Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.speedtest.net/result/a/6127283087

 

Λεπτοκαρυα Πιερίας, σοκ!

 

Πολύ καλό downlink, πολύ κακό uplink.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/a/6127283087

 

Λεπτοκαρυα Πιερίας, σοκ!

 

Τι συσκευή έχεις φίλε;

 

Παλιά υπήρχαν θέματα εκεί, όμως όπως έχω τονίσει πολλάκις επιλύθηκαν σε ολόκληρο τον νομό Πιερίας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Xperia xz1, 4g+

 

Από τα καλύτερα κεραιοσυστήματα της αγοράς το συγκεκριμένο.

Δυστυχώς το έχει κόψει σε δυνατότητες η Vodafone (μάλλον δεν έσκασε αρκετά $$$ στην Sony).

Η Cosmote έχει αγοράσει λίγο μεγαλύτερο configuration αλλά όχι κάτι φοβερό.

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή μέτρηση στον Άγιο Δημήτριο με το κινητό να δείχνει 4G (όχι 4G+). Εντυπωσιακό το upload.

ac1d77bb459522b34e5dfd7cd5889a9e.jpg13beeb0342b216e560e46db56e9f94ae.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες συνδρομητής της Vodafone, στην Λάρισα μένω, κολλάει πολύ το ίντερνετ παρατηρώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της περιοχής ή αν φταίει η προσφορά με τα 10GB που έδωσαν για το τριήμερο. Ας μας πει κάποιος από την περιοχή. Αλλιώς ξαναδες το μετά την Τρίτη που θα έχει τελειώσει η προσφορά.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες συνδρομητής της Vodafone, στην Λάρισα μένω, κολλάει πολύ το ίντερνετ παρατηρώ

 

Στη Λάρισα βλέπω η Vodafone έχει τουλάχιστον 10 κεραίες κοντά ή μέσα στην πόλη και μάλιστα με 4G+. Μήπως είναι βλάβη...

Link to comment
Share on other sites

Στη Λάρισα βλέπω η Vodafone έχει τουλάχιστον 10 κεραίες κοντά ή μέσα στην πόλη και μάλιστα με 4G+. Μήπως είναι βλάβη...

 

Πως βλέπεις που έχει κεραίες?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες συνδρομητής της Vodafone, στην Λάρισα μένω, κολλάει πολύ το ίντερνετ παρατηρώ

 

Τι εννοείς «σέρνεται» και σε ποια περιοχή της Λάρισας;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς «σέρνεται» και σε ποια περιοχή της Λάρισας;

Κοντά στους εξι δρόμους είχα θέμα αλλα και στο φρουριο χθες δεν φόρτωνε καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά στην κατάσταση με τις κεραίες στους 6 δρόμους φαίνονται πολύ φτωχά τα πράγματα. Θα σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτή την κατάσταση τουλάχιστον μεσοπρόθεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά στην κατάσταση με τις κεραίες στους 6 δρόμους φαίνονται πολύ φτωχά τα πράγματα. Θα σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτή την κατάσταση τουλάχιστον μεσοπρόθεσμα.

 

Πως το κοιτάτε αυτό με τις κεραίες?

Link to comment
Share on other sites

Πως το κοιτάτε αυτό με τις κεραίες?

 

Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι από το cellmapper.net

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι από το cellmapper.net

 

 

Αλλα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο με την τοποθεσία όλων των κεραιών.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Έχω προβλήματα στο σήμα με την Vodafone.

Ενώ όμως το δικό μου το Samsung A8 (2018) έχει καλό σήμα στο σπίτι, αντιθέτως η μάνα μου αντιμετωπίζει προβλήματα με το Xiaomi Mi a2 Lite. Κι ας είμαστε και οι 2 στον ίδιο χώρο. Είναι εύκολο να μου προτείνετε μία συσκευή που να φημίζεται για το καλό της σήμα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Έχω προβλήματα στο σήμα με την Vodafone.

Ενώ όμως το δικό μου το Samsung A8 (2018) έχει καλό σήμα στο σπίτι, αντιθέτως η μάνα μου αντιμετωπίζει προβλήματα με το Xiaomi Mi a2 Lite. Κι ας είμαστε και οι 2 στον ίδιο χώρο. Είναι εύκολο να μου προτείνετε μία συσκευή που να φημίζεται για το καλό της σήμα?

 

Νομίζω δεν είσαι στο σωστό θέμα αν έχει πρόβλημα η συσκευή, αλλά τεσπα...

 

Χρησιμοποιεί data η μάνα σου ή μόνο Wi-Fi; Αν όχι, δοκίμασε να κλειδώσεις το κινητό της σε 2G only. Πρέπει να υπάρχει στις Ρυθμίσεις > Κάρτες SIM > πατάς τη Vodafone > Προτιμώμενος τύπος δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απίστευτο. Πως ούτε στο 2G έχει σήμα χωρίς διακοπές ενώ εγώ στο 4G μιλάω απροβλημάτιστα.

Σε παρακαλώ πρότεινε μου μία συσκευή που να φημίζεται για το σήμα της! Έχω κάνει ότι τεστ υπάρχει και όντως έχει άθλια λήψη η συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απίστευτο. Πως ούτε στο 2G έχει σήμα χωρίς διακοπές ενώ εγώ στο 4G μιλάω απροβλημάτιστα.

Σε παρακαλώ πρότεινε μου μία συσκευή που να φημίζεται για το σήμα της! Έχω κάνει ότι τεστ υπάρχει και όντως έχει άθλια λήψη η συσκευή!

 

Βαλε την καρτα την μητερας σου στην συσκευη σου και δες αν εχει καλο σημα.

Αν εχει χαλια σημα και διακοπες ακομα και στην συσκευη σου τοτε πας για αλλαγη καρτας SIM.

Αν στην συσκευη σου εχει καλο (καμπανα) σημα χωρις προβληματα τοτε μιας και σε Samsung παιζει καλα κοιτα σε αυτην την εταιρια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απίστευτο. Πως ούτε στο 2G έχει σήμα χωρίς διακοπές ενώ εγώ στο 4G μιλάω απροβλημάτιστα.

Σε παρακαλώ πρότεινε μου μία συσκευή που να φημίζεται για το σήμα της! Έχω κάνει ότι τεστ υπάρχει και όντως έχει άθλια λήψη η συσκευή!

Huawei για εμένα κόιτα για συσκευές, Huawei είναι πολλές κεραίες κινητής. Επίσης για να μην έχεις εναλλαγές κλείδωσε με μόνο 2g ή μόνο 3g για να δεις διαφορά σε μια μπάντα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Mε το Xiaomi A2 Lite ούτε στο 2G καταφέρνει να μιλάει χωρίς διακοπές...

Θα με πάρουν το μεσημέρι από την Vodafone για να με βοηθήσουν στο SetUp του Wifi Calling.

Τους είπα πως το προσπάθησα χωρίς επιτυχία στο A2 Lite και επιμένουν να με καλέσουν να το δουν το θέμα...Ίδωμεν αλλά δεν είμαι αισιόδοξος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απίστευτο. Πως ούτε στο 2G έχει σήμα χωρίς διακοπές ενώ εγώ στο 4G μιλάω απροβλημάτιστα.

Σε παρακαλώ πρότεινε μου μία συσκευή που να φημίζεται για το σήμα της! Έχω κάνει ότι τεστ υπάρχει και όντως έχει άθλια λήψη η συσκευή!

 

Sony. Samsung Note. Motorola. IPhone.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη σειρά ακριβώς

 

Χαχα! Μα ναι, τόσα χρόνια δοκιμών :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι από το cellmapper.net

Οι κόκκινες κεραιες του cellmaper ειναι οτι νανε... Αυτες που ειναι κίτρινο πρασινες ειναι ολοσωστες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...