Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του να ρωτήσω 1-2 πράγματα παρακαλώ;

1) Τελικώς εκτός του επεξεργαστή δεν έχει διαφορά με το προηγούμενο μοντέλο. Σωστά;

2) Υπάρχει led για ειδοποίηση sms/κλήσεων;

3) Αληθεύει οτι στην original rom υπάρχει δυνατότητα για λήψη screenshot οθόνης;

4) Το έχει πάρει κάποιος από wind; Είναι "ελεύθερο"; Περιεχόμενα συσκευασίας;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες λοιπον το παρελαβα και εγω απο wind,με επιδοτηση. Το κινητακι τα σπαει,αν κ αυτο που ειχα ειναι το Ν8,και δεν μπορω να συγκρινω με αλλα του ιδιου λειτουργικου, ομως ειναι παρα πολυ ομορφο,η ποιοτητακατασκευης πολυ καλη,αν κ τα υλικα λιγο μετρια,ομως δεν εχει ατελειες στο δεσιμο (πχ κενα ή στραβα βαλμενα πλαστικα) και γενικα ειναι πιστευω value for money επιλογη,με το πλεονεκτημα οτι ειναι και πανεμορφο..

Αυτο που πραγματικα μαρεσε πολυ ειναι τα screenshots Που μπορεις να παρεις που ειναι οντως κατι διαφορετικο (μιλαμε παντα για μαμα κατασταση,γτ κ σε αλλα κινητα μπορεις με εφαρμογες) και χρησιμο.τωρα το οτι μπηκε facebook και μου κατεβασε ολο το ημερολογιο απο εκει,που δεν τα κανει το Ν8 μου,πολυ που με νοιαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου κι εσένα!

Έχει κι αλλά πολλά περισσότερα, σε σχέση με symbian. Θα τα δεις στη πορεία.

Ήθελα μόνο να σε ρωτήσω, εφόσον το πήρες κι εσύ με επιδότηση, μέσω wind, σε υποχρέωσαν σε ενεργοποίηση και καρτοκινητου, που έδιναν δήθεν δώρο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του να ρωτήσω 1-2 πράγματα παρακαλώ;

1) Τελικώς εκτός του επεξεργαστή δεν έχει διαφορά με το προηγούμενο μοντέλο. Σωστά;

2) Υπάρχει led για ειδοποίηση sms/κλήσεων;

3) Αληθεύει οτι στην original rom υπάρχει δυνατότητα για λήψη screenshot οθόνης;

4) Το έχει πάρει κάποιος από wind; Είναι "ελεύθερο"; Περιεχόμενα συσκευασίας;

Ευχαριστώ :)

 

1) http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4134&idPhone2=3619

2) Υπαρχει led για ειδοποίηση sms/κλήσεων διπλα απο το βυσμα φορτισης

3)Αληθεύει οτι στην original rom υπάρχει δυνατότητα για λήψη screenshot οθόνης κρατωντας πατημενο το power button ειναι η τελευταια επιλογη ληψη στιγμιοτυπου οθονης

4) Αυτο δεν το γνωριζω αλλα μια βολτα απο εκει θα σε κατατοπισει .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ @keltonas! Το έχω από χθες το πρωί και μπορώ να πω ότι είναι και καλύτερο, από ότι περίμενα ;-)

 

Γενικα ειναι μια εξαιρετικη συσκευη στους τομεις ηχος, οθονη,καμερα,gps,gsm,wifi και το κυριοτερο πανεμορφη ειδικα στο ασπρο χρωμα και παναλαφρη ,γρηγορη , χαιρεσαι να την βλεπεις και να την κουβαλας .Φυσικα προσωπικη μου γνωμη παντα .

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου κι εσένα!

Έχει κι αλλά πολλά περισσότερα, σε σχέση με symbian. Θα τα δεις στη πορεία.

Ήθελα μόνο να σε ρωτήσω, εφόσον το πήρες κι εσύ με επιδότηση, μέσω wind, σε υποχρέωσαν σε ενεργοποίηση και καρτοκινητου, που έδιναν δήθεν δώρο;

 

οχι,κανονικα οπως παντα,ανανεωσα κ την πηρα...

οσο για τα πολλα πλεονεκτηματα που εχει,κ παλι θα πω οτι ολα αυτα που διαπιστωνω οτι εχει,για μενα ειναι δευτερευοντα κατα 90%.δλδ απο τα απειρα παιχνιδια,εφαρμογες τυπου barcode για να βρισκεις διαφορα προιοντα που στην ελλαδα δεν εχει κ πολλη ουσια,και εννοποιηση κοινωνικων δικτυων με επαφες σου,μηνυματα σου κ ημερολογια κτλ δεν με ενθουσιαζουν κ τοσο.ειναι ωραια,εφετζιδικα,ψαρωτικα,αλλα οκ.δε θεωρω πλεονεκτημα που μου σκανε τα γενεθλια των φιλων μου στο fb στο ημερολογιο του κινητου. Απο εκει κ περα,ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο,το πηρα σε μαυρο κ μαρεσει παααρα πολυ τελικα,ηθελα ασπρο αλλα το ειδα απο κοντα κ μου φανηκε ψιλοψευτικο,δε μαρεσε.

κατα τα αλλα η φωτογραφια ειναι κατωτερη απο το Ν8 μου (συγκρινω επειδη τα εχω κ τα 2), το gps δεν με ενθουσιασε και επισης θελω να μαθω πως μπορουμε να εχουμε φωνητικη πλοηγηση,μια δοκιμη που εκανα δεν μου μιλουσε (ενω στο αλλο ειναι πολυ καλο το GPS)

και τελος,η μπαταρια του κινητου,αν εισαι facebookφιλος και facebookamenos δεν βγαζει μιση μερα.με κανονικη χρηση,βγαζει μια σιγουρα κ η 2η παιζεται.

αντιστοιχα το Ν8 που κανω τα ιδια βγαζει απο 1,5 - 3 μερες. (δεν εχω τοση πορωση με το ιντερνετ στο κινητο οποτε ναι εχω αντεξει κ 3 μερες χωρις σχεδον καθολου εισοδο,γιαυτο κ μου εβγαλε 3 ημερες).το SE δεν το τεσταρα ετσι αλλα με τελειως χαλαρη χρηση μου εβγαλε μια μερα κ φωτεινοτητα χαμηλωμενη κτλ,οποτε δεν πιστευω οτι βγαζει πανω απο 1,5 μερα.

εφαρμογες παιδες,επειδη ειμαι καινουριος στον κοσμο του anroid, που βρισκουμε?εννοω απο το μαρκετ,εχουμε καμια λιστα με προτασεις για το ποιες αξιζουν?εχει απειρες κ φυσικα τα σχολια πολλες φορες ειναι ο,τι ναναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα με κανονικη χρηση,δλδ τηλεφωνα ,bluetooth ανοιχτο και χρηση ιντερνετ,μουβγαζει 2,5 με 3 μερες
Link to comment
Share on other sites

οχι,κανονικα οπως παντα,ανανεωσα κ την πηρα...

οσο για τα πολλα πλεονεκτηματα που εχει,κ παλι θα πω οτι ολα αυτα που διαπιστωνω οτι εχει,για μενα ειναι δευτερευοντα κατα 90%.δλδ απο τα απειρα παιχνιδια,εφαρμογες τυπου barcode για να βρισκεις διαφορα προιοντα που στην ελλαδα δεν εχει κ πολλη ουσια,και εννοποιηση κοινωνικων δικτυων με επαφες σου,μηνυματα σου κ ημερολογια κτλ δεν με ενθουσιαζουν κ τοσο.ειναι ωραια,εφετζιδικα,ψαρωτικα,αλλα οκ.δε θεωρω πλεονεκτημα που μου σκανε τα γενεθλια των φιλων μου στο fb στο ημερολογιο του κινητου. Απο εκει κ περα,ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο,το πηρα σε μαυρο κ μαρεσει παααρα πολυ τελικα,ηθελα ασπρο αλλα το ειδα απο κοντα κ μου φανηκε ψιλοψευτικο,δε μαρεσε.

κατα τα αλλα η φωτογραφια ειναι κατωτερη απο το Ν8 μου (συγκρινω επειδη τα εχω κ τα 2), το gps δεν με ενθουσιασε και επισης θελω να μαθω πως μπορουμε να εχουμε φωνητικη πλοηγηση,μια δοκιμη που εκανα δεν μου μιλουσε (ενω στο αλλο ειναι πολυ καλο το GPS)

και τελος,η μπαταρια του κινητου,αν εισαι facebookφιλος και facebookamenos δεν βγαζει μιση μερα.με κανονικη χρηση,βγαζει μια σιγουρα κ η 2η παιζεται.

αντιστοιχα το Ν8 που κανω τα ιδια βγαζει απο 1,5 - 3 μερες. (δεν εχω τοση πορωση με το ιντερνετ στο κινητο οποτε ναι εχω αντεξει κ 3 μερες χωρις σχεδον καθολου εισοδο,γιαυτο κ μου εβγαλε 3 ημερες).το SE δεν το τεσταρα ετσι αλλα με τελειως χαλαρη χρηση μου εβγαλε μια μερα κ φωτεινοτητα χαμηλωμενη κτλ,οποτε δεν πιστευω οτι βγαζει πανω απο 1,5 μερα.

εφαρμογες παιδες,επειδη ειμαι καινουριος στον κοσμο του anroid, που βρισκουμε?εννοω απο το μαρκετ,εχουμε καμια λιστα με προτασεις για το ποιες αξιζουν?εχει απειρες κ φυσικα τα σχολια πολλες φορες ειναι ο,τι ναναι..

 

φιλε μου καλησπερα.οσον αφορα στο gps εχεις καποιο προγραμμα gps οπως ndrive,sygic και λοιπα?πως το δοκιμασες??εκτος σπιτιου το κινητο κλειδωνει δορυφορο σε δευτερολεπτα.και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ υπαρχει φωνητικη πλοηγηση αλλα με προγραμματα οπως αυτα που σου ανεφερα.;)

 

οσον αφορα στις εφαρμογες,καλο διαβασμα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα με κανονικη χρηση,δλδ τηλεφωνα ,bluetooth ανοιχτο και χρηση ιντερνετ,μουβγαζει 2,5 με 3 μερες

 

οταν λες κανονικη τι εννοεις?γιατι εγω λιγο μολις ανοιξα ιντερνετ,chat, κ καμια φωτο,με λιγα τηλ,τη 2η μερα δεν την εφτασε..

 

φιλε konstantinoslp αυτα που αναφερεις αποσο θυμαμαι δεν ειναι δωρεαν,ενω στο Ν8 εχεις δωρεαν πλοηγηση...

εξω το δοκιμασα και κλειδωσε γρηγορα,απλα δεν μου μιλησε,μονο εδειχνε.

απο εκει κ περα,αξιζει τπτ αυτο το wisepilot?

γενικα αποτι ειδα σε πλοηγους sygic και ndrive εχουν οι ποιο πολλοι.αλλα κ 50 ευρω..?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κανονικη τι εννοεις?γιατι εγω λιγο μολις ανοιξα ιντερνετ,chat, κ καμια φωτο,με λιγα τηλ,τη 2η μερα δεν την εφτασε..

 

φιλε konstantinoslp αυτα που αναφερεις αποσο θυμαμαι δεν ειναι δωρεαν,ενω στο Ν8 εχεις δωρεαν πλοηγηση...

εξω το δοκιμασα και κλειδωσε γρηγορα,απλα δεν μου μιλησε,μονο εδειχνε.

απο εκει κ περα,αξιζει τπτ αυτο το wisepilot?

γενικα αποτι ειδα σε πλοηγους sygic και ndrive εχουν οι ποιο πολλοι.αλλα κ 50 ευρω..?

 

Το Ndrive for xperia το δοκιμασες?

Εαν η συσκευη ειναι" Ελληνικη",ειναι νομιζω δωρεαν:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Το Ndrive for xperia το δοκιμασες?

Εαν η συσκευη ειναι" Ελληνικη",ειναι νομιζω δωρεαν:)

 

ετσι οπως το λες δεν το βρηκα,αλλα πατησα ndrive και εχει παρα πολλα,αλλα με πληρωμη αλλα οχι.ενα που το λεει ndrive Greece σκετο,τοχει με πληρωμη,αν κ το κινητο μου ειναι ελληνικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κανονικη τι εννοεις?γιατι εγω λιγο μολις ανοιξα ιντερνετ,chat, κ καμια φωτο,με λιγα τηλ,τη 2η μερα δεν την εφτασε..

 

φιλε konstantinoslp αυτα που αναφερεις αποσο θυμαμαι δεν ειναι δωρεαν,ενω στο Ν8 εχεις δωρεαν πλοηγηση...

εξω το δοκιμασα και κλειδωσε γρηγορα,απλα δεν μου μιλησε,μονο εδειχνε.

απο εκει κ περα,αξιζει τπτ αυτο το wisepilot?

γενικα αποτι ειδα σε πλοηγους sygic και ndrive εχουν οι ποιο πολλοι.αλλα κ 50 ευρω..?

 

φιλε μου εχεις πμ για το ndrive.

για το wisepilot,ειναι με χρεωση data.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν πληκτρολογησεις ndrive for xperia στο android market,δεν σου βγαζει τιποτα?

Εμενα το εχει και στην παραγραφο sonyericsson,στο market.

Εκτος και αν δουλευει μονο στο ARC(μαλλον κατι τετοιο πρεπει να παιζει)

Οποιος ξερει ας μας πει για σιγουρα!!!

Και συγνωμη αν σε εβαλα να ψαχνεις χωρις λογο!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

οταν λες με χρεωση data τι εννοεις?οτι χρησιμοποιει ελαχιστα δεδομενα για να συνδεεται πιο γρηγορα κτλ ή οτι τραβαει παααρα πολλα?

οσο για το ndrive for xperia, δε μου το βγαζει,βρηκα το sygic, το κατεβασα,κατεβασε κ 500ΜΒ για ελλαδα (ενω λεει 60 νομιζω οτι ειναι),κ οταν πηγα να το τρεξω,εκλεινε.ξεκιναει για λιγο,κ κλεινει.κ το σουταρα!

αθανατοι Νokia maps!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου εχεις πμ για το ndrive.

 

Συστήνω σε όλους να είμαστε περισσότεροι διακριτικοί όταν έχουμε να κάνουμε με εμπορικό λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συστήνω σε όλους να είμαστε περισσότεροι διακριτικοί όταν έχουμε να κάνουμε με εμπορικό λογισμικό.

 

Μα γιαυτο μιλησα για πμ!!δεν ανεφερα κατι..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λες κανονικη τι εννοεις?γιατι εγω λιγο μολις ανοιξα ιντερνετ,chat, κ καμια φωτο,με λιγα τηλ,τη 2η μερα δεν την εφτασε..

 

φιλε konstantinoslp αυτα που αναφερεις αποσο θυμαμαι δεν ειναι δωρεαν,ενω στο Ν8 εχεις δωρεαν πλοηγηση...

εξω το δοκιμασα και κλειδωσε γρηγορα,απλα δεν μου μιλησε,μονο εδειχνε.

απο εκει κ περα,αξιζει τπτ αυτο το wisepilot?

γενικα αποτι ειδα σε πλοηγους sygic και ndrive εχουν οι ποιο πολλοι.αλλα κ 50 ευρω..?

 

αυτο που εχω κανει ειναι να εχω απενεργοποιησει τα data,το 3g,και επισης εχω ρυθμισει την φωτεινοτητα ...με αυτα πιστευω βελτιωνει την αποδοση της μπαταριας

Edited by tasos1977
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα arc s το οποίο μετα από 3 βδομάδες συν την αναβάθμιση που του έκανα, δεν δουλεύει το πλήκτρο της επιλογής, έτσι του έκανα μια επανεκκίνηση...κ μετά από αυτό το κινητό έχει μπει σε ασφαλής λειτουργία κ δεν έχω ούτε εφαρμογές ούτε back up. Έχει συμβεί σε κανέναν? Ξέρει κανένας τίποτα? Α! Πήρα κ την Ericsson κ μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεων αλλά κ πάλι τίποτα. Κ ούτε διόρθωση λογισμικού κάνει, δε μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και Χρονια πολλα...

 

Να ξεκινησω λεγοντας πως δεν ειμαι ουτε προγραμματιστης ουτε κατι παρομοιο - ειμαι και παραμενω ενας απλος mobile χρηστης. Απο τα χερια μου ομως περνανε αρκετα smartphones οποτε θεωρω πως η αποψη μου εχει μια καποια βαρυτητα.

 

Αναφερομενος λοιπον στο Sony ericsson Arc S το οποιο και απεκτησα προχτες εχω να πω πως δεν ειχα ξανα την ιδια αισθηση με αλλο κινητο - ουτε καν με το iphone 4. Εξαιρετικη αισθηση - εξαιρετικο touch feel χωρις κολληματα - απιστευτη καμερα - εξαιρετικο βιντεο και επιπλεον - ΔΕ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ και το εχω υπερφορτωσει απο προχτες και unrooted & rooted ****

 

Που θελω να καταληξω εν ολιγης : Μιλαμε για ενα android smartphone με οκ - μονο 512mb ram - και οκ - μονοπυρηνο επεξεργαστη που ομως δε κολλαει πραγματικα ΠΟΤΕ! Που εχει μολις 342 ευρω ! Που σιγουρα δεν "τρωει" το galaxy s 2 στα benchmarks που ομως ακομα και αυτος ο κολοσσος της SAMSUNG........Κολλαει..

 

Κοινως...το απιστευτο performance και στο Sony ericsson Arc S αλλα και σε καποια αλλα smartphones δεν οφειλεται στα χαρακτηριστηκα και μονο ρε παιδια ( βλεπε cpu, ram κ.λ.π ) αλλα και στην κατασκευαστικη ικανοτητα της εταιρειας !!!!!!

 

Απο εμενα...ενα μεγαλο μπραβο στην Sony ericsson καθως μιλαμε για ενα smartphone που τρωει αρκετα διπυρηνα - ΟΧΙ στα benchmarks - αλλα στο performance / καθημερινη χρηση που νομιζω πως ειναι και το σημαντικοτερο που μας απασχολει.

 

** Τι με νοιαζει εμενα αν τρεχει στα 500000 ghz αν ειναι να κολλαει / laggaρει ακομα και στο "ξεκλειδωμα" οθονης....... ???? οπως πχ μου εκανε το 2πυρινο της lg ακομα κ το samsung galasy s 2 ....τι να πω...

 

Τελειωνοντας...θελω να πω πως ειμαι απο εκεινους που υποστηριζουν πως υπαρχει το iphone και τα υπολοιπα κινητα...και ομως στη προκειμενη παλι το Sony ericsson Arc S θα επελεγα..

 

Να ειστε καλα...και καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ εγω εχω στα χερια μου εδω κ λιγες μερες το κιν ας γραψω κ εγω της εντυπωσεις μου ας ειναι καλα ο αγ.βασιλης!

Ευτηχως ειναι μονοπυρηνο κ οχι διπυρηνο να ρουφαει την μπαταρια με το παραμικρο.

Καταπληκτικη καμερα κ video

Πολυ ωραια ανταποκριση της αφης κ λειτουργει χωρις κανενα κολλημα,οπως κ πολυ ωραια οθονη.

Τελειο ηχειο/ενταση οπως κ στο τηλ δεν ακους το παραμικρο παρασητο

Τελος θελω να ρωτησω καποια απορια που εχω οι εφαρμογες που τρεχουν πως κλεινουν πχ ανοιγω τον opera broswer μετα πως μπορω να τον κανω μην τρεχει στο παρασκηνιο?ευχαριστω καλα χριστουγεννα κ ελπιζω καποιος να μου λυσει αυτη την απορια.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ εγω εχω στα χερια μου εδω κ λιγες μερες το κιν ας γραψω κ εγω της εντυπωσεις μου ας ειναι καλα ο αγ.βασιλης!

Ευτηχως ειναι μονοπυρηνο κ οχι διπυρηνο να ρουφαει την μπαταρια με το παραμικρο.

Καταπληκτικη καμερα κ video

Πολυ ωραια ανταποκριση της αφης κ λειτουργει χωρις κανενα κολλημα,οπως κ πολυ ωραια οθονη.

Τελειο ηχειο/ενταση οπως κ στο τηλ δεν ακους το παραμικρο παρασητο

Τελος θελω να ρωτησω καποια απορια που εχω οι εφαρμογες που τρεχουν πως κλεινουν πχ ανοιγω τον opera broswer μετα πως μπορω να τον κανω μην τρεχει στο παρασκηνιο?ευχαριστω καλα χριστουγεννα κ ελπιζω καποιος να μου λυσει αυτη την απορια.

 

ακριβως ετσι ειναι για τη μπαταρια.με κανονικη χρηση την βγαζει τη μερα.αν λιωσεις λιγο fb κτλ ομως,χεσε μεσα.

 

ο οπερα μινι δεν εχει κουμπι για εξοδο και μου εχει κανει εντυπωση,ενω εχει στα νοκια μου.εγω πηγαινω αρχικη σελιδα και με το αριστερο κουμπι του κινητου,βγαινει.αντιθετα ο κανονικος οπερα εχει εξοδο αλλα κολαει λιγακι,το πατας κ κανει 1-2 δευτερολεπτα για να βγει..

κατα ταλλα υπεροχο κινητο,ιδανικο μεγεθος,αν ηταν χοντρο δε θα το παλευα...σε συνδυασμο με το Ν8 εκλεισα....

 

Απορια που εχω εγω:

με ποιο app ελεγχω τι τρεχει κ τι εκκινει οταν ανοιγει το κιν??θα ηθελα να ορισω εγω τι να ξεκιναει δλδ κ να κλεινω ο,τι δε θελω.με του κινητου το προγραμμα δεν κλεινουν ολα..πχ μου λεει χαρτες ανοιχτοι,πατα διακοπη,κλεινει κ μετα ξανα ανοιγει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Νικο,μην μπεις σαυτο το τρυπακι.μονο κακο θα κανεις στο κινητο σου

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι για τη μπαταρια.με κανονικη χρηση την βγαζει τη μερα.αν λιωσεις λιγο fb κτλ ομως,χεσε μεσα.

 

ο οπερα μινι δεν εχει κουμπι για εξοδο και μου εχει κανει εντυπωση,ενω εχει στα νοκια μου.εγω πηγαινω αρχικη σελιδα και με το αριστερο κουμπι του κινητου,βγαινει.αντιθετα ο κανονικος οπερα εχει εξοδο αλλα κολαει λιγακι,το πατας κ κανει 1-2 δευτερολεπτα για να βγει..

κατα ταλλα υπεροχο κινητο,ιδανικο μεγεθος,αν ηταν χοντρο δε θα το παλευα...σε συνδυασμο με το Ν8 εκλεισα....

 

Απορια που εχω εγω:

με ποιο app ελεγχω τι τρεχει κ τι εκκινει οταν ανοιγει το κιν??θα ηθελα να ορισω εγω τι να ξεκιναει δλδ κ να κλεινω ο,τι δε θελω.με του κινητου το προγραμμα δεν κλεινουν ολα..πχ μου λεει χαρτες ανοιχτοι,πατα διακοπη,κλεινει κ μετα ξανα ανοιγει...

 

..............................έχεις π.μ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση θα το κοιταξω κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι οτι οταν ερχεται μηνυμα η οθονη δεν αναβει κ ετσι δεν το καταλαβαινω απλα απο τον ηχο πως γινεται να φωτιζει κ η οθονη οταν λαμβανω μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...