Jump to content

Huawei U8650 Sonic


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεία σας , ξέρει... κανένας φίλος πως μπορεί να γίνει αλλαγεί απο 160 χαρακτήρες / sms σε λιγότερα για αποστολή μηνυμάτων σε ελληνικά πεζά ; ή πως γίνεται... η αποστολή sms με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες σε Huawei sonic U 8650 ; Οποιός γνωρίζει..... παρακαλώ ας βοηθήσει.... :) :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την οθόνη του ποιο πληκτρολόγιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο; Για το stock δε μιλώ καν... Έχω περάσει το GO Keyboard και είναι αρκετά καλό, όμως δε πιάνει αρκετά γράμματα... Θα μου πείτε βέβαια εγώ έχω iPhone οπότε συγκρίνω ανόμοια πράγματα :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Να σας ρωτήσω,επειδή το έχω μόνο 2 μήνες το κινητό και δεν έχω θήκη,γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω θήκη προστασίας απλά για την οθόνη,κάτι σαν ζελατίνα αν υπάρχει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά :-)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει... θήκη προστασίας σιλικονούχα και ζελατίνα προστασίας....... Πάτησε εδώ και θα βρείς οτι χρειάζεσαι... http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_278&products_id=6132
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει... θήκη προστασίας σιλικονούχα και ζελατίνα προστασίας....... Πάτησε εδώ και θα βρείς οτι χρειάζεσαι... http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_278&products_id=6132

 

Τέλεια σ'ευχαριστώ πολύ να'σαι καλά :-)))

Link to comment
Share on other sites

Και στο ebay Πάντως υπάρχει, βρήκα και αγγλία αλλά πρέπει να βάλεις ένα άλλο μοντέλο sonic που δε κυκλοφορεί ελλάδα, αλλά έχουν ίδιες διαστάσεις
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω τις τελευταιες μερες το cm7. Επισημα το κινητο μας δεν υποστηριζεται ακομα απο την ομαδα cyanogenmod. Ανεπισημα υπαρχουν διαφορες rom με την cm7 ως βαση. Μεχρι στιγμη είμαι πολυ ικανοποιημενος. Αρχικα εβαλα το go launcher. Αρκετα εντυπωσιακο αλλα δεσμευει πολυ μνημη (γυρω στα 18MB χωρις τα widget του). Κατεληξα να εχω ελευθερα περιπου στα 55MB. Περιεργως, δεν παρατηρησα κρεμασματα, restart η αλλά κολληματα. Η cm7 rom εκανε καλα την δουλεια της. Τελικα κατεληξα στο AWD launcher ΕΧ που έχει πολλες επιλογες (περιπου όσες το go launcher) και το θεωρω ομορφο (οχι όσο το go). Αποτελεσμα είναι το κινητο να πηγαινει πιο γρηγορα με γυρω στα 75MB ελευθερα. Την προτινω ανεπιφυλλακτα. ΜΟΝΟ μειονεκτημα είναι ότι χανετε το ραδιοφωνο. Η αιτια είναι ότι πρόκειται για low level συσκευη του κινητου και οι εταιριες δεν δημοσιοποιουν το interface τους. Ειναι συχνο προβλημα στις mod rom.

 

@dimitris_tsa: κανονικα επρεπε να στελενεις με μικρα ελληνικα. Ποσα παλια ειναι η sim σου? Οι παλιες sim δεν υποστηρισουν μικρα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πόσο παλιά είναι η sim μου , Απλά αυτή την sim μου την ενεργοποίησαν σε κατάστημα της cosmote πριν 20 ημέρες με καινούργιο νούμερο !
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πόσο παλιά είναι η sim μου , Απλά αυτή την sim μου την ενεργοποίησαν σε κατάστημα της cosmote πριν 20 ημέρες με καινούργιο νούμερο !

 

αυτο εννοω. αρα ειναι καινουργια καρτα. δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει το συγκεκριμενο κινητο και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο?? επισης υπαρχει τιποτα με χαρτες επαρχιακους και κυριως χωματοδρομους..ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλος μου εχει το συγκεκριμενο κινητο και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο?? επισης υπαρχει τιποτα με χαρτες επαρχιακους και κυριως χωματοδρομους..ευχαριστω.

 

Έχεις απευθυνθεί ήδη στο σωστό μέρος. Ας μην επαναλαμβανόμαστε μιας και εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω μια ερώτηση

μερικές φορές το κινητό σέρνεται απίστευτα, μέχρι να κλείσω τις εφαρμογές.

έχετε κανένα tip? Γενικά, αν βγάλω τα widget που έχει θα πάει πιο γρήγορα; Ένα καιρού έχει.

Link to comment
Share on other sites

@dimitris_tsa: ναι κανονικα στελνω με πεζα. Πληκτρολογιο εχω το smart keyoboard αλλα δεν νομιζω οτι εχει σχεση. Παρε τηλεφωνο το κεντρο εξυπηρετησης του παροχου σου (για να εχεις το u8650 μαλλον cosmote εχεις). Δεν ξερω τι να σου πω

 

@one_tree_hill: Πανω απο ολα να κλεινεις της εφαρμογες οταν τελειωνεις με αυτες. Αν πατας πχ to home το προγραμμα που ετρεχες ειναι ακομα στη μνημη και δεν εχει κλεισει. Πρεπει να κανεις exit απο την καθε εφαρμογη. Επειδη το κινητο μας δεν εχει πολυ ram, εγω απο την αρχη ειχα κοψει τα widget (τουλαχιστον αυτα που θελουν να τρεχει μια υπηρεσια γτ υπαρχουν και widget που δεν καταναλωνουν πορους) και τα animation. Για παραδειγμα το widget του poweramp αν εχεις σταματησει το τραγουδι (stop οχι pause) δεν τρεχει στο background η αντιστοιχη υπηρεσια του προγραμματος. Επισης μια φορα την μερα κανε και restart. Βοηθαει στο να καθαριζει η μνημη κυριως απο εφαρμογες που μπορει να μην εχουν κλεισει σωστα. Ακομα και οταν ειχα stock rom δεν ειχα παρατηρησει κοληματα σε καθημερινη χρηση παρα μονο σε απαιτητικες εφαρμογες (πχ στο need for speed shift εκανε μερικα σπασιματα)

Link to comment
Share on other sites

Με προσβάλλεις, φυσικά και του έχω βάλει task manager :p

Υποψιάζομαι ότι τη δουλειά την κάνει το Lookout.

Link to comment
Share on other sites

Με προσβάλλεις, φυσικά και του έχω βάλει task manager :p

Υποψιάζομαι ότι τη δουλειά την κάνει το Lookout.

 

Για να ειμαι ειλικρινης εγω δεν χρησιμοποιω tsak manager :p Στα android 2.1+ αν βγαινεις σωστα απο τις εφαρμογες δεν μενει και τιποτα να κλεισεις. Επισης καποιες υπηρεσιες που μπορει να τρεχουν κλεινουν μονες τους μετα απο καποιο διαστημα αν δεν εχουν λογο υπαρξης. Τωρα αν βιαζεσαι η βαριεσαι η σου σπανε τα νευρα τις καθαριζεις με το task manager! Antivirus δεν εχω δοκιμασει στο τηλεφωνο για να σου πω, αλλα μαλλον αυτο σου κανει τη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχετε παρατηρήσει να σφυρίζει το ηχείο του κινητού για περίπου 3-4 δευτερόλεπτα οταν χρησιμοποιητε το τηλ πχ όταν πατατε μια επιλογη και έχετε ενεργοποιήσει τους ήχους ειδοποίησης ή κάτι παρόμοιο δεν το θυμάμαι ακριβώς. καθώς και όταν παίζει ένα βίντεο στο youtube και πατήσω την παύση ακούγετε ενα μονότονο σφύριγμα μεχρι να ξαναπατήσω να συνεχίσει η αναπαραγωγή. Το εστειλα στο service του γερμανου απο οπου και το αγόρασα και μετα απο 10 μερες μου το επεστρεψαν (χθες) με την αιτιολόγηση ότι έγινε επισκευή λογικού κυκλώματος (ή κατι παρόμοιο αν θυμάμαι καλά) και αναβάθμιση στην τελευταία εκδοσή του λογισμικού. Τελικά το κινητό έκανε τον ίδιο θόρυβο ακριβώς όπως και πριν και σήμερα το πήγα πάλι πίσω στο service για να το ξαναδούν, προφανώς υποθέτω δεν πρέπει να το κοίταξαν καν. Εχει κάποιος παρατηρηση κατι αντίστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.......εγω ένα δισταγμό εχω ως προς το κινητό..να εμπιστευτώ ή όχι την εταιρία (επειδή μου ειναι αγνωστη)

Κατα τάλλα μου φαίνεται πολύ καλό και όμορφο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.......εγω ένα δισταγμό εχω ως προς το κινητό..να εμπιστευτώ ή όχι την εταιρία (επειδή μου ειναι αγνωστη)

Κατα τάλλα μου φαίνεται πολύ καλό και όμορφο.....

 

Η εταιρία μια χαρά αξιόπιστη είναι και γνωστή. Το θέμα είναι αν είναι σε θέση η συγκεκριμένη συσκευή να καλύψει τις ανάγκες σου. Διάβασε πιο πίσω τις απόψεις των κατόχων και πράξε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

θα ήθελα την πολύτιμη βοηθειά σας σχετικά με το root και το firmware.

Χθές έκανα το λάθος και πέρασα custom rom στο κινητό και root χωρίς όμως να κάνω back up. Θα ήθελα να με κατευθύνεται ωστε να ξαναπεράσω την rom Που είχε το κινητό και να γίνει όπως όταν το πήρα. Ευχαριστώ.:!:

Edited by Iokel
Δεν απαντά Κανείς! Γιατί ρε παιδια?
Please consider the environment before printing this email.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Ενδιαφέρομαι γι'αυτό το κινητό αλά στο κατάστημα που το παρήγγειλα μου είπαν ότι δεν έχει ελληνικό μενού γιατί είναι από ευρωπαική αντιπροσωπεία.Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά;Και αν όχι τουλάχιστον θα έχω ελληνικούς χαρακτήρες για τα sms;Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Στο σονικ αν δεν κάνω λάθος ταιριάζουν οι ρομς απο το χ3 οπότε του βάζεις άνετα ελληνικά, έτσι έκανα εγώ στο χ3 που πηραμε απο Γερμανία (100 Ευρω) και μερα του περάσαν ρομ με ελληνικά!

 

Τα ελληνικά για το πληκτρολόγιό δεν θέλει τίποτα, απλα περνάς κάποιο πληκτρολόγιό απο το πρώην μάρκετ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι ο Δημήτρης και είμαι κάτοχος ενός Huawei u8650, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα τα πάντα ήταν κομπλέ. Του είχα βάλει το custom rom ClockworkMOD v5.0.2.7 χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα. Μέχρι που κατάλαβα ότι η μπαταρία μου είχε χαλάσει γιατι έπεφτε μέσα σε μισή μέρα χώρις καμία λειτουργία. Έτσι αποφάσισα να του βάλω το stock rom για να το πάω στην cosmote. Αλλά όταν πάταγα το volumeup+power δεν με έβαζε στο recovery mode για κάποιο λόγο και κόλλαγε στο λογότυπο της huawei. Έψαξα στο google για το πρόβλημα μου αλλά δεν βρήκα κανένα ποστ που να με βοηθήσει.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8650 Sonic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...