Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Kαλη χρονιά σε ολους και καλως σας βρηκα...

Εδω και κατι μερες πηρα το ARC S..

τΟ κινητο ειναι ροοτ.

Σημερα προσπαθοντας να παρω τηλεφωνο ενα φιλο διαπιστωσα οτι ειχαν σβηστει ΟΛΕΣ οι επαφες....

Και δυστυχως δεν ειχα μεριμνησει να κανω back up.:cry::cry::cry:

Προσπαθω να κανω εισαγωγη επαφων απο την καρτα μνημης και μου βγαζει οτι το αρχειο VCard δεν υπαρχει.

Υπαρχει τροπος να τις επαναφερω αραγε???????????

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!

.

 

Οι επαφές πως είχαν περαστεί εξ'αρχής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους σας στο θεμα μας τωρα εχω ξεκλειδωσει το bootloader εχω βαλει κ ενα mod και βλεπω τρομερη βελτιωση στην μπαταρια του κιν ειναι 50% μετα απο 2 μερες χρηση κ οταν λεω χρηση τα χρησιμιποιω ολα οπως κ το wi-fi σε ταχτα χρονικα διαστηματα(οποιος θελει πληροφοριες για το mod ας στειλει πμ)

Εχει κανεις δοκιμασει να αλλαξει τιποτα απο το framework.apk?ψαχνω να πειραματιστω κ θα ηθελα καποιες οδηγιες/εμπειριες σε αυτο το κινητο ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια...Αγορασα το κινητο απο γερμανια μιας και μενω εκει και τωρα βρισκομαι ελλαδα για τις γιορτες.

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησουλες

1η Το κιν λεει οτι εχει 512μβ ραμ.Οταν παταω ρυθμισεις-εφαρμογες-υπιρεσιες που εκτελουνται γτ μου βγαινει συνολο ολο μαζι 320μβ ραμ??Τι παιζει??

2η Οταν γραφω μυνημα μετα απο 60χαρακτηρες μου το χρεωνει για διπλο μυνημα..Δεν υπαρχει επιλογη για παραπανο χαρακτηρες??Πχ οπως στ νοκια που ειχα μετα τους 160χαρακτηρες χρεωνομουν για διπλο μυνημα..

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια...Αγορασα το κινητο απο γερμανια μιας και μενω εκει και τωρα βρισκομαι ελλαδα για τις γιορτες.

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησουλες

1η Το κιν λεει οτι εχει 512μβ ραμ.Οταν παταω ρυθμισεις-εφαρμογες-υπιρεσιες που εκτελουνται γτ μου βγαινει συνολο ολο μαζι 320μβ ραμ??Τι παιζει??

2η Οταν γραφω μυνημα μετα απο 60χαρακτηρες μου το χρεωνει για διπλο μυνημα..Δεν υπαρχει επιλογη για παραπανο χαρακτηρες??Πχ οπως στ νοκια που ειχα μετα τους 160χαρακτηρες χρεωνομουν για διπλο μυνημα..

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

καλη χρονια φιλε μου.

χωρις να εχω το συγκεκριμενο κινητο

1)δεσμευουν τα αρχεια συστηματος οση ραμ χρειαζονται.οποτε η τελικη ραμ ειναι λιγοτερη απο αυτη που αναφερεται οτι εχει.

2)χρησιμοποιεις την μαμα εφαρμογη;αν ναι,μπες στην εφαρμογη,πατα το κουμπι των επιλογων,μετα ρυθμισεις και μετα τικαρε την εξοικονομηση κοστους.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις των μηνυματων φιλε μου γραφει αναφορα παραδ,ειδοποιησεις,τονος κ δονηση,μυνηματα σιμ και ρυθμισεις push
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις των μηνυματων φιλε μου γραφει αναφορα παραδ,ειδοποιησεις,τονος κ δονηση,μυνηματα σιμ και ρυθμισεις push

 

ωχ...μαλλον την κατσαμε.δεν ξερω τι φταιει και δεν εχεις αυτην την επιλογη..μαλλον το οτι το κινητο δεν προοριζεται για την ελληνικη αγορα.

τεσπα,γιατι ασχολουμαστε με την αθλια μαμα εφαρμογη;;;κατεβασε το handcent sms να βρεις την υγεια σου..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ...μαλλον την κατσαμε.δεν ξερω τι φταιει και δεν εχεις αυτην την επιλογη..μαλλον το οτι το κινητο δεν προοριζεται για την ελληνικη αγορα.

τεσπα,γιατι ασχολουμαστε με την αθλια μαμα εφαρμογη;;;κατεβασε το handcent sms να βρεις την υγεια σου..;)

 

Η φαση ειναι οτι αγορασα το κινητο και σε δυο μερες ηρ8α ελλαδα.Δεν το δουλεψα με γερμανικια καρτα.Εβαλα αμεσως την κοσμοτε.Με το προγραμμα που μου πρωτηνεις δηλαδη 8α στελνω μεσω αυτου του προγραμματος μηνυματα εε?Δηλαδη θα χρεωνομαι κανονικα οτι στελνω μυνημα απλα θα μπορω να γραφω πανω απο 60 χαρακτηρες πχ..Τα ειπα σωστα??:):)

Link to comment
Share on other sites

Η φαση ειναι οτι αγορασα το κινητο και σε δυο μερες ηρ8α ελλαδα.Δεν το δουλεψα με γερμανικια καρτα.Εβαλα αμεσως την κοσμοτε.Με το προγραμμα που μου πρωτηνεις δηλαδη 8α στελνω μεσω αυτου του προγραμματος μηνυματα εε?Δηλαδη θα χρεωνομαι κανονικα οτι στελνω μυνημα απλα θα μπορω να γραφω πανω απο 60 χαρακτηρες πχ..Τα ειπα σωστα??:):)

 

τα ειπες παρα πολυ σωστα φιλτατε.και εχεις και πολυ περισσοτερες επιλογες.απο αναφορες παραδοσης μεχρι να διαλεξεις τι χρωμα θα αναβοσβηνει το led οταν εχεις μηνυμα και να ενεργοποιειται η οθονη καθε φορα που ερχεται το μηνυμα.τσεκαρε λοιπον τις ρυθμισεις και ο,τι χρειαστεις ρωτα.:)

τωρα αν παιχτει στραβη και δεν αναγνωριζει ουτε αυτο...τι να πω;;

πραγμα απιθανο,καθως στα παραεισαγωγης κινητα (αυτα δηλαδη που προοριζονται για αλλη χωρα και οχι Ελλαδα)που πουλανε πολλα μαγαζια,λειτουργει κανονικα.αρα δεν νομιζω να χεις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το κατεβασα στο κινητο φιλαρακι και ολα οκ..Θα ψαχτω τωρα και στις ρυ8μισεις να αλλαξω και γλωσσα γιατι με τα αγγλικα λιγο μπερδευομαι...Ευχαριστω να εισαι καλα..Οτι αλλο χρειαστω εαν δεν βγαλω ακρη θα επικοινωνησω ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Κοντεύει σχεδόν μήνας που έχω τη συσκευή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως όσες φορές το έχω βάλει σε airplane mode το βρίσκω κλειστό/νεκρό.

Για να ανάψει θέλει αφαίρεση μπαταρίας. Άλλες φορές το σβήνω, μετά από φόρτιση, για να κάνω reboot και κολλάει.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω. Δεν υπάρχει συνδιασμός πλήκτρων για reboot; Το X10 mini είχε π.χ. το power και menu button. Το Arc όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Κοντεύει σχεδόν μήνας που έχω τη συσκευή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως όσες φορές το έχω βάλει σε airplane mode το βρίσκω κλειστό/νεκρό.

Για να ανάψει θέλει αφαίρεση μπαταρίας. Άλλες φορές το σβήνω, μετά από φόρτιση, για να κάνω reboot και κολλάει.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω. Δεν υπάρχει συνδιασμός πλήκτρων για reboot; Το X10 mini είχε π.χ. το power και menu button. Το Arc όχι;

 

εννοεις οτι σε air plane mode σου κλεινει απο μπαταρια;δηλαδη καποια εφαρμογη κανει τη ζημια;ποτε περιπου νεκρωνει;

οσο για το reboot.στο mini pro και στο neo v αποσο ξερω δεν κανει οπως στα παλια μινι.αν εισαι rooted κατεβασε καποια εφαρμογη απο το market.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι σε air plane mode σου κλεινει απο μπαταρια;δηλαδη καποια εφαρμογη κανει τη ζημια;ποτε περιπου νεκρωνει;

οσο για το reboot.στο mini pro και στο neo v αποσο ξερω δεν κανει οπως στα παλια μινι.αν εισαι rooted κατεβασε καποια εφαρμογη απο το market.:)

 

Όχι. Δε κλείνει από μπαταρία. Μπλοκάρει. Πέφτω για ύπνο 1-2 ώρες, το βάζω aiplane κι οταν σηκωθώ είναι νεκρό. Ξανανοίγει μόνο αφού αφαιρέσω τη μπαταρία. Πολύ περίεργο.

Ναι. Είμαι rooted. Θα το ψάξω. Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα!

Μπορώ να βάλω στο κινητό κάρτα Micro SDHC ή μόνο Micro SD (Transflash); :vava:

Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Το μόνο που πρέπει απαραιτήτως να κοιτάμε είναι να είναι microSD. To αν είναι και high capacity δεν μας ενοχλεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λειπει και η μπροστινη καμερα που πλεον ειναι μαστ.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

 

Και όμως εχει κάμερα βιντεοκλήσεων VGA!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως εχει κάμερα βιντεοκλήσεων VGA!!!!

 

Δυστυχως φιλε alex...ουτε το arc,ουτε το S εχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί να μου πει με σιγουριά κάποιος κάτοχος αν η ένταση στα ακουστικά με τη χρήση ραδιοφώνου ειναι "δυνατή";

 

Φέρνω σα παράδειγμα ας πούμε το live ή το Neo v. Aν είναι σαν αυτα,οκ αν είναι όμως σα το "καινούργιο" mini δε με ικανοποιεί ....

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει την απόδοση στις παραπάνω συσκευές.

Η άποψη μου είναι ότι, στο ράδιο, η ένταση είναι χαμηλή. Σε αναπαραγωγή mp3 ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το παρω και εγω σε 2-3 μερες

οι φωτο που τραβαει ειναι καλές?

σε κλειστο χωρο ειναι καλες?

οι ρομ του απλου arc τρεχουν στο s?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κατ εξοχήν camera phone, οπότε δύσκολα θα σε απογοητεύσει, σ αυτόν τον τομέα.

Δεν έχω βρει λόγο να πειραματιστώ με άλλη rom, σ αυτή τη συσκευή. Η original είναι μια χαρά και με το ICS καθ οδόν.. Ακόμα και ο launcher του είναι άψογος. Με ένα root-"ξαλάφρωμα" θα σαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για τις φωτο

το sensation δεν μου αρεσε σε αυτο τον τομεα

 

το ροοτ γινεται οπως και του απλου arc?

Link to comment
Share on other sites

καλα νεα για τις φωτο

το sensation δεν μου αρεσε σε αυτο τον τομεα

 

το ροοτ γινεται οπως και του απλου arc?

 

υπαρχουν πολλοι τροποι να κανεις ροοτ ακομα κ με ενα click εσυ διαλεγεις κ περνεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει για την ένταση του ραδιοφώνου κατα την ακρόαση με hands free (προσωπικά τα δοκίμασα με Samsung).

Μπορώ να πω οτι είναι σχεδόν (ίσως ενα κλικ κάτω) απο αυτη του Neo V!!

 

Ενθουσιαστικα γιατι σε συσκευή που "φέρει" android δύσκολα να ικανοποιήσω αυτη την επιλογή μου!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,το ARC S εχει αισθητηρα φωτος ωστε να χαμηλωνει τη φωτεινοτητα στην οθονη??στο δικο μου δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο,αλλα το εχουν πολυ πιο απλες συσκευες κ μου εκανε εντυπωση που δεν υπαρχει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...