Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πηρα στα χερια μου

παρα παρα πολυ καλό!!!

ειναι μεμβρανη αυτο που φενεται στην οθονη που εχει αναφερθει και αλλου?

το εχει βγαλει κανεις?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,εχω μια επιδοτηση αυτες τις μερες κ σκεφτομαι για το Arc....

καποιοι που το εχετε μπορειτε να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι κ αν εχει προβληματα?

και σε σχεση με την αλλη επιλογη μου το LG optimus P970 εχετε να μου πειτε κατι σαν συγκριση?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω μια επιδοτηση αυτες τις μερες κ σκεφτομαι για το Arc....

καποιοι που το εχετε μπορειτε να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι κ αν εχει προβληματα?

και σε σχεση με την αλλη επιλογη μου το LG optimus P970 εχετε να μου πειτε κατι σαν συγκριση?

ευχαριστω...

 

Φιλε μου εγω το εχω 1 μηνα περιπου. Ωραιο κινητακι,ευτυχως λεπτο γτ ειναι μεγαλο κ αν ηταν κ παχυ δε θα το παλευα..απο θεμα μπαταριας ειναι πολυ μετριο,ειδικα αν το λιωσεις,δλδ αν εχεις μονιμα εφαρμογες οπως FB, foursquare κτλ να τρεχουν,τοτε τη μερα δεν την βγαζει.. (που να βαλεις κ GPS..)

με "χρηστή" χρηση,δλδ με κανονικη κ λιγο ιντερνετ βγαζει 1,5-2 μερες (GPS κλειστο,εφαρμογες που ανεφερα κλειστες-αποσυνδεδεμενες) κ γενικα πολυ προσεκτικη διαχειριση..

κατα ταλλα ειναι γρηγορο,εχει ωραια οθονη,τα πλαστικα του μετρια προς καλα,η ποιτητα του γενικα φαινεται πολυ καλη κ δεν μεχει προβληματισει σε κατι.. δεν ξερω αν θες καποια λεπτομερεια,δεν ειμαι Power user γτ αν γινω δε θα ασχολουμαι με τπτ αλλο ολη μερα.

α!η καμερα του καλη,αλλα οχι σαν του Ν8...εχει ωραιες manual ρυθμισεις βεβαια που αν ξερεις χρησιμευουν.

ηχειο δυνατο.κ σχεδιο που δε θα το βαρεθεις ποτε.αυτα απο μενα,για το LG δεν ξερω τπτ.

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει κάποιες μπορεί να δουλεύουν και στα δυο. Όμως υπάρχουν patches για το S και πρέπει να το προσέξεις.

Από την άλλη δε πιστεύω να βρεις κάποια πλήρως λετουργική, χωρίς bugs. Με λίγα λόγια καλύτερα να μείνεις στη "μαμίσια".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα (μια και είναι και το πρώτο μου μύνημα στο φόρουμ),

 

Το παρήγγειλα κι εγώ, αύριο παραλαμβάνω, και μάλιστα το λευκό.

 

Οποιαδήποτε λινκ για mod, root κλπ ευπρόσδεκτες.

 

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα το χρησιμοποιησα και για χρήση ραδιοφώνου, τούτο θα πω μιάς και έχω "ψυχωσει" με το θέμα ράδιο-ενταση, μαζί με το live το Neo v και το Arc s δε νομίζω να υπάρχει άλλο android τηλέφωνο που να "παίζει" τόσο δυνατά στα hands free!!!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

γυρισα στην 0.46 αν κανω Update παλι θα χαθει το ροοτ?

 

Να θυμασαι οτι παντα με καθε update χανεται το root!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γυρισα στην 0.46 αν κανω Update παλι θα χαθει το ροοτ?

Προφανώς! Τι θα άλλαξει αυτή τη φορά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Το δικό μου είναι στη 042. OTA λέει οτι είναι updated :confused:

Δε το έχω βάλει στo SEUS.

Edit: Παιδιά πείτε μου κάτι σας παρακαλώ: Βρίσκομαι στην 042, rooted κι έχω πετάξει αρκετή "σαβούρα" της se.

Αντιμετωπίζω όμως προβλήματα με restarts και το airplane mode (βρίσκω τη συσκευή κλειστή, τελείως νεκρή και ξανανοίγει μόνο μετά από αφαίρεση μπαταρίας). Αυτό γινόταν και πριν το root.

Έτσι αποφάσισα να κάνω το update κι ας χάσω το root. Η ερώτηση είναι να το κάνω unroot πριν το βάλω στο SEUS; Ή δε χρειάζεται και θα τα "πατήσει" από πάνω;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @zxr. Βλακώδης ερώτηση. Ότι κάνω και με το Χ10mini έτσι και με αυτό.

Έμεινε βέβαια το superuser, αλλά κατάφερα να το βγάλω. Από το file explorer όμως βλέπω ένα φάκελο (άδειο) "root". Αυτός υφίσταται ούτως ή άλλως;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε .062 έχασες το root. Ότι απέμεινε είναι απλά κατάλοιπα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει τελικά, η SE μπήκε ξανά στην αγορά παιδιά.

 

Αν βάλει και την φωνητική κλήση που είχε παλιά (T39M, ακόμη το έχω) στα android τηλέφωνα, θα σκίσει.

 

Οσον αφορά το Arc S, του έβαλα και έναν task manager που κάνει kill τα πάντα (έσι του όρισα) όταν κλείνει η οθόνη, για να δω πώς θα πάει από θέμα μπαταρίας. Πλήρης φόρτιση από σήμερα 13:00.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει τελικά, η SE μπήκε ξανά στην αγορά παιδιά.

 

Αν βάλει και την φωνητική κλήση που είχε παλιά (T39M, ακόμη το έχω) στα android τηλέφωνα, θα σκίσει.

 

Οσον αφορά το Arc S, του έβαλα και έναν task manager που κάνει kill τα πάντα (έσι του όρισα) όταν κλείνει η οθόνη, για να δω πώς θα πάει από θέμα μπαταρίας. Πλήρης φόρτιση από σήμερα 13:00.

 

μην του κανεις κιλλ τα παντα μεσω απο τασκ μαναγερ το αντιθετο μαλιστα κανεις το επεξεργαστη του να δουλευει ακομα περισσοτερο με συνεπεια να τρωει περισσοτερο μπαταρια...αν θες να δεις διαφορα στην μνημη σου κ οχι μονο βαλε το V6 SuperCharger

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

μην του κανεις κιλλ τα παντα μεσω απο τασκ μαναγερ το αντιθετο μαλιστα κανεις το επεξεργαστη του να δουλευει ακομα περισσοτερο με συνεπεια να τρωει περισσοτερο μπαταρια...αν θες να δεις διαφορα στην μνημη σου κ οχι μονο βαλε το V6 SuperCharger

 

Αδερφέ, μόνο όταν γίνεται lock η οθόνη, δηλαδή μπαίνει το κινητό στην τσέπη, το άλλο που αναφέρεις θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, μόνο όταν γίνεται lock η οθόνη, δηλαδή μπαίνει το κινητό στην τσέπη, το άλλο που αναφέρεις θα το ψάξω.

 

δεν εχει σημασια γιατι καθε φορα που κλειδωνει εξαναγκαζεις τον επεξεργαστη σε βιαιο τερματισμο των εφαργμογων που τρεχουν

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια γιατι καθε φορα που κλειδωνει εξαναγκαζεις τον επεξεργαστη σε βιαιο τερματισμο των εφαργμογων που τρεχουν

 

+1.ο task manager μονο κακο κανει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, μετά το update σε .062, βλέπω διαφορά στη μπαταρία. Προς το θετικό.

 

μηπως παρατηρησες καμια αλλη διαφορα.πχ στο σημα του wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα βλεπεις και την διαοφρά οτι δεν εχεις root!!!

Εντάξει. Δε με πειράζει. Έχασα 10-15mb εσωτερικής μνήμης, με τη σαβούρα της s.e. και το titanium. Και;

Έτσι κι αλλιώς σε λίγο θα έχουμε ICS. Έχασα το root λίγο νωρίτερα. Η καλύτερη αυτονομία και αν τελικά διορθωθεί το θέμα με τα restarts και το aeroplane mode μου αρκούν.

 

 

μηπως παρατηρησες καμια αλλη διαφορα.πχ στο σημα του wifi.

Δε μπορώ να πω με βεβαιότητα. Πάντως όταν είμαι πλέον δίπλα στο ρούτερ το σήμα δείχνει full. Καταλαβαίνεις τι εννοώ ;)

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...