Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πιστευα οτι θα ερχοταν το s στην τιμη που ηρθε το απλο arc(549ευρω) αλλα και η τιμη αυτη που θα ερθει, κατα την γνωμη μου ειναι μεγαλη.

Και κατι αλλο βρε παιδια, ολες οι επωνυμες εταιρειες κοπανανε στις τιμες τους :mad:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πειτε μου λιγο γιατι ειμαι στοκος...γιατι ειναι πιο φθηνο το S απο το απλο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου λιγο γιατι ειμαι στοκος...γιατι ειναι πιο φθηνο το S απο το απλο??

 

Δεν ειναι ποιο φθηνο.... στη voda εχει τιμες: Arc S 479,90 και Arc 449.00.

Οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω 30.90 ειναι η διαφορα τιμης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ποιο φθηνο.... στη voda εχει τιμες: Arc S 479,90 και Arc 449.00.

Οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω 30.90 ειναι η διαφορα τιμης.

 

στην ηλεκτρονικη τοτε εχουν κανει μεγαλο λαθος..γιατι εκει κοιταξα μεσω skroutz και απορησα!δειτε στο site της τι λεει..

 

 

επισης ενα ωραιο βιντεακι που συγκρινει τα 2 Αrc με βαση την πλοηγηση στο ιντερνετ και την καμερα!

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο vodafone unbranded και τωρα φορτιζει μεσα ειχε την συσκευη, μπαταρια, ακουστικα, φιλμ προστασιας, θηκη δερματινη, φορτιστη και καλωδιο usb :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

μολις μπει σε λειτουργεια θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο vodafone unbranded και τωρα φορτιζει μεσα ειχε την συσκευη, μπαταρια, ακουστικα, φιλμ προστασιας, θηκη δερματινη, φορτιστη και καλωδιο usb :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

μολις μπει σε λειτουργεια θα σας ενημερωσω

 

 

λοιπον εχουμε και λεμε μου

 

πρωτα τα αρνιτικα

 

μου εβγαλε την πιστη για το συγχρονισμο των επαφων (τελικα θελει οι επαφες να ειναι απο outlook για να παρει ολα τα πεδια. δεν μου αρεσει ππου δεν εχει εξυπνη πληκτρολογιση και τριτων που δεν μπορω να ρυθμισω να φαινετε πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα και τριτον η συσκευη οταν ανοιγει δεν βγαζει πουθενα σημα vodafone αλλα στο μενoυ μεσα βγαζει πεντε εφαρμογες vodafone που ομως βγαινουν (my music, my web , update.vodafone leage και vodafone store) και θα ηθελα να δω αν ειναι branded η rom ειναι η 4.0.1.A.0.266 αν καποιος ξερει επισημα ας απαντησει αυτα και βεβαια οι φωνητικες που συνηθισμενος απο το Ν8 για εμενα ειναι μεγαλο μειον

 

τωρα τα θετικα

το ui ειναι εκπληκτικο το μοναδικο android που χαιρεσε να δουλευεις παρα πολυ καλη ταχυτητα πολυ καλο ηχειο ακουστικο και ληψη design που αλλο δεν υπαρχει εκπληκτικη οθονη και μπαταρια πολυ καλη αν αναλογιστει κανεις οτι λογο πρωτης χρησης το παιδεψα αρκετα καλα το time scape & media scape ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, το πηρα σημερα (το λευκο φυσικα) ειναι πανεμορφο και παναλαφρο.

 

 

εχει στο μενου εφαρμογες vodafone γιατι εμενα εχει αλλα οταν ανοιγει δεν βγαζει σημα vodafone

Link to comment
Share on other sites

στην οθονη εχει καμια διαφορα στα χρωματα σε σχεση με το απλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες γεια σας, εχω ενα Ν8 και σκεφτομαι να το δωσω για να παρω το arc S, πιστευετε οτι αξιζει? Απο το Ν8 εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος, κανει τα παντα,εχει 12mp και xenon flash που δεν εχει το arc s, αλλα ειναι βαρυ κ πιο χοντροκομενο απο το πανερφο αυτο κινητο. ΑΠο την αλλη το symbian μαρεσει πααααρα πολυ και δεν με νοιαζει αν δεν ειναι το πιο μοντερνο κ γεματο εφαρμογες,αυτα που θελω τα εχω κ με το παραπανω.αξιζει λοιπον να παρω το arc για το design κ για αυτα που εχει?λειτουργει καλα?το usb on the go λειτουργει οπως στο Ν8?ξερει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου. εγω το usb on the go για την ωρα δεν το εχω δουλεψει για να σου πω. τωρα απο τη στιγμη που σε καλυπτει σε ολα το ν8 εσυ ξερεις αν αξιζει η αγορα του arc s. σαν συσκευη παντως εχει πολυ καλη οθονη και ηχο,ειναι ελαφρυ και ομορφο η καμερα λογικα δεν θα σε απογοητευσει και ειναι αρκετα γρηγορο σε ολα.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

το UTG μεχει βολεψει πολλες φορες καθως εχω παρει αρχεια απο ψηφιακες κ φλασακια στο κινητο απευθειας σε διακοπες χωρις να με νοιαζει αν θα μου τα στειλουν με mail κτλ.

το Ν8 μουχει βγει μια χαρα αλλα δεν εινια κ τερας ταχυτητας κ ομορφιας,οποτε σκεφτομουν να το αντικαταστησω με το πανερφο arc S μιας κ παντα αγαπουσα τα ericsson κ το my phone explorer που ειναι τοσο πρακτικο κ ωραιο που εχω μπει στον πειρασμο.απλα φοβαμαι μην το μετανοιωσω λογω του οτι το symbian μαρεσει κ μεχει βολεψει κ γιατι δεν ξερω απο ποιοτητα κατασκευης και αξιοπιστια τι λεει. τα ειχε ριξει πολυ αυτα τα 2 η ericsson τα τελευταια χρονια,ειδικα την εποχη μετα το κ850,κ ειχα ξενερωσει.(το G900 Ποτε δε μου δουλεψε).

τα mp δεν μετρανε τοσο, αλλα το xenon φλας κανει τη διαφορα.οπως επισης κ η ποιοτητα του φακου πχ απο το "a for athens" αν το ξερεις εχω βγαλει την ακροπολη τοσο μερα οσο κ νυχτα με απιστευτα καθαρη εικονα.

η πλοηγηση λειτουργει καλα?εμενα μουχει δωρεαν πλοηγηση εκτος απο τους χαρτες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στην οθονη εχει καμια διαφορα στα χρωματα σε σχεση με το απλο?

 

Καποια απάντηση παρακαλώ?

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το UTG μεχει βολεψει πολλες φορες καθως εχω παρει αρχεια απο ψηφιακες κ φλασακια στο κινητο απευθειας σε διακοπες χωρις να με νοιαζει αν θα μου τα στειλουν με mail κτλ.

το Ν8 μουχει βγει μια χαρα αλλα δεν εινια κ τερας ταχυτητας κ ομορφιας,οποτε σκεφτομουν να το αντικαταστησω με το πανερφο arc S μιας κ παντα αγαπουσα τα ericsson κ το my phone explorer που ειναι τοσο πρακτικο κ ωραιο που εχω μπει στον πειρασμο.απλα φοβαμαι μην το μετανοιωσω λογω του οτι το symbian μαρεσει κ μεχει βολεψει κ γιατι δεν ξερω απο ποιοτητα κατασκευης και αξιοπιστια τι λεει. τα ειχε ριξει πολυ αυτα τα 2 η ericsson τα τελευταια χρονια,ειδικα την εποχη μετα το κ850,κ ειχα ξενερωσει.(το G900 Ποτε δε μου δουλεψε).

τα mp δεν μετρανε τοσο, αλλα το xenon φλας κανει τη διαφορα.οπως επισης κ η ποιοτητα του φακου πχ απο το "a for athens" αν το ξερεις εχω βγαλει την ακροπολη τοσο μερα οσο κ νυχτα με απιστευτα καθαρη εικονα.

η πλοηγηση λειτουργει καλα?εμενα μουχει δωρεαν πλοηγηση εκτος απο τους χαρτες.

 

οταν λες usb on the go εννοεις να ανγνωριζει το πισι σου το κινητο σαν εξωτερικη usb?αν ναι,εννοειται οτι ετσι γινεται.δεν χρειαζεσαι εξτρα προγραμματα.;)

 

απο ταχυτητα λιγο που το χω δουλεψει το ARC παει σφαιρα.σκεψου λοιπον το S με 1.4 επεξεργαστη τι παπαδες θα φτιαχνει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποια απάντηση παρακαλώ?

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Δεν νομίζω να έχει καμιά τεράστια διαφορά. Το Arc HD θα έχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα κ γω προχτες απο τη Vodafone σε μαυρο (ζητησα ασπρο αλλα δεν ειχε γιατι ηταν σε περιορισμενη διαθεσιμοτητα-vodafone σου λεει,τεσπα κ ετσι ειναι πολυ εντυπωσιακο).

Ειναι τελειο κ παρα πολυ γρηγορο εχω εξτασιαστει 2 μερες!!!Τρεχει πολυ γρηγορα κ σκιζει στο ιντερνετ.

Κοντεψα να παρω το samsung s2 αλλα μολις ειδα το xperia arc live ποσο designato ειναι κ το ποσο γρηγορα τρεχει μ'αρεσε πολυ κ οταν ακουσα για το arc s ετρεξα να το παραγγειλω! (αν κ ειχα καποια επιφυλαξη για τα sony ericsson τελευταια..)

Βεβαια εγω ειμαι καινουργιος στα android και ολα μου φαινονται γρηγορα σε σχεση με το symbian που ειχα πριν..

Καμερες κλπ δεν πολυασχοληθηκα οπως ειπατε κ πιο πανω αλλα δεν παυουν να ειναι καλες οι φωτο κ το βιντεο..Βεβαια η εποχη επικεντρωνεται στις εφαρμογες και ιντερνετ κατι που το κατεχει σε μεγιστο βαθμο το arc s!!!

Εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες απο μαρκετ και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κινητο κ ιδιαιτερα τις ταχυτητες του.. Το συνηστω ανεπιφυλακτα!

Υ.Γ. εχω συνδεσει της επαφες καταλογου με τους φιλους του facebook! πολυ μπροστα το κινητο.. οσοι το εχετε καντε το συγχρονισμο ειναι τελειο! κ το timescape πολυ καλο!

Edited by Chronisgreek
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα κ απο εμενα.....προχθες αγορασα το κινητο αυτο κ θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε καποια θεματακια γτ ειμαι λιγο ασχετος κ νεος σε andoid.....1ον πως μπορω να περασω τις επαφες μ κατευθειαν χωρισ να της γραψω μια μια.....2ον μηπως ξερετε αν μπορω να περασω τουσ χαρτες απο το gps μ στο κινητο(για να μην πληρωσω 50 ευρω να κατεβασω καποιον χαρτη)η εστω υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω καποιον free? 3ον πως μπορω να εχω ιντερνετ στο κινητο οταν το συνδεω με το laptop διοτι δεν εχω ασυρματο router?περιπου ποση ωρα σας κραταει η μπαταρια?

ευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα κ απο εμενα.....προχθες αγορασα το κινητο αυτο κ θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε καποια θεματακια γτ ειμαι λιγο ασχετος κ νεος σε andoid.....1ον πως μπορω να περασω τις επαφες μ κατευθειαν χωρισ να της γραψω μια μια.....2ον μηπως ξερετε αν μπορω να περασω τουσ χαρτες απο το gps μ στο κινητο(για να μην πληρωσω 50 ευρω να κατεβασω καποιον χαρτη)η εστω υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω καποιον free? 3ον πως μπορω να εχω ιντερνετ στο κινητο οταν το συνδεω με το laptop διοτι δεν εχω ασυρματο router?περιπου ποση ωρα σας κραταει η μπαταρια?

ευχαριστω......

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum, γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας.

 

1) Στο Android συνηθίζουμε να έχουμε τις επαφές σε gmail account και με έναν συγχρονισμό περνάνε κατευθείαν. Από ποια συσκευή θα τις περάσεις; Μπορείς να δοκιμάσεις με bluetooth.

 

2) Δεν υπάρχουν free αυτόνομα προγράμματα πλοήγησης για το android και στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται συζήτηση για παράνομη διακίνησή τους.

 

3) Δεν το γλυτώνεις το ασύρματο router.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σου....τις επαφες καθησα κ τις εγραψα μονος μου μια-μια ¨( ¨(...τωρα μαλλον θα αλλαξω το ρουτερ μου για να ευκοληνθω....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum, γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας.

 

1) Στο Android συνηθίζουμε να έχουμε τις επαφές σε gmail account και με έναν συγχρονισμό περνάνε κατευθείαν. Από ποια συσκευή θα τις περάσεις; Μπορείς να δοκιμάσεις με bluetooth.

 

2) Δεν υπάρχουν free αυτόνομα προγράμματα πλοήγησης για το android και στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται συζήτηση για παράνομη διακίνησή τους.

 

3) Δεν το γλυτώνεις το ασύρματο router.

 

για το 2) αμφιβαλλω υπαρχουνfree αυτονομα προγραμματα που ειναι φρεε down load στο διαδικτυο .τωρα αν ειναι παρανομο ? δεν ξερω

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

για το 2) αμφιβαλλω υπαρχουνfree αυτονομα προγραμματα που ειναι φρεε down load στο διαδικτυο .τωρα αν ειναι παρανομο ? δεν ξερω

και ομως υπαρχουν αλλα δεν κανει να το πουμε με βαση του ορους του myphone!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και ομως υπαρχουν αλλα δεν κανει να το πουμε με βαση του ορους του myphone!

 

Αυτό που αναφέρεσαι δεν είναι free αλλά σπασμένα και ορθώς απαγορεύεται τέτοιου είδους συζήτηση στο παρόν forum.

 

Οι φίλοι παραπάνω μιλάνε για πραγματικά free και όντως δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και ομως επιμενω οτι υπαρει αλλα οπως ειπες απαγορεύεται τέτοιου είδους συζήτηση στο παρόν forum.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και ομως επιμενω οτι υπαρει αλλα οπως ειπες απαγορεύεται τέτοιου είδους συζήτηση στο παρόν forum.

 

Αν υπήρχε free θα μπορούσαμε να συζητούσαμε για αυτά κανονικά εδώ, συνεπώς, την απάντηση την έχεις ήδη δώσει μόνος σου.

 

Όπως και να έχει, ας επανέλθουμε στα του Arc S εδώ μιας και αυτή η συζήτηση περί GPS είναι off-topic και υπάρχουν άλλα threads για τέτοιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τις επαφές τις πέρασα πολυ ευκολα απο το vivaz που είχα απο το pc companion .βλέπεις τις οδηγίες και μεταφέρονται στο λεπτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...