Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αν ειμαι off topic, αλλά επειδη γνωριζεται πολλα για το igo σε android, μπορειτε να βαλετε την φωνη της Αφροδιτης Σημιτη που είναι σε tts αρχειο ή είναι μόνο για τα windows mobile αυτο το αρχειο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry αν ειμαι off topic, αλλά επειδη γνωριζεται πολλα για το igo σε android, μπορειτε να βαλετε την φωνη της Αφροδιτης Σημιτη που είναι σε tts αρχειο ή είναι μόνο για τα windows mobile αυτο το αρχειο;

 

Νομιζω tts δεν υποστηριζει το igo my way

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους?

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να γινει εισαγωγη σημειων ενδιαφεροντων (POIS) στο ΙGO ειτε στο Ndrive σε κινητο με λογισμικο Android?Sto IGO καταφερα να τα εμφανισω στην βαση δεδομενων αλλα οχι τα εικονιδια στον χαρτη.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Στο igo πας ρυθμίσεις-->εμπλουτισμενα poi και επιλέγεις τι θέλεις να φαίνεται στο χάρτη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο igo πας ρυθμίσεις-->εμπλουτισμενα poi και επιλέγεις τι θέλεις να φαίνεται στο χάρτη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Στο igo myway δεν βλεπω να εχει τετοια ρυθμιση.μηπως μιλας για wm?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την android έκδοση μιλάω.Δες τις εικόνες που επισυνάπτω.Πατώντας εκεί που λέει εμπλουτισμένα poi σου βγάζει να επιλέξεις,ποια poi θέλεις και από ποια απόσταση να εμφανίζονται
Link to comment
Share on other sites

Για την android έκδοση μιλάω.Δες τις εικόνες που επισυνάπτω.Πατώντας εκεί που λέει εμπλουτισμένα poi σου βγάζει να επιλέξεις,ποια poi θέλεις και από ποια απόσταση να εμφανίζονται

 

Εχω την εκδοση 8.4.2.139242 κσι στον φακελο content/poi εχω τα poi ολων των εταιρειων teleatlas,navteq κλπ της καθεμιας σε ξεχωριστο αρχειο.πχ navteq.poi,teleatlas.poi οπως τα ειχα στα wm και υπηρχε η επιλογη που λες.τωρα δεν την βλεπω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω στην συγκεκριμενη εκδοση δεν υπαρχει καν η επιλογη που αναφερεις.Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να την κανω να φανει...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο igo myway δεν βλεπω να εχει τετοια ρυθμιση.μηπως μιλας για wm?

 

Συμφωνω στην συγκεκριμενη εκδοση δεν υπαρχει καν η επιλογη που αναφερεις.Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να την κανω να φανει...

 

Μήπως σε εσάς το έχει ως "Rich POI";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω στην συγκεκριμενη εκδοση δεν υπαρχει καν η επιλογη που αναφερεις.Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να την κανω να φανει...

Το ιδιο και απο εμενα. Εχω φακελους μεσα στο ''content'' poi και speedcam, τα εχω ξεζιπαρισμενα μηπως τα θελει zipαρισμενα για να τα δει?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Δυστυχως δεν υπαρχει καμια επιλογη στις ρυθμισεις σχετικα με Pois.Να ενημερωσω οτι εχω την εκδοση IGO My way 8.4.2.139242 και εβαλα τα kml μεσα στον φακελο userdata/poi και το προγραμμα δημιουργησε αλλο 2 αρχειακια για καθε ενα απο αυτα.Τα POI εμφανιζονται μεσα στο προγραμμα μονο στην επιλογη find places και καθολου στον χαρτη.Προφανως κατι δεν εχει γινει σωστα για να μην μπορω να δω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ιδιο και απο εμενα. Εχω φακελους μεσα στο ''content'' poi και speedcam, τα εχω ξεζιπαρισμενα μηπως τα θελει zipαρισμενα για να τα δει?

 

Όχι δεν πρέπει να είναι zipαρισμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους?

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να γινει εισαγωγη σημειων ενδιαφεροντων (POIS) στο ΙGO ειτε στο Ndrive σε κινητο με λογισμικο Android?Sto IGO καταφερα να τα εμφανισω στην βαση δεδομενων αλλα οχι τα εικονιδια στον χαρτη.Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Εχω την εκδοση 8.4.2.139242 κσι στον φακελο content/poi εχω τα poi ολων των εταιρειων teleatlas,navteq κλπ της καθεμιας σε ξεχωριστο αρχειο.πχ navteq.poi,teleatlas.poi οπως τα ειχα στα wm και υπηρχε η επιλογη που λες.τωρα δεν την βλεπω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Δηλαδή βρε παιδια ( αν καταλαβα σωστα) μεταφέρατε τα pois απο τις wm version στο igo για anrdoid ;;

Πως τα καταφέρατε ;;; ( γιατι εγω δεν...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Δυστυχως δεν υπαρχει καμια επιλογη στις ρυθμισεις σχετικα με Pois.Να ενημερωσω οτι εχω την εκδοση IGO My way 8.4.2.139242 και εβαλα τα kml μεσα στον φακελο userdata/poi και το προγραμμα δημιουργησε αλλο 2 αρχειακια για καθε ενα απο αυτα.Τα POI εμφανιζονται μεσα στο προγραμμα μονο στην επιλογη find places και καθολου στον χαρτη.Προφανως κατι δεν εχει γινει σωστα για να μην μπορω να δω...

Βλεπω στον χαρτη σε καποια σημεια που ξερω οτι υπαρχουν συχνα μπλοκα οτι μου ενφανιζει το εικονιδιο ''ευρεση τοπων''.

Δες στο χαρτη σε καποια σημεια που εσυ ξερεις οτι υπαρχουν καμερες ή μπλοκα, κανε ζουμ να δεις αν σου βγαζει και εσενα αυτο το εικονιδιο....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν καθολου εικονιδια.Να καταλαβεις εβαλα τα βενζιναδικα μεσα με kml αρχεια και ενω τα βρισκω στην αναζητηση στον χαρτη δεν υπαρχει κανενα εικονιδιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν καθολου εικονιδια.Να καταλαβεις εβαλα τα βενζιναδικα μεσα με kml αρχεια και ενω τα βρισκω στην αναζητηση στον χαρτη δεν υπαρχει κανενα εικονιδιο...

 

Μια χαρά τα δείχνει...! το αρχείο Greece_petrol_080821.3dl μπαίνει στο > iGO > content > building > κατεβάστε το από εδώ... https://rapidshare.com/files/3637165529/Greece_petrol_080821.3dl

 

http://s1.directupload.net/images/110802/n2estn64.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις εικόνες βγάζει σε έμενα για φορητά ρανταρ και καμερες.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρε παιδια ( αν καταλαβα σωστα) μεταφέρατε τα pois απο τις wm version στο igo για anrdoid ;;

Πως τα καταφέρατε ;;; ( γιατι εγω δεν...)

Προσωπικά δεν μετέφερα pois από το igo των wm στο igomyway του android.Mετέφερα τα kml αρχεία που είχα κατεβάσει από το http://www.pois.gr και μερικά αγαπημένα που είχα παλιά από το destinator,τα οποία τα μετέτρεψα σε kml με το gpsbabel.Το μόνο που δε κατάφερα να κάνω είναι να αλλάξω το εικονίδιο τους στο χάρτη.Στις κατηγορίες όταν τα ψάχνω από την εύρεση τόπων,το εικονίδιο αλλάζει αλλά πάνω στο χάρτη,δε κατάφερα ακόμη να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Οκ το αρχειο για να βενζιναδικα που εβαλες.Απλα τα POIS απο την διευθυνση http://www.pois.gr εχουνε μαζι με το kml αρχειο και ενα εικονιδιο bmp.Αυτο δεν χρειαζεται για να εμφανιζεται στο χαρτη το εκαστοτε σημειο ενδιαφεροντος?Αν ναι που ακριβως πρεπει να το τοποθετουμε αυτο?Μιλαω παντα για Igo myway σε Android...

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω στο McArthurGlen, τί διεύθυνση να βάλω στο IGO?

Το site του γράφει "Οικοδομικό τετράγωνο E71, Γυαλού, 19004 Σπάτα, Αθήνα (δίπλα στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο)".

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω στο McArthurGlen, τί διεύθυνση να βάλω στο IGO?

Το site του γράφει "Οικοδομικό τετράγωνο E71, Γυαλού, 19004 Σπάτα, Αθήνα (δίπλα στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο)".

Thanks!

 

Έγραψα Γυαλού και με έβγαλε στο παρακάτω..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/110805/rgfwszkm.png http://s1.directupload.net/images/110805/7dy8ul93.png http://s7.directupload.net/images/110805/t62xj597.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω στο McArthurGlen, τί διεύθυνση να βάλω στο IGO?

Το site του γράφει "Οικοδομικό τετράγωνο E71, Γυαλού, 19004 Σπάτα, Αθήνα (δίπλα στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο)".

Thanks!

 

Βάλε προορισμό το ΑΤΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ και θα σε βγάλει!Είναι ακριβώς δίπλα!Για την ακρίβεια πας από τον ίδιο δρόμο απλώς πριν φτάσεις στο ΑΤΤΙΚΟ έχει πινακίδα που λέει ΕΙΣΟΔΟΣ Α που είναι για το McArthurGlen!Α και υπόψιν...μην μπεις στο πρώτο πάρκινγκ γιατί είναι το κλειστό που νομίζω πληρώνεις!Προχώρα άλλα 100μ. που είναι το ανοιχτό αλλά ελεύθερο πάρκινγκ!Το γράφει κιόλας σε πινακίδα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απλά να πω ότι άλλο iGo Primo (χάλια πλοήγηση) και άλλο iGO8 (MyWay)...

 

Επίσης, όποιος θέλει να cache-αρει google maps για όλη την Ελλάδα μπορεί να το κάνει με το Maverick Pro (offroad navigation που κάνει αυτή τη δουλειά). Μετά οι χάρτες χρησιμοποιούνται και στο Google Navigator.

 

Τέλος, για όσους έχουν πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων στο GPS τους υπάρχουν μερικές λύσεις, αλλά όλες απαιτούν root access :

* Απενεργοποιήση της γρήγορης εκκίνησης & reboot (το μοναδικό που δεν θέλει root) : Ρυθμίσεις > Τροφοδοσία <προσωπικά στη συσκευή μου λοκάρει πολύ πιο γρήγορα με ενεργοποιημένη τη γρήγορη εκκίνηση>

* Επεξεργασία του /system/etc/gps.conf : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12185980&postcount=20784 <όπου αντί για pl.pool.ntp.org βάζουμε gr.pool.ntp.org>

* Παρόμοια διαδικασία αλλά με το FasterFix : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12209959&postcount=20921

* Wiping EFS data : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12764930&postcount=1 <ΠΡΟΣΟΧΗ, πρέπει να ξέρετε τι κάνετε εδώ και δουλεύει μόνο για όσες συσκευές έχουν τα EFS data στα partitions 13 & 14... Είχα δοκιμάσει αυτή τη μέθοδο πριν απ' όλες τις άλλες επειδή την περιέγραφαν σαν την πιο αποτελεσματική. Πλέον το DHD κλειδώνει σε 12 δορυφόρους από cold start μέσα σε 20-30 δευτερόλεπτα χωρίς A-GPS, απλά αν δεν γίνει χρήση του script υπάρχει κίνδυνος brick της συσκευής!>

Υπ' όψιν, αυτό το έκανα όταν άλλαξα ROM στο DHD, με τη stock froyo και το stock Radio κλείδωνε μόνο του σε 10 sec χωρίς να του κάνω τίποτα...

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε καινούργια έκδοση του iGO μετά από πολύ καιρό σε corporate συσκευές αποκλειστικά, η iGO Myway Android 8.4.3.179971, προς ενημέρωση... Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...