Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To λογικό στο σκεπτικό σου δεν βρίσκω ...

ασχέτως με τι ήμουν συνδεμένος ....

έχω vodafone ? την πληρώνω ?

τηλέφωνο γιατί να μην μπορώ να πάρω ?

Link to comment
Share on other sites

To λογικό στο σκεπτικό σου δεν βρίσκω ...

ασχέτως με τι ήμουν συνδεμένος ....

έχω vodafone ? την πληρώνω ?

τηλέφωνο γιατί να μην μπορώ να πάρω ?

 

αν τα δίκτυα υπερφορτωθούν πεφτουν. Μην ξεχνάμε οτι μέχρι περίπου το 30% της βάσης των πελατών της κάθε εταιρείας, μπορούν να εξυπηρετηθούν ταυτόχρονα. Μετά το χάος.

Link to comment
Share on other sites

@manos_ir

 

Οι κεραιες της βοντα ειναι στην αρχη της Α.Μαρινας σε ενα μαρκετ πανω στον κεντρικο δρομο... και επειδη περναω αρκετες φορες απο την περιοχη ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ... γενικα μαλλον καποια βλαβη προσωρινη γιατι εχθες στην αγια μαρινα στο εμπορικο και ολα καλα και με ομιλια και με ιντερνετ.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

@manos_ir

 

Οι κεραιες της βοντα ειναι στην αρχη της Α.Μαρινας σε ενα μαρκετ πανω στον κεντρικο δρομο... και επειδη περναω αρκετες φορες απο την περιοχη ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ... γενικα μαλλον καποια βλαβη προσωρινη γιατι εχθες στην αγια μαρινα στο εμπορικο και ολα καλα και με ομιλια και με ιντερνετ.

 

απλα πρεπει να ενημερωνουμε και εμεις για τις βλαβες γιατι απο μονοι τους χαμπαρι κανενα... 13840 δωρεαν για βλαβες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

@manos_ir

 

Οι κεραιες της βοντα ειναι στην αρχη της Α.Μαρινας σε ενα μαρκετ πανω στον κεντρικο δρομο... και επειδη περναω αρκετες φορες απο την περιοχη ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ... γενικα μαλλον καποια βλαβη προσωρινη γιατι εχθες στην αγια μαρινα στο εμπορικο και ολα καλα και με ομιλια και με ιντερνετ.

 

ήμουν στο τοπ hotel (ακριβώς πριν την αγ.μαρινα, πριν το ποτάμι, πάνω στο λόφο) και εκεί είχα πρόβλημα .

όταν κατέβαινα θέατρο ... όλα καλά !

Link to comment
Share on other sites

απλα πρεπει να ενημερωνουμε και εμεις για τις βλαβες γιατι απο μονοι τους χαμπαρι κανενα... 13840 δωρεαν για βλαβες...

 

Μη στεναχωριέσαι υπάρχουν διαδικασίες για τις βλάβες, οι οποίες φαίνονται στα κέντρα σε πραγματικό χρόνο.

Απλά γίνεται διάγνωση απομακρυσμένα και αν δε γίνει τίποτα πάει προσωπικό (εργολάβοι η οι ίδιοι) ώστε να βρεθεί η βλάβη, να γίνει παραγγελία εξαρτημάτων αν χρειαστεί και εγκατάσταση.

Όλα αυτά παίρνουν χρόνο. Χώρια που αν είναι δύσκολος σταθμός αργεί ακόμη περισσότερο μιας και ο τεχνικός που θα πάει μπορεί να φάει και ξύλο η αν δυσκολεύουν οι καιρικές συνθήκες.

Δεν γυρνάν μια βίδα δηλαδή η πατάνε 2 κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει κανείς ιδέα στην Χαλκίδα αν έχει καλό σήμα ή Vodafone kai 3g??? Για lte φαντάζομαι να μην ρωτήσω αν έχει έρθει προς τα εδώ. Απλά περιμένω τα συμβόλαια από Vodafone την Τετάρτη και φοβάμαι μήπως δεν με πάρουν για αντιπροσφορά από cosmote και την πατήσω. Γιατί τώρα και πολύ καλό σήμα έχω και καλό 3g και lte σε πολλά σημεία της Χαλκίδας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα στην Χαλκίδα αν έχει καλό σήμα ή Vodafone kai 3g??? Για lte φαντάζομαι να μην ρωτήσω αν έχει έρθει προς τα εδώ. Απλά περιμένω τα συμβόλαια από Vodafone την Τετάρτη και φοβάμαι μήπως δεν με πάρουν για αντιπροσφορά από cosmote και την πατήσω. Γιατί τώρα και πολύ καλό σήμα έχω και καλό 3g και lte σε πολλά σημεία της Χαλκίδας.

 

Για LTE δεν γνωρίζω αν έχει η Vodafone, αλλά κάλυψη έχει πολύ καλή τόσο σε 2G όσο και σε 3G.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει διαπιστώσει κανείς τις τελευταίες μέρες στην περιοχή της Κορίνθου απώλεια σήματος; Είναι καμία βδομάδα τώρα που από κει που είχα πάντα 4 στις 4 γραμμές στο 2g τώρα με το ζόρι πάει στις 2 και πολλές φορές βλέπω και μια γραμμή...με αποτέλεσμα κακή ποιότητα κλήσεων... Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος προβλημα με 3G στη Νεα Ερυθραια ;

 

Ειχε αναφερθει και παλιοτερα αλλα η κατασταση παραμενει τραγικη...

Link to comment
Share on other sites

Στην Κόρινθο πάντως η κατάσταση τείνει να γίνει τραγική...Μου έχουν επιβεβαιώσει αρκετοί συντοπίτες τα προβλήματα που προανέφερα...Αν δεν βελτιωθεί σύντομα με βλέπω για αλλαγή εταιρίας... Πλέον ειδικά όταν είσαι στο αυτοκίνητο και οδηγείς δεν είναι δυνατή η συνομιλία... VODAFONE ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!!!

 

edit: το μήνυμα που τους έστειλα στο facebook...:

 

Ρε παιδιά ελέγξτε λιγάκι το δίκτυο σας στην περιοχή της Κορίνθου,Συνοικισμού και Ισθμού. Το δίκτυο είναι παντού στη μία με 2 γραμμές σε 2g. Η ποιότητα κλήσεων απλά είναι τραγική. Μέχρι πριν 15 μέρες όλα ήταν μια χαρά. Ξαφνικά έγινε αυτό που περιγράφω. Κάντε κάτι γιατί βλέπω μαζικές εξόδους από το δίκτυο σας στην περιοχή μου, αφού οι περισσότεροι άνθρωποι που έρχομαι σε επαφή μαζί τους μου λένε τα ίδια και ότι αν συνεχιστεί θα αλλάξουν εταιρία (ανάμεσα τους και γω) ΕΛΕΟΣ

 

edit2: όποιος είναι στην ίδια περιοχή ας κάνει τον κόπο να τους το πει στο facebook μπας και γίνει κάτι...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη η συσκευη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170993985680 θα μπορεσει να λειτουργησει στο 4g της βονταφον και τις κοσμοτε στην ελλαδα; . γνωριζει κανενας ; διοτι στις πληροφοριες δεν βλεπω πουθενα την μπαντα 1800 που ειναι για το δικτυο 4g . κατι παιζει; ή κανω λάθος;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη η συσκευη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170993985680 θα μπορεσει να λειτουργησει στο 4g της βονταφον και τις κοσμοτε στην ελλαδα; . γνωριζει κανενας ; διοτι στις πληροφοριες δεν βλεπω πουθενα την μπαντα 1800 που ειναι για το δικτυο 4g . κατι παιζει; ή κανω λάθος;.

 

Type: EVDO + WCDMA 3G Wireless

Standards and Protocols: Wi-Fi 802.11g, Wi-Fi 802.11b, Wi-Fi 802.11n

Model Number: L10

Max. LAN Data Rate: 150Mbps (και αυτό ????)

Color: Black + Silver

3G/4G Frequency Band:

HSPA+ / HSPA+ / HSUPA / HSDPA / UMTS (WCDMA) - 900/2100MHz

2G Frequency Band: GSM / GPRS / EDGE - 850/900/1800/1900 MHz

 

Σαν κομπινα φαίνεται....στην αρχή...EVDO + WCDMA 3G Wireless δεν λέει τπτ για 4G. Δεν το γράφει καθαρά δλδ.

Μάλλον 3,5G???

 

και μετά αναφέρει ποιές συχνότητες μπορεί να λειτουργήσει...το φάσμα των 4 και αποπανω τπτ για LTE.

Ασε να δώσει και κανένας άλλος τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η vodafone έχει αρχίσει να κάνει περικοπές στα έξοδα μέσω αφαίρεσης κεραιών.

Στο Ηράκλειο Κρήτης, στη γειτονιά μου (λεωφ. Κνωσσού χαμηλά) δεν μπορείς να μιλήσεις με τη voda. Συνεχώς διακοπές και κλείσιμο της γραμμής.

Επίσης φοβερό πρόβλημα λίγο έξω από τον Άγιο Νικόλαο που κινούμαι καθημερινά. Λόγω εργαλείου στη δουλειά το κινητό μου είναι απαραίτητο και δεν μπορώ να μιλήσω. Τραγική κατάσταση σε όσα μέρη συχνάζω (τέτοια σύμπτωση; )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η vodafone έχει αρχίσει να κάνει περικοπές στα έξοδα μέσω αφαίρεσης κεραιών.

Στο Ηράκλειο Κρήτης, στη γειτονιά μου (λεωφ. Κνωσσού χαμηλά) δεν μπορείς να μιλήσεις με τη voda. Συνεχώς διακοπές και κλείσιμο της γραμμής.

Επίσης φοβερό πρόβλημα λίγο έξω από τον Άγιο Νικόλαο που κινούμαι καθημερινά. Λόγω εργαλείου στη δουλειά το κινητό μου είναι απαραίτητο και δεν μπορώ να μιλήσω. Τραγική κατάσταση σε όσα μέρη συχνάζω (τέτοια σύμπτωση; )

 

Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση.το θέμα είναι ότι κοροϊδεύουν τον κόσμο.Τους έγραψα στο Facebook για το πρόβλημα στην Κόρινθο, μου απάντησαν πως έκαναν ελέγχους και πως όλα είναι καλά και μου είπαν να στείλω αναλυτικό mail με τα στοιχεία μου και τα παράπονα μου.Τους έστειλα και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε 2 μέρες...Αύριο είναι η 3η...VODAFONE θα σου ΦΎΓΟΥΝ ΌΛΟΙ...ΚΙ ΌΤΑΝ ΛΈΜΕ ΌΛΟΙ ΕΝΝΟΟΎΜΕ ΟΟΟΟΛΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η vodafone έχει αρχίσει να κάνει περικοπές στα έξοδα μέσω αφαίρεσης κεραιών.

για ποιόν λόγο νομίζεις ότι έκανε συμφωνία κοινής χρήσης κάλυψης με τη wind;

Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση.το θέμα είναι ότι κοροϊδεύουν τον κόσμο.Τους έγραψα στο Facebook για το πρόβλημα στην Κόρινθο, μου απάντησαν πως έκαναν ελέγχους και πως όλα είναι καλά και μου είπαν να στείλω αναλυτικό mail με τα στοιχεία μου και τα παράπονα μου.Τους έστειλα και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε 2 μέρες...Αύριο είναι η 3η...VODAFONE θα σου ΦΎΓΟΥΝ ΌΛΟΙ...ΚΙ ΌΤΑΝ ΛΈΜΕ ΌΛΟΙ ΕΝΝΟΟΎΜΕ ΟΟΟΟΛΟΙ.

 

Η voda είναι η μεγαλύτερη 'χαμένη' στον τομέα συνδρομητών και συνεργατών. Σε λίγο καιρό το σήμα της θα 'συντηρείται' από τα συνεργεία της wind. Επιβεβαιώνοντας οτι πάει από το κακό στο χειρότερο, 'υπόσχεται' επενδύσεις σε 3-4g, ενώ η κάλυψη της μειώνεται συνέχεια... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373509

Link to comment
Share on other sites

Νεά Ιωνία Αττικής. Στο ένα δωμάτιο full σήμα, στο άλλο 1/5. Παίρνω τηλέφωνο και κόβεται η σύνδεση. Ξανακοιτάω 5/5. Πάλι τηλέφωνο, πάλι πέφτει η γραμμή. Τρίτο τηλέφωνο τα ίδια. Στην αρχή νόμιζα πως ο άλλος είχε πρόβλημα αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον εγώ έχω.

 

Το καλοκαίρι είχα πρόβλημα, ενώ είχε full σήμα η Voda όταν έπαιρνα τηλέφωνο δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή. Ακυρώθηκε το ταξίδι των διακοπών μου (επειδή δε συμπληρώθηκε ικανός αριθμός ατόμων) και δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο να κανονίσω να πάω αλλού.

Από τα 3GB δωρεάν internet κατάφερα να χρησιμοποιήσω μετά βίας 430 (με συνεχείς αλλαγές GSM, 3G, H). Εκείνη τη μέρα δε... σερνόταν.

Ότι βρισίδι μου κατέβαινε στο κεφάλι το είπα.

Τελικά αναγκάστηκα και ήρθα Αθήνα για να κάνω δουλειά.

Όλα αυτά μια ώρα μακρυά από την Αθήνα στην Άσκρη Θηβών. :mad:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Νεά Ιωνία Αττικής. Στο ένα δωμάτιο full σήμα, στο άλλο 1/5. Παίρνω τηλέφωνο και κόβεται η σύνδεση. Ξανακοιτάω 5/5. Πάλι τηλέφωνο, πάλι πέφτει η γραμμή. Τρίτο τηλέφωνο τα ίδια. Στην αρχή νόμιζα πως ο άλλος είχε πρόβλημα αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον εγώ έχω.

 

Το καλοκαίρι είχα πρόβλημα, ενώ είχε full σήμα η Voda όταν έπαιρνα τηλέφωνο δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή. Ακυρώθηκε το ταξίδι των διακοπών μου (επειδή δε συμπληρώθηκε ικανός αριθμός ατόμων) και δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο να κανονίσω να πάω αλλού.

Από τα 3GB δωρεάν internet κατάφερα να χρησιμοποιήσω μετά βίας 430 (με συνεχείς αλλαγές GSM, 3G, H). Εκείνη τη μέρα δε... σερνόταν.

Ότι βρισίδι μου κατέβαινε στο κεφάλι το είπα.

Τελικά αναγκάστηκα και ήρθα Αθήνα για να κάνω δουλειά.

Όλα αυτά μια ώρα μακρυά από την Αθήνα στην Άσκρη Θηβών. :mad:

 

μπορείς να πάρεις το full σήμα αν έχεις adsl σπίτι και να μην έχεις τέτοια προβλημάτa το κακο είναι στο δίνουν και πρέπει να το πληρώσεις για αυτό !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

για ποιόν λόγο νομίζεις ότι έκανε συμφωνία κοινής χρήσης κάλυψης με τη wind;

 

 

Η voda είναι η μεγαλύτερη 'χαμένη' στον τομέα συνδρομητών και συνεργατών. Σε λίγο καιρό το σήμα της θα 'συντηρείται' από τα συνεργεία της wind. Επιβεβαιώνοντας οτι πάει από το κακό στο χειρότερο, 'υπόσχεται' επενδύσεις σε 3-4g, ενώ η κάλυψη της μειώνεται συνέχεια... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373509

 

ο λόγος που έκανε συμφωνία με την wind ειναι οτι η wind δεν έχει χρήματα και αφαιρεί πλέον κεραίες. Να φανταστείς σταμάτησε και τον εξιχρονισμο του 3G στην επαρχία......

 

Τώρα για την μείωση της κάλυψης της Vodafone προφανώς πρόκειται για βλάβη σε κεραίες που επανέρχονται λίγες μέρες μετά..... Εξάλλου με τόσους νέους συνδρομητές που παίρνει θα γεμίσει σε χωρητικότητα.. Και η Vodafone αν είχε το άδειο δίκτυο της wind θα ήταν άκομα καλύτερα.... Αλλά και πάλι το call setup rate ειναι μεγαλύτερο απο της wind..... Οπότε τι να λέμε τώρα......

 

Στη ν Ιωνία πάντως , εχει το πυκνοτερο δικτυο και απο τους 3. Dc-HSDPA

 

 

όσο για το link δεν καταλαβαίνω το οτι εχει 130 δις για επενδύσεις πως σημαίνει οτι παει απο το κακό στο χειρότερο......

Εγω το καταλαβαίνω οτι θα εχει παραπάνω επενδύσεις οπότε η wind θα παραμείνει ακόμα πιο πίσω..... Λογικό να τρομαζεις....

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

ο λόγος που έκανε συμφωνία με την wind ειναι οτι η wind δεν έχει χρήματα και αφαιρεί πλέον κεραίες. Να φανταστείς σταμάτησε και τον εξιχρονισμο του 3G στην επαρχία......

 

Τώρα για την μείωση της κάλυψης της Vodafone προφανώς πρόκειται για βλάβη σε κεραίες που επανέρχονται λίγες μέρες μετά..... Εξάλλου με τόσους νέους συνδρομητές που παίρνει θα γεμίσει σε χωρητικότητα.. Και η Vodafone αν είχε το άδειο δίκτυο της wind θα ήταν άκομα καλύτερα.... Αλλά και πάλι το call setup rate ειναι μεγαλύτερο απο της wind..... Οπότε τι να λέμε τώρα......

 

Στη ν Ιωνία πάντως , εχει το πυκνοτερο δικτυο και απο τους 3. Dc-HSDPA

 

 

όσο για το link δεν καταλαβαίνω το οτι εχει 130 δις για επενδύσεις πως σημαίνει οτι παει απο το κακό στο χειρότερο......

Εγω το καταλαβαίνω οτι θα εχει παραπάνω επενδύσεις οπότε η wind θα παραμείνει ακόμα πιο πίσω..... Λογικό να τρομαζεις....

 

αυτά που γράφεις, τα πιστεύεις; Ποιός στα λέει αυτά που γράφεις; Στους συνδρομητές (μαζι και εγω) της vodafone που παραπονιουνται οτι χειροτερεψε το σημα και καλυψη στο ιδιο μερος που ηταν, τί έχεις να πεις; ή μήπως προσπαθείς να πείσεις τον κόσμο οτι η vodafone θα ενώσει κεραίες με τη wind από τη ''καλοσύνη'' της; Αυτά που γράφεις δεν έχουν καμμία λογική, μόνο τους newbies του φορουμ θα πείσεις (και αυτοί μετά από λίγο καιρό θα δουν την παραπληροφόρηση :p ).

Link to comment
Share on other sites

... Στη ν Ιωνία πάντως , εχει το πυκνοτερο δικτυο και απο τους 3. Dc-HSDPA...

 

Φίλε μου δεν με ενδιαφέρει η πυκνότητα του δικτύου της. Με ενδιαφέρει ότι πληρώνω και μετά από τρία τηλεφωνήματα δεν μίλησα . Εγώ θα ασχολήθω αν έχει και τι έχει η Vodafone στη Νέα Ιωνία? Αυτή δεν είδα να ασχολείται με το αν είμαι ευχαριστημένος όταν της δίνω τα λεφτά μου. Τα παίρνει σταθερά κάθε μήνα. Πρέπει να μου δίνει αυτό που πληρώνω.

Μην το κάνουμε κι εδώ όπως με τις γραμμές internet, "έχεις ταχύτατο δίκτυο κινητής, έως και να παίρνεις τηλέφωνο" .

Γι αυτό θα πάω στην Cosmote. Όχι πως είναι καλύτερη αλλά έτσι από αντίδραση για να μην με θεωρούν πρόβατο. Αν μου κάνει τα ίδια θα φύγω κι από εκεί, και βλέπουμε...

 

μπορείς να πάρεις το full σήμα αν έχεις adsl σπίτι και να μην έχεις τέτοια προβλημάτa το κακο είναι στο δίνουν και πρέπει να το πληρώσεις για αυτό !

:blink:

Ε όχι να πληρώσω και προσωπική κεραία για να έχω το αυτονόητο, 9 χιλιόμετρα από το κέντρο της Αθήνας. Ντροπή.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

αυτά που γράφεις, τα πιστεύεις; Ποιός στα λέει αυτά που γράφεις; Στους συνδρομητές (μαζι και εγω) της vodafone που παραπονιουνται οτι χειροτερεψε το σημα και καλυψη στο ιδιο μερος που ηταν, τί έχεις να πεις; ή μήπως προσπαθείς να πείσεις τον κόσμο οτι η vodafone θα ενώσει κεραίες με τη wind από τη ''καλοσύνη'' της; Αυτά που γράφεις δεν έχουν καμμία λογική, μόνο τους newbies του φορουμ θα πείσεις (και αυτοί μετά από λίγο καιρό θα δουν την παραπληροφόρηση :p ).

 

Δεκτα ολα αυτα, εκτος απο το οτι εσυ μπηκες στο φορουμ της Vodafone να παραπληροφορησεις.

Η Vodafone που καταρεει ζητησε τη βοηθεια της Wind. Απο που προκυπτει αυτο?

Και ναι οπου βλεπω τετοιο post φροντιζω να το διορθωνω γιατι το παρουσιαζεις σαν ειδηση.

 

Οπως εχεις δει, σε threads οπως πχ η Wind καταργει τα πακετα της, δεν μπαινω καν να σχολιασω το τον τροπο που ευλογειτε μεταξυ σας τα γενια σας... (του τυπου μπραβο δικιο εχεις, δεν τα χρησιμοποιει κανεις κτλ κτλ). Αλλα να εισαι σιγουρος αν δω σχολιο σε Vodafone/Cosmote επικριτικο για αναλογη καταργηση.... θα εχουμε γλεντια.

 

Οπως το οτι η vodafone παιρνει εξτρα χρηματα για επενδυσεις, το παρουσιαζεις σαν αποδειξη οτι καταρεει.

 

Η εμπαθεια εχει και τα ορια της.

Εγω απλα υπενθυμιζω την original ειδηση για να φαινεται η διαστρεβλωση που κανεις.

 

 

Φίλε μου δεν με ενδιαφέρει η πυκνότητα του δικτύου της. Με ενδιαφέρει ότι πληρώνω και μετά από τρία τηλεφωνήματα δεν μίλησα . Εγώ θα ασχολήθω αν έχει και τι έχει η Vodafone στη Νέα Ιωνία? Αυτή δεν είδα να ασχολείται με το αν είμαι ευχαριστημένος όταν της δίνω τα λεφτά μου. Τα παίρνει σταθερά κάθε μήνα. Πρέπει να μου δίνει αυτό που πληρώνω.

Μην το κάνουμε κι εδώ όπως με τις γραμμές internet, "έχεις ταχύτατο δίκτυο κινητής, έως και να παίρνεις τηλέφωνο" .

Γι αυτό θα πάω στην Cosmote. Όχι πως είναι καλύτερη αλλά έτσι από αντίδραση για να μην με θεωρούν πρόβατο. Αν μου κάνει τα ίδια θα φύγω κι από εκεί, και βλέπουμε...

 

 

:blink:

Ε όχι να πληρώσω και προσωπική κεραία για να έχω το αυτονόητο, 9 χιλιόμετρα από το κέντρο της Αθήνας. Ντροπή.

 

Το οτι εχει το πυκνοτερο ειναι γεγονος.

Το οτι μπορει να βρισκεσαι σε gap της καλυψης εινιαι γεγονος.

Δεν αντιλεγει κανεις οτι εχεις προβλημα στο σημειο που εισαι.

Εγω μιλησα γενικοτερα οτι περισσοτεροι εχουν προβλημα στη Ν Ιωνια με τα αλλα δικτυα.

Αυτο δεν σημαινει το οτι επειδη εχεις προβλημα αλλα ειναι το καλυτερο το δικτυο στην περιοχη γενικοτερα, οτι θα πρεπει να παραμεινεις... Προφανως οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι να πληρώσω και προσωπική κεραία για να έχω το αυτονόητο, 9 χιλιόμετρα από το κέντρο της Αθήνας. Ντροπή.

 

Θα σου πρότεινα να σκεφτείς, ότι κάποιο ξαφνικό χάσιμο σήματος ισως να οφείλεται, ότι κάποιοι κέρδισαν τη μάχη και ανάγκασαν τις εταιρείες ν αφαιρέσουν τις κεραίες, γιατί προκαλούν καρκίνο!!!!!

Εσύ θα δεχόσουν να ζείς με μια κεραία στο μπαλκόνι σου?

Αυτός είναι ο μόνος λόγος αφαίρεσης των κεραιών.

Κάθε κεραία που αφαιρείται κοστίζει περισσότερο στην αναβάθμιση των υπολοίπων, για να δεχτούν το επιπλέον φορτίο.

Το τοπίο αδειοδότησης των κεραιών και των εταιρειών έγινε στο πόδι για να τ αρπάξουν κάποιοι σε μια νύχτα.

Τώρα αν κάποιος έχει καλό σήμα είναι γιατί έχει και συγκαταβατικούς γείτονες και ανέχονται την "ακτινοβολία".

Πάντως και η κοσμοτέ έχει πρόβλημα παντού όπως όλοι. Αυτό δεν λέει τπτ από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η vodafone έχει αρχίσει να κάνει περικοπές στα έξοδα μέσω αφαίρεσης κεραιών.

Στο Ηράκλειο Κρήτης, στη γειτονιά μου (λεωφ. Κνωσσού χαμηλά) δεν μπορείς να μιλήσεις με τη voda. Συνεχώς διακοπές και κλείσιμο της γραμμής.

Επίσης φοβερό πρόβλημα λίγο έξω από τον Άγιο Νικόλαο που κινούμαι καθημερινά. Λόγω εργαλείου στη δουλειά το κινητό μου είναι απαραίτητο και δεν μπορώ να μιλήσω. Τραγική κατάσταση σε όσα μέρη συχνάζω (τέτοια σύμπτωση; )

 

Εγώ τα λέω αυτά, εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου για την Αθήνα. Αλλά πέσανε κάποιοι να με φάνε....

Link to comment
Share on other sites

Μια κεραία της Vodafone που ήταν δίπλα σε ένα σχολείο αλλά και μόλις 20 μέτρα από νηπιαγωγείο την κατέβασαν, καλά εμάς που δεν θα έχουμε σήμα δεν μας σκέφτηκαν;;

Έλεος πια!!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...