Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συσκευή έχεις κ δεν κάνει ούτε CA?? 13038 έχει από όλες τις μπάντες (και B28)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, aektzhs 1 said:

20230903_175015.thumb.jpg.f4ac6b51876f9a09a69b841878e9fb52.jpg

Πρωτη φορα βλεπω τοσο χαμηλο RSSI με τοσο υψηλο RSRP... 

 

12 minutes ago, georgeavl3 said:

Τι συσκευή έχεις κ δεν κάνει ούτε CA?? 13038 έχει από όλες τις μπάντες (και B28)

Κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Και το snr ο, τι χειρότερο έχω δει. Λες και είσαι μέσα σε πηγάδι με κλειστό το καπάκι. Χειρότερο από υπόγειο . Όντως χάλι μαύρο είναι. Τι συσκευή έχεις;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CamuCamu said:

Πρωτη φορα βλεπω τοσο χαμηλο RSSI με τοσο υψηλο RSRP... 

Ανάποδα...😅

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, georgeavl3 said:

Τι συσκευή έχεις κ δεν κάνει ούτε CA?? 13038 έχει από όλες τις μπάντες (και B28)

Nokia 3310?

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Huawei, μάλιστα! Έχει την B28 απ'ο,τι βλέπω βέβαια αλλά πρέπει να παίζουν μεγάλο ρόλο και οι γνωστοί περιορισμοί στην Huawei κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgeavl3 said:

Ανάποδα...😅

Εγω για την τοσο μεγαλη διαφορα αυτων των δυο μιλαω το αναποδα που εγραψες με εκαψε.

Εκτος εαν μπετωσα αρκετα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgeavl3 said:

Huawei, μάλιστα! Έχει την B28 απ'ο,τι βλέπω βέβαια αλλά πρέπει να παίζουν μεγάλο ρόλο και οι γνωστοί περιορισμοί στην Huawei κλπ κλπ.

Είχα και Samsung αλλά μου χάλασε

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είχα και Samsung αλλά μου χάλασε

Ίδιες ταχύτητες είχες και με το slmsung? Μέχρι πότε είχες το samsung?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Gv2008 said:

Ίδιες ταχύτητες είχες και με το slmsung? Μέχρι πότε είχες το samsung?

Το Samsung μου χάλασε την περασμένη Τρίτη και είχα 3-4 Mbps παραπάνω. Επίσης Εγώ ξέρω ότι το δίκτυο προσαρμόζεται στο κινητό Όχι το κινητό στο δίκτυο. Στις άλλες δύο πως πετάει και στην vf Όχι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το Samsung μου χάλασε την περασμένη Τρίτη και είχα 3-4 Mbps παραπάνω. Επίσης Εγώ ξέρω ότι το δίκτυο προσαρμόζεται στο κινητό Όχι το κινητό στο δίκτυο. Στις άλλες δύο πως πετάει και στην vf Όχι

Δεν γίνεται να μην κάνει ca. Ή φταίει το κινητό ή η κεραία. Πετάει και η nova?

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, CamuCamu said:

Εγω για την τοσο μεγαλη διαφορα αυτων των δυο μιλαω το αναποδα που εγραψες με εκαψε.

Εκτος εαν μπετωσα αρκετα σημερα.

Είναι αρνητικοί αριθμοί. Όσο πιο κοντά στο 0 τόσο υψηλότερο, όσο πιο μακριά τόσο χαμηλότερο. 
Δηλαδη στην περίπτωση που σχολιασες το RSSi είναι υψηλό και το RSRP χαμηλό 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν γίνεται να μην κάνει ca. Ή φταίει το κινητό ή η κεραία. Πετάει και η nova?

Καλά Όχι με τρελές ταχύτητες αλλά σίγουρα γύρω στα 15-20 Mbps και η πράσινη με παρόμοιες ρυθμίσεις πάνω από 40 Mbps

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.k2 said:

Είναι αρνητικοί αριθμοί. Όσο πιο κοντά στο 0 τόσο υψηλότερο, όσο πιο μακριά τόσο χαμηλότερο. 
Δηλαδη στην περίπτωση που σχολιασες το RSSi είναι υψηλό και το RSRP χαμηλό 

Α τεχνικα το εθεσες ναι δεν το εξελαβα ετσι ξερω στο περιπου πως λειτουργουν οι αριθμοι αλλα δεν περιμενα αυτη τη εξηγηση να σαι καλα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Μια χαρά είναι η νοβα δηλαδή 

Σωστά

EDIT:Η vf έχει γενικά πρόβλημα στην πόλη μου το λένε και άτομα που έχουν πολύ καλύτερα κινητά από εμένα(πχ iPhone 12)

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σωστά

EDIT:Η vf έχει γενικά πρόβλημα στην πόλη μου το λένε και άτομα που έχουν πολύ καλύτερα κινητά από εμένα(πχ iPhone 12)

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν αφήσει μια ολόκληρη πόλη στη μοίρα της. Απαράδεκτο πραγματικά. Γιατί δεν πας σε μια από τις άλλες δύο εταιρείες να βρεις την υγειά σου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν αφήσει μια ολόκληρη πόλη στη μοίρα της. Απαράδεκτο πραγματικά. Γιατί δεν πας σε μια από τις άλλες δύο εταιρείες να βρεις την υγειά σου;

Μα έχω και συμβόλαιο φοιτητικό στην πράσινη. Έμαθες τίποτα εσύ που είπες ότι θα μιλήσεις;Την vf την έχω για δεύτερο αλλά δεν είναι δυνατόν να είναι έτσι. Είδα σε άλλο topic η πράσινη 5G,η κόκκινη EDGE. Πραγματικά κρίμα. Φωνάζω γιατί δεν είναι δυνατόν να έχει τόσο χαμηλές τιμές,να είναι πραγματικά ανταγωνιστική αλλά να έχει τόσο "μικρό"δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν αφήσει μια ολόκληρη πόλη στη μοίρα της. Απαράδεκτο πραγματικά. Γιατί δεν πας σε μια από τις άλλες δύο εταιρείες να βρεις την υγειά σου;

Εδώ έχουν αφήσει στην μοίρα της Αθήνα που είναι πρωτεύουσα. Είμαι Άνω Πατήσια. Στο δρόμο 4g. Ανεβαίνω σε πολυκατοικία στον 4ο όροφο, στο μπαλκόνι όλα καλά, στο κλιμακοστασιο Ε. Στο κέντρο υγείας Πατησίων πάλι Ε. Μπαίνεις στον ηλεκτρικό (δε μιλάω για υπόγεια σημεία, αν και άλλες πιάνουν και εκεί) και το spotify κόβεται εκατό φορές. Την περιφέρεια δε θα είχαν αφήσει χύμα. Δε θέλω να πιάνει 200mbps που πιανει η κοσμοτε. Θέλω σταθερό 4g έστω με 50mbps (5g η συσκευή που έχω είναι, αλλά δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα άρα δεν έχω άποψη) 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εδώ έχουν αφήσει στην μοίρα της Αθήνα που είναι πρωτεύουσα. Είμαι Άνω Πατήσια. Στο δρόμο 4g. Ανεβαίνω σε πολυκατοικία στον 4ο όροφο, στο μπαλκόνι όλα καλά, στο κλιμακοστασιο Ε. Στο κέντρο υγείας Πατησίων πάλι Ε. Μπαίνεις στον ηλεκτρικό (δε μιλάω για υπόγεια σημεία, αν και άλλες πιάνουν και εκεί) και το spotify κόβεται εκατό φορές. Την περιφέρεια δε θα είχαν αφήσει χύμα. Δε θέλω να πιάνει 200mbps που πιανει η κοσμοτε. Θέλω σταθερό 4g έστω με 50mbps (5g η συσκευή που έχω είναι, αλλά δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα άρα δεν έχω άποψη) 

Αφού δεν φαίνεται να επενδύει καιρός για αλλαγές λοιπόν! Πάμε εκεί που μας σέβονται σαν συνδρομητές επενδύοντας στα νέα δίκτυα! 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μα έχω και συμβόλαιο φοιτητικό στην πράσινη. Έμαθες τίποτα εσύ που είπες ότι θα μιλήσεις;Την vf την έχω για δεύτερο αλλά δεν είναι δυνατόν να είναι έτσι. Είδα σε άλλο topic η πράσινη 5G,η κόκκινη EDGE. Πραγματικά κρίμα. Φωνάζω γιατί δεν είναι δυνατόν να έχει τόσο χαμηλές τιμές,να είναι πραγματικά ανταγωνιστική αλλά να έχει τόσο "μικρό"δίκτυο

Κράτα το φοιτητικό της cosmote που είναι ΑΡΙΣΤΗ στη Θήβα και τη Βοιωτία και διέκοψε τη Vodafone ή κάνε φορητότητα στη nova. Δεν αξίζει να πληρώνεις τη Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εδώ έχουν αφήσει στην μοίρα της Αθήνα που είναι πρωτεύουσα. Είμαι Άνω Πατήσια. Στο δρόμο 4g. Ανεβαίνω σε πολυκατοικία στον 4ο όροφο, στο μπαλκόνι όλα καλά, στο κλιμακοστασιο Ε. Στο κέντρο υγείας Πατησίων πάλι Ε. Μπαίνεις στον ηλεκτρικό (δε μιλάω για υπόγεια σημεία, αν και άλλες πιάνουν και εκεί) και το spotify κόβεται εκατό φορές. Την περιφέρεια δε θα είχαν αφήσει χύμα. Δε θέλω να πιάνει 200mbps που πιανει η κοσμοτε. Θέλω σταθερό 4g έστω με 50mbps (5g η συσκευή που έχω είναι, αλλά δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα άρα δεν έχω άποψη) 

Φαντάσου φίλε μου την κατάσταση στην επαρχία. Τι κινητό έχεις αν επιτρέπεις;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Φαντάσου φίλε μου την κατάσταση στην επαρχία. Τι κινητό έχεις αν επιτρέπεις;

Google pixel 7 Pro. Ήμουν cosmote αλλά το volte της μου είχε θέματα με κάποιες εισερχόμενες κλήσεις και έτσι πήγα vodafone που με ξεκλείδωμα παίζει το volte αλλά από δίκτυο είναι κλάμα. Δεν έχω δοκιμάσει nova και να πω την αλήθεια πότε δεν είχα νούμερο σε αυτή την εταιρία. Απλά ήμουν 20 χρόνια στην cosmote και τώρα με την vodafone (ενώ κάνω την δουλειά μου να πω την αλήθεια) νιώθω ξενερωμενος με τις ταχύτητες και με τα σκαλωμα τα με το που μπαίνεις εντός κτηρίου. 

Για 5g πρέπει να κάνω ρουτ και βαριέμαι να ξαναφτιάχνω από την αρχή τη συσκευή κτλ. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Google pixel 7 Pro. Ήμουν cosmote αλλά το volte της μου είχε θέματα με κάποιες εισερχόμενες κλήσεις και έτσι πήγα vodafone που με ξεκλείδωμα παίζει το volte αλλά από δίκτυο είναι κλάμα. Δεν έχω δοκιμάσει nova και να πω την αλήθεια πότε δεν είχα νούμερο σε αυτή την εταιρία. Απλά ήμουν 20 χρόνια στην cosmote και τώρα με την vodafone (ενώ κάνω την δουλειά μου να πω την αλήθεια) νιώθω ξενερωμενος με τις ταχύτητες και με τα σκαλωμα τα με το που μπαίνεις εντός κτηρίου. 

Για 5g πρέπει να κάνω ρουτ και βαριέμαι να ξαναφτιάχνω από την αρχή τη συσκευή κτλ. 

Αν μου λες ότι στο κέντρο της Αθήνας δεν έχεις καλές ταχύτητες και ρίχνει σε EDGE πραγματικά έχω σοκαριστεί. Αν μέσα στην πρωτεύουσα των εκατομμυρίων πολιτών και επισκεπτών δεν έχεις ικανοποιητικές υπηρεσίες τότε άστα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...