Jump to content

Huawei U8650 Sonic


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei Sonic

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2011/09/Huawei-Sonic-Cosmote-1.jpg

 

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

Οθόνη: 3.5 ιντσών HVGA (480 x 320)

Επεξεργαστής: Qualcomm MSM 7227 600MHz

Μνήμη RAM: 256ΜΒ RAM

Κάμερα: 3.2 MP

Λειτουργικό Σύστημα: Android 2.3 GingerBread

Άλλα χαρακτηριστικά: τεχνολογία NFC, μπαταρία 1400 mAh, Wi-Fi, bluetooth 2.1, GPS

Διαστάσεις: 116.3 x 60.5 x 11.9

Βάρος: 120 γρ.

SAR: 0.939

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου.αν εχει γυρω στα 150 μπορει να πουλησει αρκετα
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα βγει στα 180€ από cosmote και τοποθετείται αναμεσα στο Χ3 (150€) και στο Χ5 (200€)

 

Μοιαζει πιο πολύ με Χ3 χωρίς να εχει μπροστά καμερα, ενώ η 0,3'' μεγαλύτερη οθόνη και λιγο καλύτερη (?) μπαταρία του δεν ξερω αν δικαιολογεί τα εξτρα 30€.

 

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-u8650-sonic.jpg

 

Ενα μικρό review εδώ.

 

Στα 150-160€ νομίζω είναι καλύτερα τοποθετημένο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πηρα το κινητο και ειμαι ευχαριστημενος. Αν δεν το σκασεις στα widgets ειναι μια χαρα. Μεγαλη οθονη αρκετα φωτεινη που στο internet ακομα και 0,3 της ιντσας κανει την διαφορα. Αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης. Αν δεν σου αρεσει το Sonic θα σου προτεινα να ριξεις και μια ματια στο alcatel OT 990.
Link to comment
Share on other sites

για την τιμη του ειναι μια χαρα!

αλλα οχι για πολλα πολλα η συσκευη. 600αρης εξεπεργαστης + 256 ραμ :(

Link to comment
Share on other sites

119 ευρω το βρισκω εγω...και σε ασπρο.Να το παρω η δεν αξιζει?
Που το βρίκσεις τόσο αν επιτρέπεται? Τι Rom φοράει? (ελληνικη?)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνωμη παιδες αν εκανα λαθοςς το thread η αν εχει γινει παρομοιο απλα εχω θεμα με το κινητο μ!Και θελω βοηθεια οποτε οποιος εεχει την ευγενη καλοσυνη ας βοηθησει.

Λοιπον:

 

 

Kαταρχας, να σaς δωσω καποια στοιχεια για το κινητο ειναι αυτοhttp://techblog.gr/mobile/huawei-sonic-u8860-test-4077/

 

Λοιπον τι παιζει: Οταν το πηρα στα χερια μου αμεσως (φορτισμενο το πηρα) χωθηκα στο τσαμπα δικτυο του δημου ηρακλειου, μετα πηγα για καφε κα χωθηκα στο δικτυο της καφετεριας το οποιο ηταν της connex (ειχε wap αλλα μου το εδωσε ο ιδιοκτητης) με το εξης ρουτερ

http://www.google.gr/imgres?q=huawei...:0&tx=42&ty=22

Ολα καλα ετρεξα κανονικα το ιντερνετ και ολα ωραια.

Οτανν πηγα σπιτι χωθηκα σε ενα δικτυο το οποιο ονοομαζεται lyncsis η καπως ετσι του δημου ειναι τεσπα. Χωθηκα δηλαδη και σε δικτυα με wap αλλα και χωρις,οταν μετα προσπαθησα να χωθω στο δικο μου δικτυο εβαζα το wap key και παταγα συνδεση και μου εβγαζε στο κινητο συνδεση,ελεγχος ταυτοτητας,αποσυνδεση,δικτυο κλειδωμενο(η κατι τετοιο) με wap/wap2 Psk <- κατιι τετοιο! Το ιδιο εγινε και σημερα οταν προσπαθησα να μπω στο δικτυο της σχολης μου, μου δωσαν τα παιδια απο την γραμματεια τους κωδικους και μου εκανε το ιδιο π εκανε και στο σπιτι...Εχετε καμια ιδεα τι παιζει?Να ξερω αν εχει προβλημα το κινητο να το παω πισω με την εγγυηση.Thx προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

για διεγραψε τα ηδη αποθηκευμενα δικτυα που εχεις στη συσκευη σου

και μετα προσπαθησε να συνδεθεις στο δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Τα διαεγραψα.Τιποτα απλα μου γραφει το ιδιο βαζω το wap, γραφει: Συνδεση,ελεγχος ταυτοτητας,αποσυνδεση,δικτυο κλειδωμενο (η κατι τετοιο) με wap,wap2,psk <-τα βγαζει με την σειρα π εγραψα.
Link to comment
Share on other sites

wpa ή wpa2 κλειδί έχεις στο ρουτερ;

στο κινητο σε βαζει να επιλεξεις τύπου κλειδιού(wpa-wpa2);

γράφεις σωστα τον κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

wpa ή wpa2 κλειδί έχεις στο ρουτερ;

στο κινητο σε βαζει να επιλεξεις τύπου κλειδιού(wpa-wpa2);

γράφεις σωστα τον κωδικό;

 

Στο ρουτερ δεν εχω αλλαξει τιποτα και οσοι φιλοι μου εχουν συνδεθει στο δικτυο μ με τα κκινητα μους συνδεονται με τον ''κωδικο'' που γραφει απο κατω το ρουτερ εκει που λει wap.Οχι δεν με βαζει να επιλεξω.Τον κωδικο τον γραφω σωστα γιατι εβαλα να φαινεται αυτο π γραφω και το τσεκαρα καμποσες φορες.Αλλα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Στο ρουτερ δεν εχω αλλαξει τιποτα και οσοι φιλοι μου εχουν συνδεθει στο δικτυο μ με τα κκινητα μους συνδεονται με τον ''κωδικο'' που γραφει απο κατω το ρουτερ εκει που λει wap.Οχι δεν με βαζει να επιλεξω.Τον κωδικο τον γραφω σωστα γιατι εβαλα να φαινεται αυτο π γραφω και το τσεκαρα καμποσες φορες.Αλλα τιποτα!

καμια φορά υπάρχουν μικρες ασυμβατότητες μεταξύ ρουτερ και συσκευών (και λαπτοπ) και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτό. ξερω πολλες περιπτωσεις να σου πω. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις το συστημα κρυπτογράφησης (πχ από wep σε wpa ή wpa2 και να βαλεις εναν νεο κωδικό και να ελπίζεις οτι θα "παιξει", και μαλλον ετσι θα γίνει.. ;)

 

Καν'το (πχ wpa2 ή αν ειναι wpa2 καντο wpa) και θα με θυμηθείς.

 

Y.Γ. wap δεν υπάρχει μάλλον εννοείς wpa ή το ανασφαλές παλιό wep..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα προβληματακι ρε παιδια.

 

Μερικές φορές πάω να κάνω αναβάθμιση απο το μάρκετ κάποιες εφαρμογές ή να περασω καινουργιες,κ μου λεει δεν υπάρχει διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος, ενώ έχω κ στο κινητο κ στην κάρτα. Κ μιλάμε για εφαρμογές απο 0,5 mb εώς 10 mb.

 

Επίσης μπορω να κάνω κάτι για να βελτίωσω την ταχυτητα ή κατ αλλο?υπάρχει υποστήριξη?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τι κανετε...πηρε μια φιλη μου αυτο το κινητο και μου ειπε οτι το εκλεισε και τωρα δεν μπορει να το ανοιξει.ανοιγει το κινητο και μολις παει να βαλει το pin τησ κλεινει και με συνδεδεμενο τον φορτιστη..ξερετε τι μπορει να ειναι η τι να κανει?
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λιγο προσοχη στις παυλες.Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω!!!

 

Να κανω και μια ερωτηση.Υπαρχει καποιο εργαλειο συνδεσης με το pc?????:!::!:

Για αναβαθμισεις κλπ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ερωτηση.Υπαρχει καποιο εργαλειο συνδεσης με το pc?????:!::!:

Για αναβαθμισεις κλπ!!!!!!!!

Αναβάθμιση κάνει από το μενού: Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->Ενημέρωση μέσω διαδικτύου. Ειδικό πρόγραμμα σύνδεση με υπολογιστή δεν έχω δει, αλλά αν το συνδέσεις, το βλέπει σαν εξωτερικό χώρο αποθήκευσης κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και καλη χρονια, μηπως γνωριζει κανεις γιατι μπορει να μην μου ανοιγει το bluetooth? οταν το επιλεγω φαινεται σαν να προσπαθει να ανοιξει αλλα μετα απο 1 λεπτο ειναι σαν να μην πατησα τιποτα.πολυ περιεργα πραγματα...

 

Θεμα αυτονομιας τελικα ,δν ανοιγει κατω απο 20% μπαταριας

Edited by stefos86
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Νεοσ χρηστησ στο φορουμ με ενα νεο Huawei U8650 (πρωτη φορα σε android). Εχω προβληματιστει αρκετα και θα ηθελα θν αποψη σασ.Το easy task killer λεει οτι εχω μεγιστη μνημη 176 ΜB απο τα οποια χρησιμοποιουνται τα 148ΜB (αυτη τη στιγμη ασ ποuμε) οποτε ειναι 28ΜB ελευθερα κανοντασ το κινητο πιο αργο. Εχω δει οτι οι προεγκατεστημενεσ εφαρμογεσ (κατι weather clock,φωνητικη αναγνωριση κλπ) ανοιγουν μονεσ τουσ και πιανουν 13-14 ΜB απο χερι.. Προσπαθω να βρω τροπο να τρεχει πιο ανετα το κινητο διωχνοντασ η σταματωντασ αυτεσ τισ εφαρμογεσ...

 

Καπου διαβασα για rooting του κινητου καθωσ επισησ σε αυτο το φορουμ (στο νημα του U8800) ειδα να αναφερεται οτι μπορεισ μετα το ροοτιν να κανεισ repartition αναμεσα στην μνημη και την εσωτερικη SD για να δωσεισ παραπανω ξωρο στην μνημη. Πρωτα πρωτα αυτο ισχυει? Ειχα την εντυπωση πωσ η εσωτερικη SD ειναι ROM ενω η μνημη που τρεχουν οι εφαρμογεσ RAM, οποτε τι νοημα εχει το repartition?? Μπορω να κερδισω, παντωσ παραπανω μνημη με καποιον τροπο? Αν κανω root φανταζομαι μπορω να διωξω τισ ενοχλητικεσ εφαρμογεσ, αλλα θα πειραχτουν αλλα πραγματα στο κινητο (ρυθμισεισ να σταματησει να δουλευει κατι κλπ)?

 

Το κινητο ηρθε με επιδοτιση απο cosmote. Που θα βρω την καταλληλη ROM ωστε να κανω το root, να διωξω τισ ενοχλητικεσ εφαρμογεσ και να το επαναφερω κατα τα αλλα στα ιδια?

 

Υπαρχει καποιο αλλο τρικ ωστε να εξοικονομισω παραπανω μνημη η' εστω να μπλοκαρω τισ εφαρμογεσ που πανε να ανοιξουν.

 

Συγνωμη για τισ πολλεσ ερωτησεισ :rolleyes: ειπα να τα βαλω σε ενα ποστ για αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πρόσφατα απέκτησα αυτό το κινητό και ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω επιλέξει ένα πακέτο της εταιρίας που βρίσκομαι που μου δίνει κάποια mb το μήνα. Προσπάθησα να μπω στο Internet χωρίς να κάνω χρήση του wi-fi αλλά δεν τα κατάφερα. Υπάρχει άλλος τρόπος γι'αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πρόσφατα απέκτησα αυτό το κινητό και ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω επιλέξει ένα πακέτο της εταιρίας που βρίσκομαι που μου δίνει κάποια mb το μήνα. Προσπάθησα να μπω στο Internet χωρίς να κάνω χρήση του wi-fi αλλά δεν τα κατάφερα. Υπάρχει άλλος τρόπος γι'αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Δυο πιθανοί λογοι:

α) δεν εχεις ρυθμίσει τις ρυθμίσεις ιντερνετ για το δίκτυο που είσαι.

β) υπάρχει ρυθμιση (σε ολα τα ανδροιντ) που δεν επιτρέπει λήψη δεδομένων μεσω κινητής τηλεφωνίας. Ειναι καπου στις ρυθμίσεις. Εξ ορισμού επρεπε να δουλευει εκτός αν κάποιος το ρυθμισε ωστε να μην κατεβαζει δατα μεσω τηλεφωνικών δικτύων.

Υ.Γ. Αφού εχεις λιγα mb καλό είναι να εγκαταστίσεις τον MINI opera (οχι το Mobile Opera, τον MINI) ο οποίος "μειώνει" σημαντικά το μέγεθος των σελίδων (καθώς τα δεδομένα περνάνε πρώτα από τους servers της οπερα και γίνονται "πιο μικρά"). Μπορείς να πετύχεις καλή μειωση έως 75% (ανάλογα το περιεχόμενο) σε σχεση με τον εγγενη browser.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8650 Sonic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...