Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αξίζει το τηλέφωνο? το βρήκα 300 καινούργιο από φίλο

 

και γιατι να το παρεις 300 απο τον φιλο σου και να μην το παρεις 285 απο εδω που θα εχεις και 2 γεματα χρονια εγγυηση???

 

http://www.mrmobi.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-N7000-ASPRO.874072.html

 

οσο για το αν αξιζει ειναι κατι που εσυ θα το κρινεις.εμενα με βολεψε παρα πολυ αλλα μετα τη jb αν δεν ασχοληθεις με ρουτ και καστομ ρομ δε νομιζω πως θα ειναι και τοσο καλη η εμπειρια που θα εχεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ! Μετά από την αναβάθμιση σε 4.1.2 παρατήρησα, ότι δεν μπορεί με τίποτα να παίξει video youtube είτε από την εφαρμογή είτε από σελίδες, με internet data. Όταν είμαι σε wifi, όλα παίζουν απροβλημάτιστα, ενώ όταν δοκιμάζω από data μου βγάζει συνέχεια μήνυμα, αδύνατη η σύνδεση με διακομιστή. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι, έχω μία απορία, η samsung έχει βγάλει για το Galaxy S3 μπαταρία 4500 mAh.

Για το δικό μας, n7000 που είναι και πιο ενεργοβόρο, γιατί δέν έχει βγάλει μπαταρία μεγάλης χωριτικότητας ;;

Έχετε υπόψιν σας, μήπως κάποιος άλλος έχει βγάλει καμιά ενισχυμένη μπαταρία για το κινητό μας, να την αγοράσω ;;

Τα 2500 mAh, της μπαταρίας του, με ενασχόληση μαζί του, τις 4-4,5 ώρες δεν τις βγάζουνε.

Α ρε Samsung.

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι, έχω μία απορία, η samsung έχει βγάλει για το Galaxy S3 μπαταρία 4500 mAh.

Για το δικό μας, n7000 που είναι και πιο ενεργοβόρο, γιατί δέν έχει βγάλει μπαταρία μεγάλης χωριτικότητας ;;

Έχετε υπόψιν σας, μήπως κάποιος άλλος έχει βγάλει καμιά ενισχυμένη μπαταρία για το κινητό μας, να την αγοράσω ;;

Τα 2500 mAh, της μπαταρίας του, με ενασχόληση μαζί του, τις 4-4,5 ώρες δεν τις βγάζουνε.

Α ρε Samsung.

 

Καποια παιφια πηραν απο ebay νομιζω 5000 mah αλλα ειναι πολυ χοντρη και ερχεται με παχυτερο καπακι.εγω πηρα απο ebay 2 ανκερ 2700 με εξωτερικο φορτιστη στα 22€.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κάποιο τρόπο να ενεργοποιώ τη καταγραφή video χωρίς να έχω πρόσβαση στην οθόνη.

η camera app του note 2 πχ επιτρέπει να αναθέσεις στο πλήκτρο έντασης να το κάνει αυτό.

η app του android απο 4.3 και πάνω επίσης, αλλά όταν την εγκαθιστώ κρασάρει.

έχει κάποιος λύση ή κάποια άλλη πρόταση?

είμαι με στοκ γερμανική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδη δεν προλαβα την προσφορα απο το πλαισιο αν πουλαει καποιος το Νοτε του ας στειλει ενα πμ.Παρακαλω μονο αριστες συσκευες σε λευκο χρωμα κατα προτιμηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Το κινητο μου και παλι αργει απιστευτα. Κάποτε μου ειχατε πει να κανω διαγραφη cache η κατι τετοιο. Δεν εχω κανει ποτέ reset. Θελω να κανω παλι διαγραφη cache και δεν θυμαμαι πως γινεται........... Τη βοηθεια σας please......

Επισης αν νομιζετε οτι πρεπει να κανω κατι αλλο αυτη τη φορα, καλοδεχουμενο!:p

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Το κινητο μου και παλι αργει απιστευτα. Κάποτε μου ειχατε πει να κανω διαγραφη cache η κατι τετοιο. Δεν εχω κανει ποτέ reset. Θελω να κανω παλι διαγραφη cache και δεν θυμαμαι πως γινεται........... Τη βοηθεια σας please......

Επισης αν νομιζετε οτι πρεπει να κανω κατι αλλο αυτη τη φορα, καλοδεχουμενο!:p

 

Καλησπερα,

Δες εδω

http://droidtricks.blogspot.gr/2012/02/how-to-boot-samsung-galaxy-note-into.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα : Καθως επεξαργαζομαι την συσκευη μου (note 1) με μπαταρια σχεδον γεματη ξαφνικα σβηνει και οταν το ξαναανοιγω η μπαταρια σχεδον εχει αδειασει και θελει αμεσα παλι φορτιση. Το περιεργο ειναι οτι οταν παει να σβησει (το καταλαβαινω απο κατι νερα που κανει η οθονη, αν προλαβω να το κλεισω απο το κουμπι στο πλαι και το αφησω κλειστο για πεντε λεπτα και το ξαναανοιξω δεν σβηνει μεχρι να το ξαναεπεξεργαστω για λιγη ωρα και μετα παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταιει ; Ειναι θεμα μπαταριας ; η software ; ρωταω μηπως γλιτωσω το hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο ειναι οτι η μπαταρια σου σε ειδοποιει πως θελει αλλαγμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω τους experts του forum -δηλώνοντας πολύ βασική χρήστης της τεχνολογίας- τι τρόπους έχουν να μου προτείνουν για back up των δεδομένων του galaxy note n7000 όχι μέσα στη συσκευή αλλά στον υπολογιστή μου. Μπορεί να γίνει αυτό με το Back Up Pro (που το έχω ήδη ως app); Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο οποίο να μπορώ να τα ανοίγω ως δεδομένα (πχ. τα sms μου, τις επαφές μου); Να ανοίγουν δηλ τα αρχεία και να τα διαβάζω κανονικά ως περιεχόμενο.

Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη, κι αν συνοδεύεται από κάποιο έτοιμο tutorial, ακόμη καλύτερα :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μία ακόμη ερώτηση: αν διαγράψω όλα τα δεδομένα από τη συσκευή και τα έχω αντιγράψει στην sd card (πχ. με back up pro) είναι εξασφαλισμένο ότι μπορώ να τα μεταφέρω πίσω στη συσκευή; Και δεν εννοώ τα apps, αλλά όλα τα δεδομένα (sms, calendar, bookmarks etc.)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μία ακόμη ερώτηση: αν διαγράψω όλα τα δεδομένα από τη συσκευή και τα έχω αντιγράψει στην sd card (πχ. με back up pro) είναι εξασφαλισμένο ότι μπορώ να τα μεταφέρω πίσω στη συσκευή; Και δεν εννοώ τα apps, αλλά όλα τα δεδομένα (sms, calendar, bookmarks etc.)

 

για την πρωτη ερωτηση που κανεις νομιζω πως σε καλυπτει το kies.οσο για το 2ο ναι αν εχεις τα δεδομενα σου ολα στην sd και κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε τα επαναφερεις κανονικα.καποια apps απο το play store εχουν τη δυνατοτητα να στειλουν τα αρχεια του κινητου σου οπως επαφες,μυνηματα,κλησεις στο mail σου.

Link to comment
Share on other sites

για την πρωτη ερωτηση που κανεις νομιζω πως σε καλυπτει το kies.οσο για το 2ο ναι αν εχεις τα δεδομενα σου ολα στην sd και κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε τα επαναφερεις κανονικα.καποια apps απο το play store εχουν τη δυνατοτητα να στειλουν τα αρχεια του κινητου σου οπως επαφες,μυνηματα,κλησεις στο mail σου.

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

Απλώς το Kies κάνει το backup σε .spb (πχ. contacts.spb) και δεν ξέρω αν με το restore επανέρχονται όλα ως είχαν. Δεν το έχω ξανακάνει δηλαδή και φοβάμαι μη βγουν τίποτα κινέζικα ή λείπουν sms, επαφές κλπ.

Για το app που λες στο δεύτερο σκέλος της απάντησης, κατέβασα και το SMS Backup+ και έκανε το εξής backup… μετέφερε σε μορφή mail ένα-ένα τα sms και τα έριξε χύμα στο gmail inbox μου! Κατέβαζε για λεπτά.. Πώς μπορεί να γίνει restore?

Edited by Memory
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

Απλώς το Kies κάνει το backup σε .spb (πχ. contacts.spb) και δεν ξέρω αν με το restore επανέρχονται όλα ως είχαν. Δεν το έχω ξανακάνει δηλαδή και φοβάμαι μη βγουν τίποτα κινέζικα ή λείπουν sms, επαφές κλπ.

Για το app που λες στο δεύτερο σκέλος της απάντησης, κατέβασα και το SMS Backup+ και έκανε το εξής backup… μετέφερε σε μορφή mail ένα-ένα τα sms και τα έριξε χύμα στο gmail inbox μου! Κατέβαζε για λεπτά.. Πώς μπορεί να γίνει restore?

 

εγω το ειχα κανει με super backup και τα εβαλε σε ενα αρχειο που οταν το επανεφερα εβαλε στο κινητο αυτοματα ολα τα μηνυματα.και εχει επιλογες και για κλησεις,καταλογο κλπ.σορρυ που δεν σου ειπα για την εφαρμογη πριν τωρα το εψαξα περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει παλιά αναφορά για πρόβλημα σε γνήσια μπαταρία.

δεν ξέρω που πήγαν αυτά τα ποστ, αλλά μιας και φαίνεται οτι εμφανίζεται σε μεγάλο αριθμό κατόχων Note http://www.sammobile.com/2013/11/20/original-galaxy-note-batteries-also-swelling-up/

το ξαναβάζω για να το έχουμε υπόψιν. περισσότερο για τη δική μας ασφάλεια καθώς φαίνεται οτι έχουν πολιτική να αρνούνται την αλλαγή στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει παλιά αναφορά για πρόβλημα σε γνήσια μπαταρία.

δεν ξέρω που πήγαν αυτά τα ποστ, αλλά μιας και φαίνεται οτι εμφανίζεται σε μεγάλο αριθμό κατόχων Note http://www.sammobile.com/2013/11/20/original-galaxy-note-batteries-also-swelling-up/

το ξαναβάζω για να το έχουμε υπόψιν. περισσότερο για τη δική μας ασφάλεια καθώς φαίνεται οτι έχουν πολιτική να αρνούνται την αλλαγή στην εγγύηση.

 

εγω το ειχα παθει αυτο μετα απο 1 χρονο.για εγγυηση ουτε λογος.

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα κανει με super backup και τα εβαλε σε ενα αρχειο που οταν το επανεφερα εβαλε στο κινητο αυτοματα ολα τα μηνυματα.και εχει επιλογες και για κλησεις,καταλογο κλπ.σορρυ που δεν σου ειπα για την εφαρμογη πριν τωρα το εψαξα περισσοτερο!

 

Να είσαι καλά, αν και νομίζω ότι καλύπτομαι πλήρως από το Kies, θα το έχω υπόψη μου κι αυτό!

 

είχε γίνει παλιά αναφορά για πρόβλημα σε γνήσια μπαταρία.

δεν ξέρω που πήγαν αυτά τα ποστ, αλλά μιας και φαίνεται οτι εμφανίζεται σε μεγάλο αριθμό κατόχων Note http://www.sammobile.com/2013/11/20/original-galaxy-note-batteries-also-swelling-up/

το ξαναβάζω για να το έχουμε υπόψιν. περισσότερο για τη δική μας ασφάλεια καθώς φαίνεται οτι έχουν πολιτική να αρνούνται την αλλαγή στην εγγύηση.

 

Και η δική μου μπαταρία, μετά από 2 χρόνια, έχει φουσκώσει ελαφρώς συν ότι πέφτει με το που συνδέομαι στο internet. Από ό,τι διαβάζω όμως είναι common story και όχι μόνο στη Samsung. Είναι προδιαγεγραμμένος ο κύκλος ζωής από την αγορά της, από αυτά που διαβάζω στο link που πόσταρες!

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

το έχω ενάμιση χρόνο και η μπαταρία μου είναι οκ. και σε διαστάσεις και σε απόδοση.

οπότε ο χρόνος ζωής δεν είναι απόλυτος.

παίζει ρόλο η χρήση/φορτίσεις/θερμοκρασίες κοκ.

εγώ το πόσταρα για να το έχουν υπόψιν οι κάτοχοι. ειδικά όσοι σαν εμένα έχουν εξωτερική θήκη και πιθανόν να μην αντιληφθούν το φούσκωμα απο την αρχή.

να γλιτώσουν τίποτα χειρότερο. γιατί προφανώς όλες οι μπαταρίες κάποτε πεθαίνουν αλλά δεν φουσκώνουν με κίνδυνο έκρηξης όλες.

Link to comment
Share on other sites

το έχω ενάμιση χρόνο και η μπαταρία μου είναι οκ. και σε διαστάσεις και σε απόδοση.

οπότε ο χρόνος ζωής δεν είναι απόλυτος.

παίζει ρόλο η χρήση/φορτίσεις/θερμοκρασίες κοκ.

εγώ το πόσταρα για να το έχουν υπόψιν οι κάτοχοι. ειδικά όσοι σαν εμένα έχουν εξωτερική θήκη και πιθανόν να μην αντιληφθούν το φούσκωμα απο την αρχή.

να γλιτώσουν τίποτα χειρότερο. γιατί προφανώς όλες οι μπαταρίες κάποτε πεθαίνουν αλλά δεν φουσκώνουν με κίνδυνο έκρηξης όλες.

 

Σίγουρα παίζει ρόλο η χρήση. Φαντάζομαι ότι αν το δουλεύεις συνέχεια στο πικ, μικραίνεις το χρόνο ζωής.

Αλλά με τις φορτίσεις τι εννοείς; Ποιος είναι ο σωστός τρόπος; Να μην το αφήνεις πχ. να ξεφορτίζει μέχρι να σβήνει;

Τώρα όσο για τον κίνδυνο έκρηξης, μου φαίνεται πολύ extreme. Έχουν γίνει και τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

φορτίσεις εννοώ το αριθμό.

το οτι έχουμε το τλφ ένα χ χρονικό διάστημα και οι δύο δεν σημαίνει οτιν έχουμε και τον ίδιο αριθμό φορτίσεων.

 

εκρήξεις στο note δεν νομίζω οτι έχουν αναφερθεί γιατί φουσκώνει τόσο η μπαταρία που το παρατηρεί ο κάτοχος και τη βγάζει.

αλλά άμα την αφήσεις, ή τη βάλεις σε κανένα εξωτερικό φορτιστή, στο τέλος θα σκάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μια ερώτηση σχετικά με φωνητική κλήση. Μπορεί να γίνει φωνητική κλήση χρησιμοποιώντας τα δικά του ακουστικά (τα ενσύρματα, όχι κάποιο bluetooth)? Όσο και αν το έψαξα δε βρήκα κάτι.

Σε άλλα μοντέλα τηλεφώνων που είχα παλιότερα, αυτή η επιλογή υπήρχε πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο των ακουστικών και σου ζητούσε να εκφωνήσεις το όνομα της επαφής. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει σε αυτό το τηλέφωνο????

Αν αυτό που ζητάω δε γίνεται, μήπως μπορεί να γίνει με bluetooth ακουστικό? Αν ναι, μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο μοντέλο που αποδεδειγμένα λειτουργεί και να είναι οικονομικό?

Ευχαριστώ!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...