Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την μπαταρια το κανει και μενα αλλα μονο με την παλια οποτε ειναι καθαρα θεμα μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια την βοηθεια σας. Ημουν απο τους "τυχερους" που τσιμπησαν το Note στα 199€ απο την προσφορα στα Public.

Το κινητο μου εβγαλε στις 20 μερες, ενα "κολλημενο" πιξελ που λαμπιριζει ειδικα οταν ειναι γαλαζιο η γκρι στο background, καθως και ενα τρεμοπαιγμα της οθονης και εντονο flicker οταν η μπαταρια παει κατω απο 10%.... Το εστειλα smartec, λετε να με καλυψουν τουλαχιστον για το κολλημενο πιξελ και να αλλαξουν οθονη; Εχει συμβει σε κανεναν απο εσας;

 

Αν είναι μόνο ένα pixel δεν πρόκειται να σου αλλάξουν την οθόνη. Υπάρχουν κάποια standar για αντικατάσταση οθόνης. Νομίζω ότι πρέπει να είναι από 3 pixel και πάνω καμένα. Κι εγώ είχα ένα καμένο όταν το αγόρασα από το πλαίσιο και δε μου άλλαξαν οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο ένα pixel δεν πρόκειται να σου αλλάξουν την οθόνη. Υπάρχουν κάποια standar για αντικατάσταση οθόνης. Νομίζω ότι πρέπει να είναι από 3 pixel και πάνω καμένα. Κι εγώ είχα ένα καμένο όταν το αγόρασα από το πλαίσιο και δε μου άλλαξαν οθόνη.

 

εγω οταν πηρα το note η μπαταρια ηταν για σκουπιδια.χωρις να εχω βαλει πολλες εφαρμογες τελειωνε στις 2 ωρες οθονη,μπορει και λιγοτερο.στις 15 μερες πηγα στο μαγαζι και απαιτησα να μου το αντικαταστησουν,οπως και εγινε τελικα.μου εδωσαν πιστωτικο 700 € να ψωνισω οτι θελω.αυτο που θελω να πω ειναι πως ανεξαρτητα αν εχει περασει το doa αν καποιος μιλησει εντονα και δειξει πως γενικα δεν τον σεβονται κερδιζει πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν πηρα το note η μπαταρια ηταν για σκουπιδια.χωρις να εχω βαλει πολλες εφαρμογες τελειωνε στις 2 ωρες οθονη,μπορει και λιγοτερο.στις 15 μερες πηγα στο μαγαζι και απαιτησα να μου το αντικαταστησουν,οπως και εγινε τελικα.μου εδωσαν πιστωτικο 700 € να ψωνισω οτι θελω.αυτο που θελω να πω ειναι πως ανεξαρτητα αν εχει περασει το doa αν καποιος μιλησει εντονα και δειξει πως γενικα δεν τον σεβονται κερδιζει πραγματα.

 

Η μπαταρία μπορεί να είναι λόγος αντικατάστασης. Το ένα pixel δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μπορεί να είναι λόγος αντικατάστασης. Το ένα pixel δεν είναι.

 

εγω να σου πω την αληθεια πιστευα το αντιθετο.δηλαδη θα μπορουσαν να μου ειχαν πει πως θα γινει μια αλλαγη στην μπαταρια που θα τους κοστιζε 10-15 € παρα να μου αλλαξουν ολοκληρη συσκευη.απο εκει και περα ακομα και ενα καμμενο πιξελ μεσα σε 20 μερες αν το πηγαινα εγω στο servise θα ελεγα πως εχει να κανει με αστοχια υλικου και θα περιμενα μια αντικατασταση,αν οχι της συσκευης εστω της οθονης.δεν μου εχει τυχει ποτε και δεν ξερω πως συμπεριφερεται η καθε ετσιρια σε 1 καμμενο πιξελ.εικασιες κανω.

Link to comment
Share on other sites

εγω να σου πω την αληθεια πιστευα το αντιθετο.δηλαδη θα μπορουσαν να μου ειχαν πει πως θα γινει μια αλλαγη στην μπαταρια που θα τους κοστιζε 10-15 € παρα να μου αλλαξουν ολοκληρη συσκευη.απο εκει και περα ακομα και ενα καμμενο πιξελ μεσα σε 20 μερες αν το πηγαινα εγω στο servise θα ελεγα πως εχει να κανει με αστοχια υλικου και θα περιμενα μια αντικατασταση,αν οχι της συσκευης εστω της οθονης.δεν μου εχει τυχει ποτε και δεν ξερω πως συμπεριφερεται η καθε ετσιρια σε 1 καμμενο πιξελ.εικασιες κανω.

 

Είναι θέμα εταιρίας όπως το λες. Δυστυχώς η samsung έτσι λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα με τις κλησεις.οσοι με παιρνουν ακουνε η φωνη τους διπλη.στην αρχη νονιζα πως μπορει να ειναι καποιο προβλημα δυκτιου η κατι τετοιο αλλα πλεον μου το λενε ολοι.εχει τυχει σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω ενα θεμα με το κινητακι μου! δεν μπορω να συνδεθω στο skype και δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube οταν μπαινω στο ιντερνετ μεσω 3g... τι φταιει ? μπορει να με βοηθησει κανεις?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

καποιος ρε παιδια.... ειναι πολυ σπαστικο να μην μπορω να βρω τι φταει και ετσι να μην μπορω να μπω στο skype
Vespa
Link to comment
Share on other sites

καποιος ρε παιδια.... ειναι πολυ σπαστικο να μην μπορω να βρω τι φταει και ετσι να μην μπορω να μπω στο skype

 

Μα είναι δυνατόν να σου κάνουμε διάγνωση εξ αποστάσεως στο γιατί δεν τρέχει μια εφαργμογή στο κινητό ? :lol:

Φυσιολογικά όταν είναι θέμα εφαρμογής που τρέχει στα άλλα κινητά σωστα θα είναι θέμα software, άρα δοκίμασε με hard reset την συσκευή.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καποιος ρε παιδια.... ειναι πολυ σπαστικο να μην μπορω να βρω τι φταει και ετσι να μην μπορω να μπω στο skype

 

Δοκιμασες να το απεγκαταστησεις και να εγκαταστησεις παλι???Αν οχι,καντο!!!!Δε μπορει να μη μπαινει!!!Αν δε πιασει αυτο,τοτε αναγκαστικα πας για επαναφορα... ;) :(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιεργο γιατι δεν μπορω να μπω στο skype και στο youtube... ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα.... ααααααα επισης δεν μπορω να μπω και στο application της cosmote, που μπαινεις και βλεπεις τον χρονο που σου εχει απομεινει... ουτε εκει κανει συνδεση... ολα αυτα μεσω 3g... γιατι με wifi δουλευει μια χαρα!
Vespa
Link to comment
Share on other sites

ειναι περιεργο γιατι δεν μπορω να μπω στο skype και στο youtube... ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα.... ααααααα επισης δεν μπορω να μπω και στο application της cosmote, που μπαινεις και βλεπεις τον χρονο που σου εχει απομεινει... ουτε εκει κανει συνδεση... ολα αυτα μεσω 3g... γιατι με wifi δουλευει μια χαρα!

Γιατι βρε παλικαρι μου δεν κανεις ενα hard reset και καθεσε κ ταλαιπωρησε?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

ειναι περιεργο γιατι δεν μπορω να μπω στο skype και στο youtube... ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα.... ααααααα επισης δεν μπορω να μπω και στο application της cosmote, που μπαινεις και βλεπεις τον χρονο που σου εχει απομεινει... ουτε εκει κανει συνδεση... ολα αυτα μεσω 3g... γιατι με wifi δουλευει μια χαρα!

 

Είναι θέμα ρυθμίσεων της Cosmote. Ούτε hard reset θα βοηθήσει. Πήγα ένα πρωί στη smartec στο χα'ι'δάρι, κάτι ρύθμισαν και σε 20 λεπτά ήμουν έτοιμος. Έχει να κάνει από ό,τι μου είπαν, με μια κόμπλα που τρώνε οι αυτόματες ρυθμίσεις και θεωρούν ότι δεν υπάρχει στο δίκτυο ούτε edge.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια μολις αγορασα μεταχειρησμενο το κινητο και πεταει και θα ηθελα να μου προτινετε τι μπαταρια να αγορασω . Ο φορτιστης δεν ειναι ο αυθεντικος αλλα τα στοιχεια του ειναι τα σωστα για τον τυπο της μπαταριας του δικου μου οπως μου ειπε ο προηγουμενος κατοχος του τηλεφωνου. Τα στοιχεια του φορτιστη ειναι

input:ac 100-240V(50/60hz)

Output: DC 5V/2.1A

 

και κατι ακομα, κατι τετοιο αξιζει η θα προκαλεσει καποια βλαβη στο τηλεφωνο τι λετε ?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-GT-N7000-i9220-3-7V-2800mAh-Rechargeable-Battery-And-charge-/150870409007?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item232093bf2f

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις αγορασα μεταχειρησμενο το κινητο και πεταει και θα ηθελα να μου προτινετε τι μπαταρια να αγορασω . Ο φορτιστης δεν ειναι ο αυθεντικος αλλα τα στοιχεια του ειναι τα σωστα για τον τυπο της μπαταριας του δικου μου οπως μου ειπε ο προηγουμενος κατοχος του τηλεφωνου. Τα στοιχεια του φορτιστη ειναι

input:ac 100-240V(50/60hz)

Output: DC 5V/2.1A

 

και κατι ακομα, κατι τετοιο αξιζει η θα προκαλεσει καποια βλαβη στο τηλεφωνο τι λετε ?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-GT-N7000-i9220-3-7V-2800mAh-Rechargeable-Battery-And-charge-/150870409007?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item232093bf2f

 

Γιατί δε παίρνεις την αυθεντική της Samsung να είσαι σίγουρος; Θυμάμαι εγώ την είχα βρει στο amazon uk 14 λίρες. Οι μεγαλύτερες μπαταρίες ποτέ δε με έπεισαν πψς αξίζουν τον κόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψάχνω για μπαταρία, θήκη σιλικόνης και προστατευτικό για οθόνη.

Αν μπορεί κάποιος ας προτείνει κάτι δοκιμασμένο .

 

Σε ένα sony neo v πάντως έχω αγοράσει μπαταρία after market από amazon uk

Mια χρυσή που έλεγε ότι είναι 2430mha

Έχω να πω ότι μπορεί η μπαταρία να μην είναι 2430 αλλά από τότε δουλεύω μόνο με αυτή 2 χρόνια

και σπάνια την μαμά.

Η μπαταρία δεν έχει πέσει πάνω από 5-10% το πολύ και η απόδοση της είναι τουλάχιστον το ίδιο με την μαμά

ο πωλητής ήταν αυτός

http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&me=A3NYXP6DUI6S3E&page=2

 

Η πίσω πλευρά της μπαταρίας ήταν σαν αυτήν, η οποία μάλλον είναι και λίγο ακριβότερη από την original

και κάτι παρόμοιες στο ebay έχουν 5$

http://www.amazon.co.uk/Power-Pond-Li-Ion-Battery-Samsung-Galaxy/dp/B00DTRDKAI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1392235583&sr=8-1&keywords=Power-Pond+Li-Ion+Battery+3030+mAh+for+Samsung+Galaxy+Note

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να σας προτεινω την μπαταρια της Anker στα 2700mah. Την εχω εδω και 6 μηνες περιπου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Σταθερη στις ωρες αποδοσης, μου βγαζει ανετα τη μερα με τη δικη μου χρηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με την μαμά?

 

Ένα κλικ καλύτερη. Και φυσικά δεν μιλάω για OEM και καλά original samsung απο τις οποίες πήρα δυο και ειναι τελείως μάπα, ούτε 2ωρες οθόνη δε βγάζουν. Οπότε τώρα λέω να πάρω και μια anklet, γύρω στα 15€ αν δεν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ένα κλικ καλύτερη. Και φυσικά δεν μιλάω για OEM και καλά original samsung απο τις οποίες πήρα δυο και ειναι τελείως μάπα, ούτε 2ωρες οθόνη δε βγάζουν. Οπότε τώρα λέω να πάρω και μια anklet, γύρω στα 15€ αν δεν κάνω λαθος

 

και εγω την ανκερ 2700 εχω εδω και κανα 4μηνο και ειναι μια χαρα.ειχα παρει πακετακι 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη στα 22 αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Amazon.com

Ήρθε με 4.04 και αναβάθμισα σε 4.1.2 και έκανα root με framaroot

Θέλω να περάσω μαμά gingerbread και να κάνω root υπάρχει κάποιος οδηγός μπορεί να γίνει με λογισμικό από Samsung ?

Το κινητό αναφέρει

Baseband version N7000XXLT3

Build Number JZ054K.N7000XXLT4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ! θελω την βοηθεια σας...χτες το βραδυ εκανα hard reset στην συσκευη και απο τοτε καθε φορα που παω να περασω τον google λογαριασμο για να τις επαφες και τα mail δεν μπορει να κανει sync και οποτε παω να μπω στο google play μου πεταει ενα "There is a problem communicating with Google servers" ..ξερει κανενας τι παιζει ? υπαρχει λυση ? ειμαι με μαμα ρομ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ! θελω την βοηθεια σας...χτες το βραδυ εκανα hard reset στην συσκευη και απο τοτε καθε φορα που παω να περασω τον google λογαριασμο για να τις επαφες και τα mail δεν μπορει να κανει sync και οποτε παω να μπω στο google play μου πεταει ενα "There is a problem communicating with Google servers" ..ξερει κανενας τι παιζει ? υπαρχει λυση ? ειμαι με μαμα ρομ

 

Επειδη κατι τετοιο μου εκανε και εμενα οταν ειχα αφησει κατα λαθος τα παλια gapps,ισως να πρεπει να

περασεις αυτα της jelly bean,εφοσον απο οτι εχω καταλαβει καποια στιγμη περασες και cm11.

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...