Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
Το iGO δεν δουλεύει με resolution 480x800; Δεν βρίσκω πουθενά λύση. Το πρόγραμμα δουλεύει στην πάνω γωνία περίπου στο 1/3 της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Το iGO δεν δουλεύει με resolution 480x800; Δεν βρίσκω πουθενά λύση. Το πρόγραμμα δουλεύει στην πάνω γωνία περίπου στο 1/3 της οθόνης.

 

To MyWay όχι, μόνο το iGo Motonav δουλεύει στο desire (αν δεν απατώμαι)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το iGO δεν δουλεύει με resolution 480x800; Δεν βρίσκω πουθενά λύση. Το πρόγραμμα δουλεύει στην πάνω γωνία περίπου στο 1/3 της οθόνης.

 

To iGO MyWay είναι για μικρές αναλύσεις οθόνης. Για συσκευές με μεγάλη ανάλυση οθόνης σαν τα Desire, Galaxy, Milestone, κλπ είναι το MotoNav όπως ανέφερε και ο akpe.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To iGO MyWay όχι, το MotoNav ναι. Αρκετά συμπαθητικό, ένα κλασσικό iGO. Το έχω μαζί με Navigon και NDrive στο κινητό.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους,

εχω μία συσκευή HTC Wildfire με Android 2.1. Πρόσφατα κατέβασε το Navigation software iGo My Way 8.4. Δυστυχώς δεν έχει αρχεία για μενού ελληνικό και φωνη πλοήγησης στα Ελληνικα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει υποψιν του κάποια links.

 

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κυκλοφορήσει έκδοση για μεγάλες αναλύσεις, 800x480. Έχεις σίγουρα αυτήν εγκατεστημένη? Γιατί το iGO MyWay είναι για μικρότερες.. Το Motonav κάνει για μεγάλες αναλύσεις.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ρε παιδια υπαρχει IGO 8.3 για android?

Oχι.Υπάρχει το igomyway που δουλεύει με τους ίδιους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Δοκίμασα igo, dont panic, sygic aura 3, navigon... όλα αυτά παίζουν σε 2.3.3 και μάλιστα λίγο πιο γρήγορα (λογικό), οπότε οι επιλογές είναι πάνω κάτω οι ίδιες με παλαιότερες εκδόσεις android.

 

το igo υπαρχει για android?

δεν το εχω βρει πουθενα επισημα. προφανως καπου κανω λαθος στο search ενα Link plz

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

το igo υπαρχει για android?

δεν το εχω βρει πουθενα επισημα. προφανως καπου κανω λαθος στο search ενα Link plz

 

We have optimized navigation on mobile handsets with an easy-to-use and intuitive user interface and a diverse range of mobile features. The iGO My way 2010 application is available for our end users on the App store for iPhone, and we also deliver Android and Windows Mobile navigation solutions to smartphone manufacturers and network providers.

Contact us today to get detailed information about our offers!

 

Ψάξε στο google για "igo for android" και πήγαινε στο δεύτερο λινκ που θα σου βγάλει... :X:X:X

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

60euros και μια βόλτα από το "super market" γιατί οι χάρτες που πωλούνται είναι οι περσινοί.Σε αντίθεση με το igomyway που έχεις πάντα τον τελευταίο χάρτη και από navteq και από teleatlas.Και δε νομίζω ότι είναι τραγικά αργό σαν πρόγραμμα.Εχει ένα προόβλημα στην πλοήγηση στα μενού αλλά στο δρόμο είναι άριστο.Και έχει και πολύ καλύτερο αυτόματο ζουμ από το navigon και με το νέο σκιν igo8_mini δε πιάνει και πολύ χώρο στην εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε stormer 2 παρατηρήσεις:

1) Έχω δοκιμάσει το MotoNav (iGO για Motorola) στην συσκευή μου γιατί ήταν προεγκατεστημένο. Το iGO MyWay στο Market δεν το βρίσκω. Από που μπορώ να το αγοράσω και με ποιους χάρτες προσφέρεται? Ναι οκ υπάρχουν πολλοί (Navteq, TA, Epsilon, CIT) αλλά με ποιον το δίνει η NavNGO?

2) Και στο Navigon έχουν δοκιμάσει χρήστες να περάσουν τον Q1/2011 και δουλεύει μια χαρά. Δεν το έχω δοκιμάσει μιας και Πάτρα-Αθήνα μέχρι στιγμής που το χρησιμοποίησα με κάλυψε απόλυτα με τον προεγκατεστημένο.

 

Επαναλαμβάνω ότι το Aura θα ήταν μεγάλος αντίπαλος, ΑΝ έφτιαχνε τις δρομολογήσεις που προτείνει.

Επίσης περιμένω πώς και πώς να βγει το Garmin.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αντίθεση με το igomyway που έχεις πάντα τον τελευταίο χάρτη και από navteq και από teleatlas.

 

Ο τελευταίος της CIT πάντως έχει μέρη που κανένας από τους προαναφερθέν βρίσκει. Εν ολίγοις... όλοι οι χάρτες είναι ανταγωνιστικοί στο iGO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To iGO My Way που κυκλοφορεί για Android παίρνει τους ίδιους χάρτες αλλά υπολείπεται κατά πολύ από άποψη δυνατοτήτων και λειτουργιών σε σχέση με τα iGO Primo ή iGO8.3.4 που ενδεχομένως να είχες στα windows mobile.

 

Γεια σας στο φορουμ.εχω περασμενο σε ενα htc wildfire το igo 8.4.2.139242.δουλευει αρκετα καλα,ομως εχω ενα προβλημα.οταν πιανει σημα και μου δειχνει που ειμαι(δηλ.συντεταγμενες),δεν μου γραφει στο υψομετρο κατι.ενοειτε οτι εχω βαλει και καποιο (dem της NASA) μηπως γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο,αν κανω καποιο λαθος? .ακομα αν μπορουμε να βαλουμε καποιο sys η chemes οπως στα wm διαφορετικο.ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας στο φορουμ.εχω περασμενο σε ενα htc wildfire το igo 8.4.2.139242.δουλευει αρκετα καλα,ομως εχω ενα προβλημα.οταν πιανει σημα και μου δειχνει που ειμαι(δηλ.συντεταγμενες),δεν μου γραφει στο υψομετρο κατι.ενοειτε οτι εχω βαλει και καποιο (dem της NASA) μηπως γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο,αν κανω καποιο λαθος? .ακομα αν μπορουμε να βαλουμε καποιο sys η chemes οπως στα wm διαφορετικο.ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Στο iGOMyWay δεν μπαίνουν τα sys.txt των άλλων εκδόσεων. Το μόνο που μπορείς να κάνεις εδώ είναι να αλλάξεις το data.gro με κάποιο custom που δίνει περισσότερες επιλογές στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

data.zip έχει το iGO των windows mobile και windows CE. Το android έχει data.gro.

 

Αυτό με το υψόμετρο δεν έχει να κάνει με το sys ή το data ή το dem file που έχεις. Απλά δεν υπάρχει (αν δεν απατώμαι) στο iGOMyWay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κανενα δεν ειναι δωρεαν αυτα που λεει δωρεαν ειναι trial για λιγες μερες μετα πρεπει η να τα αγορασεις η να <ψαξεις>:happy:

 

 

 

τα ιδια ειναι ακριβως με τα wm χαρτες και skin -scheme κ.λ.π μονο η εφαρμογη αλαζει τα βαζεις στον φακελο του igo το καθε ενα εκει που πρεπει και δουλευουνε αψογα το εχω κανει εγω :yahoo::yahoo::yahoo:

λοιπον τα scheme ολα οκ!!!!

το .zip σκιν του gurjon και τα extensions ομως δεν τα βλεπει!πως τα κανω .gro?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον τα scheme ολα οκ!!!!

το .zip σκιν του gurjon και τα extensions ομως δεν τα βλεπει!πως τα κανω .gro?

 

Άλλαξε την κατάληξη από zip σε gro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα scheme ολα οκ!!!!

το .zip σκιν του gurjon και τα extensions ομως δεν τα βλεπει!πως τα κανω .gro?

 

αν δεν βλεπει αυτα που εχεις ψαξε βρες και βαλτου αλλα δεν ξερω ποια εκδοση εχεις εσυ :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την κατάληξη από zip σε gro.

 

δεν χρειαζεται κατι με το gro convert η κατι τετοιο?

το εκανα αλλα στο μενου του igo που ειναι η επιλογη για αλλαγη skin?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βλεπει αυτα που εχεις ψαξε βρες και βαλτου αλλα δεν ξερω ποια εκδοση εχεις εσυ :)

 

Εχω την τελευταια igo myway πως λεγεται 8.4.2.139242 το μονο που μου μενει ειναι ενα σκιν!αλλα θα ηθελα σαν του gurjon που ειχε και το τρεχον υψομετρο στην αρχικη οθονη!ξερεις κανενα?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε HTC Desire S με Sygic Aura συμβαίνει το εξής:

 

Στη διάρκεια την πλοήγησης αν έχω εισερχόμενη κλήση δεν σταματάνε οι φωνητικές οδηγίες του Aura με αποτέλεσμα να ακούω ταυτόχρονα και τον συνομιλιτή και το Aura. Καμιά ιδέα υπάρχει για να λύσω το πρόβλημα;

 

Μιας και το ανέφερες μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να αποκτήσω αυτό το πρόβλημα σε Χ8 με iGo Myway;

 

Πηγαίνω κάπου, χτυπάει το τηλέφωνο και σταματάει εντελώς η πλοήγηση. Αναγκάζομαι να σταματήσω κάπου να μιλήσω μη βρεθώ σε άλλο νομό! :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να αποκτήσω αυτό το πρόβλημα σε Χ8 με iGo Myway;

 

Πηγαίνω κάπου, χτυπάει το τηλέφωνο και σταματάει εντελώς η πλοήγηση. Αναγκάζομαι να σταματήσω κάπου να μιλήσω μη βρεθώ σε άλλο νομό! :p

 

Αυτό το λύνει η πλοήγηση που έχει "by default" το Desire S :-)

 

http://www.velissariou.gr/DESIRE%20S.jpg

 

Πάντως η πλοήγηση δεν σταματάει όταν έχεις κλήση. Απλά στην οθόνη σου έρχεται μπροστά ο dialer. Αν κλείσεις τον dialer θα μπορέσεις να βλέπεις τον πλοηγό (ακόμα και αν δεν τον ακούς).

Edited by VELISSARIOU
ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...