Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ apsogos...αν γυρισω σε ext4 ειναι καλυτερα?εσυ εχεις κανει αυτη την μετατροπη?

 

ναι το ext4 ειναι πιο γρηγορο απο το rfs και εχω παιξει και με rfs Καιρο και στο λεω

 

χαχα οχι καθε αλλο...δεν ξερω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι γενικοτερα μια odex ρομ μενει πολυ παραπανω στο κινητο μου..τα προγραμματα ειναι τα ιδια...ο κερνελ semaphore οποτε το αποδιδω εκει.μην φανταστεις κατι τραγικο απλα λιγοτερο ζωηρο σε αποκριση απο οτι πριν..Ασε γιατι αρχησα παλι να ψαχνομαι και μολις εβαλα την amestris jw1

 

την ειδα αυτη εχει καλα σχολια...εχουμε το ιδιο customικροβιο....χαχαχα πες εντυπωσεις!:happy:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το ext4 ειναι πιο γρηγορο απο το rfs και εχω παιξει και με rfs Καιρο και στο λεω

ειναι δυσκολη η διαδικασια?τι χρειαζομαι για να το κανω?επηρεαζεται το backup αρχειων που εχω κανει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυσκολη η διαδικασια?τι χρειαζομαι για να το κανω?επηρεαζεται το backup αρχειων που εχω κανει?

 

Με ποια rom και με ποιον kernel εισαι;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυσκολη η διαδικασια?τι χρειαζομαι για να το κανω?επηρεαζεται το backup αρχειων που εχω κανει?

 

το chainfire tools ext4 το εχει και στην αρχικη νομιζω...αν εννοεις αν χαλαει το backup οχι

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom και με ποιον kernel εισαι;

θελω να βαλω τον jetpack mod 8.2 jw1 με semaphore 2.5

 

το chainfire tools ext4 το εχει και στην αρχικη νομιζω...αν εννοεις αν χαλαει το backup οχι

που το βρισκω αυτο?μπορω να το κανω και αφου εχω περασει την jetpack...ή πρεπει να γινει κατα την διαδικασια flashαρισματος?

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω τον jetpack mod 8.2 jw1 με semaphore 2.5

 

 

που το βρισκω αυτο?μπορω να το κανω και αφου εχω περασει την jetpack...ή πρεπει να γινει κατα την διαδικασια flashαρισματος?

 

αν περασει jetpack το εχει ηδη εγκατεστημενο στο μενου και εσυ το τρεχεις απλα

Link to comment
Share on other sites

αν περασει jetpack το εχει ηδη εγκατεστημενο στο μενου και εσυ το τρεχεις απλα

α οκ εγινε σε ευχαριστω...για να δω μετα τα αρχεια αν ειναι σε ext4 μορφη που μπορω να το δω? αυτο εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12651371&postcount=7 χρειαζεται?

 

μολις φλασαρα και εκανα τα αρχεια ext4...εβαλα και το ics θεμα και tw4,5 και το disablescroll....θα πω εντυπωσεις αργοτερα....ενα προβλημα...πηρα απο την cosmote τις ρυθμισεις για ιντερνετ...και δεν μπορω να μπω μεσω 3g...καμια λυση?

Edited by cupraman21
Link to comment
Share on other sites

α οκ εγινε σε ευχαριστω...για να δω μετα τα αρχεια αν ειναι σε ext4 μορφη που μπορω να το δω? αυτο εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12651371&postcount=7 χρειαζεται?

 

μολις φλασαρα και εκανα τα αρχεια ext4...εβαλα και το ics θεμα και tw4,5 και το disablescroll....θα πω εντυπωσεις αργοτερα....ενα προβλημα...πηρα απο την cosmote τις ρυθμισεις για ιντερνετ...και δεν μπορω να μπω μεσω 3g...καμια λυση?

 

πηγαινε στον οδηγο για αρχαριους στην κεντρικη σελιδα και κοιτα εκει που λεει για τα apn εχει link και τα περνας μονος σου ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware εχεις;

Επισης εχεις cwm recovery;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν εχω πειραξει καθολου το κινητο,παρα μονο root.Απο εκει κ περα ειναι μαμισιο,και εχω το 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει καθολου το κινητο,παρα μονο root.Απο εκει κ περα ειναι μαμισιο,και εχω το 2.3.3

 

Αν έχεις κάνει root 2.3.3 με cf-root ή semaphore, έχεις cwm recovery.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει root 2.3.3 με cf-root ή semaphore, έχεις cwm recovery.

 

Που παει να πει...?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που παει να πει...?:rolleyes:

 

Clockworkmod recovery. Αντικαθιστά το απλό recovery menu του android, και δίνει πολλές περισσότερες δυνατότητες, η πιο σημαντική το να μπορείς να φλασάρεις unsigned αρχεία στο σύστημα του κινητού, τα οποία μπορεί να είναι είτε απλές εφαρμογές (π.χ. swype), ή ολόκληρες roms. Για περαιτέρω, :google:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σε ρώτησα, αν έχεις cwm να σου φτιάξω ένα zip για να περαστούν τα αρχεία πιο εύκολα αντί να ψάχνεσαι με copy paste χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε custom rom jw1 ...αξιζει να βαλω το chaindire 3d pro ...εχει και καποιον driver μεσα ....προσφερι κατι η οχι;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε custom rom jw1 ...αξιζει να βαλω το chaindire 3d pro ...εχει και καποιον driver μεσα ....προσφερι κατι η οχι;

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό είναι μόνο για να παίζεις κάποια παιχνίδια που υποτίθεται ότι θέλουν κάποιες συγκεκριμένες GPU και δεν παίζουν στο galaxy S.

Link to comment
Share on other sites

με την jetpack jw1 επελεξα να κανω overclocking στα 1,2 και ολο forced close μου κανει και δεν ξεκιναει κολλα στη εκκινηση...τι μπορω να κανω?βγαζω την μπαταρια και παλι τιποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι kernel έχει αυτή η rom?

Αν έχει semaphore τότε έπρεπε να δοκιμάσεις το overclocking απο το πεδίο overclocking test του semaphore manager. Σε αυτή την περίπτωση αν η cpu σου δεν "σηκώνει" το overclocking, μόλις γίνει reboot η συχνότητα επανέρχεται στα 1000 MHz. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ τώρα είναι να φλασάρεις κάποιον άλλον κέρνελ (πχ cf-root), να μπεις στον φάκελο init.d απο root explorer και να αφαιρέσεις το scriptάκι που αφορά το overclocking. Μετά ξαναπερνάς semaphore και είσαι εντάξει.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τι kernel έχει αυτή η rom?

Αν έχει semaphore τότε έπρεπε να δοκιμάσεις το overclocking απο το πεδίο overclocking test του semaphore manager. Σε αυτή την περίπτωση αν η cpu σου δεν "σηκώνει" το overclocking, μόλις γίνει reboot η συχνότητα επανέρχεται στα 1000 MHz. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ τώρα είναι να φλασάρεις κάποιον άλλον κέρνελ (πχ cf-root), να μπεις στον φάκελο init.d απο root explorer και να αφαιρέσεις το scriptάκι που αφορά το overclocking. Μετά ξαναπερνάς semaphore και είσαι εντάξει.

semaphore 2.4 φοραει

Link to comment
Share on other sites

semaphore 2.4 φοραει

 

ωραία, βάλε cf-root απο odin, το κινητό θα ανοίξει κανονικά, άνοιξε τον root explorer, μπες στον φάκελο /system/etc/init.d, εκει μέσα θα βρεις ένα αρχείο με το όνομα S05enable_oc_1200, σβήσε το. Στην συνέχεια ξαναπέρνα semaphore και είσαι έτοιμος.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σε ρώτησα, αν έχεις cwm να σου φτιάξω ένα zip για να περαστούν τα αρχεία πιο εύκολα αντί να ψάχνεσαι με copy paste χειροκίνητα.

 

Αν δεν σου ειναι κοπος,θα το εκτιμουσα αν το εκανες.Εν τω μεταξυ,συνεχιζω τη μελετη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχω εδω και μερες προβλημα με το 3g και δεν μπορω να μπω καθολου στο ιντερνετ με 3g...περασα τις ρυθμισεις για το cosmote whats up με βαση τους οδηγους του tyxerakia και πηρα μεσω sms τις ρυθμισεις απο την cosmote αλλα και με τους δυο τροπους δεν συνδεεται...τι να γινεται...και με cm7 και με jetpack mod 8.2 jw1 το δοκιμασα...και κατι αλλο γιατι αργη παρα πολυ το gps μου να lockαρει?εχω το ndrive 10.1 ως προγραμμα πλοηγησης...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω το cwm και δεν μπορω.Οταν παταω Reboot into Recovery,ξεκιναει να το εγκαθιστα κ στην πορεια μου βγαζει 'failed to verify whole-file signature'.Τι κανο λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω το cwm και δεν μπορω.Οταν παταω Reboot into Recovery,ξεκιναει να το εγκαθιστα κ στην πορεια μου βγαζει 'failed to verify whole-file signature'.Τι κανο λαθος?

 

Δε μπορω να καταλαβω τι κανεις... Το cwm μπαινει αν εχεις κανει ροοτ με cf root η semaphore. Οπως ειναι κλειστο το κινητο πατας το volume up+home+power button και ανοιγει το recovery. Αν εχεις το cwm θα το γραφει πανω πανω, αλλιως θα γραφει recovery 3e που ειναι της samsung. Εσυ προσπαθεις να βαλεις την εφαρμογη του cwm?

Επισης πατα *#1234# και πες μου στο pda τι γραφει? JVI? Μπορει να μην το εχεις πειραξει αλλα υπαρχουν 3 διαφορετικες εκδοσεις που μπορει να κυκλοφορει το κινητο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχω εδω και μερες προβλημα με το 3g και δεν μπορω να μπω καθολου στο ιντερνετ με 3g...περασα τις ρυθμισεις για το cosmote whats up με βαση τους οδηγους του tyxerakia και πηρα μεσω sms τις ρυθμισεις απο την cosmote αλλα και με τους δυο τροπους δεν συνδεεται...τι να γινεται...και με cm7 και με jetpack mod 8.2 jw1 το δοκιμασα...και κατι αλλο γιατι αργη παρα πολυ το gps μου να lockαρει?εχω το ndrive 10.1 ως προγραμμα πλοηγησης...

 

1) Δοκίμασε να περάσεις τις ρυθμίσεις για 3g και με αυτόν τον τρόπο και πες αν δούλεψε!

2) Για το GPS δοκίμασε και αυτό το πρόγραμμα... Επίσης δεν αναφέρεις ποια rom έχεις τώρα στο κινητό (και ποιο modem)!

 

Προσπαθω να εγκαταστησω το cwm και δεν μπορω.Οταν παταω Reboot into Recovery,ξεκιναει να το εγκαθιστα κ στην πορεια μου βγαζει 'failed to verify whole-file signature'.Τι κανο λαθος?

Ξαναπέρνα εναν custom kernel (όλοι οι custom έχουν CWM recovery) -συνιστάται ο semaphore- και ξαναπροσπάθησε να μπεις σε recovery!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

εχω jw1 με modem jvt...φοραω jetpack mod 8.2 jw1

εκανα την διαδικασια που λεει και ο οδηγος του Αντωνη και παλι τιποτα!!!!

Edited by cupraman21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...