψηνομαι αγρια οπως καταλαβαινετε αλλα κολαω στο θεμα μεγεθος για καθημερινη χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...