Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε καινούργια έκδοση του iGO μετά από πολύ καιρό σε corporate συσκευές αποκλειστικά, η iGO Myway Android 8.4.3.179971, προς ενημέρωση...

 

ξερεις διαφορες με την προηγουμενη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφόρησε καινούργια έκδοση του iGO μετά από πολύ καιρό σε corporate συσκευές αποκλειστικά, η iGO Myway Android 8.4.3.179971, προς ενημέρωση...

 

Ξέρεις απο πού μπορούμε να την αγοράσουμε και να κατεβάσουμε την έκδοση αυτή; Νόμιμα πάντα (για αποφυγή παρεξηγήσεων)

Link to comment
Share on other sites

ξερεις διαφορες με την προηγουμενη?

 

Δεν έχω προλάβει να τη δοκιμάσω (μάλλον αυτό θα γίνει το Σ/Κ), απ' ότι πήρε το μάτι μου έχει πολύ καλύτερο GUI χωρίς aliased γραφικά και αναφέρθηκε ότι χρησιμοποιεί το TTS του συστήματος και όχι το δικό του (παρ' όλα αυτά υπάρχουν ελληνικά voices για native χρήση από το iGO). Μόλις έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω :)

 

Ξέρεις απο πού μπορούμε να την αγοράσουμε και να κατεβάσουμε την έκδοση αυτή; Νόμιμα πάντα (για αποφυγή παρεξηγήσεων)

 

Δυστυχώς το iGO δεν διατίθεται προς αγορά για το Android, οι εκδόσεις που κυκλοφορούν για το λειτουργικό μας είναι ενσωματωμένες σε corporate συσκευές μεγάλων business συνεργατών της Nav n' Go... Από εκεί εξάγονται και προσαρμόζονται και για άλλες συσκευές/αναλύσεις (ανεπίσημα πάντα), ώστε να μπορούν να το έχουν και στο Android όσοι το είχαν αγοράσει στα WM.

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

ΕΙμαι με galaxy s 2 και βάζω την εφαρμογή που μου δόθηκε από την εταιρία που δουλευω iGOMyWay_8.4.2.139242_800x480_MotoGIS_V2.2_signed_.apk στο τηλ και παω να κανω install αλλα δυστυχώς μου βγαζει η εφαρμογή δεν εγκατασταθηκε. εχω την official gingerbread 2.3.3. καμιιά ιδέα?
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Στο igo υπάρχει επιλογή ώστε να αποθηκεύει ένα σημείο (δηλαδή τις συντεταγμένες του) σαν αγαπημένο τέλος πάντων και μετά οπότε θελήσω να μπορώ να κάνω πλοήγηση προς εκείνο το σημείο;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς γίνεται γιατί δεν το εχω βρει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση εχεις; την 139242 ή την 179971; με την πρώτη οπως εισαι στο χάρτη, ακουμπάς πανω του και επιλέγεις απο τα δεξιά το εμφάνιση χάρτη απο οπου μπορείς να σώσεις το σημειο.αν δε σου εχει τέτοια επιλογή,ψαξε για άλλο σκιν.

 

Sent from my Nexus One

Link to comment
Share on other sites

Την 139242 έχω. Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά τι λες, πάντως εγώ το βρήκα πηγαίνοντας στην εύρεση κάποιου μέρους για πλοήγηση και επέλεξα πάνω στο χάρτη. Στο χάρτη πού εμφανίστηκε επέλεξα κάποιο τυχαίο σημείο και στο πάνω μέρος της οθόνης που εχει άλλες επιλογές, επέλεξα αποθήκευση αγαπημένου, δίνοντας όνομα και μετά μπορούσα να το επιλέξω ώστε να κάνω πλοήγηση εκεί. Πάντως, ευχαριστώ πολύ.

Έμαθα ότι βγήκε και άλλη έκδοση, αλλά τώρα είμαι διακοπές. Όταν επιστρέψω θα την εγκαταστήσω. Εσύ την έχεις βάλει; Αν ναι, βελτίωσαν κάτι; Δηλαδή αξίζει να την περάσεις;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έμαθα ότι βγήκε και άλλη έκδοση, αλλά τώρα είμαι διακοπές. Όταν επιστρέψω θα την εγκαταστήσω. Εσύ την έχεις βάλει; Αν ναι, βελτίωσαν κάτι; Δηλαδή αξίζει να την περάσεις;

 

Μικρές οι ορατές διαφορές, έγινε το περιβάλλον λίγο πιο smooth και με μία δύο ακόμα περισσότερες επιλογές στις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To παλιό igo με το σκιν που έβαλα screenshot σε προηγούμενη σελίδα έχει προς το παρόν κάποιες παραπάνω δυνατότητες.π.χ. αποκλεισμό συγκεκριμένων δρόμων και πολλαπλές στάσεις.Παρόλα αυτά το μεγάλο συν για μένα στη νέα έκδοση είναι η πιο γρήγορη περιήγηση στα μενού και φυσικά η δυνατότητα να έχουμε ελληνικό tts.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρόλα αυτά το μεγάλο συν για μένα στη νέα έκδοση είναι η πιο γρήγορη περιήγηση στα μενού και φυσικά η δυνατότητα να έχουμε ελληνικό tts.

 

Ορθόν... το ελληνικό TTS ξέχασα να το αναφέρω. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To παλιό igo με το σκιν που έβαλα screenshot σε προηγούμενη σελίδα έχει προς το παρόν κάποιες παραπάνω δυνατότητες.π.χ. αποκλεισμό συγκεκριμένων δρόμων και πολλαπλές στάσεις.Παρόλα αυτά το μεγάλο συν για μένα στη νέα έκδοση είναι η πιο γρήγορη περιήγηση στα μενού και φυσικά η δυνατότητα να έχουμε ελληνικό tts.

 

Το ελληνικό tts χρειάζεται κάποια διαδικασία για να μπει ή δουλεύει με την εγκατάσταση της εφαρμογής;

Η συσκευή που θα το εγκαταστήσω είναι το Galaxy S.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει πρέπει να βάλεις μια εφαρμογή tts από το market που υποστηρίζει ελληνικά.Τέτοια εφαρμογή είναι η svox https://market.android.com/details?id=com.svox.classic&feature=search_result που είναι μεν free αλλά η εγκατάσταση των φωνών κοστίζει 2.10 ευρώ για κάθε γλώσσα.Το καλό είναι ότι η φωνή της αριάδνης είναι αρκετά φυσική.https://market.android.com/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem&feature=search_result

Υπάρχει και η free espeak αλλά η φωνή είναι ανδρική και ακούγεται σαν ρομποτ.Αφού εγκαταστήσεις λοιπόν την εφαρμογή tts,πας στις ρυθμίσεις της συσκευής στο φωνητική είσοδος και έξοδος και κάνεις προεπιλεγμένη τη νέα μηχανή tts και τη ρυθμίζεις να μιλάει στα ελληνικά.Μετά στο igomyway επιλέγεις την tts φωνή για τα ελληνικά και είσαι έτοιμος

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό tts χρειάζεται κάποια διαδικασία για να μπει ή δουλεύει με την εγκατάσταση της εφαρμογής;

Η συσκευή που θα το εγκαταστήσω είναι το Galaxy S.

Αν δεν σε κάλυψε ο bbbb κάνε λίγο υπομονή μέχρι αύριο που θα ανεβάσω έναν πλήρη οδηγό για την εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε κάλυψε ο bbbb κάνε λίγο υπομονή μέχρι αύριο που θα ανεβάσω έναν πλήρη οδηγό για την εγκατάσταση.

 

ένας πλήρης οδηγός θα ήταν χρήσιμος, παρόλο που η απάντηση του bbbb ήταν αρκετά κατατοπιστική.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά στο igomyway επιλέγεις την tts φωνή για τα ελληνικά και είσαι έτοιμος

 

Ποια TTS φωνή έχεις βάλει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αυτές τις tts φωνές με το svox?

Πως τις χρησιμοποιούμε αυτές τις tts φωνές;

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αυτές τις tts φωνές με το svox?

Πως τις χρησιμοποιούμε αυτές τις tts φωνές;

 

Θέλουν "πείραγμα". Κάνε υπομονή και θα εμφανιστεί σχετικός οδηγός σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν "πείραγμα". Κάνε υπομονή και θα εμφανιστεί σχετικός οδηγός σύντομα.

 

Έτοιμος ο οδηγός...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η προηγουμενη igo έκδοση με την καινούργια τι διαφορες έχουν?ΤΟ θέμα με την θερμοκρασία στο gs2 χρησιμοποιώντας το νέο igo παραμένει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η προηγουμενη igo έκδοση με την καινούργια τι διαφορες έχουν?

 

Αναφέρεται μια σελίδα πίσω.

 

ΤΟ θέμα με την θερμοκρασία στο gs2 χρησιμοποιώντας το νέο igo παραμένει?

 

Δεν φταίει το iGO για αυτό. Αν βάλεις 2.3.4 rom δεν θα έχεις πρόβλημα ανεξαρτήτως έκδοσης του iGO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τρεις ερωτήσεις για το igo θέλω να κάνω.

1)Κατέβασα τη νεα έκδοση(v 179971) και στο menu δεν εμφανίζει ρυθμίσεις για τις καμερες. Δεν τις υποστηρίζει;

2)Στη νέα έκδοση ποιά αρχεία για speedcam πρέπει να κατεβάσω για igo primo, τα kml ή τα απλά για igo8;

3) Αν καταφέρω και τα κάνω να δουλέψουν υπάρχει δυνατότητα τον ήχο ειδοποίησης για τις κάμερες να τον κάνω να ακουγετε δυνατά; έως τώρα ακουγόταν ένα ισχνό ντιν.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τρεις ερωτήσεις για το igo θέλω να κάνω.

1)Κατέβασα τη νεα έκδοση(v 179971) και στο menu δεν εμφανίζει ρυθμίσεις για τις καμερες. Δεν τις υποστηρίζει;

2)Στη νέα έκδοση ποιά αρχεία για speedcam πρέπει να κατεβάσω για igo primo, τα kml ή τα απλά για igo8;

3) Αν καταφέρω και τα κάνω να δουλέψουν υπάρχει δυνατότητα τον ήχο ειδοποίησης για τις κάμερες να τον κάνω να ακουγετε δυνατά; έως τώρα ακουγόταν ένα ισχνό ντιν.

 

Ευχαριστώ!

 

1) Φυσιολογικά θα σου εμφανίσει το menu για τις ειδοποιήσεις στις κάμερες αφού κλειδώσεις με του δορυφόρους (στο menu ήχοι και προειδοποιήσεις.

2) Μάλλον τα ίδια που κατεβάζαμε και στη προηγούμενη έκδοση αν θυμάμαι σωστά ήταν του primo.

3) δε το γνωρίζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...