Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια δεν μπορω να κατεβασω την I9000XWJVZ (XEO) μηπως ξερει κανεις που θα την βρω?

δοκίμασε να κατεβάσεις το αρχείο απο το depositfiles (scroll down στη σελίδα του multiupload λινκ και θα το βρεις)

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ειμαι με jw1 (custom) απο modem ποιο ειναι το latest καλυτερο κατα την γνωμη σας ; το jvt? ή το jvq? με το xxjvu τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δώστε και σώστε που λένε. Εχθές το τηλεφωνο στα καλα του καθουμένου έφαγε ένα κόλλημα και απο τότε δε ξανα ανοιξε ποτε. Παραμένει στο animation της samsung και το επαναλαμβάνει συνεχώς χωρίς κανένα αποτελεσμα για reboot. Μπήκα για αρχή στο cwm να του κάνω ενα hard reset και ενώ έδειξε οτι το πραγματοιπήσε στο reboot παλι το ιδιο εκανε. Ως έξυπνος εγώ αφου είδα και απόειδα προσπαθησα να ξανα φλασάρω πιστεύοντας οτι θα του δώσω να καταλαβει, αλλά και μετα το φλασάρισμα ενω ολοκληρώθηκε κανονικά η διαδικασία ξανά τα ίδια. Τωρα μπίκαρε τι συμβαίνει ιδέα δεν έχω, αν μπορεί κάποιος Χριστιανός να με βοηθήσει...ήμουν με 2.3.6 jw1 και semaphore 2.4.0bm στα 1.2 αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να βάλεις τώρα έναν custom κερνελ και να μπεις cwm recovery να κάνεις στο mounts and storage> formst system, cache, data και να το κλείσεις. Να μπεις download mode και να φλασάρεις με PIT και repartition κάποια stock. Δεν δικαιολογείται να μην ανοίξει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

έχω ένα προγράμματα το quick pic είναι κάτι σαν το "συλλογή" (για να βλέπεις τις φώτο και τα βίντεο)

έγινε ένα λάθος και ο γιος μου πάτησε να φαίνονται οι φωτογραφίες default από την συλλογή. Πώς μπορώ να το γυρίσω και να βλέπω τις φωτογραφίες και τα βίντεο μέσω quick pic? Είναι ελαφρύτερο

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών από τις ρυθμίσεις, βρες την Συλλογή και κάνε διαγραφή της προεπιλογής. Μετά όταν θα πας να ανοίξεις μια φωτογραφία θα σε ρωτήσει με τι θέλεις να την ανοίξεις οπότε διαλέγεις ως default το Quick Pic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών από τις ρυθμίσεις, βρες την Συλλογή και κάνε διαγραφή της προεπιλογής. Μετά όταν θα πας να ανοίξεις μια φωτογραφία θα σε ρωτήσει με τι θέλεις να την ανοίξεις οπότε διαλέγεις ως default το Quick Pic.

 

Προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις της συλλογής

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Εφαρμογές> διαχείριση εφαρμογών> Συλλογή> κουμπάκι: Διαγραφή προεπιλογών (προς τα κάτω στα τελευταία κουμπάκια που έχει)
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να σου εμφανίζει τον υπολογιστή με το θαυμαστικό, αλλά να μην μπαίνει download mode :blink: Βγάλε την μπαταρία για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξαναδοκίμασε να μπεις σε download mode. Θυμάσαι σε πιο σημείο του Odin διακόπηκε το φλασάρισμα? Στο FactoryFS ή πιο πριν?

 

Δικιο εχεις,μπηκα τελικα σε download mode.Τωρα τι κανω?Θελω να λειτουργει κ να επανελθει το κινητο στην αρχικη του κατασταση,αφου δεν εχει περαστει καποια rom.Πως το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις,μπηκα τελικα σε download mode.Τωρα τι κανω?Θελω να λειτουργει κ να επανελθει το κινητο στην αρχικη του κατασταση,αφου δεν εχει περαστει καποια rom.Πως το κανω αυτο?

 

Φλάσαρε νέα ROM ακολουθόντας τον οδηγό: Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να βάλεις τώρα έναν custom κερνελ και να μπεις cwm recovery να κάνεις στο mounts and storage> formst system, cache, data και να το κλείσεις. Να μπεις download mode και να φλασάρεις με PIT και repartition κάποια stock. Δεν δικαιολογείται να μην ανοίξει!

Nikospot απλά ήθελε να διαβασει μια διαφορετική rom και ξεκόλλησε. Μεταπήδησα πλέον για λίγο γεύση παγωτού..

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω Jw1 ...τι Modem προτεινετε?jvq?jvt?xxjvu?

 

H JW1 βγήκε επίσημα σήμερα για Ολλανδία με το JVT. Από κει και πέρα.... πειραματίσου αν θες. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

H JW1 βγήκε επίσημα σήμερα για Ολλανδία με το JVT. Από κει και πέρα.... πειραματίσου αν θες. :)

 

α ρε jw1 !!!να την!!jvt εχω ελεγα μηπως εχετε καταλαβει καμμια διαφορα με το xxjvu..:)

Link to comment
Share on other sites

αργήσανε αλλά βγάλανε την καλύτερη ROM που έχουν φτιάξει για το S τελικά official ?? :lol::lol:

α ρε Samsung ....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την JW1 μόνο αλλά με όλες τις stock roms. Διάβασε τον οδηγό και εκεί θα δεις πότε χρειάζεται να φλασάρεις με re-partition και pit και πότε όχι.

Όταν έχουμε rom σε μορφή ενός αρχείου τότε φλασάρουμε χωρίς re-partition και pit.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι εγινε εβγαλε νεα darkyrom jw1 o darky για δειτε εδω http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/7588-DarkyROM-v10.4.1-JW1 δεν εχω δοκιμασει darky στο παρελθον αλλα εχω ακουσει καλα λογια και ειχε καιρο να βγαλει... τι παιζει;:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις το ίδιο post σε πολλά θέματα.

Τι να παίζει; Αποφάσισαν να βγάλουν νέα rom. Τόσο απλό.

Είμαι σίγουρος πως εάν κάποιος αποφασίσει να την δοκιμάσει θα γράψει τις εντυπώσεις του στο αντίστοιχο θέμα που υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη JW1 σε μορφή 3ων αρχείων και με τα ελληνικά CSC υπάρχει πλέον στο επισημασμένο θέμα. Νάτην κι εδώ:

 

http://www.mediafire.com/?x8otwgoy54mc47i

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη JW1 σε μορφή 3ων αρχείων και με τα ελληνικά CSC υπάρχει πλέον στο επισημασμένο θέμα. Νάτην κι εδώ:

http://www.mediafire.com/?x8otwgoy54mc47i

Βιαστηκα κ περασα την ρομ σαν 1 αρχειο κ μετα χειροκινητα τα apns ...υπαρχει καποιος λογος να βαλω αυτη με τα τρια αρχει?γινεται να βαλω απο πανω μονο το csc?(ειναι οντως οτι καλυτερο εχει βγει!)

Edited by Tyxerakias
Ανανεωμένο link
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη JW1 σε μορφή 3ων αρχείων και με τα ελληνικά CSC υπάρχει πλέον στο επισημασμένο θέμα. Νάτην κι εδώ:

http://www.mediafire.com/?x8otwgoy54mc47i

 

Αλέξη γνωρίζεις αν υπάρχει κάποια διαφορά απο την leaked?

Edited by Tyxerakias
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...