Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, cmvr said:

Ταχύτητες ;

3 mbps από μακρινή 800 άρα και 2 γραμμές. Παλιά, είχαμε 4G+ με Band 1,3,7 και ταχύτητες 70 mbps ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gv2008 said:

3 mbps από μακρινή 800 άρα και 2 γραμμές. Παλιά, είχαμε 4G+ με Band 1,3,7 και ταχύτητες 70 mbps ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ

Οπότε δεν τελείωσαν. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οι εναλλαγές συνεχείς. Ξέθαψα και το καρτοκινητό που είχα από την Turkcell όταν έμενα στην Άγκυρα, και αρνείται πεισματικά να συνδεθεί στη VF. Πήρα τηλέφωνο στην Turkcell και μου είπαν πως το roaming είναι ανοιχτό και πως έχουν συνεργασία με VF. Με COSMOTE και WIND 4,5G 

Screenshot_2022-08-30-14-51-49.png

Screenshot_2022-08-30-14-52-32.png

2 minutes ago, cmvr said:

Οπότε δεν τελείωσαν. 

Όχι

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2022 at 2:48 ΜΜ, Gv2008 said:

Οι συμφορουμίτες στην Κρήτη έχουν δει βελτίωση σε κάλυψη και ταχύτητες; Εκτός από τις εναλλαγές σε 5G 4G 2G?

Εγώ που ήμουν Λασιθί μια χαρά έπαιζε. 4G στα 90 όταν ο αντατωνισμος είχε 5G στα 140 και με τη βροχή δεν λειτουργούσε.

Από κάλυψη κανένα πρόβλημα πχ Ελούντα 2 σταθμοί ενώ ο ανταγωνισμός μόνο 1 omni εντος του χωριού.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TakeOverNet said:

Εγώ που ήμουν Λασιθί μια χαρά έπαιζε. 4G στα 90 όταν ο αντατωνισμος είχε 5G στα 140 και με τη βροχή δεν λειτουργούσε.

Από κάλυψη κανένα πρόβλημα πχ Ελούντα 2 σταθμοί ενώ ο ανταγωνισμός μόνο 1 omni εντος του χωριού.

Εναλλαγές σε 3G και 2G? Επίσης η συσκευή σου είναι 4G+ ή 5G?

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Στην Αίγινα και το λιμάνι της Αίγινας H+ και αδύναμο 4G. Η μεγαλύτερη μου μέτρηση είναι λίγο πιο έξω από το λιμάνι και είναι η εξής:

Screenshot_20220830-131401_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εναλλαγές σε 3G και 2G? Επίσης η συσκευή σου είναι 4G+ ή 5G?

Δεν είδα εναλλαγη με iphone12 pro.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στην Αίγινα και το λιμάνι της Αίγινας H+ και αδύναμο 4G. Η μεγαλύτερη μου μέτρηση είναι λίγο πιο έξω από το λιμάνι και είναι η εξής:

Screenshot_20220830-131401_Speedtest.jpg

Το 4G δεν το λες και αδύναμο σε κάλυψη

11 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Δεν είδα εναλλαγη με iphone12 pro.

Καλό αυτό. Υπάρχουν αναφορές για σημεία στην Κρήτη, στις μεγάλες πόλεις για συνεχείς εναλλαγές

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Gv2008 said:

Το 4G δεν το λες και αδύναμο σε κάλυψη

Καλό αυτό. Υπάρχουν αναφορές για σημεία στην Κρήτη, στις μεγάλες πόλεις για συνεχείς εναλλαγές

Δεν έχουν αναβαθμίσει  ακόμα για αυτό 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, georgebad said:

Δεν έχουν αναβαθμίσει  ακόμα για αυτό .

Το αντίθετο ! 

Οπου αναβάθμισαν συμβαίνει αυτό. 

ΚΑΙ στα cell edges ( μεταξύ παλιών και νέων κελιών

ΚΑΙ βέβαια μεταξύ νεων και νέων κελιών.

Πλέον σε ρίχνει σε 2G !

( Ηράκλειο  PCI 149 150 3, 4 , 5  και πολλά ακομα που δεν θυμάμαι να γραψω)

Κουραστηκαμε όλοι νομίζω να το λέμε . 3+ χρόνια το γνωρίζουν και ολο χειροτερεύει.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HORGRAP said:

Το αντίθετο ! 

Οπου αναβάθμισαν συμβαίνει αυτό. 

ΚΑΙ στα cell edges ( μεταξύ παλιών και νέων κελιών

ΚΑΙ βέβαια μεταξύ νεων και νέων κελιών.

Πλέον σε ρίχνει σε 2G !

( Ηράκλειο  PCI 149 150 3, 4 , 5  και πολλά ακομα που δεν θυμάμαι να γραψω)

Κουραστηκαμε όλοι νομίζω να το λέμε . 3+ χρόνια το γνωρίζουν και ολο χειροτερεύει.

Το ίδιο ήθελα να πω και εγώ . Απλά έκανα quote λάθος μνμ . Ήθελα να κάνω του @TakeOverNet

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Το 4G δεν το λες και αδύναμο σε κάλυψη

Αυτή όπως αναφέρω είναι η μεγαλύτερη μέτρηση. Ειδάλλως αδύναμο ή H+

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ μωρεε νεα κολπάκια από Vodafone 🥹🥹

1/2 φορές που πάω να δώσω φορτο στο δικτυο παγώνει η συσκευή κάνει reset και η vf και η cosmote και έχω το εξής 

36018723-879E-4526-BB5C-D09B661C3219.thumb.png.60402077b724e9e1cf072e066fcf71d0.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgebad said:

Αχχχ μωρεε νεα κολπάκια από Vodafone 🥹🥹

1/2 φορές που πάω να δώσω φορτο στο δικτυο παγώνει η συσκευή κάνει reset και η vf και η cosmote και έχω το εξής 

36018723-879E-4526-BB5C-D09B661C3219.thumb.png.60402077b724e9e1cf072e066fcf71d0.png

Έχει αναφερθεί και από άλλον συμφορουμιτη αυτό, πριν λίγες μέρες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 10:43 ΜΜ, HORGRAP said:

Συμβαίνει σε Samsung , Iphones, Realme , Xiaomi ,  Snapdragon, Mediatek , Intel.

Κάποια παράμετρος στο δίκτυο της  Vodafone το δημιουργεί σε συνθήκες Dual Sim ΚΑΙ  Single Sim

Υπάρχει βέβαια και ενα διαφορετικό πρόβλημα που συμβαίνει σε συνθήκες Dual Sim με συνδιασμό Cosmote ( επειδη η Cosmote κανει Flooding  κινηση broadcasts σε καποιο " κρυφο " APN , ομως αυτή η περίπτωση ειναι διαφορετική και σαφως πρεπει να λυθεί.

 Σαν πολλά προβλήματα δεν μαζεύτηκαν ταυτόχρονα?

3G / 2G drops με σημα καλο

Baseband Crashes

RAN failures

Αρχίζουν να βλέπουν " παγωματα " στη συσκευή τους και εκείνοι που δεν την χρησιμοποιούν " συνεχόμενα " οπως εμείς με Streaming.

 

 

 

Συμβαίνει εδω και 1μιση χρόνο . Ισως και παραπάνω. Πλέον ακομα πιο συχνά ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

🙂

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, georgebad said:

Αχχχ μωρεε νεα κολπάκια από Vodafone 🥹🥹

1/2 φορές που πάω να δώσω φορτο στο δικτυο παγώνει η συσκευή κάνει reset και η vf και η cosmote και έχω το εξής 

36018723-879E-4526-BB5C-D09B661C3219.thumb.png.60402077b724e9e1cf072e066fcf71d0.png

ακριβώς το ιδιο εκανε και σε εμένα που το είχα "ζορίσει" με speedtest

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει στην Vodafone και χωρίς κίνηση DATA. 

Είτε κανεις Speedtest είτε οχι.

Στο Ηράκλειο συμβαίνει σε συγκεκριμένες διαδρομές με εναλλαγές σε κυψέλες με διαφορετική " γενιά " thresholds και settings 

Απαράδεκτο για δίκτυο κινητής τηλεφωνίας .

 ΠΡΈΠΕΙ να ειναι κινητή όχι ακίνητη.  Αν δεν τους νοιάζουν οι πολυσύχναστοι δρόμοι και οι πόλεις να αλλάξουν ονομα και ιδιοκτησία.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, HORGRAP said:

Συμβαίνει εδω και 1μιση χρόνο . Ισως και παραπάνω. Πλέον ακομα πιο συχνά ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

🙂

Έχεις δικιο το είχα παρατηρήσει και εγώ . Στην αρχή το έκανε μια φορά τον μήνα και πίστευα ότι γινόταν επειδή το iPhone ανέβαζε θερμοκρασίες . Τώρα αρχησε να το κάνει συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HORGRAP said:

Συμβαίνει στην Vodafone και χωρίς κίνηση DATA. 

Είτε κανεις Speedtest είτε οχι.

Στο Ηράκλειο συμβαίνει σε συγκεκριμένες διαδρομές με εναλλαγές σε κυψέλες με διαφορετική " γενιά " thresholds και settings 

Απαράδεκτο για δίκτυο κινητής τηλεφωνίας .

 ΠΡΈΠΕΙ να ειναι κινητή όχι ακίνητη.  Αν δεν τους νοιάζουν οι πολυσύχναστοι δρόμοι και οι πόλεις να αλλάξουν ονομα και ιδιοκτησία.

Σε παρακαλώ... Το Giga, ή μάλλον Tera, ή μάλλον Ultra Full super Vodafone Green network είναι το καλύτερο στην Ελλάδα. Έχει και 5G στα Τουρκικά παράλια. Μπορεί να μην έχει την καλύτερη κάλυψη, και τις καλύτερες ταχύτητες αλλά είναι δίπλα στο λαό, στην άνιση μάχη του φθηνού απεριόριστου internet. Σωστά @blizard;;

 

5 ώρες πριν, HORGRAP said:

 

 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geofak said:

Η ΕΕΑΕ και η ΕΕΤΤ καθώς και το κράτος θα έπρεπε να απορρίπτουν τέτοια αιτήματα. Αν είναι δυνατόν το 2022 να επιτρέπουν να κλείνουν σταθμούς βάσης λόγω ψυχασθένειας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σταθμός της Victus θα έκλεισε και παίζει ακόμα η Cosmote.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση αλλά τι να πεις. Μετά οι ίδιοι θα γρινιαζουν ότι δεν έχουν σήμα. Και μόλις κατέβει η κεραία θα λυθούν όλα αυτά τα προβλήματα δια μαγείας.

Μην απορούμε μετά όταν  υπάρχουν ηλίθιοι που πιστεύουν σε ψευτο εξορκισμούς όπως αυτούς που έγιναν στην Θεσσαλονίκη, το 5g που αλλάζει το dna και όλες τις αηδίες που πιστεύουν οι ανεγκεφαλοι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...