Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μη βαζεις ποτε το χερι σου στο ευαγγελιο για το μαγαζι που ανεφερες.

 

δεν βαζω το χερι μου για κανενα μαγαζι τεχνολογικης δραστηριοτητας.

απλα να σε ενημερωσω οτι ειμαι ο μεγαλυτερος εχθρος του Πλαισιου.νοιωθω οτι το μισω λιγακι.Το αναφερω για να μην νομιζεις οτι κανω τυχον διαφημιση.;)

δεν μπορει να σου πουλησει κινητο παραεισαγωγης στην τιμη του κανονικα εισαγωμενου γιατι μπορεις πολυ απλα να τον πας μεχρι και τα δικαστηρια.και να κερδισεις.:p

 

να σαι καλα φιλε για την απαντηση.

δηλαδη μπορει να αρνηθει το service την οποιαδηποτε εγγυηση?

και πως εγω μπορω να ξεχωρισω ενα κινητο παρα εισαγωγης?

υπαρχει καποιο tip σε αυτο?

 

ναι μπορει η Sony να αρνηθει το service της παραεισαγωμενης συσκευης σε σενα.θα σε παραπεμψει να δωσεις την συσκευη στο καταστημα που το πηρες και απο κει και περα αυτοι κοβουν τον λαιμο τους.Υπαρχει μαλιστα και μεγαλη πιθανοτητα η συσκευη σου να ταξιδεψει στο Service της χωρας για την οποια προοριζοταν.:rolleyes:

Ενας ευκολος και γρηγορος τροπος να καταλαβεις για ποια αγορα προοριζεται το κινητο που παιρνεις ειναι να δεις εξω απο το κουτι αν γραφει ΕΛ. δηλαδη γραφει τα αρχικα της χωρας που προοριζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν βαζω το χερι μου για κανενα μαγαζι τεχνολογικης δραστηριοτητας.

απλα να σε ενημερωσω οτι ειμαι ο μεγαλυτερος εχθρος του Πλαισιου.νοιωθω οτι το μισω λιγακι.Το αναφερω για να μην νομιζεις οτι κανω τυχον διαφημιση.;)

δεν μπορει να σου πουλησει κινητο παραεισαγωγης στην τιμη του κανονικα εισαγωμενου γιατι μπορεις πολυ απλα να τον πας μεχρι και τα δικαστηρια.και να κερδισεις.:p

 

 

 

ναι μπορει η Sony να αρνηθει το service της παραεισαγωμενης συσκευης σε σενα.θα σε παραπεμψει να δωσεις την συσκευη στο καταστημα που το πηρες και απο κει και περα αυτοι κοβουν τον λαιμο τους.Υπαρχει μαλιστα και μεγαλη πιθανοτητα η συσκευη σου να ταξιδεψει στο Service της χωρας για την οποια προοριζοταν.:rolleyes:

Ενας ευκολος και γρηγορος τροπος να καταλαβεις για ποια αγορα προοριζεται το κινητο που παιρνεις ειναι να δεις εξω απο το κουτι αν γραφει ΕΛ. δηλαδη γραφει τα αρχικα της χωρας που προοριζεται.

 

εμενα μου πουλησε ομως nokia παραεισαγωγης και πηρα τα λεφτα μου πισω μονο με καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη,οποτε καταλαβαινεις τωρα γιατι στο ειπα.εχω ακουσει οτι τα εχει σταματησει πλεον αυτα,αλλα και παλι δεν βαζω το χερι μου στο ευαγγελιο

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να σου πουλησει κινητο παραεισαγωγης στην τιμη του κανονικα εισαγωμενου γιατι μπορεις πολυ απλα να τον πας μεχρι και τα δικαστηρια.και να κερδισεις.:p

 

Κωνσταντίνε δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να κερδίσεις. Ελεύθερη αγορά έχουμε οπότε πουλάς ότι θες όσο θες. Άρα αν κάνεις κάτι δικαστικώς για το θέμα της τιμής το μόνο που θα κερδίσεις είναι τον τίτλο του...τρελού!

 

Να μου πεις ότι κάνεις μήνυση (μιλάω γενικά τώρα δεν αναφέρομαι σε κάποιο κατάστημα) επειδή δεν σου είπαν ότι είναι παραεισαγωγής και σε εξαπάτησαν, να το συζητήσουμε.

 

Ας μην επεκταθούμε όμως γιατί ήδη είμαστε off topic. Σχετικά με εγγυήσεις κτλ συζητάμε εδώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να μου πεις ότι κάνεις μήνυση (μιλάω γενικά τώρα δεν αναφέρομαι σε κάποιο κατάστημα) επειδή δεν σου είπαν ότι είναι παραεισαγωγής και σε εξαπάτησαν, να το συζητήσουμε.

 

Για να κλεισω το οφ τοπικ παιδακια,αυτο εννοουσα.Δεν το εγραψα ετσι και εχετε δικιο.Δεν αναφερομαι στην τιμη καθε αυτη,αναφερομαι στο γεγονος να σου πουλησει παραεισαγωμενο προιον ο αλλος χωρις να το γνωριζεις στην τιμη του κανονικα εισαγωμενου..;)

Και αν το χει κανει το Πλαισιο (επειδη το ακουω πρωτη φορα αυτο) τοτε τι να πω..Τωρα ολοκληρωθηκε η τρομερα κακη εντυπωση που ειχα για αυτη την αλυσιδα.

Σταματαω εδω Γιωργο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω Android 2.3.4 έκδοση 4.0.2.Α.0.42. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή η οποία να σβήνει την ειδοποίηση ενημέρωσης που βγαίνει στη μπάρα ειδοποιήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν πολλές που το κάνουν αυτό. Τη συγκεκριμένη δεν την έχω δουλέψει αλλά μάλλον κάνει τη δουλειά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες πήρα το τηλέφωνο και είμια αρκετα ευχαριστημλενος.

Ξέρει κανείς όμως γιατί κάθε τόσο αναβει και σβήνει η οθόνη???????? Το έκανε στη αρχή, κάθε 5 με 10 λεπτά αναβόσβηνε πέντε φορές και το έκανε για 2 ημέρες. μετά σταμάτησε και το ξανάρχισε πάλι εχθές το βράδυ. Δεμ έχω τίποτα στην αναμονή όπως αναπάντητες κλήσεις μυνήματα κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες πήρα το τηλέφωνο και είμια αρκετα ευχαριστημλενος.

Ξέρει κανείς όμως γιατί κάθε τόσο αναβει και σβήνει η οθόνη???????? Το έκανε στη αρχή, κάθε 5 με 10 λεπτά αναβόσβηνε πέντε φορές και το έκανε για 2 ημέρες. μετά σταμάτησε και το ξανάρχισε πάλι εχθές το βράδυ. Δεμ έχω τίποτα στην αναμονή όπως αναπάντητες κλήσεις μυνήματα κτλ κτλ

 

Καποια εφαρμογη σου ξυπναει την οθονη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο γκαντέμης που είμαι γίνονται κι' αυτά.. Εδώ πήρα Samsung Soul U900 που δεν καταλάβαινε την κάρτα μνήμης (ευτυχώς το αγαπητό πλαίσιο το πήρε πίσω και μου έδωσε ένα άλλο..) και το Satio με μια χαρακιά δίπλα από την μπροστινή κάμερα (πάντα μιλάμε για κινητά του κουτιού από Πλαίσιο και Γερμανό..)... Και κατά τ' άλλα νομίζω πως αξίζει.. Ένα εκατοστάρι δεν το βρίσκεις και στον δρόμο..

 

Από οθόνη πως τα πάει; Σας βόλεψε; Να πω την αλήθεια με φοβίζει λίγο (εάν και θέλω κάτι πιο συμμαζεμένο σαν μέγεθος από Satio)..

 

Και μια που έχεις το τηλέφωνο σε άσπρο greek_aeras θα ήθελα να σε ρωτήσω τι χρώμα ανάβει το home button (από την μάνα του) γιατί έχω ακούσει πως κάθε χρώμα συσκευής έχει το δικό της χρώμα στο home button.

 

το home button ανάβει σε διάφορα χρώματα.

εξαρτάται της εφαρμογής που τρέχει. για παράδειγμα στα μηνύματα (όταν έχει εισερχόμενο) είναι λευκό. όταν φορτίζει κόκκινο η πράσινο. σε κάποιες άλλες εφαρμογές κίτρινο κλπ.

η οθόνη σαν μέγεθος με βόλεψε. στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο αλλά μετά όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και απ το Πλαίσιο να το παρετε (100€ πάνω) μη περιμένετε στο service να σας περιμένουν με κόκκινο χαλί, ίσα ίσα επειδή έχουν τόση μεγάλη αγορά να μη σκοτίζονται αν χάσουν 5-10 πελάτες, σε αντίθεση με τα μικρά μαγαζιά, που η καλή υποστήριξη είναι και η διαφήμιση τους.

 

 

 

Και τώρα η σημαντική ερώτηση : Ray ή Neo V ? (στα 200 και τα 2) Το ΗDMI κάνει τη διαφορά ; :blink:

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και απ το Πλαίσιο να το παρετε (100€ πάνω) μη περιμένετε στο service να σας περιμένουν με κόκκινο χαλί, ίσα ίσα επειδή έχουν τόση μεγάλη αγορά να μη σκοτίζονται αν χάσουν 5-10 πελάτες, σε αντίθεση με τα μικρά μαγαζιά, που η καλή υποστήριξη είναι και η διαφήμιση τους.

 

 

 

Και τώρα η σημαντική ερώτηση : Ray ή Neo V ? (στα 200 και τα 2) Το ΗDMI κάνει τη διαφορά ; :blink:

 

Αυτο εξαρταται απο το ποσο σε ενδιαφερει το hdmi!

Τα χεις δει απο κοντα και τα δυο;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται απο το ποσο σε ενδιαφερει το hdmi!

Τα χεις δει απο κοντα και τα δυο;;

 

Μόνο το Neo V, από Ρέη είχανε μόνο ένα και σφραγισμένο. Από μέγεθος όμως περίπου έχω μια εικόνα, και γενικά στις φωτό δείχνει πολυ πιο ωραιο.

 

 

Επίσης, γιατί έχει γεμίσει ο τόπος αγγελιες με Neo V ? Πολλές όμως

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Neo V, από Ρέη είχανε μόνο ένα και σφραγισμένο. Από μέγεθος όμως περίπου έχω μια εικόνα, και γενικά στις φωτό δείχνει πολυ πιο ωραιο.

 

 

Επίσης, γιατί έχει γεμίσει ο τόπος αγγελιες με Neo V ? Πολλές όμως

 

καλυτερα δες το και πιαστο απο κοντα πριν το αγορασεις.οχι οτι δεν θα σου αρεσει,απλα για να εχεις μια σφαιρικη αποψη και για τα δυο.

 

Γιατι το V εχει κανει απιστευτες πωλησεις!αρα λογικο πολλοι απο αυτους να το πουλανε για διαφορους λογους.αν δεν το χαν πολλοι στην κατοχη τους,δεν θα βλεπες πολλες αγγελιες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά που το έχω πάρε από ΟΤΕ δεν μου κάνει αναβάθμιση στην 4 με τίποτα.

Λέει ότι αυτή που έχω είναι η πιο πρόσφατη. Καμιά ιδέα κανείς ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά που το έχω πάρε από ΟΤΕ δεν μου κάνει αναβάθμιση στην 4 με τίποτα.

Λέει ότι αυτή που έχω είναι η πιο πρόσφατη. Καμιά ιδέα κανείς ;

 

υπομονη.κατεβασε και το SEUS και ψαξε και εκει μπας και.αλλιως σε βλεπω να πηγαινεις απευθειας στην 4.0.4!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα nova launcher εχω έκδοση 4.0.3 απλά φοβερός

 

 

Το μόνο άσχημο για το κινητό είναι οτι στα απαιτητικά παιχνίδια με πετάει στην αρχική οθόνη,κατά τα άλλα για 200 ευρώ αξίζει η αγορά

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά που το έχω πάρε από ΟΤΕ δεν μου κάνει αναβάθμιση στην 4 με τίποτα.

Λέει ότι αυτή που έχω είναι η πιο πρόσφατη. Καμιά ιδέα κανείς ;

 

υπομονη.κατεβασε και το SEUS και ψαξε και εκει μπας και.αλλιως σε βλεπω να πηγαινεις απευθειας στην 4.0.4!

 

Κι εμένα που είναι ελληνικό δεν βρίσκει τίποτα ούτε με pc companion..

 

Πάντως αν και από πλευράς εμφάνισης και οθόνης είναι πάρα πολύ καλό σε σχέση με το mini, τρώει κολληματάκια και lag που δεν θα έπρεπε να τα έχει.. Περιμένω την ICS. Μιλάω πάντα για official γιατί είμαι με .069..

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γειααααα σας, ήρθα και γω στη παρέα σας !!! Ωραίο το άσπρο δε λέω :D :D

 

Προς το παρόν έχει την 2.3.4. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση σε 4 (ή να μη την κάνω γιατί θα κολλάει θα λαγγάρει θα θα θα; ) Να κάνω καμια ρύθμιση ή θα χαθούν ούλα ; :worry:

Edited by Patates
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αναβάθμιση σε 4 μέσω PC Companion ή μέσω SEUS δεν χάνεται τίποτα. Απλά προτείνεται μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μετά την αναβάθμιση.

Η 4 το κάνει πιο αργό το κινητό και δεν ανταποκρίνεται τόσο καλά όσο με τη 2.3.4. Την είχα περάσει και εγώ από περιέργεια αλλά δεν κράτησε περισσότερο από μια μέρα στο κινητό μου. Γύρισα στη 2.3.4 και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου χουν βγει τα μάτια, μια απορία : Πως συνδέω τις επάφες με τα αντίστοιχα προφίλ στο φατσοβιβλίο ; Το μονο που κατάφερα ήταν να δει όλους τους φίλους σαν ξεχωριστές επαφές στον κατάλογο
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου χουν βγει τα μάτια, μια απορία : Πως συνδέω τις επάφες με τα αντίστοιχα προφίλ στο φατσοβιβλίο ; Το μονο που κατάφερα ήταν να δει όλους τους φίλους σαν ξεχωριστές επαφές στον κατάλογο

 

Για πατα παρατεταμενα πανω σε μια επαφη.καπου λεει ενωση επαφων.την ενωνεις με την αντιστοιχη του φβ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο εμενα!!να ρωτησω ρε παιδια,επειδη ειμαι καινουργιος,ειναι φυσιολογικο που η μπαταρια μου διαρκει μια μερα??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο εμενα!!να ρωτησω ρε παιδια,επειδη ειμαι καινουργιος,ειναι φυσιολογικο που η μπαταρια μου διαρκει μια μερα??

 

Πες μας τι χρηση του κανεις και θα σου πουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...