Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι μεταξύ του motorola defy+ και του xperia ray.

ήθελα οι κάτοχοι του defy να μου πούν αν αξίζει να προτιμήσω αυτό αντί του ray.

Κανένα σημαντικό μειονέκτημα του defy?

 

στο μονο που υπερτερεί το ray, είναι η κάμερα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα επίσης ότι δεν θα πάρει android 4 ics.

Η κάμερα δεν με νοιάζει και τοσο πολύ αλλά το γεγονός ότι θα μείνει με παλιά έκδοση λειτουργικου;Τι λέτε γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ανεπίσημα παίρνει ότι θες :shifty:

 

με την μαμα 2.3.4 (6) το κινητό πάει σφαίρα με πολύ καλή αυτονομία και δεν του λείπει ΤΙΠΟΤΑ:!::cool:

 

η αναβάθμιση για το ray αργεί πολύ ακόμη αν σκέφτεσαι να το αγοράσεις τωρα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια.Πως μπορω να απενεργοποιησω εντελως το motoblur?Δε μπορω πια να ανοιξω το app για το mail.Mε παει μεσω blur.
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...πήγα και είδα τη συσκευή, πολύ ωραία όλα καλά αλλά η οθόνη αποκρίνεται τραγικά. Θέλει 5-6 προσπάθειες να ξεκλειδώσει.

μήπως είναι πρόβλημα του εκθεσιακού κομματιού;γιατί αν είναι έτσι και το κανονικό δεν το παίρνω.για πείτε οι κατοχοι

 

το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό

Edited by gto234
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...πήγα και είδα τη συσκευή, πολύ ωραία όλα καλά αλλά η οθόνη αποκρίνεται τραγικά. Θέλει 5-6 προσπάθειες να ξεκλειδώσει.

μήπως είναι πρόβλημα του εκθεσιακού κομματιού;γιατί αν είναι έτσι και το κανονικό δεν το παίρνω.για πείτε οι κατοχοι

 

το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό

 

όχι δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα (τουλάχιστον σε μενα) αν και εδω και καιρο εχω βαλει το nolock και δεν ασχολούμαι με Lockscreen:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εχω μια απορια οταν παω να βγαλω φωτογραφια στην αναλυση εικονας ειναι ρυθμισμενο στην Ευρεια οθονη (3,6MP) αμα το βαλω στη μεγαλη (5MP) δεν δειχνει σε ολη την οθονη. Δεξια και αριστερα εχει μαυρο περιθοριο υπαρχει τροπος να το κανω να δειχνει σε ολη την οθονη???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εχω μια απορια οταν παω να βγαλω φωτογραφια στην αναλυση εικονας ειναι ρυθμισμενο στην Ευρεια οθονη (3,6MP) αμα το βαλω στη μεγαλη (5MP) δεν δειχνει σε ολη την οθονη. Δεξια και αριστερα εχει μαυρο περιθοριο υπαρχει τροπος να το κανω να δειχνει σε ολη την οθονη???

 

όχι.

η αναλογία στα 5mp είναι στα 4:3 και γιαυτο δεν μπορεις να το αλλάξεις

στην ευρεία τραβάς σε 16:9 (που ειναι και το ratio της οθόνης) αλλά σε ανάλυση εισαι στα 3.6mp

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αν θες να βλεπεις τις φωτογραφίες μονο στο κινητό, τοτε μια χαρά ειναι σε 16:9

αν θες να τις βλέπεις και στο pc ή να τις εκτυπώνεις, τοτε πας στα 5 mpx

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...πήγα και είδα τη συσκευή, πολύ ωραία όλα καλά αλλά η οθόνη αποκρίνεται τραγικά. Θέλει 5-6 προσπάθειες να ξεκλειδώσει.

μήπως είναι πρόβλημα του εκθεσιακού κομματιού;γιατί αν είναι έτσι και το κανονικό δεν το παίρνω.για πείτε οι κατοχοι

 

το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό

 

Δεν εχω τετοιο προβλημα . Το εχω βεβαια μονο 3 βδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Θελω να αγορασω το defy + αλλα θελω να το βρω ελληνικης αντιπροσωπειας. Μπορειτε να μου πειτε καποια καταστηματα. ευχαριστω εκ των προτερων
Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Θελω να αγορασω το defy + αλλα θελω να το βρω ελληνικης αντιπροσωπειας. Μπορειτε να μου πειτε καποια καταστηματα. ευχαριστω εκ των προτερων

 

Γερμανος 299,90 €:)

(απο το περιοδικο τους)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα ηλεκτρονικο καταστημα για online αγορα που να ξερουμε σιγουρα οτι εχει ελληνικης αντιπροσωπειας??
Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την οθόνη λύθηκε, έφταιγε ο φορτιστής που είχαν στο εκθεσιακό κομμάτι.Με το που αποσύνδεσα το mini-usb αποκρινόταν τέλεια η οθόνη οπότε και το πήρα!Πολύ καλό αλλά έχω μερικά θέματα:

1. Κατάφερα και πέρασα όλες μου τις επαφές από outlook αρχειο .vcf αλλά δεν εμφανίζονται στη λίστα με τις επαφές. Αν με πάρουν όμως τηλ εμφανίζεται το όνομα..πώς γίνεται αυτό;

2.Κανοντάς hotspot τη συσκευή έχω πολύ αργό internet στο pc. Χαρακτηριστικά πιάνει μέχρι 40kb/s ενώ της κοπέλας μου το htc wildfire πιάνει 400kb/s. Έχουμε το ίδιο πρόγραμμα απο cosmote και το τσέκαρα στον ίδιο χώρο.Τι μπορεί να φταίει;κάποια ρύθμιση;;

 

upd: 1.τελικά τις πέρασα μεσω motoblur.αλλά μάλλον έγινε πατάτα και περάστηκαν 2 φορές από δικό μου λάθος.τώρα δεν μπορώ να τις σβήσω όλες παρα μονο μια μια.Πρέπει να κάνω factory reset?

To root απο δω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 έχει και το defy+ στη λιστα.ισχύει;το χει κανει κανείς;

 

έκανα reset αλλά το motoblur μου επανέφερε τις επαφές και πάλι έχω πρόβλημα. έχουν μέσα 5-6 φορές τα ίδια notes, τα γενέθλια λάθος.

Πώς μπορώ να διαχείριστώ τις επαφές από το motoblur?λίγο απογοήτευση ρε γμτ...

 

Λοιπόν ψιλοέβγαλα άκρη με όλα τα θέματα.Οι επαφές αναγκαστικά μπήκαν μεσω gmail και δεν ενεργοποίησα καθόλου το motoblur.

Με το θέμα του hotspot επίσης εφταιγε το WPA2 που είχα ορίσει σαν ασφάλεια.Μόλις το έβγαλα πήγαινε σφαίρα 400-500kb/s το ιντερνετ.Απλά μετά από 3 soft-reset (τοσα χρειάστηκαν να ξεμπερδέψω με τα accounts) έχασα τις επιλογές για WEP-WPA και τώρα έχω ή καθόλου ασφάλεια ή WPA2.

Μπορείτε σας παρακαλώ να δείτε αν εσάς έχει WEP-WPA στις ρυθμίσεις του hotspot?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για να flashαρω στο Defy+ (official 2.3.5) την MIUI?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους... ειμαι και εγω κατοχος του defy+ και ηθελα να ρωτησω κατι... καθε φορα που ανοιγω την καμερα ακουγετε ενας θορυβος απο το φακο μαλλον... το ιδιο κανει και οταν ανοιγω το flashlight...! Το κανει και σε εσας; ειναι φυσιολογικο η να παω για αλλαγη;

Ευχαριστω...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

μπορει να δει καποιος στο βιβλιαρακι του εαν εχει το ιδιο σαρ με το απλο.

 

αυτο ισχυει??

http://www.flipkart.com/reviews/RVQNR0TF1QZIC4P92

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

Head SAR UMTS/WCDMA 850/1900, Wi-Fi, Bluetooth

UMTS/WCDMA 850/2100, Wi-Fi, Bluetooth

1,19 W/kg

1,19 W/kg

Body-worn

SAR

GSM/EDGE 850/900/1800/1900, WiFi, Bluetooth 0,55 W/kg

 

Από http://www.motorola.com/staticfiles/Support/XL-ES/Mobile-Phones/DEFY-plus/Documents/StaticFiles/DEFY_plus_LG_LAEN_68016211001A.pdf

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οι μεγαλες τιμες ειναι για αμερικη ...ωραια τοτε θα χτυπησω ενα ..(και στο απλο αυτες ειναι οι τιμες?) Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Προσπαθώ να κάνω root, αλλά μου βγάζει το παρακάτω error..

ERROR: adb could not be granted root access via local.prop method

 

Try again from the start, but if the problem continues, check your version

of Gingerbread -- hopefully you don't have a version where this exploit

was fixed.

 

 

Παλιότερα είχε δουλέψει..

 

Έχω έκδοση 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

Enable USB debugging on your device (Settings > Applications > Development > USB Debugging)
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...