Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που είμαι με μαμά 4.0.4 και θέλω να περάσω την 4.1.2 (μαμά και αυτή) πρέπει να κάνω τα βήματα που περιγραφείς ;

 

αυτόν τον τρόπο ξέρω και εφαρμοζω εγω για να περναω καθαρα την νεα εκδοση. Γιατι παρατήρησα ότι είτε το φλασάρω με odin είτε του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων, παντα αφηνε μεσα υπολειμματα εφαρμογων

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα και καλο μηνα.σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο βλεπω ομως απο οτι εχω διαβασει οτι εμφανιζει καποια μικροπροβληματακια.θα μου συνιστουσατε να το παρω η οχι.δεν εχω να παρω το 2 αν μου πει καποιος να το καλοσκεφτω.

 

Δεν μπορούσα να σου στείλω pm εχεις επιλεξει να μην δεχεσε. Αν σε ενδιαφέρει δίνω το δικό μου και αν θες στείλε πμ να σου πω το κινητό μου να τα πούμε. Θέλω να πάρω το 3.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι.μου εγραψε ενα φιλος τι να κανω αλλα τα βλεπω λιγο μπερδεμενα τα πραγματα.κατεβασα κερνελ και ρομ τα περασα στην sd και απο εκει και περα ξεκινανε τα προβληματα.μου εγραψε οτι κανω (wipe data wipe cache wipe dalvic που ειναι στο advanced kai factory reset ).οταν μπαινω λοιπον εκει εμενα λεει αλλα..τα λεει δηλαδη και αυτα αλλα οχι ετσι...μπορει καποιος να μου γραψει με τη σειρα τα παταω και τι ακριβως?

reboot systeme now

wipe data/factort reset

wipe cache partition

back up and restore

mounts ant storage

advanced

philz settings

power off

αυτα μου βγαζει και μετα σε καθε ενα εχει και τις επιλογες του.....

 

 

καλησπερα παιδια ειχα ξαναγραψει καποια στιγμη εδω περα για το προβλημα που εχω με τη μπαταρια.(μιση μερα,εχω και δευτερη αλλα κινεζικη και αυτη το ιδιο).μου ειχε απαντησει καποιος να κατεβασω το greenify.το εχω κανενα μηνα.μικρη εως ςλαχιστη η διαφορα σε αποδοση.οπωςσ ειχα γραψει εχω την εκδοση 4.1.2 pristine xxlsz v1,9 αυτη μου ειχε στειλει ενα φιλος τοτε (φλεβαρη) απο εδω να τη περασω.δεν μπορω να πω οτι κολλαει γενικα αλλα δεν εχω καθολου μπαταρια.καποια βοηθεια?να περασω μια αλλη εκδοση?μου προτεινεται κατι?και αν ναι στειλτε μου ενα αναλυτικο τροπο που γινεται η εγκατασταση και απο που κατεβαζω τι.ευχαριστω πολυ καλο φθινοπωρο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι.μου εγραψε ενα φιλος τι να κανω αλλα τα βλεπω λιγο μπερδεμενα τα πραγματα.κατεβασα κερνελ και ρομ τα περασα στην sd και απο εκει και περα ξεκινανε τα προβληματα.μου εγραψε οτι κανω (wipe data wipe cache wipe dalvic που ειναι στο advanced kai factory reset ).οταν μπαινω λοιπον εκει εμενα λεει αλλα..τα λεει δηλαδη και αυτα αλλα οχι ετσι...μπορει καποιος να μου γραψει με τη σειρα τα παταω και τι ακριβως?

reboot systeme now

wipe data/factort reset

wipe cache partition

back up and restore

mounts ant storage

advanced

philz settings

power off

αυτα μου βγαζει και μετα σε καθε ενα εχει και τις επιλογες του.....

 

Κανεις αυτά τα δυο

wipe data/factort reset

wipe cache partition

Μετα

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ

Μετα

mounts ant storage

Και κανεις φορμάτ σύστεμ φορμάτ ντατα φορμάτ πρειλοαντ

Και μετα φλασαρεις την Ρομ

Αφού την στήσεις μετα περνάς τον κερνελ κανοντας μονο τα έξεις

wipe cache partition

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ .

Φλασαρεις κερνελ και ρειμπουτ συστεμ

Και είσαι έτοιμος οτι χρειαστείς ρωτάς...

Link to comment
Share on other sites

εχω φτασει στο σημειο φλασαρεισ την ρομ δηλαδη τι παταω?

 

Κανεις αυτά τα δυο

wipe data/factort reset

wipe cache partition

Μετα

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ

Μετα

mounts ant storage

Και κανεις φορμάτ σύστεμ φορμάτ ντατα φορμάτ πρειλοαντ

Και μετα φλασαρεις την Ρομ

Αφού την στήσεις μετα περνάς τον κερνελ κανοντας μονο τα έξεις

wipe cache partition

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ .

Φλασαρεις κερνελ και ρειμπουτ συστεμ

Και είσαι έτοιμος οτι χρειαστείς ρωτάς...

 

οχι την εκανα!!!παει παρακατω κανει εγκατασταση.εκει που ελεγε ινσταλ ζιπ πατησα!!!!χακερ ειμαι ο ........!!!χαχαχαχ

εχω φτασει στο σημειο φλασαρεισ την ρομ δηλαδη τι παταω?

 

Κανεις αυτά τα δυο

wipe data/factort reset

wipe cache partition

Μετα

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ

Μετα

mounts ant storage

Και κανεις φορμάτ σύστεμ φορμάτ ντατα φορμάτ πρειλοαντ

Και μετα φλασαρεις την Ρομ

Αφού την στήσεις μετα περνάς τον κερνελ κανοντας μονο τα έξεις

wipe cache partition

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ .

Φλασαρεις κερνελ και ρειμπουτ συστεμ

Και είσαι έτοιμος οτι χρειαστείς ρωτάς...

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!!ολα καλα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!!ολα καλα

 

να εισαι καλα παρε και θεματακια αν θες να αλλάξεις να βαλεις αυτα για την Rom: Team Union v7 XXLT4 :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202488

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα παρε και θεματακια αν θες να αλλάξεις να βαλεις αυτα για την Rom: Team Union v7 XXLT4 :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202488

 

 

χαχαχαχ παλι μισα τα γραφεις....δηλαδη???τι θεματακια???και πως τα περναω???σε εχω λιωσει....

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου να εισαι καλα! Το κακο ειναι οτι το θεμα μου δεν ειναι το 1 γιγα ραμ καθως πριν ειχα το xperia s και δεν ειχα κανενα προβλημα! Το εδωσα γιατι ηθελα μεγαλη οθονη.το note παρουσιασε διαφορα θεματα. Κολληματα, τρελη υπερθερμανση, μου χαλασε και το gps απο μονο του..:/

Αλλα το σημαντικοτερο η μικρη αυτονομια του. Εντυπωσιακη οθονη, πολυ καλη καμερα, πολυ καλη ληψη wifi αλλα αυτα απο μονα τους δεν αρκουν.

btw σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου οποτε τη χρειαστηκα!! :)))

Aκριβώς έτσι Κωνσταντίνε.Οσο το είχα ευχαριστιόμουν το άριστο gps και την πολύ κάμερα.Αλλά μέχρι εκεί.Το 1gb ram και σε μη nexus συσκευές ειναι αρκετό για μια μέτρια χρήση.Το πρόβλημα ειναι στην υλοποίηση της samsung πάνω στο note 1.Πρώτο πείραμα για μια νέα κατηγορία συσκευών που έπιασε,είδε που έπασχε και έφτιαξε το πολύ καλύτερο note 2 και οδεύουμε πλέον για την παρουσίαση του 3

καλημερα στην παρεα και καλο μηνα.σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο βλεπω ομως απο οτι εχω διαβασει οτι εμφανιζει καποια μικροπροβληματακια.θα μου συνιστουσατε να το παρω η οχι.δεν εχω να παρω το 2 αν μου πει καποιος να το καλοσκεφτω.

Φίλε η συσκευή δεν αξίζει πλέον.Τα προβλήματα ειναι αυτά που αναφέρει ο Κωνσταντίνος (το gps μάλλον έτυχε στη συσκευή του αλλά τα υπόλοιπα ισχύουν) και δε λύνονται με καμμία ρομ.Και αρκετοί από τους παλιούς χρήστες του,περιμένουν πλέον την παρουσίαση του note 3 για να το αντικαταστήσουν με αυτό.Τώρα αν δε πτοείσαι και θες να δοκιμάσεις το πρώτο note σίγουρα στις επόμενες ημέρες θα βρεις πολλές αγγελίες πωλείται note 1 αλλά και note 2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ παλι μισα τα γραφεις....δηλαδη???τι θεματακια???και πως τα περναω???σε εχω λιωσει....

 

ρεικοβερι

γουαιπ κασε παρτισιον

Αντβανσ και πατάς νταλβικ κασέ .

και φλασαρεις το αρχείο με το θέμα

ρεισταρτ και έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει Xperia-Z-ized και δε μου έκατσε. Αν και πολύ ωραία ROM, μου κολλούσε. Έβαλα την Energy Bean, αλλά πρόσεξα πως δεν είχε τα S-Apps (δεν καταλαβαίνω γιατι, για μένα τα S-Apps είναι εκ των ων ουκ άνευ για το Note), οπότε πέρασα την Team Union και SpeedMod χτες. Φαίνεται πολύ καλή. Θα την αφήσω και θα σας πω εντυπώσεις.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.βρηκα ενα galaxy note αλλα ηταν απο ιταλια.Εβαλα τα ελληνικα μετα απο hard reset αλλα δεν αλλαξε η γλωσσα σε ολα,δηλαδη η επαφες ειναι ακομα στα ιταλικα.επισης το τηλ πρεπει να ειναι brand αφου μου βγαζει TIM οταν το ανοιγω.τι πρεπει να κανω για να διορθωσω την γλωσσα οπως κ να μπορω να βαλω οτι sim θελω. Δηλαδη να ειμαι μονο για TIM . Ξερω σιγουρα οτι καπου θα εχει αναφερθει αλλα δεν εχω πολυ χρονο αυτες τις μερες για να διαβασω 500 σελιδες,κ ζητω συγνωμη αν σας κουραζω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει Xperia-Z-ized και δε μου έκατσε. Αν και πολύ ωραία ROM, μου κολλούσε. Έβαλα την Energy Bean, αλλά πρόσεξα πως δεν είχε τα S-Apps (δεν καταλαβαίνω γιατι, για μένα τα S-Apps είναι εκ των ων ουκ άνευ για το Note), οπότε πέρασα την Team Union και SpeedMod χτες. Φαίνεται πολύ καλή. Θα την αφήσω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

 

και εγω περασα απο energy bean se team union χθες.οι πρωτες εντυπωσεις και σε μενα ειναι θετικες.2 θεματα εχω προσεξει

 

το ενα ειναι στον dialer οτι οταν πληκτρολογεις εναν αριθμο το τελευταιο ψηφιο το εχει μισο

 

και το αλλο οτι δε βρισκω απο που να ρυθμισω την αλλαγη διαταξης γιια τα εικονιδια της κουρτινας.

 

στις ρυθμισεις βρηκα για τα εικονιδια που εχει απο την μανα του τα οποια οπως και να τα βαλεις δεν αλλαζει κατι στην κουρτινα.ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω!

Link to comment
Share on other sites

και εγω περασα απο energy bean se team union χθες.οι πρωτες εντυπωσεις και σε μενα ειναι θετικες.2 θεματα εχω προσεξει

 

το ενα ειναι στον dialer οτι οταν πληκτρολογεις εναν αριθμο το τελευταιο ψηφιο το εχει μισο

 

και το αλλο οτι δε βρισκω απο που να ρυθμισω την αλλαγη διαταξης γιια τα εικονιδια της κουρτινας.

 

στις ρυθμισεις βρηκα για τα εικονιδια που εχει απο την μανα του τα οποια οπως και να τα βαλεις δεν αλλαζει κατι στην κουρτινα.ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω!

Για τα τηλέφωνα δεν ξέρω εμένα με θέμα κρισκελο δεν μου το κανει μπας και προφανές κατα την εγκατάσταση τα DPI

 

Για το άλλο θα βρεις μια εφαρμογή στο κινητό σου που την λέει andvances απο εκεί ρυθμίσεις την κουρτινα

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή των μηνυμάτων (messages) στην Team Union. Κολλάει τόσο η μαμίσια εφαρμογή, όσο και το Handcent. Έχω πολλά μηνύματα και θέλω να τα διαγράψω όλα. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να πω ενα αντιο μιας και απο σημερα δεΝ ειμαι καατοχος του ΝΟΤΕ.

Ευχαριστω ολους που ΜΕ βοηθησαν και χαιρομαι για οσου βοηθησα εγω.

Με καποιους θα τα λεω στο ΝΟΤΕ 3.

Link to comment
Share on other sites

OK φίλε. Θα τα πούμε στα threads του Note 3!

Στα δικά μας. Έβαλα EnergyBean τελικά, και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

OK φίλε. Θα τα πούμε στα threads του Note 3!

Στα δικά μας. Έβαλα EnergyBean τελικά, και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος.

 

ειχα την energy bean για αρκετο καιρο.θα σου πω 2-3 πραγματακια που εμενα με ενοχλησαν.

 

1ον αν παρεις τηλ απο αγαπημενα και μετα πας πισω απο την κληση δεν ξαναφορτωνει τα αγαπημενα.πρεπει να πατησεις καπου αλλου και μετα να ξαναπας στα αγαπημενα.

 

2ον στον dialer παλι οταν πληκτρολογεις εναν αριθμο μιλας και μετα γυρνας πισω κρασαρει το μενου και πρεπει παλι να πατησεις καπου αλλου.

γενικα να βρεις καποιον αλλο dialer γιατι θα εχεις προβληματα.

 

και 3ον καποιες φορες οχι πολλες ειχε παγωσει το κινητο και ειχε κανει restart μονο του πραγμα που δεν μου εχει συμβει σχεδον ποτε με αλλες ρομς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου!

Όπως λέω και στον τιτλο, εχω το gt n7000 και εχει αρχισει εδω και καποιο καιρο να μου αργει. Πλεον ομως αργει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολυ..... Για να δωσω ενα παραδειγμα, για να ξεκλειδωσω το μοτιβο και να παρω καπου τηλ χρειαζομαι σχεδον 1 λεπτο!!! Ειχα βαλει καποια στιγμη το Norton μηπως εχω καναν ιο. Τιποτα ομως και το ξαναεβγαλα. Εβαλα προχτες και το clean master. Τιποτα και με αυτο. Εσβησα Εφαρμογες... Τιποτα.... Τι να κανω πλεον δεν ξερω.... Και το μοτιβο που παω να ξεκλειδωσω κολλαει στιγμιαια.......

Τα φωτα σας φιλοι μου......:worry:

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μου λιγο μια ιδεα πως κανεις wipe cache και ρεσετ....

Με αυτα χανω αρχεια και τετοια? Την καρτα μνημης να την εχω πανω οταν τα κανω αυτα?

(Ειμαι λιγο ασχετος sorry)

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μου λιγο μια ιδεα πως κανεις wipe cache και ρεσετ....

Με αυτα χανω αρχεια και τετοια? Την καρτα μνημης να την εχω πανω οταν τα κανω αυτα?

(Ειμαι λιγο ασχετος sorry)

 

όπως ειναι το κινητό θα πατήσεις ταυτόχρονα το κάτω μεσαίο κουμπί το κουμπί που σβήνει το κινητό και το πάνω της φωνής θα τα πατάς συνεχεία 10-15 δευτερόλεπτα θα κάνει επανεκκίνηση εσύ θα συνεχίσεις να τα πατάς και θα μπει σε μια οθόνη που είναι το ρεικοβερι εκεί με το πάνω κάτω τις φωνής θα διαλέξεις το γαιπ κασε ( οχι το φακτορι ρεισετ σκέτο γουαιπ κασε) θα πατήσεις για επιλογή με το κουμπί που σβήνει το κινητό μια φορά και μετά θα επιλέξεις yes.

με αυτό δεν χάνεις τίποτα άσε πάνω την κάρτα.

για ρεισετ άσε να μιλήσουμε μετά από αυτό

και μας λες......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...