Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλε σε κανέναν ΟΤΑ update? Μου έβγαλε ειδοποίηση για ένα update 47,65 ΜΒ, δεν το έκανα για να μη χάσω το root.Είμαι στην έκδοση 1.20.401.2

 

 

 

Εγώ με στοκ βγάζω μέρα άνετα,μετά από 24 ώρες είχα 46% με μέτρια χρήση (κανα μισάωρο 3g καμια ώρα wifi)

 

Wifi το εχω συνεχεια OΝ, 3G δε χρησιμοποιω, cpu ειναι στα 380 με 1560.

 

Me τις ιδιες ρυθμισεις το Sensation κραταγε δυο μερες. Και με τις δικες σου

κανα 3 ημερο.

 

Ισως ειναι η ROM του Leedroid λιγο φαταουλας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα downgrade αλλα το revolutionary tool δεν βρισκει το τηλεφωνο

αλλα τελικα το βρηκε με τις οδηγιες του βιντεο που αναφερει ο mytie, ολα καλα ευκολα και ωραια.

μια αναφορα στην htc μου βγαζει αλλα να μην την στειλω ετσι?

Edited by makiskat
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που δεν απαντήθηκε, έχετε και εσείς pink spot στην κάμερα?

 

εμενα οχι δεν εχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο εμενα!σημερα ειναι η τελευταια ημερα για doa και ανακαλυψα ενα καμενο πιξελ.μπορω να κανω αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο εμενα!σημερα ειναι η τελευταια ημερα για doa και ανακαλυψα ενα καμενο πιξελ.μπορω να κανω αντικατασταση?

 

Από που το αγόρασες ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια και απο εμενα!σημερα ειναι η τελευταια ημερα για doa και ανακαλυψα ενα καμενο πιξελ.μπορω να κανω αντικατασταση?

 

Συνήθως δεν αντικαθιστά η εταιρία συσκευή για ένα ή δύο καμμένα pixel. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις ωστόσο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Πριν απο λίγο αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πως πρέπει να γίνουν οι πρώτες φορτισεις για να αποδώσει η μπαταρία το μεγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Πριν απο λίγο αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πως πρέπει να γίνουν οι πρώτες φορτισεις για να αποδώσει η μπαταρία το μεγιστο.

 

οταν φτασει στο 15-20% το φορτιζεις, θα ειναι καλο για τις επομενες 3-4 φορτισεις και να περιμενεις μεχρι η μπαταρια ολοκληρωσει στο 100% την φορτιση αδιακοπα. περιπου 4-5 ωρες κανει. αυτες οι μπαταριες δεν τις αφηνεις να κλεισει το κινητο απο μπαταρια.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ώχ και θέλω να το πάρω από κεί...:cry:

 

Δεν έχει καμία σχέση αυτό, είναι καθαρά θέμα τύχης (ή μάλλον ατυχίας).

 

Καλησπερα παιδιά. Πριν απο λίγο αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πως πρέπει να γίνουν οι πρώτες φορτισεις για να αποδώσει η μπαταρία το μεγιστο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου, δεν πουλιεται απο το αμαζον το κινητο, αλλα απο πωλητες στυλ ebay που λειτουργουν μεσω στο χωρο του δλδ shop in shop κατασταση. εαν δεις δεν ειναι μαγαζια οι περισσοτεροι αλλα χρηστες αυτοι με τι τιμη γυρω στα 300 ευρω χωρις μεταφορικα, και δεν στελνουν στην ελλαδα και φυσικα (κανε μια πρασπαθεια να το παραγγειλεις να σου δεις τι μηνυμα σου βγαζει). η χαμηλοτερη τιμη που το εχει απο μεταπωλητη μαζι με μεταφορικα για ελλαδα ειναι στα 328 ευρω (1 κομματι εχει).

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν αντικαθιστά η εταιρία συσκευή για ένα ή δύο καμμένα pixel. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις ωστόσο.

 

Συσκευη οχι αλλα σου αλλαζουν οθονη εμενα ετσι κανανε με το DHD που ειχε καμενο pixel

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μετα που εκανα ροοτ και s-off εκανε τωρα μια αναβαθμιση και εχει κολλησει κανα μισαωρο .

τοση ωρα θελει ή τα φτυσε?

 

βασικα τη διεκοψα την εγκατασταση, ειναι αυτη με τα 40ΜΒ που εχει και τα τρισδιαστατα παιχνιδια. πιστευετε οτι ειναι απαραιτητη?

Edited by makiskat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βάλει κανείς το Sync Aura στο κινητό του;

πολλές φορές δεν μπορώ να βγώ απο την εφαρμογή (δεν πατιέται το "έξοδος") μια στις δυο φορές το κάνει

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση αυτό, είναι καθαρά θέμα τύχης (ή μάλλον ατυχίας).

Ναι το καταλαβαίνω και έχεις δίκιο, απλά σκέφτηκα μήπως τώρα επειδή ξεστοκάρουν το μοντέλο βγαίνουν και τα ελλατωματικά.

Πάντως για τα λεφτά που πουλιέται σήμερα είναι (κατά την αποψή μου) σούπερ αγορά, αφού θα πάρει και την 4.0 !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο σημερα κ γω ειμαι s-off k rooted χωρις να μπω στους htcdevs για να ξεκλειδωσω τον bootloader! Οπως το λεει ο οδηγος εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316578 κατεβαινετε απο 1.49.018 σε 007 απλα να ξερετε οσοι το κανετε οτι θα χασετε οτι εχετε βαλει στο κινητο γιατι το κανει format εκτος της καρτας εννοειται. Και επειτα με το revolutionary κανετε s-off κ περνατε κ recovery mode. Το βραδυ θα παιξω με customs roms....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βάλει κανείς το Sync Aura στο κινητό του;

πολλές φορές δεν μπορώ να βγώ απο την εφαρμογή (δεν πατιέται το "έξοδος") μια στις δυο φορές το κάνει

Καλησπέρα φίλε μου!

Για τέτοιες απορίες, μπορείς ν'απευθυνθείς εδώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο σημερα κ γω ειμαι s-off k rooted χωρις να μπω στους htcdevs για να ξεκλειδωσω τον bootloader! Οπως το λεει ο οδηγος εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316578 κατεβαινετε απο 1.49.018 σε 007 απλα να ξερετε οσοι το κανετε οτι θα χασετε οτι εχετε βαλει στο κινητο γιατι το κανει format εκτος της καρτας εννοειται. Και επειτα με το revolutionary κανετε s-off κ περνατε κ recovery mode. Το βραδυ θα παιξω με customs roms....

 

E δεν έχει και πολλές να διαλέξεις. Του Lee είναι με την Leedroid, του Turge με την Kingcobra, και του Gani με την stock rooted rom (πιστέυω η καλύτερη). Μust..to install Leedroid Tweaks 4.01 και τον kernel Anthrax.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τρεχω προγραμμα πλοηγησης μου βγαζει ξαφνικα μηνυμα:"εκτος συνδεσης μιληστε ξανα η ακυρωση".Πως μπορω να το απενεργοποιησω?Μηπως ειναι η φωνητικη εισοδος και απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

E δεν έχει και πολλές να διαλέξεις. Του Lee είναι με την Leedroid, του Turge με την Kingcobra, και του Gani με την stock rooted rom (πιστέυω η καλύτερη). Μust..to install Leedroid Tweaks 4.01 και τον kernel Anthrax.

 

Λεω να βαλω μια χωρις sense να δω πως παει το κινητο με το 3d spb....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...