Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο παλι και τουτο!

Παιδια, mms μπορειτε να στειλετε? Τωρα μολις δοκιμασα για πρωτη φορα και δεν! Cosmote συνδεση εχω.

 

Έκανες τις κατάλληλες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις ειχε μεσα απο μονο του. Intetnet και mms. Λες να τις σβησω και να τις ξαναβαλω χερουλατα? Σωστες φαινονται που τις συγκρινα με του OG.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, με την wiui εχω τα εξης προβληματα:

1ον οταν τελειωνω μια κληση, αργει πολυ να ανοιξει η οθονη, ωστε να πατησω τελος.

2ον , εχω παρατηρησει οτι μετα απο shut down η συσκευη μπορει να ανοιξει μονη της. :blink::blink:

 

Κατα τα αλλα, ολα καλα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σπαω πλακα ειναι που στον καθενα κανει κατι ασχετο!

 

Οχι, αν εξαιρεσω αυτο με τα mms, ειναι αψωγη σε μενα.

 

Τα reset και τα clear τα εκανες?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σπαω πλακα ειναι που στον καθενα κανει κατι ασχετο!

 

Οχι, αν εξαιρεσω αυτο με τα mms, ειναι αψωγη σε μενα.

 

Τα reset και τα clear τα εκανες?

 

Ναι , εννοειται. Και που και που κανω και wipe cache. Ειδικα αυτο με τον αισθητηρα ειναι εκνευριστικο. Κανει 10 δευτερολεπτα να ανοιξει η οθονη...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ομως, μηπως σου αλλαξαν πλακετα οταν το πηγες στο service? Μηπως φταιει η νεα πλακετα?

 

Εμενα τελικα τιποτα! Δεν γουσταρει να στειλει mms ρε παιδι μου! Με την καμοια δηλαδη! Μεχρι και καινουργια θηκη του εταξα! Τιποτα! Εχει μουλαρωσει!

 

Τελως παντων. Δεν πειαραζει! Θα ζησω και χωρις mms! Το συγχωρω γιατι σε ολα τα αλλα ειναι αλφαδι!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ομως, μηπως σου αλλαξαν πλακετα οταν το πηγες στο service? Μηπως φταιει η νεα πλακετα?

 

Εμενα τελικα τιποτα! Δεν γουσταρει να στειλει mms ρε παιδι μου! Με την καμοια δηλαδη! Μεχρι και καινουργια θηκη του εταξα! Τιποτα! Εχει μουλαρωσει!

 

Τελως παντων. Δεν πειαραζει! Θα ζησω και χωρις mms! Το συγχωρω γιατι σε ολα τα αλλα ειναι αλφαδι!:p

 

Οθονη μου αλλαξαν και για μερικες μερες που το ειχα με τη μαμα ρομ, δεν ςιχα προβληματς (περαν του οτι ειναι αργο σαν δι@ολος).

 

Τωρα, για τα mms, τι ασχολεισαι? 2013 εχουμε....:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξανασχολουμαι πλεον! Εχεις δικιο. Απλα εκατσε η περιπτωση και το ανακαλυψα. Αλλιως ιδεα δεν θα ειχα!

 

Για τον εσθητηρα, να την ξαναεριχνες μηπως απο πανω? Φαινεται να θελει κατι τετοιο αφου και σε μενα και στον αλλο φιλο ήθελε το δευτερο χερι ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξανασχολουμαι πλεον! Εχεις δικιο. Απλα εκατσε η περιπτωση και το ανακαλυψα. Αλλιως ιδεα δεν θα ειχα!

 

Για τον εσθητηρα, να την ξαναεριχνες μηπως απο πανω? Φαινεται να θελει κατι τετοιο αφου και σε μενα και στον αλλο φιλο ήθελε το δευτερο χερι ;)

 

Μηπως να εριχνα το κινητο σε καμια τουαλετα να γλιτωνα? :D:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να εριχνα το κινητο σε καμια τουαλετα να γλιτωνα? :D:D

 

Το έριξα εγώ μέσα στη χεστρα Καταλαθος και δεν έπαθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι διάολο επιδημια έπεσε? Της έπεσε της γυναίκας μου το κινητό της μέσα στην τουαλέτα και τα 'πεξε. Ένα u900 Samsung. Δεν κακοπεσε βεβαία, βρέθηκε με ένα s3 που δεν το είχα χωνέψει με τιποτα.:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μέσα στη μπανιέρα μου έπεσε και σ' ένα ποτήρι νερό για επίδεξη ικανοτήτων! Μια χαρά είναι...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εννοουσα οτι θα τραβουσα και το καζανακι.:p

Λεω να δοκιμαζω καμια jb rom, αλλα την προηγουμενη φορα που το εκανα, ειχα χαλια αυτονομια.

Εχετε κατι να προτεινετε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ! Δοκίμασε και πες μας. :p

 

PS: Ασε βρε το καζανακι υσηχο. Μια χαρά είναι το κινητό! Σφερα πάει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ! Δοκίμασε και πες μας. :p

 

PS: Ασε βρε το καζανακι υσηχο. Μια χαρά είναι το κινητό! Σφερα πάει!

 

Ε, εχεις να προτεινεις κατι? :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλάκα - πλάκα Γιάννη, εδώ και 15 μέρες είμαι διακοπές με το Defy. Δεν έχει κολλήσει, δεν έχει κάνει κιχ. Και κάνει, ταυτόχρονα με τα δικά μου, tethering σε δυο συσκευές (άλλα κινητα) μέσω wifi. Ένταξη το βλέπω ότι ζωριζεται κάποιες στιγμές αλλά δεν μασάει. Μου έχει κάνει εντύπωση!

 

Μάλλον όμως με βλέπω να το δίνω γιατί σκέφτομαι να πάρω δεύτερο OG για το δεύτερό νούμερό μου.

 

Έχω και ένα παροπλησμενο HOX. Έχει έννοια πλέον?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα - πλάκα Γιάννη, εδώ και 15 μέρες είμαι διακοπές με το Defy. Δεν έχει κολλήσει, δεν έχει κάνει κιχ. Και κάνει, ταυτόχρονα με τα δικά μου, tethering σε δυο συσκευές (άλλα κινητα) μέσω wifi. Ένταξη το βλέπω ότι ζωριζεται κάποιες στιγμές αλλά δεν μασάει. Μου έχει κάνει εντύπωση!

 

Μάλλον όμως με βλέπω να το δίνω γιατί σκέφτομαι να πάρω δεύτερο OG για το δεύτερό νούμερό μου.

 

Έχω και ένα παροπλησμενο HOX. Έχει έννοια πλέον?

 

Το hox είναι ωραίο κινητό.

θα παίζεις με 2 OG? θα βαρεθείς τη ζωή σου :p

Να σου πω, δεν αξίζει να δώσεις το defy. δεν θα πιάσει τίποτα. καλύτερα να σου μείνει και να το έχεις για καμιά κατάδυση, παρά να το δώσεις για 80 ευρώ....(θα πιάσει 100 ?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λες να βαρεθω με τα δυο OG?

 

Το defy 80 το πηρα. Έχεις δίκιο. Πόσο να το δώσω και ποιος να το παρει κιόλας. Θα το έχω για την παραλια. Και δεν τα πάει και άσχημα το καημένο.

 

Τι έκανες εσύ, δοκίμασες τίποτα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λες να βαρεθω με τα δυο OG?

 

Το defy 80 το πηρα. Έχεις δίκιο. Πόσο να το δώσω και ποιος να το παρει κιόλας. Θα το έχω για την παραλια. Και δεν τα πάει και άσχημα το καημένο.

 

Τι έκανες εσύ, δοκίμασες τίποτα?

 

Ασε κι εχω απηυδυσει...

Σημερα εβαλα παλι την 3.1.27 και ελπιζω να εχει κατσει καλα αυτη τη φορα.

Φορμαρα λαι την καρτα μνημης γις να ειμαι σιγουρος.

Ειχα βαλει την ms2gignger v5, αλλα ειναι και αυτη... Αργοκινητο καραβι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ξερεις ποια ειναι?

 

Μου το 'κανε και μενα, σημερα το βραδυ. Οχι τοσο πολυ βεβαια, αλλα 4-5 δευτερολεπτα κοιτουσα μια μαυρη οθονη!

 

Και σε θυμηθηκααααααα (οπως λεει και το τραγουδι):p

 

Του τραβηξα τα clear του στο καπακι. Σε μια, δυο κλησεις μετα δεν μου το εκανε. Αλλα για να δουμε. Και βεβαια τα εχει σπασει τελειως με τα mms.

 

Σκασιλα μου θα μου πεις. Mms τωρα!!! Αλλα ξερεις πως ειναι...... Ξυνομαι! :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ξερεις ποια ειναι?

 

Μου το 'κανε και μενα, σημερα το βραδυ. Οχι τοσο πολυ βεβαια, αλλα 4-5 δευτερολεπτα κοιτουσα μια μαυρη οθονη!

 

Και σε θυμηθηκααααααα (οπως λεει και το τραγουδι):p

 

Μετα απο κληση εννοεις??

Ακρως σπαστικο!!

Τι να κανεις.. Αυτο ειναι, με τα καλα του και τα κακα του.

Για τος βαριες δουλειες (ξερεις, mms και τα τοιαυτα) εχουμε το OG :lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αν εχει ξαναερωτηθει-απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και δν μπορω να τα διαβασω ολα

Λοιπον η αδερφη μου εχει την εν λογω συσκευη και απλα σερνεται με την στοκ ρομ αλλα εχω καποιους ενδοιασμους με την εγγυηση τι παιζει..Δλδ στο LG 4X HD μ ξερω οτι με το ξεκλειδωμα του bootloader η εγγυηση ισχυει κανονικα.Για την Motorola τι ισχυει?Την δεχονται την συσκευη με ξεκλειδωμενο bootloader η μπορει να μ πουν οτι το χαλασα εγω.?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by GRG13
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κληση εννοεις??

Ακρως σπαστικο!!

Τι να κανεις.. Αυτο ειναι, με τα καλα του και τα κακα του.

Για τος βαριες δουλειες (ξερεις, mms και τα τοιαυτα) εχουμε το OG :lol::lol:

 

 

 

 

 

:D

Ναι σωστος. Αλλα που θα παει! Θα πουσαρω την cpu και θα τα καταφερω και με τα mms.

Μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξανακανει το χαζο με την μαυρη οθονη στις κλησης. Λες να ηταν κατι τυχαιο? Εσενα στο κανει μονίμως?

 

παιδια σορρυ αν εχει ξαναερωτηθει-απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και δν μπορω να τα διαβασω ολα

Λοιπον η αδερφη μου εχει την εν λογω συσκευη και απλα σερνεται με την στοκ ρομ αλλα εχω καποιους ενδοιασμους με την εγγυηση τι παιζει..Δλδ στο LG 4X HD μ ξερω οτι με το ξεκλειδωμα του bootloader η εγγυηση ισχυει κανονικα.Για την Motorola τι ισχυει?Την δεχονται την συσκευη με ξεκλειδωμενο bootloader η μπορει να μ πουν οτι το χαλασα εγω.?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν χρειαζεται να ξεκλειδωσεις τιποτα φιλε. Ειναι πολυ απλη διαδικασια. Απλα με το rsd φλασαρησε μια prerooted στοκ rom, την τρεχεις, εγκατασταση το second init και thats it! Βαζεις μετα οτι γουσταρεις. Αν ψαξεις στο νημα εχει αναλυτικα τι κανεις, βημα, βημα. Μην φανταστεις ομως οτι ειναι και καμια ιστορια να το κανεις.

Τα αρχεια μπορω να στα δωσω και εγω, αν και βρισκοντας το μυνημα θα εχεις και τα λινκς. Οτι αλλο ειναι πες μας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επειγοντως τη βοηθεια σας..ποιο καλο παιδι θα μου δωσει ενα nandbackup της μαμισια ρομ 4.5.1-134 DFP-231

ειναι ευκολο για καποιον που εχει defy+ να το κανει και να το φορτωσει σε ενα dropbpx για να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω unrooted defy+. Αν μου πεις τι να κάνω ευχαρίστως να βοηθήσω.

Build number: 4.5.1-134_DFP-231

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...