Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τα phonename μέσα στο igo (μενού - περιεχόμενά - φωνηματα) σας τα βγάζει με κόκκινα γράμματά ? Έτσι πρέπει να τα γραφει?

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια τα phonename μέσα στο igo (μενού - περιεχόμενά - φωνηματα) σας τα βγάζει με κόκκινα γράμματά ? Έτσι πρέπει να τα γραφει?

 

Όχι, το κόκκινο σημαίνει ότι δεν υπάρχει συμβατότητα. Εξάλλου σου βγάζει σφάλμα. Ποιον χάρτη χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το κόκκινο σημαίνει ότι δεν υπάρχει συμβατότητα. Εξάλλου σου βγάζει σφάλμα. Ποιον χάρτη χρησιμοποιείς;

NAVTEQ 2011 q1

Αν τα σβησω θα εχω προβλημα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
NAVTEQ 2011 q1

Αν τα σβησω θα εχω προβλημα?

 

Όχι φυσικά. Και που υπάρχουν... είναι σαν να μην είναι εκεί ούτως ή άλλως. Τον φάκελο Phoneme τον έχεις στο σωστό σημείο (μέσα στον φάκελο contents) ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Και που υπάρχουν... είναι σαν να μην είναι εκεί ούτως ή άλλως. Τον φάκελο Phoneme τον έχεις στο σωστό σημείο (μέσα στον φάκελο contents) ;

Ναι τον εχω μεσα στον φακελο content...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μενου>πλοηγηση>διευθηνση>κανεις κλικ στη σημαια που ειναι τωρα ας πουμε ελληνικη αλαζει και βαζεις χαρτη ολανδιας που εχεις......

 

Δεν βγαζει αλλη σημαια για να διαλεξω..μονο την ελληνικη εχει..

Link to comment
Share on other sites

@Karthan7

Μη σε απασχολούν τα φωνήματα, ειδικά των ελληνικών διέγραψέ το γιατί δημιουργεί πρόβλημα. Αλλά από τι στιγμή που είναι απενεργοποιημένο είναι σαν να μην υπάρχει. Τα κόκκινα γράμματα σημαίνουν ότι δεν έχεις το κατάλληλο licence.

Link to comment
Share on other sites

NAVTEQ 2011 q1

Αν τα σβησω θα εχω προβλημα?

 

Το phoneme είναι ενα αρχείο που διορθώνει την προφορά και τον τονισμό των λέξεων όταν χρησιμοποιείς TTS. Αν χρησιμοποιείς απλή φωνή είναι άχρηστο. Αν χρησιμοποιείς Ελληνικό TTS κατέβασε τη φωνή απο το άλλο thread και σβήσε το phoneme. Η φωνή αυτή έχει μέσα το σωστό τονισμό για όλους τους δρόμους.

Όλο το πρόβλημα δημιουργείται γιατί η navteq (που για Αθήνα έχει για μένα τον καλύτερο χάρτη) επιμένει να μη βάζει τόνους στους δρόμους. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μη σε απασχολούν τα φωνήματα, ειδικά των ελληνικών διέγραψέ το γιατί δημιουργεί πρόβλημα.

 

Τι πρόβλημα; Σε γενικές γραμμές δεν έχω παρατηρήσει κάτι, εκτός και αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις TTS voices που τότε πετάς τελείως τον φάκελο phoneme.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι....

 

Υπάρχουν ελληνικά για voice και lang στο IGo???

 

Eυχαριστώ.

 

Υ.Γ Μάλλον το βρήκα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313298

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα; Σε γενικές γραμμές δεν έχω παρατηρήσει κάτι, εκτός και αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις TTS voices που τότε πετάς τελείως τον φάκελο phoneme.

Αυτό εννοούσα, άλλωστε τα φωνήματα μόνο για το TTS είναι χρήσιμα, άλλο που στην πράξη έχουν ξεπεραστεί λόγω καλύτερων ρυθμίσεων εντός των TTS voices.

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει τις κάμερες ταχύτητας να δουλέψουν στη νέα έκδοση του Igo και αν ναι πώς;

Σήμερα που το δοκίμασα στο δρόμο δε μου έβγαζε ειδοποίηση για τις κάμερες αν και είχα ενεργοποιημένη την ηχητική ειδοποίηση κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο minangle 70 και στο maxangle 80 στο [smartzoom] δηλαδη οταν πλησιαζει αλλαγη πορειας να μην κανει μεγαλη κλιση.στα wm δουλευε κανονικα αλλα εδω νομιζω οτι μου κανει σχεδον 90 μοιρες κλιση που δεν θελω.υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

 

εδω θα βρειτε το sys.txt που εχω φτιαξει για αναλυση 800*480 με μιξη αυτου που ειχα στα wm και του android!φαινεται πολυς ουρανος για αυτους που το ζητουσαν :)

το εχω σε συνδυασμο με lubos thin 1.0 και tiger skin που βρισκετε στο **********

 

http://dl.dropbox.com/u/17317123/sys.txt

Edited by athanaso77
Αναφορά σε site με παράνομο λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο minangle 70 και στο maxangle 80 στο [smartzoom] δηλαδη οταν πλησιαζει αλλαγη πορειας να μην κανει μεγαλη κλιση.στα wm δουλευε κανονικα αλλα εδω νομιζω οτι μου κανει σχεδον 90 μοιρες κλιση που δεν θελω.υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

 

εδω θα βρειτε το sys.txt που εχω φτιαξει για αναλυση 800*480 με μιξη αυτου που ειχα στα wm και του android!φαινεται πολυς ουρανος για αυτους που το ζητουσαν :)

το εχω σε συνδυασμο με lubos thin 1.0 και tiger skin που βρισκετε στο mobilepassion

 

http://dl.dropbox.com/u/17317123/sys.txt

Το sys.txt το βάζουμε στο φάκελο igo όπως στα windows mobile ή μπαίνει κάπου αλλού, γιατί εγώ προσωπικά δε βρήκα να υπάρχει αρχείο sys.txt.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εξαιρέσω αυτά τα προβλήματα, το θεωρώ αρκετά καλύτερο από το iGO και ειδικά στο θέμα των φωνητικών οδηγιών (στο iGO π.χ. λέει "Ετοιμαστείτε να ΣΤΡΙΨΤΕ αριστερά" :p :p ) .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313298

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το sys.txt το βάζουμε στο φάκελο igo όπως στα windows mobile ή μπαίνει κάπου αλλού, γιατί εγώ προσωπικά δε βρήκα να υπάρχει αρχείο sys.txt.

 

Διαβασε ΠΟΙΑ εκδοση igo λεω

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαβασε ΠΟΙΑ εκδοση igo λεω

 

Έχε υπόψιν ότι αναφορά και παραπομπή σε site με παράνομο λογισμικό απαγορεύεται ρητά από τους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα, άλλωστε τα φωνήματα μόνο για το TTS είναι χρήσιμα, άλλο που στην πράξη έχουν ξεπεραστεί λόγω καλύτερων ρυθμίσεων εντός των TTS voices.

Τελικα εσβησα ολο το φακελο phonename.

Σου ειναι ευκολο να πεις λιγο για της ρυθμισεις αυτες?

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα εσβησα ολο το φακελο phonename.

Σου ειναι ευκολο να πεις λιγο για της ρυθμισεις αυτες?

Ευχαριστω

 

Τρία post πιο πίσω να διαβάσεις δίνω το link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα οτι υπαρχει σκιν για qhd ανάλυση για την έκδοση igomyway 8.4.2.139242.αν μπορεί κάποιος κάτοχος να το δοκιμάσει και να μας πει αν δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Τρία post πιο πίσω να διαβάσεις δίνω το link.

Ναι το εχω διαβασει αυτο, μπορω ομως να κανω (για το igo μονο) χωρις να χρειαστει να αγορασω την ελληνικη φωνη?

Δεν εννοω με πλαγιο τροπο ή παρανομο, δηλαδη χωρις καθολου την ελληνικη φωνη απο το svox?

Ευχαριστω και sorry αν ειναι χαζη η ερωτηση μου....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι το εχω διαβασει αυτο, μπορω ομως να κανω (για το igo μονο) χωρις να χρειαστει να αγορασω την ελληνικη φωνη?

Δεν εννοω με πλαγιο τροπο ή παρανομο, δηλαδη χωρις καθολου την ελληνικη φωνη απο το svox?

Ευχαριστω και sorry αν ειναι χαζη η ερωτηση μου....

 

Δυστυχώς ότι αναφέρεται εκεί... είναι απαραίτητο, δεν μπορείς να παρακάμψεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η free ανδρική φωνή της espeak.λειτουργεί μια χαρά χωρίς τα φωνηματα αλλα έχει κάπως περίεργη προφορά

 

Sent from my Nexus One

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι αναφέρεται εκεί... είναι απαραίτητο, δεν μπορείς να παρακάμψεις κάτι.

Οποτε ειμαι για την καρτα του μπαμπα .... ;)

bbbb η free ανδρική φωνή της espeak διαβασα οτι ειναι σαν ρομποτακι....

Ευχαριστω:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...