Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρελαβα σημερα,πολυ καλη η βαση μπορω να πω.

βρηκα περιεργο οτι βαζοντας το κινητο στην βαση αυτο ανοιγε σε κατασταση αυτοκινητου,μετα απο ανοιγμα τις βασης ειδα οτι εχει ενα μαγνητακι ;)

Μια χαρα ειναι παντος για 3 ευρω,εχει και καλωδιο μεσα 3,5 jack για ηχο.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες root χρησιμοποιώντας τον υπέροχο οδηγό του saltofx και αφού τελείωσα με το rooting είπα να αλλάξω και kernel...

 

Οπότε είπα να δοκιμάσω αυτήν. Ως εδώ πολύ ωραία. Κατέβασα το 2ndinit και γενικά ακολούθησα τα βήματα ευλαβικά...

 

Και στο 5ο που είναι η εγκατάσταση της τίποτα... Μου βγάζει Installation aborted και τέλος! Δοκίμασα και τις δύο εκδόσεις που δίνουν οι xda αλλά το ίδιο και στις δύο.

 

Εν πάσει περιπτώση. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει γίνει? Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... ή απλά να δοκιμάσω κάποιο άλλο kernel?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες root χρησιμοποιώντας τον υπέροχο οδηγό του saltofx και αφού τελείωσα με το rooting είπα να αλλάξω και kernel...

 

Οπότε είπα να δοκιμάσω αυτήν. Ως εδώ πολύ ωραία. Κατέβασα το 2ndinit και γενικά ακολούθησα τα βήματα ευλαβικά...

 

Και στο 5ο που είναι η εγκατάσταση της τίποτα... Μου βγάζει Installation aborted και τέλος! Δοκίμασα και τις δύο εκδόσεις που δίνουν οι xda αλλά το ίδιο και στις δύο.

 

Εν πάσει περιπτώση. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει γίνει? Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... ή απλά να δοκιμάσω κάποιο άλλο kernel?

 

Καταρχήν δεν αλλάζεις kernel αλλά ρομ. Θα κατεβάσεις την έκδοση gb stable για defy+. Το πιθανότερο είναι να μην κατέβηκε σωστά το zip αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να μην κατέβηκε σωστά το zip αρχείο.

 

Το ξανακατέβασα και το δοκίμασα και ξανά το ίδιο...

 

E:Can't make /tmp/update_binary

Installation aborted

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τους drivers της Motorola παρόλο που τους είχα αλλά για σιγουριά!

Κατέβασα το rsdlite και το εγκατέστησα.

Κατέβασα και το sbf χωρίς να το πειράξω από εκεί που κατέβηκε!

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έκλεισα το κινητό

Περίμενα κανά λεπτό και μετά το ξανάνοιξα με vol+ μπαίνοντας στο μενού του bootloader, έτρεξα το rsdlite του φλάσαρα το sbf και εντάξει το root!

 

Αντέγραψα στην κάρτα μνήμης την rom που είναι να βάλω.

Κλείνω το κινητό και ανοίγω με vol-

Έκανα Clear Cache και μετά Install zip από sdcard

Μόλις ξεκινάει μετά από δευτερόλεπτα βγάζει το παραπάνω...

 

E:Can't make /tmp/update_binary

Installation aborted

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τους drivers της Motorola παρόλο που τους είχα αλλά για σιγουριά!

Κατέβασα το rsdlite και το εγκατέστησα.

Κατέβασα και το sbf χωρίς να το πειράξω από εκεί που κατέβηκε!

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έκλεισα το κινητό

Περίμενα κανά λεπτό και μετά το ξανάνοιξα με vol+ μπαίνοντας στο μενού του bootloader, έτρεξα το rsdlite του φλάσαρα το sbf και εντάξει το root!

 

Αντέγραψα στην κάρτα μνήμης την rom που είναι να βάλω.

Κλείνω το κινητό και ανοίγω με vol-

Έκανα Clear Cache και μετά Install zip από sdcard

Μόλις ξεκινάει μετά από δευτερόλεπτα βγάζει το παραπάνω...

 

E:Can't make /tmp/update_binary

Installation aborted

 

Εχεις ξεχασει να εγκαταστησεις το SndInitDefy.apk ωστε να εχεις καστομ recovery.

Μετα, κανεις εγκατασταση το zip μεσω της καστομ ρικαβερι.

Διαβασε λιγο προσεκτικοτερα τις οδηγιες, ειμαι μεσω tapatalk τωρα και δεν μπορω να γινω πιο αναλυτικος. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ξεχασει να εγκαταστησεις το SndInitDefy.apk ωστε να εχεις καστομ recovery.

Μετα, κανεις εγκατασταση το zip μεσω της καστομ ρικαβερι.

Διαβασε λιγο προσεκτικοτερα τις οδηγιες, ειμαι μεσω tapatalk τωρα και δεν μπορω να γινω πιο αναλυτικος. :)

 

Όχι συγνώμη εγώ το ξέχασα... ήμουν δουλειά και βιαζόμουνα. Και το 2ndinitDefy.apk εγκαταστάθηκε κανονικά... Αλλά σε καινούργια δοκιμή μου πάλι τζίφος...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνεις στο custom recovery με vol-. Πρώτα ανοίγεις το κινητό και οταν δεις το σήμα της μοτορολα κάποια στιγμή το Led θα ανάψει μπλε... Τότε πατάς το vol-.... Και μπαίνεις στο custom ή stable recovery.... Μετά ακολουθείς τα υπόλοιπα βήματα... Όπου κολλήσεις ξαναρωτας.

 

 

Εσύ έμπαινες στο stock recovery της μοτορολα οπότε είναι λογικό να μην προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την διαδικασία κατά τις 09:30 και ακόμα βγάζει το video της εγκατάστασης... Έχω αρχίσει και ανησυχώ... Δεν πιστεύω ότι παίρνει τόση ώρα!

 

Αν βγάλω την μπαταρία για να σταματήσει τι αποτελέσματα μπορεί να έχω?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την διαδικασία κατά τις 09:30 και ακόμα βγάζει το video της εγκατάστασης... Έχω αρχίσει και ανησυχώ... Δεν πιστεύω ότι παίρνει τόση ώρα!

 

Αν βγάλω την μπαταρία για να σταματήσει τι αποτελέσματα μπορεί να έχω?

Βγάλε μπαταρία και ξανακάνε από την αρχή.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία και ξανακάνε από την αρχή.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Όντως... Τελικά όλα εντάξει! Έβγαλα την μπαταρία, περίμενα λίγο, ξανατοποθετήθηκε, επανεκκίνησα την διαδικασία και τελείωσε πριν λίγο με επιτυχία!!!

 

Ευχαριστώ ddr2 και saltofx_v για την πολύτιμη βοήθεια!!! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Τελικά όλα εντάξει! Έβγαλα την μπαταρία, περίμενα λίγο, ξανατοποθετήθηκε, επανεκκίνησα την διαδικασία και τελείωσε πριν λίγο με επιτυχία!!!

 

Ευχαριστώ ddr2 και saltofx_v για την πολύτιμη βοήθεια!!! :)

Αν το κάνεις μερικές φορές και πάρεις τον αέρα, θα το κάνεις στο δρόμο, περπατώντας...:)

Καλή διασκέδαση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα ελληνικά δεν τα έχει σαν επιλογή στις γλώσσες εισαγωγής... Έχετε να προτείνετε κάποιο προγραμματάκι να μπορώ να γράψω και ελληνικά?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το swiftkey...εχω και το smart αλλα δεν μου αρεσε τοσο.
Link to comment
Share on other sites

εχοντας βαλει την MIUI-3,1,27 ειδα το φως το αληθινο σε θεμα ταχυτητας.

Αλλα δυστηχως εχω παρατραγουδα,μερικες φορες κολλαει στο sygic το χειροτερο ομως ειναι οτι ενω ειχε μπαταρια μου εσβησε 3 φορες και το βρηκα αδειο.

μπορει να ειναι καμια εφαρμογη? η το εχει κανει και σε αλλον η MIUI?

Υπαρχει κατι πιο σταθερο?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

με wuiu 3.1.27 μια χαρά στεθερή είναι η defάρα μου :cool:

sygic δεν χρησιμοποιώ.... απο τότε που έβγαλε η google το navigation.

η μπαταρία κρατάει μια χαρά....εκτός απο τις φορές που ανοιγω data και gps όπου την ρουφάει σαν νεράκι:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Sygic και δεν έχω πρόβλημα.. Αυτό με την μπαταρία μάλλον κάποια εφαρμογή στο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως, κανενα προβλημα γενικα. Μου ειχε κανει καποια χαζα με το σημα αλλα την ξανα-εριξα απο πανω εκανα τα απαραιτητα clear και δεν μου το ξαναεκανε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

χμ ,,με αυτα που λετε ξαναπερναω την miui ,θα βαλω λιγες εφαρμογες και θα περιμενω καποιες μερες για να το δω.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

χμ ,,με αυτα που λετε ξαναπερναω την miui ,θα βαλω λιγες εφαρμογες και θα περιμενω καποιες μερες για να το δω.

 

Στάνταρ κάποια εφαρμογή είναι... και εγώ την ψάχνω... όταν τις κλείνω όλες μια χαρά πάει η μπαταρία. Βέβαια όταν ανοίγουν τα data... χαμός!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα την ρομ και βλεπω να πηγαινει μια χαρα,το μονο που σκεφτομαι ειναι εαν επρεπε να βαλω την wiui..

τελος παντον αφου ειναι σταθερη ολα οκ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο!

Παιδια, mms μπορειτε να στειλετε? Τωρα μολις δοκιμασα για πρωτη φορα και δεν! Cosmote συνδεση εχω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...