Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ρε παιδια.Πριν απο λιγο καιρο πουλησα το Note σε μια γνωστη μου.Σημερα λοιπον που με ειδε,μου εκανε παραπονα οτι οταν μιλαει στο τηλεφωνο και ταυτοχρονα της τηλεφωνήσει και καποιος άλλος,κολλαει το κινητο και για να του κανει επανεκκινηση πρεπει να βγαλει τη μπαταρια.Τι μπορει να φταιει?Πρεπει να το στειλουμε για σερβις?Εχετε ακουσει κανενα παρομοιο προβλημα?

Σας ευχαριστω για καθε γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα.

Θελω την γνωμη σας για ενα μικρο θεματακι που εχω.

Εχει κολλησει το πληκτρολογιο στα κεφαλαια και Ελληνικα και Αγγλικα.

Ξερετε κατι γιαυτο?

Ευχαριστω εκ των προτερων γιαολα..

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Παρακαλώ πείτε μου τις εντυπώσεις σας όσοι έχετε περασμένη την επίσημη 4.1.2 σε σχέση με την 4.0.4 γιατί μου έβγαλε η συσκευή μου ότι υπάρχει διαθέση αναβάθμιση και είναι πιθανότατα η jb.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την παρέα αυτούς τους μήνες που ήμουν κάτοχος του κινητού. Τελικά το έδωσα..

Για όσους ένδιαφέρονται μου έχουν περισέψει 3 θήκες. Τις έβαλα αγγελία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την παρέα αυτούς τους μήνες που ήμουν κάτοχος του κινητού. Τελικά το έδωσα..

Για όσους ένδιαφέρονται μου έχουν περισέψει 3 θήκες. Τις έβαλα αγγελία.

 

σε τι τιμή το έδωσες φίλε μου?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν με αρεσε η 4,1,2

Μου φαινεται οτι του εκατσε λιγο βαρια και κολαει.

Παμε για Downgrade:(:(:(

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμή το έδωσες φίλε μου?

 

220 μονο με κουτι και φορτιστη. Δεν ειχε εγγυηση. Το εδωσα σε buy and sell. Νομιζω εκανα καλο deal..:))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν με αρεσε η 4,1,2

Μου φαινεται οτι του εκατσε λιγο βαρια και κολαει.

Παμε για Downgrade:(:(:(

 

Την έχεις περάσει καθαρά? κάτι θα έχεις κάνεις λάθος. Η 4.1.2 είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ καλύτερη απο οποιαδήποτε άλλη έκδοση.

 

220 μονο με κουτι και φορτιστη. Δεν ειχε εγγυηση. Το εδωσα σε buy and sell. Νομιζω εκανα καλο deal..:))

 

μια χαρά. Με άλλα 30-40 τσιμπάς ένα nexus 4 ;)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά. Με άλλα 30-40 τσιμπάς ένα nexus 4 ;)

 

Τσίμπησα το απωθημένο μου...Ένα κατάμαυρο Xperia Z.:O

 

Πάντως η συσκευή μου άφησε γλυκόπικρες εντυπώσεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση? Πηγα να περασω με odin την 4.0.2 και κολλησε στο hidden img

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρη εγκατασταση? Πηγα να περασω με odin την 4.0.2 και κολλησε στο hidden img

 

Το κινητό το είχες στημένο με την 4.02 και πέρασες της 4.1.2 όταν βγήκε, ή όταν το έβγαλες απο το κουτί είχε την 4.0.2 και πέρασες αμέσως (όντας παρθένο) την 4.1.2 ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο φιλε μου..Το παλικαρι που το πηρα το ειχε κανα 5μηνο και μετα που το πηρα εγω με ρωτησε ποια θελω την 4.0.2 η την 4.1.2 και ειπα το δευτερο. Τωρα τι μπορω να κανω?

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο φιλε μου..Το παλικαρι που το πηρα το ειχε κανα 5μηνο και μετα που το πηρα εγω με ρωτησε ποια θελω την 4.0.2 η την 4.1.2 και ειπα το δευτερο. Τωρα τι μπορω να κανω?

 

1)reset to factory defaults

2)To συνδέεεις με υπολογιστή, διαγράφεις χειροκίνητα ότι έχει μέσα. (εννοείται την micro sd ξεχωριστά)

3)κλειστό κινητό, volume up, home button + power button. Τα κρατάς πατημένα για ώρα μέχρι να μπoυτάρει. Στο νέο μενού κάνεις τα 2 clear που έχει (κάτι επιλογές για καθαρισμό).

 

Μετα εχεις το κινητο πληρως καθαρο με την 4.1.2 και το στηνεις απο την αρχη.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειχα ξαναγραψει καποια στιγμη εδω περα για το προβλημα που εχω με τη μπαταρια.(μιση μερα,εχω και δευτερη αλλα κινεζικη και αυτη το ιδιο).μου ειχε απαντησει καποιος να κατεβασω το greenify.το εχω κανενα μηνα.μικρη εως ςλαχιστη η διαφορα σε αποδοση.οπωςσ ειχα γραψει εχω την εκδοση 4.1.2 pristine xxlsz v1,9 αυτη μου ειχε στειλει ενα φιλος τοτε (φλεβαρη) απο εδω να τη περασω.δεν μπορω να πω οτι κολλαει γενικα αλλα δεν εχω καθολου μπαταρια.καποια βοηθεια?να περασω μια αλλη εκδοση?μου προτεινεται κατι?και αν ναι στειλτε μου ενα αναλυτικο τροπο που γινεται η εγκατασταση και απο που κατεβαζω τι.ευχαριστω πολυ καλο φθινοπωρο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειχα ξαναγραψει καποια στιγμη εδω περα για το προβλημα που εχω με τη μπαταρια.(μιση μερα,εχω και δευτερη αλλα κινεζικη και αυτη το ιδιο).μου ειχε απαντησει καποιος να κατεβασω το greenify.το εχω κανενα μηνα.μικρη εως ςλαχιστη η διαφορα σε αποδοση.οπωςσ ειχα γραψει εχω την εκδοση 4.1.2 pristine xxlsz v1,9 αυτη μου ειχε στειλει ενα φιλος τοτε (φλεβαρη) απο εδω να τη περασω.δεν μπορω να πω οτι κολλαει γενικα αλλα δεν εχω καθολου μπαταρια.καποια βοηθεια?να περασω μια αλλη εκδοση?μου προτεινεται κατι?και αν ναι στειλτε μου ενα αναλυτικο τροπο που γινεται η εγκατασταση και απο που κατεβαζω τι.ευχαριστω πολυ καλο φθινοπωρο

 

το greenify απαιτεί root και για να δεις διαφορά πρέπει να παγώσεις εφαρμογές που τρώνε πόρους. To έχεις κάνει αυτό? Εφόσον γίνεις ρουτ διέγραψε εφαρμογές της rom (Mε titanium backup)που τρώνε επίσης πόρους (όπως google+ , google play music) και αν τις χρειάζεσαι κατέβασε τες μετά σαν δικές σου εφαρμογές απο το google play (εφόσον τις κατεβάσεις εσύ μπορέις να τις παγώσεις, αν τις έχεις μέσα απο την μαμα τους στην ρομ, δεν παγώνουν).

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οχι...παγωνω μονο οσες κανει μονο του δηλαδη...βεβαια ειναι 5,6τη φορα facebook spor24 gazzeta instagram και κατι αλλα κλασικα....δηλαδη θα δω διαφορα?δεν φταιει η ρομ?ημουν με εναν φιλο διακοπες και χωρις να εχει κανει τιποτα και σχεδον με ιδια χρηση στο τελος της μερας εγω ηθελα σιγουρα φορτιση μη σου πω και πολυ νςριτερα και αυτος ηταν στο 30%
Link to comment
Share on other sites

οχι...παγωνω μονο οσες κανει μονο του δηλαδη...βεβαια ειναι 5,6τη φορα facebook spor24 gazzeta instagram και κατι αλλα κλασικα....δηλαδη θα δω διαφορα?δεν φταιει η ρομ?ημουν με εναν φιλο διακοπες και χωρις να εχει κανει τιποτα και σχεδον με ιδια χρηση στο τελος της μερας εγω ηθελα σιγουρα φορτιση μη σου πω και πολυ νςριτερα και αυτος ηταν στο 30%

 

Το μεγαλο ρολο τον παιζει η Ρομ τα αλλά όλα είναι μικροδιαφορές.

Εγώ με τειμγιουνιον Ρομ και σπειντμοντ κερνελ είμαι στις 4 ώρες οθόνη. Δες αν θες και βάλτες να δοκιμασίες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2194307

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2181599

Link to comment
Share on other sites

κανε μου σε παρακαλω εναν οδηγω η στειλε μου απο καπου πως να το κανω δεν αντεχω αλλο καθε 8 ωρες φορτησμα.τι να κανω με αυτα που εχω ηδη μεσα???τι να κατεβασω μετα???με απλα λογια να εχεις καπου...να εισαι καλα

Το μεγαλο ρολο τον παιζει η Ρομ τα αλλά όλα είναι μικροδιαφορές.

Εγώ με τειμγιουνιον Ρομ και σπειντμοντ κερνελ είμαι στις 4 ώρες οθόνη. Δες αν θες και βάλτες να δοκιμασίες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2194307

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2181599

 

και ελληνικα να ειναι φυσικα.εννοω το μενου

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο ρολο τον παιζει η Ρομ τα αλλά όλα είναι μικροδιαφορές.

Εγώ με τειμγιουνιον Ρομ και σπειντμοντ κερνελ είμαι στις 4 ώρες οθόνη. Δες αν θες και βάλτες να δοκιμασίες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2194307

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2181599

 

ποιον launcher χρησιμοποιει η team union?

 

ειμαι με energy beam και coh kernel και επειδη ειμαι καιρο ετσι λεω να κανω μια αλλαγη.

 

περναω ρομ σε sd κανω ολα ta wipes και φλασαρω η πρεπει να χρησιμοποιησω οντιν?

 

αφου περασω τη ρομ μετα περναω και τον κερνελ απο sd σωστα?

 

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις εχω πολυ καιρο να περασω καστομ.

Link to comment
Share on other sites

ποιον launcher χρησιμοποιει η team union?

 

ειμαι με energy beam και coh kernel και επειδη ειμαι καιρο ετσι λεω να κανω μια αλλαγη.

 

περναω ρομ σε sd κανω ολα ta wipes και φλασαρω η πρεπει να χρησιμοποιησω οντιν?

 

αφου περασω τη ρομ μετα περναω και τον κερνελ απο sd σωστα?

 

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις εχω πολυ καιρο να περασω καστομ.

 

Έτσι ακριβως όπως τα λες χωρίς Οντίν. Αν θες και εχεις χρονο γραψετα λίγο αναλιτηκα να το κανει καο ο φίλος μας απο πανω.

Προσοχι κατα την εγκατάσταση να διαλέξουμε στο ατελώς που λέει μουλτι λαγκουιτζ για να έχουμε και τα ελληνικά θα το δείτε.

Link to comment
Share on other sites

τοτε ο προηγουμνος με ειχε πεταξει σε μια σελιδα εδω και τα ελεγε ωραια ευκολα και το εκανα.αν μου γραψεις θελω να μου πεις και τι κανω με αυτα που εχω ηδη.και απο που κατεβαζω τι.ευχαριστω

Έτσι ακριβως όπως τα λες χωρίς Οντίν. Αν θες και εχεις χρονο γραψετα λίγο αναλιτηκα να το κανει καο ο φίλος μας απο πανω.

Προσοχι κατα την εγκατάσταση να διαλέξουμε στο ατελώς που λέει μουλτι λαγκουιτζ για να έχουμε και τα ελληνικά θα το δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα το απωθημένο μου...Ένα κατάμαυρο Xperia Z.:O

 

Πάντως η συσκευή μου άφησε γλυκόπικρες εντυπώσεις..

 

Κωνσταντίνε η συσκευή που πήρες είναι πολύ πιο δυνατή από το note μας. Ότι συσκευή εκτός Nexus παίζεις με ένα gb ram, γλυκοπικρες εντυπώσεις θα σου αφήσει στη καλύτερη. Δυστυχως το ένα gb είναι πολύ λίγο για την χρήση που το θέλουμε.

 

Με το καλό να χαρείς το Z σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε η συσκευή που πήρες είναι πολύ πιο δυνατή από το note μας. Ότι συσκευή εκτός Nexus παίζεις με ένα gb ram, γλυκοπικρες εντυπώσεις θα σου αφήσει στη καλύτερη. Δυστυχως το ένα gb είναι πολύ λίγο για την χρήση που το θέλουμε.

 

Με το καλό να χαρείς το Z σου. :)

 

Φιλαρακι μου να εισαι καλα! Το κακο ειναι οτι το θεμα μου δεν ειναι το 1 γιγα ραμ καθως πριν ειχα το xperia s και δεν ειχα κανενα προβλημα! Το εδωσα γιατι ηθελα μεγαλη οθονη.το note παρουσιασε διαφορα θεματα. Κολληματα, τρελη υπερθερμανση, μου χαλασε και το gps απο μονο του..:/

Αλλα το σημαντικοτερο η μικρη αυτονομια του. Εντυπωσιακη οθονη, πολυ καλη καμερα, πολυ καλη ληψη wifi αλλα αυτα απο μονα τους δεν αρκουν.

btw σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου οποτε τη χρειαστηκα!! :)))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)reset to factory defaults

2)To συνδέεεις με υπολογιστή, διαγράφεις χειροκίνητα ότι έχει μέσα. (εννοείται την micro sd ξεχωριστά)

3)κλειστό κινητό, volume up, home button + power button. Τα κρατάς πατημένα για ώρα μέχρι να μπoυτάρει. Στο νέο μενού κάνεις τα 2 clear που έχει (κάτι επιλογές για καθαρισμό).

 

Μετα εχεις το κινητο πληρως καθαρο με την 4.1.2 και το στηνεις απο την αρχη.

 

Εγώ που είμαι με μαμά 4.0.4 και θέλω να περάσω την 4.1.2 (μαμά και αυτή) πρέπει να κάνω τα βήματα που περιγραφείς ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα και καλο μηνα.σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο βλεπω ομως απο οτι εχω διαβασει οτι εμφανιζει καποια μικροπροβληματακια.θα μου συνιστουσατε να το παρω η οχι.δεν εχω να παρω το 2 αν μου πει καποιος να το καλοσκεφτω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...