Jump to content

Huawei U8650 Sonic


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά, όταν επιστρέφεις σε Custom Rom, δεν έχεις τις επιλογές του ClockworkMOD v5.0.2.7 αλλα ίσως, (με κάθε επιφύλαξη), αντίστοιχες και ΣΙΓΟΥΡΑ λιγότερες. Αντε κανα Reboot, Backup, Factory Reset. Διαφορετικά απο τον dialer, με secret Codes, να μπαίνεις στο menu του τεχνικού και να κάνεις τις ρυθμίσεις απο κει.

Παρακαλώ αν είμαι κάπου λάθος δώστε φώτα στον συν-forumiti.

Please consider the environment before printing this email.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θυμάμαι καλά, όταν επιστρέφεις σε Custom Rom, δεν έχεις τις επιλογές του ClockworkMOD v5.0.2.7 αλλα ίσως, (με κάθε επιφύλαξη), αντίστοιχες και ΣΙΓΟΥΡΑ λιγότερες. Αντε κανα Reboot, Backup, Factory Reset. Διαφορετικά απο τον dialer, με secret Codes, να μπαίνεις στο menu του τεχνικού και να κάνεις τις ρυθμίσεις απο κει.

Παρακαλώ αν είμαι κάπου λάθος δώστε φώτα στον συν-forumiti.

 

Έκανα Factory Reset, και μου ζήτησε να κάνει reboot, έκανα το reboot και ύστερα το reboot κόλλησε πάλι στο λογότυπο της huawei, και για να μπορέσω να το ξανά ανοίξω πρέπει να του βγάλω την μπαταρία, με λίγα λόγια ουτε Factory Reset δεν με αφήνει να κάνω. Αυτό το πρόβλημα μου το έχω την εντύποση οτί μου το έβγαλε από την μέρα που πήγα να κάνω Back Up από το Rom Manager.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Factory Reset, και μου ζήτησε να κάνει reboot, έκανα το reboot και ύστερα το reboot κόλλησε πάλι στο λογότυπο της huawei, και για να μπορέσω να το ξανά ανοίξω πρέπει να του βγάλω την μπαταρία, με λίγα λόγια ουτε Factory Reset δεν με αφήνει να κάνω. Αυτό το πρόβλημα μου το έχω την εντύποση οτί μου το έβγαλε από την μέρα που πήγα να κάνω Back Up από το Rom Manager.

 

Εγώ είμαι της άποψης να ξαναπεράσεις την Custom Rom, και να λύσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Όποια άλλη και να περάσεις θα τρώει κολλήματα. Δοκίμασα την CM7 και δεν άνοιξε ποτέ. Ναι μεν αναφέρει οτι θέλεια αρκετή ώρα για την πρώτη οθόνη (Πρώτο Login), αλλα σε μένα δεν άνοιξε ποτέ! Επέστρεψε στην πρώτη Rom. Το κινητό μας δεν είναι δα και κανα tablet να τρέχει Android 4.?.? . Εγώ επέστρεψα απο Cosmote στη Vodafone Ιταλίας, αλλα θα την ξαναλλάξω! Θα βαλω την Custom. 2.3.4.

Αν μου πεί και κάποιος πώς βγαίνει η Hiden Bar απο πάνω, θα ναι like Cosmote. :) Όποια άλλη άποψη προς το παραπάνω παρακαλώ παραθέστε.

Please consider the environment before printing this email.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης να ξαναπεράσεις την Custom Rom, και να λύσεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Όποια άλλη και να περάσεις θα τρώει κολλήματα. Δοκίμασα την CM7 και δεν άνοιξε ποτέ. Ναι μεν αναφέρει οτι θέλεια αρκετή ώρα για την πρώτη οθόνη (Πρώτο Login), αλλα σε μένα δεν άνοιξε ποτέ! Επέστρεψε στην πρώτη Rom. Το κινητό μας δεν είναι δα και κανα tablet να τρέχει Android 4.?.? . Εγώ επέστρεψα απο Cosmote στη Vodafone Ιταλίας, αλλα θα την ξαναλλάξω! Θα βαλω την Custom. 2.3.4.

Αν μου πεί και κάποιος πώς βγαίνει η Hiden Bar απο πάνω, θα ναι like Cosmote. :) Όποια άλλη άποψη προς το παραπάνω παρακαλώ παραθέστε.

 

Δεν μπορώ να περάσω άλλη Rom από την στιγμή που δεν με βάζει στο Recovery Mode :/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να περάσω άλλη Rom από την στιγμή που δεν με βάζει στο Recovery Mode :/

 

Θα το κάνεις απο το pc σου, κατεβάζοντας το..ClockworkMOD 5.0.2.7 for Huawei U8650_2 και με οδηγίες απο xda θα ξαναπεράσεις το boot menu για να δείς επιλογές φίλε μου! Υπάρχει στο αρχείο ένα Installer.bat που αν το τρέξεις, θα αναγνωρίσει τη συσκεύή και θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση στο κινητό. Για δές το και πές μας!!

 

Μπορεί κάποιος, να κάνει ένα back up και να το περάσω εγώ στο κινητό μου? (Προτίμηση, δικτύου Cosmote). Έστω την Rom του. Δε μπορω να τη βρώ ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Please consider the environment before printing this email.
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις απο το pc σου, κατεβάζοντας το..ClockworkMOD 5.0.2.7 for Huawei U8650_2 και με οδηγίες απο xda θα ξαναπεράσεις το boot menu για να δείς επιλογές φίλε μου! Υπάρχει στο αρχείο ένα Installer.bat που αν το τρέξεις, θα αναγνωρίσει τη συσκεύή και θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση στο κινητό. Για δές το και πές μας!!

 

Πολυ ωραιος φιλε, δουλεψε !!! Νασε καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς το instagram με CM? γιατι το θέλει η αδερφή μου και δε δουλεύει

 

Δοκίμασε κανείς ROM για X3?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το instagram με την ROM του Χ3.

 

 

Μιας και το μήνυμά μου προφανώς θα τροποποιηθεί και θα γίνει merge με αυτό που έγραψα προ 3 ημερών, ας το γράψω έτσι.

Χθες εγκατέστησα αυτή τη ROM. πραγματικά παιδιά δε το πιστεύω. Το τηλέφωνο έγινε άλλο! Πέρα του ότι το UI έχει γίνει άκρως παιχνιδιάρικο με ICS elements, δε κολλάει ΚΑΘΟΛΟΥ. Και το έχουμε φορτώσει με τα πάντα. Απλά έλειπαν κρίσιμα apk όπως Gallery και Music, αλλά με λίγο google τα βρίσκεις και τα βάζεις. Συν του ότι επιτέλους δουλεύουν όλα τα apps, tumblr, angry birds space, instagram κλπ. Γενικά η ROM κάνει το κινητό να αξίζει για αγορά :P

Edited by one_tree_hill
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!! εχω ενα προβληματακι με το ραδιοφωνο και αναρωτιεμαι αν μπορειτε να βοηθησετε... Εκει που ακουγα κανονικα το ραδιοφωνο σε καποια φαση σταματησε τελειως και τωρα οταν το ενεργοποιω ακουω για μερικα κλασματα του δευτερολεπτου τον σταθμο και μετα νεκρα...Μου ειχε ξανασυμβει αλλη μια φορα, αλλα αλλαξα ακουστικα και δεν ειχε ξαναπαρουσιασει προβλημα. Δοκιμασα και τωρα αρκετα ζευγαρια ακουστικα αλλα και παλι το ιδιο, ακουγεται για μερικα κλασματα του δευτερολεπτου ο σταθμος του ραδιοφωνου και μετα νεκρα...Να πω οτι συμβαινει μονο για το κανονικο ραδιοφωνο, το αλλο μεσω ιντερνετ δουλευει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι εχω ενα u8650 το οποιο χωρις κανενα λογο αναβοσβηνει η οθονη του ανα τακτα διαστηματα το χει συναντησει ξανα κανεις αυτο το προβλημα; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι ο Δημήτρης και είμαι κάτοχος ενός Huawei u8650, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα τα πάντα ήταν κομπλέ. Του είχα βάλει το custom rom ClockworkMOD v5.0.2.7 χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα. Μέχρι που κατάλαβα ότι η μπαταρία μου είχε χαλάσει γιατι έπεφτε μέσα σε μισή μέρα χώρις καμία λειτουργία. Έτσι αποφάσισα να του βάλω το stock rom για να το πάω στην cosmote. Αλλά όταν πάταγα το volumeup+power δεν με έβαζε στο recovery mode για κάποιο λόγο και κόλλαγε στο λογότυπο της huawei. Έψαξα στο google για το πρόβλημα μου αλλά δεν βρήκα κανένα ποστ που να με βοηθήσει.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Φίλε μου έχεις λάθος recovery για αυτό δεν μπαίνει. Βάλε το RecoveryClockmodByZaDkYn ψάξτο στο google

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει καποιες ρομ η οποιες εχουν οδηγιες για το κινητο μου...αλλα δν μπορω να κανω σωστα αυτα που λενε...οταν παταω στο instalador για να ξεκινισει να κανει το bios δν κανει τιποτα...λεει οτι : waiting for device δηλαδη δν την βρισκει...σε κατι κομμεντς λενε για κατι drivers αλλα δν ξερω καν ποιοι drivers einai και που μπαινουν? μπορει να μου εξηγησει κανεις τι γινετε? το κινητο το εχω κανει ροοτ!!

 

edit: μην μου δωσετε λινκς αλλα...με ξενες οδηγιες! θελω απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΙΕΣ! αν μπορει καποιος ας δωσει πληρες οδηγιες στα ελληνικα και με λινκς αν πρεπει να κατεβασω κατι...για το πως θα αλλαξω την ρομ!! ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω βρει καποιες ρομ η οποιες εχουν οδηγιες για το κινητο μου...αλλα δν μπορω να κανω σωστα αυτα που λενε...οταν παταω στο instalador για να ξεκινισει να κανει το bios δν κανει τιποτα...λεει οτι : waiting for device δηλαδη δν την βρισκει...σε κατι κομμεντς λενε για κατι drivers αλλα δν ξερω καν ποιοι drivers einai και που μπαινουν? μπορει να μου εξηγησει κανεις τι γινετε? το κινητο το εχω κανει ροοτ!!

 

edit: μην μου δωσετε λινκς αλλα...με ξενες οδηγιες! θελω απο την ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΙΕΣ! αν μπορει καποιος ας δωσει πληρες οδηγιες στα ελληνικα και με λινκς αν πρεπει να κατεβασω κατι...για το πως θα αλλαξω την ρομ!! ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!

 

δεν εχεις τους drivers της huawei για android φιλε γιαυτο σου λεει ετσι ...θα τους κατεβασεις απο εδω http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=Mzk1MzA= και θα τους κανεις εγκατασταση στο PC. και στο κινητο να πας menou >ρυθμησεις>εφαρμογες>εντοπισμος σφαλματων και να μαρκαρης την επιλογη αυτη ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδες! Ενας συναδελφος εχει το εν λογω τηλ. κανα 2 μερες τωρα, του το δωσε ο αδερφος του μετ/νο... Ενα περιεργο πραμα ρε παιδια, ακουγετε ενας ηχος σαν παρασιτα απο το κατω μερος του τηλεφωνου οταν το ακουμπας στο αυτι. Ολα στοκ ειναι. Εκανε ενα restart αλλα τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδες! Ενας συναδελφος εχει το εν λογω τηλ. κανα 2 μερες τωρα, του το δωσε ο αδερφος του μετ/νο... Ενα περιεργο πραμα ρε παιδια, ακουγετε ενας ηχος σαν παρασιτα απο το κατω μερος του τηλεφωνου οταν το ακουμπας στο αυτι. Ολα στοκ ειναι. Εκανε ενα restart αλλα τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

φιλε πρέπει να εννοείς ενα σφύριγμα που κάνει το ηχείο για περίπου 2-3 δευτερόλεπτα όταν δουλεύει το κάνει και το δικό μου αγορασμένο από γερμανο το έστειλα δυο φορές στο σέρβις αλλα εξακολουθει να το κανει, τώρα πλέον το συνήθισα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω αυτο το κινητο λιγο περισσοτερο απο 1 μηνα και σκευτομουν αυτες τις μερες να το κανω root αλλα δυστυχως δεν ξερω τιποτα απο κολπα σε κινητα. Μηπως μπορει καποιος να μου πει τα ρισκα αν το κανω κ εναν αναλυτικο οδηγο που να λεει πως να κανω backup σε περιπτωση που θελω να βγαλω το root, κατι πραγματα για custom rom γιατι δεν ξερω τιποτα κ οτιδηποτε αλλο χρησιμο σκεφτει?:p
Link to comment
Share on other sites

Huawei U8650 root - ICS 4.0 Greek and multilang

Μετά από κοπιαστικές δοκιμές σε πάνω από 30 custom roms βρήκα αυτή που ταιριάζει (κουμπώνει) απόλυτα στο U8650 χωρίς να κρασάρει και να δημιουργεί προβλήματα. Όλα λειτουργούν κανονικά και έχει και default Ελληνικό πληκτρολόγιο με λεξικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα αναβάθμησα το κινητό στην Official rom 2.3.5 και έχω πρόβλημα με το Wi-Fi. Εκεί πού είμαι συνδεδεμένος και το χρησημοποιώ αποσυνδέεται μόνο του και μετα ξανασυνδέεται , αυτό το κάνει κάθε 4-5 λεπτά. Υπάρχει καμία λύσει στο πρόβλημα ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D .

 

Την Rom αυτήν απο πού την βρήκες ; . Για δώσε πληροφορίες ... :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα αναβάθμησα το κινητό στην Official rom 2.3.5 και έχω πρόβλημα με το Wi-Fi. Εκεί πού είμαι συνδεδεμένος και το χρησημοποιώ αποσυνδέεται μόνο του και μετα ξανασυνδέεται , αυτό το κάνει κάθε 4-5 λεπτά. Υπάρχει καμία λύσει στο πρόβλημα ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D .

 

Την Rom αυτήν απο πού την βρήκες ; . Για δώσε πληροφορίες ... :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

 

Κατ' αρχήν πια rom έβαλες official την ιταλική, ινδική, ρώσικη? Έχουν διαφορά.

 

Πχ η ινδική rom χρειάζεται ένα πρόγραμμα το Tweakker APN INTERNET MMS για να δουλεύει το internet μέσω 3g και HSPD.

Τώρα όσον αφορά το πρόβλημα που έχεις με το ίντερνετ μάλλον οφείλεται στην rom η οποία δεν κουμπώνει ακριβώς με το κινητό σου. Δοκίμασε να την επανεγκαταστήσεις μήπως κατά την εγκατάσταση έχει κάποιο σφάλμα.

 

Σύντομα θα γράψω για την rom που έβαλα και τις οδηγίες για το root.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρεται στην Huawei μεσα είναι αυτη "HUAWEI_U8650_Android_2.3_V100R001C151B863SP02_India_Trench" . Mε το 3G και το HSPD δεν έχω πρόβλημα λειτουργεί κανονικά. Την επανεγκατάστησα τρείς φορες για παν ενδεχόμενο αλλα πάντα το ίδιο.

 

Αντε ωραία να του αλλαξουμε τα φώτα ;) .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πριν 4 βδομάδες το κινητό μου έπεσε στο νερό. Το πήγα αμέσος στο σπίτι, το έβαλα σε γλυκό νερό για 30 λεπτά(σύμφωνα με έναν οδηγό που διάβασα στο internet, και μετα το έβαλα σε ενα μπολάκι γεμάτο με ρύζι για να αποροφήσει το νερό. Μετά από 4 ώρες το κινητό λειτούργισε κανονικά, αλλά υπήρξαν κάποια προβλήματα..... Το wifi δεν λειτουργεί πλέον, και το χειρότερο είναι ότι δεν λειτουργεί και η θύρα της κάρτας μνήμης!

 

Μιάς και το στέγνωσα καλά και δεν έχει μεσα άλατα, θέλω να βρώ έναν τρόπο να του βάλω το Official Rom, αλλά χωρίς να δουλέβει η κάρτα μνήμης δεν ξέρω καμιά άλλη λύση. Μήπως έχετε κάτι να μου προτείνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κοπιαστικές δοκιμές σε πάνω από 30 custom roms βρήκα αυτή που ταιριάζει (κουμπώνει) απόλυτα στο U8650 χωρίς να κρασάρει και να δημιουργεί προβλήματα. Όλα λειτουργούν κανονικά και έχει και default Ελληνικό πληκτρολόγιο με λεξικό.

Είναι καλύτερο από Cyanogen 7.2? Και πότε το βλέπεις να δημοσιεύεις το guide?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πριν 4 βδομάδες το κινητό μου έπεσε στο νερό. Το πήγα αμέσος στο σπίτι, το έβαλα σε γλυκό νερό για 30 λεπτά(σύμφωνα με έναν οδηγό που διάβασα στο internet, και μετα το έβαλα σε ενα μπολάκι γεμάτο με ρύζι για να αποροφήσει το νερό. Μετά από 4 ώρες το κινητό λειτούργισε κανονικά, αλλά υπήρξαν κάποια προβλήματα..... Το wifi δεν λειτουργεί πλέον, και το χειρότερο είναι ότι δεν λειτουργεί και η θύρα της κάρτας μνήμης!

 

Μιάς και το στέγνωσα καλά και δεν έχει μεσα άλατα, θέλω να βρώ έναν τρόπο να του βάλω το Official Rom, αλλά χωρίς να δουλέβει η κάρτα μνήμης δεν ξέρω καμιά άλλη λύση. Μήπως έχετε κάτι να μου προτείνεται ?

 

 

Δεν υπάρχει σωτηρία για να βάλει rom χωρίς την μνήμη είναι τουλάχιστο 86 mb η πιο light rom και το τηλέφωνο δεν έχει την δυνατότητα να την τρέξει.

Edited by microdigit
Link to comment
Share on other sites

Huawei U8650 root - ICS 4.0 Greek and multilang

Μετά από κοπιαστικές δοκιμές σε πάνω από 30 custom roms βρήκα αυτή που ταιριάζει (κουμπώνει) απόλυτα στο U8650 χωρίς να κρασάρει και να δημιουργεί προβλήματα. Όλα λειτουργούν κανονικά και έχει και default Ελληνικό πληκτρολόγιο με λεξικό.

 

Μπορείς να δώσεις και τα link να δοκιμάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρέπει να κάνουμε το κινητό μας να ξεκινάει με άλλο μενού boot όπως τα windows recovery για να μπορούμε να πάρουμε ένα αντίγραφο ασφαλείας σε περίπτωση που θέλουμε να επιστρέψουμε στην έκδοση την εργοστασιακή. Αυτό το καταφέρνουμε κατεβάζοντας ένα πρόγραμμα bootloader

http://www10.zippyshare.com/v/83848336/file.html

 

1.Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε "ClockworkMod 5.0.2.7 και ανοίγουμε τον φάκελο να τον έχουμε σε ετοιμότητα

2. Κλείνουμε το κινητό και βγάζουμε την μπαταρία για 5 δευτερόλεπτα

3. Ξαναβάζουμε την μπαταρία και πατάμε το κάτω κουμπί έντασης ήχου και το κουμπί ενεργοποίησης του κινητού ταυτόχρονα και συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο , εκεί θα φορτώσει αυτόματα τους οδηγούς των windows για το κινητό, μέσα από τον φάκελο που έχουμε σε αναμονή τρέχουμε την εφαρμογή "ClockworkMod 5.0.2.7 (Bootloader-Volum DOWN + POWER) μόλις κλείσει το παράθυρο αφήνουμε τα κουμπιά και βγάζουμε το καλώδιο και την μπαταρία.

4. Ξαναβάζουμε την μπαταρία και πατώντας το πάνω κουμπί έντασης ήχου και το κουμπί ενεργοποίησης για κάποια δευτερόλεπτα μας βάζει στο νέο μενού του bootloader.

5. Εκεί σε πρώτη φάση μπορούμε να πάρουμε ένα αντίγραφο ασφαλείας από την εργοστασιακή rom για να μπορέσουμε να γυρίσουμε πίσω εάν θέλουμε. Με τα πλήκτρα vol+ vol- μαρκάρουμε την επιλογή μας στο μενού και με το πλήκτρο power on επιλέγουμε.

6.Εάν θέλουμε backup πάμε στην επιλογή backup and restore εκεί επιλέγουμε backup. Mόλις τελειώσει κάνουμε reboot το κινητό μας.

 

Για να εγκαταστήσουμε την rom ANdroid 4 την κατεβάζουμε από εδώ

http://www65.zippyshare.com/v/39403843/file.html

 

Και μετά το δεύτερο αρχείο με τα γραφικά από εδώ

http://www1.zippyshare.com/v/16623303/file.html

 

Τώρα αφού τα έχουμε κατεβάσει αυτά τα 2 αρχεία τα περνάμε στην κάρτα του κινητού μας με το καλώδιο.

 

1.Αφού τα περάσουμε , κλείνουμε το κινητό και βγάζουμε την μπαταρία.

2.Ξανακάνουμε την διαδικασία για να μπούμε στον bootloader με το vol+ και το power ταυτόχρονα.

3. Αφού μπούμε στον bootloader επιλέγουμε το install file from zip και επιλέγουμε από την κάρτα μας το πρώτο αρχείο το ICS style V2.0 και το εγκαθιστούμε.

4. Κάνουμε επανεκκίνηση και βάζουμε τις ρυθμίσεις που θέλουμε, όπως γλώσσα , ώρα κτλπ. ( Η πρώτη εκκίνηση θα καθυστερήσει αρκετά στο φόρτωμα).

5. Αφού μπεί το τηλέφωνο σε κανονική λειτουργία , πατάμε παρατεταμένα το

power και βγάζει το μενού κλεισίματος, εκεί επιλέγουμε reboot και στο υπομενού recovery για να μας βγάλει στον bootloader ξανά.

6.Αφού κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο και φορτώσει bootloader πάμε ξανά στο install file from a zip και εγκαθιστούμε το δεύτερο αρχείο γραφικών ics 7. Το ICS Graphics αυτό το εγκαταστήσουμε κάνουμε reboot και είμαστε έτοιμοι.

8. Αφού ρυθμίσουμε δίκτυα , λογαριασμούς κτλπ. Εάν θέλουμε πέρνουμε ένα καθαρό Backup πριν αρχίσουμε την εγκατάσταση προγραμμάτων μέσα από τον bootloader.

 

Στην rom αυτή δεν υπάρχει προεγκατεστημένο το facebook , twitter, totem weather , huawei backup.

 

Προτεινόμενα προγράμματα από εμένα είναι για καιρό το Fancy Widgets pro (ελαφρύ και αξιόπιστο)

To wifi explorer pro το καλύτερο για την διαχείριση του κινητού μέσω wifi στο σπίτι μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8650 Sonic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...