Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, olympios1 said:

Ούτε η Παναφονοβονταφονάρα έχει τέτοια συμβόλαια; 

 

Μόνο η Cosmotάρα!
Η Πάλμαφονπαναφονβονταφονάρα και η φίλμνετμούλτιτσόιςνόβα που έχουν πάρε δώσε με τους Τούρκους (Huawei) έχουν light συμβόλαια...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Για 2η μέρα παραμένει εκτός η 2172. Και φυσικά η 11397 ακόμη εκτός από τότε με τις φωτιές. 2 κύριοι σταθμοί δίπλα δίπλα.
Εξυπηρετεί η 1564 & 11393 από Αίγιο, η μικρή 3378 (Β20) από τα τούνελ εδώ στον Πλάτανο, και από απέναντι η 2688 & 2862.
Στο CellMapper παραμένει το πρόβλημα με το login.

Όλα καλά! Όλα ανθηρά!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θέμα με το login στο Cellmapper. Και στην εφαρμογή και στο web όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ δεν έχω θέμα με το login στο Cellmapper. Και στην εφαρμογή και στο web όλα καλά.

Εγώ έχω και άλλοι που μίλησα 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, memoriesradio said:

Για 2η μέρα παραμένει εκτός η 2172. Και φυσικά η 11397 ακόμη εκτός από τότε με τις φωτιές. 2 κύριοι σταθμοί δίπλα δίπλα.
Εξυπηρετεί η 1564 & 11393 από Αίγιο, η μικρή 3378 (Β20) από τα τούνελ εδώ στον Πλάτανο, και από απέναντι η 2688 & 2862.
Στο CellMapper παραμένει το πρόβλημα με το login.

Όλα καλά! Όλα ανθηρά!

Εκτός δικτύου;; Ή λαμβάνει σήμα από παράκτιο σταθμό;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Εκτός δικτύου;; Ή λαμβάνει σήμα παο παράκτιο σταθμό;

Η 2172 100% από ρεύμα εντελώς κλειστή. Βγήκα τώρα και την είδα από το σπίτι και δεν ανάβει ούτε το κόκκινο φως στην κορυφή του ιστού που άναβε κανονικά τα βράδια. Και στην Ερατεινή χθες είχε πρόβλημα με το ρεύμα.

Πριν από λίγο μίλησα με την τεχνική υποστήριξη για τους 2 κλειστούς σταθμούς. Το γνωρίζουν και σύντομα θα επιλυθεί. Άντε να δούμε.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Η 2172 100% από ρεύμα εντελώς κλειστή. Βγήκα τώρα και την είδα από το σπίτι και δεν ανάβει ούτε το κόκκινο φως στην κορυφή του ιστού που άναβε κανονικά τα βράδια. Και στην Ερατεινή χθες είχε πρόβλημα με το ρεύμα.

Πριν από λίγο μίλησα με την τεχνική υποστήριξη για τους 2 κλειστούς σταθμούς. Το γνωρίζουν και σύντομα θα επιλυθεί. Άντε να δούμε.

Ελπίζω να προσθέσουν επιπλέον ενισχύσεις. Πχ νέες μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας. Κάποια άλλη αναβάθμιση που απαιτείται να παρατείνουν την λειτουργικότητα των σταθμών!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Αιγιαλείας. Δύσκολη νύχτα.

Πολλοί κεραυνοί και βροχή. Ένα modern εκτός από κεραυνό (και η γραμμή που τον έφαγε περνούσε και μέσα από το ups).

Δυστυχώς πληροφορίες εκ των "έσω", αναφέρουν ότι οι ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις (ups, κτλ) των σταθμών της victus δεν είναι και ότι καλύτερο...

 

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διακοπή ρεύματος στην Θήβα από τα ξημερώματα. Όλες οι εταιρείες δουλεύουν κανονικά,αλλά με χαμηλότερες ταχύτητες 

ΥΓ:Βροχή λίγο λιγότερη από ότι με τον Daniel

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Τα σαρωσε ολα εδω χθες βραδυ ειχαμε και ειδοποιηση βεβαια νωριτερα να δουμε τι αλλο μας επιφυλασσει αυτος ο ανωμαλος καιρος 😂

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Η 2172 αναστήθηκε. Σε 2 μέρες διορθώσανε το πρόβλημα (ρεύμα).

Όλα καλά.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Vodafone τέλος στην Θήβα. Μετά από πολλούς κεραυνούς η 13038 δίνει μη λειτουργικά δεδομένα και όταν καλώ τον αριθμό μου λέει:"Ο συνδρομητής Vodafone κλπ". Βέβαια πριν από καμία ώρα στην διακοπή ρεύματος είχε πέσει και η πράσινη η οποία για 10 λεπτά είχε μόνο EDGE

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Vodafone τέλος στην Θήβα. Μετά από πολλούς κεραυνούς η 13038 δίνει μη λειτουργικά δεδομένα και όταν καλώ τον αριθμό μου λέει:"Ο συνδρομητής Vodafone κλπ". Βέβαια πριν από καμία ώρα στην διακοπή ρεύματος είχε πέσει και η πράσινη η οποία για 10 λεπτά είχε μόνο EDGE

Αιωνία της η μνήμη αξιομακάριστη 13038...

Φανταστείτε την ένταση και το πεδίο των κεραυνών που έπεσαν, όπου στην δική μου περίπτωση (καμμένο router), ακόμη και με αντικεραυνικά σε lan (poe + outdoor wifια) κατάφεραν και πέρασαν περίπου 500-1000V σύμφωνα με τη ζημιά που είδα στο τυπωμένο του router.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτώ την παρέα.

Πάω να ξαπλώσω και να ρίξω 5-6 speedtest, να νταλκαδιαστώ λιγάκι...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γήπεδο Ολυμπιακόυ Βόλεϋ.. 

 

Screenshot_20230930_093141.jpg

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου από το Μέγα Σπήλαιο.

Σε όλη την διαδρομή (από Πούντα) πλήρη κάλυψη.

Screenshot_2023-09-30-10-03-25-460_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.031dec5bb5727691e873d1931d321ab5.jpg

Η παραπάνω μέτρηση είναι σε εσωτερικό χώρο.

IMG_20230930_095557.thumb.jpg.478b9f07d9798f1e377a8dbd608d613d.jpgIMG_20230930_095605.thumb.jpg.b8a639fb4b341f0c42857b974a7bbba3.jpg

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zerokill said:

Αα έχω πάει emoji23.png


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Είχε κάτι repeater η μονή και τώρα λείπουν.

Δε πιστεύω να πέρασες και από εκεί με τον αγρότη;

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάτι repeater η μόνη και τώρα λείπουν.
Δε πιστεύω να πέρασες και από εκεί με τον αγρότη;

Όχι αυτά τα φορτώνουν Datsun Ρωμαίων


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/i/5794910246

 

Καβάλα - Σάββας ταβέρνα. Εξωτερικός χώρος. 

Οι άλλες έχουν 5g

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην κοινοτητα, απ οτι διαβαζω και καταλαβαινω ισως εκανα ενα πολυ μεγαλο σφαλμα που ηρθα στην βονταφον απο την κοτε, ειχα το ωραιο μου wahts up και ηρθα και εμπλεξα στην κοκκινη με συμβολαιο σταθερου και κινητου, που οκ το σταθερο καλα παει προσ το παρον αλλα το δικτυο της κοκκινης ειναι επιεικως για κλαματα. ειμαι μονο μια βδομαδα κι εχω μετανιωσει τν ωρα και τη στιγμη που ειναι το ναι. ποιες κλησεις ... ποια ταχυτητα δικτυου... ποιο volte... μεχρι και Ε μου βγαζει στα δεδομενα επειδη δεν βρισκει σε σημεια στην πευκη ουτε κλση να κανεις. γενικα μαρουσι, πευκη, λυκοβρυση εισαι καταδικασμενος

 

παλι καλα μεσα στο σπιτι μιλας με wificalling αλλιως μαυρο δακρυ!!! θελω να σηκωθω να φυγω αλλα τρεμω τι θα μου πουνε για σπασιμο συμβολαιου..

 

εχει καποιος να μου πει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pappoulis_7 said:

καλημερα στην κοινοτητα, απ οτι διαβαζω και καταλαβαινω ισως εκανα ενα πολυ μεγαλο σφαλμα που ηρθα στην βονταφον απο την κοτε, ειχα το ωραιο μου wahts up και ηρθα και εμπλεξα στην κοκκινη με συμβολαιο σταθερου και κινητου, που οκ το σταθερο καλα παει προσ το παρον αλλα το δικτυο της κοκκινης ειναι επιεικως για κλαματα. ειμαι μονο μια βδομαδα κι εχω μετανιωσει τν ωρα και τη στιγμη που ειναι το ναι. ποιες κλησεις ... ποια ταχυτητα δικτυου... ποιο volte... μεχρι και Ε μου βγαζει στα δεδομενα επειδη δεν βρισκει σε σημεια στην πευκη ουτε κλση να κανεις. γενικα μαρουσι, πευκη, λυκοβρυση εισαι καταδικασμενος

 

παλι καλα μεσα στο σπιτι μιλας με wificalling αλλιως μαυρο δακρυ!!! θελω να σηκωθω να φυγω αλλα τρεμω τι θα μου πουνε για σπασιμο συμβολαιου..

 

εχει καποιος να μου πει κατι αλλο?

Δεν το τέσταρες πριν το γυρίσεις με ένα καρτοκινητό;

Γενικά έχει να κάνει με την περιοχή, τώρα το πόσο θα χρειαστεί για σπάσιμο συμβολαίου το γράφει στο συμβόλαιο.

Επίσης λογικά θα σου επηρεάσει και την τιμή της σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην κοινοτητα, απ οτι διαβαζω και καταλαβαινω ισως εκανα ενα πολυ μεγαλο σφαλμα που ηρθα στην βονταφον απο την κοτε, ειχα το ωραιο μου wahts up και ηρθα και εμπλεξα στην κοκκινη με συμβολαιο σταθερου και κινητου, που οκ το σταθερο καλα παει προσ το παρον αλλα το δικτυο της κοκκινης ειναι επιεικως για κλαματα. ειμαι μονο μια βδομαδα κι εχω μετανιωσει τν ωρα και τη στιγμη που ειναι το ναι. ποιες κλησεις ... ποια ταχυτητα δικτυου... ποιο volte... μεχρι και Ε μου βγαζει στα δεδομενα επειδη δεν βρισκει σε σημεια στην πευκη ουτε κλση να κανεις. γενικα μαρουσι, πευκη, λυκοβρυση εισαι καταδικασμενος
 
παλι καλα μεσα στο σπιτι μιλας με wificalling αλλιως μαυρο δακρυ!!! θελω να σηκωθω να φυγω αλλα τρεμω τι θα μου πουνε για σπασιμο συμβολαιου..
 
εχει καποιος να μου πει κατι αλλο?

Πρώτα κάνεις μια δοκιμή το δίκτυο και μετά φεύγεις.
Ακόμα και τώρα αν δεν εχει κάλυψη η περιοχή σου το δηλώνεις στην εξ πελατών και μπορείς να φύγεις χωρίς πέναλτι μολις ολοκληρωθεί ο έλεγχος απο την vf.
Επίσης αν σπάσεις το συμβόλαιο στον 2 η 3 μήνα το ποσό είναι μικρο!
Πράξε ανάλογα


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...