Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/url]

 

Σε περίπτωση που έχετε "πειραξει" το τηλέφωνο, δεν πρόκειται να δουλέψει το SEUS. Δοκιμάστε να το φλασαρετε με το flash tool και το τελευταίο ftf. Αν δεν γνωρίζετε πώς γίνεται αυτό, παρακαλώ ενημερώστε με αν είναι νομιμο να το ανεβάσω.

 

Μπορεις να ανεβασεις το ftf για ray si 1252-3692 ;

 

Παρεπιμπτωντος , το si μου ειναι ελληνικο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με βάση το WotanServer, για την Ελλάδα, SI είναι το 1252-3310, το οποίο πρέπει να είναι σωστό, γιατί για την έκδοση 2.3.4 είχε το DailySecret προεγκατεστημένο.

 

Το ftf για την επίσημη έκδοση ICS 4.1.A.0.562 (1252-3310) θα την βρείτε εδώ:

http://www.go4up.com/link.php?id=1XMUwpP0RVNb

Μπαίνει με FlashTool. Κρατήστε Backup μιας και διαγράφονται όλα! Δεν ευθύνομαι για το οτιδήποτε συμβεί!

Δεν χρειάζεται να είναι ανοιχτός ο bootloader.

Για root εδώ.

 

Είναι η ενημέρωση που μου ήρθε από το Service Update. Έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους και άρα 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms.

 

Μακάρι να γνώριζα από πριν πόσο εύκολο είναι να δημιουργήσεις ftf από το Service Update, για να κρατούσα αντίγραφο για τις προηγούμενες εκδόσεις. Ο μόνος τρόπος τώρα είναι μέσω WotanServer αλλά με χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Για να κάνω ενημέρωση του Android πρέπει πρώτα να κάνω ενημέρωση στην έκδοση 4.0.2.Α.0.69;

Και κάτι άλλο: Το κινητό μου είναι γερμανικό. Όταν ενημερώσω το Android θα χαθούν τα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά........ βρήκα πολλές απαντήσεις στις απορίες που μου δημιουργήθηκαν αγοράζοντας (για τη σύζυγο) το ray (όντας παιδί της symbian για πολλά χρόνια και έχοντας το Ν8).

επειδή ψιλοχάθηκα στις 54 αυτές σελίδες, μπορεί κάποιος να μυ δώσει μια γρήγορη απάντηση?

υποστηρίζει video call το τηλεφωνάκι?

και κάτι άλλο..... έχοντας επιλεγμένο το WCDMA και ενεργοποιημένο τη μεταφορά δεδομενων, στην επάνω μπάρα μου εμφανίζεται το σύμβολο "Η"...... στο user manual δεν περιγράφεται κάτι τέτοιο.... (έχει G, E, 3G)......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά........ βρήκα πολλές απαντήσεις στις απορίες που μου δημιουργήθηκαν αγοράζοντας (για τη σύζυγο) το ray (όντας παιδί της symbian για πολλά χρόνια και έχοντας το Ν8).

επειδή ψιλοχάθηκα στις 54 αυτές σελίδες, μπορεί κάποιος να μυ δώσει μια γρήγορη απάντηση?

υποστηρίζει video call το τηλεφωνάκι?

και κάτι άλλο..... έχοντας επιλεγμένο το WCDMA και ενεργοποιημένο τη μεταφορά δεδομενων, στην επάνω μπάρα μου εμφανίζεται το σύμβολο "Η"...... στο user manual δεν περιγράφεται κάτι τέτοιο.... (έχει G, E, 3G)......

 

Υποστηριζει video calls μεσω 3rd party εφαρμογης.

 

Ειναι πιο γρηγορο απο το 3G.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλει ένας φίλος να πάρει το Ray Και έχει κάποιες απορίες για τις οποίες στράφηκε για μένα προς λύση. Αλλά επειδή δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου "μικρό" Android τηλέφωνο σε κάποιες από αυτές δεν ήξερα να του απαντήσω ...

 

1) Το android που έχει πάνω έχει full λειτουργίες όπως πχ του Arc ? ή είναι τροποποιημένο όπως του X10 mini ?

 

2) Φαντάζομαι ότι υποστηρίζει να γίνεται Wi-Fi HotSpot Ε ?

 

3) Η κάρτα που είναι στη συσκευασία τι χωρητικότητα έχει ?

 

4) Περίπου τη αυτονομία έχει η μπαταρία του ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

1) Σαν το Arc

2) Με κάποιο πρόγραμμα

3) Αν δεν κάνω λάθος 2GB

4) Περίπου 2 μέρες. Εξαρτάται από τη χρήση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Σαν το Arc

2) Με κάποιο πρόγραμμα

3) Αν δεν κάνω λάθος 2GB

4) Περίπου 2 μέρες. Εξαρτάται από τη χρήση.

 

Αν το Android του είναι φουλ σαν του Arc τότε Wifi hotspoτ έχει από την "μάνα" του . Θενκς για τις απαντήσεις

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Για να κάνω ενημέρωση του Android πρέπει πρώτα να κάνω ενημέρωση στην έκδοση 4.0.2.Α.0.69;

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ; :rolleyes:

 

Δεν καταλαβαινω.οταν αναβαθμισεις στην .69 αναβαθμιζεις το android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το Android του είναι φουλ σαν του Arc τότε Wifi hotspoτ έχει από την "μάνα" του . Θενκς για τις απαντήσεις

 

Eχει wifi hot spot από τη μαμά του!!!!:cool:

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω.οταν αναβαθμισεις στην .69 αναβαθμιζεις το android

 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ. Κοίταξε όταν πάω Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο, έχει Έκδοση Android και Αριθμός έκδοσης. Όταν το αγόρασα είχε Έκδοση Android 2.3.4 και Αριθμός έκδοσης 4.0.2.Α.0.62. Αφού μπήκα στο internet από το κινητό μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος η 4.0.2.Α.0.69. Δεν την έχω κάνει ακόμα την ενημέρωση. Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

Τι διαφορά έχουν η Έκδοση Android και ο Αριθμός έκδοσης;

Η νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος 4.0.2.Α.0.69 είναι η έκδοση ICS ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ. Κοίταξε όταν πάω Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο, έχει Έκδοση Android και Αριθμός έκδοσης. Όταν το αγόρασα είχε Έκδοση Android 2.3.4 και Αριθμός έκδοσης 4.0.2.Α.0.62. Αφού μπήκα στο internet από το κινητό μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος η 4.0.2.Α.0.69. Δεν την έχω κάνει ακόμα την ενημέρωση. Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

Τι διαφορά έχουν η Έκδοση Android και ο Αριθμός έκδοσης;

Η νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος 4.0.2.Α.0.69 είναι η έκδοση ICS ή κάτι άλλο;

Η εκδοση android 2.3.... ειναι η Gingerbread.

Η εκδοση android 4. . . ειναι η ics.

Ο αριθμος εκδοσης ειναι καποιο update στην εκδοση android.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ. Κοίταξε όταν πάω Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο, έχει Έκδοση Android και Αριθμός έκδοσης. Όταν το αγόρασα είχε Έκδοση Android 2.3.4 και Αριθμός έκδοσης 4.0.2.Α.0.62. Αφού μπήκα στο internet από το κινητό μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος η 4.0.2.Α.0.69. Δεν την έχω κάνει ακόμα την ενημέρωση. Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

Τι διαφορά έχουν η Έκδοση Android και ο Αριθμός έκδοσης;

Η νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος 4.0.2.Α.0.69 είναι η έκδοση ICS ή κάτι άλλο;

 

Καλημερα.

Η 4.0.2.Α.0.69,ειναι η τελευταια αναβαθμηση για την G.B,και απευθηνεται στην γερμανικη αγορα.

Μαλλον το τηλεφωνο σου ειναι DE!!!

Τωρα οι αλαγες με την 0.62,ειναι τα εικονιδια google+,google mesenger που προστεθηκαν.

Εγω παντως ειδα και μεγαλη διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας,προς το καλυτερο(σε arc s)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Η 4.0.2.Α.0.69,ειναι η τελευταια αναβαθμηση για την G.B,και απευθηνεται στην γερμανικη αγορα.

Μαλλον το τηλεφωνο σου ειναι DE!!!

Τωρα οι αλαγες με την 0.62,ειναι τα εικονιδια google+,google mesenger που προστεθηκαν.

Εγω παντως ειδα και μεγαλη διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας,προς το καλυτερο(σε arc s)

 

Το γνωρίζω ότι το κινητό μου είναι γερμανικό. :) Τώρα που το ξεκαθαρίσαμε μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο ερώτημά μου:

Πρέπει πρώτα να αναβαθμίσω την Gingerbread στην 4.0.2.Α.0.69 και μετά να περάσω την ICS ή δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο κουτί όπως είπες,λοιπόν: SI 1252-1227.4 DE

Τί είναι αυτό;

 

Τελικα τι εγινε πηρες την αναβαθμηση?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προχθές το αναβάμισα σε ics. Eίναι πιο γρήγορο & πιο όμορφο απο πριν. Είχα κάποιες αμφιβολίες από διάφορα που διάβαζα αλλά τελικά την προτείνω. Αλλάζει αρκετά το τηλέφωνο. Εχω την εντύπωση ότι κρατάει πιο πολύ & η μπαταρία.

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο γράφει στο κουτί DE. Γερμανικό.

Τώρα θα κοιτάξω για root. Επειδή δεν έχω ξανακάνει,βγαίνει κάποιο ''επίσημο ροοτ'' μετά από κάθε αναβάθμιση?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι το έχετε αξίζει το κινητό αυτό τώρα που έπεσε και στα 200?

 

παρακαλώ οποιος μπορεί να απαντήσει γρηγορα

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και εγώ την 4..Αλλαγμένη τελείως και δεν μου αρέσει πολύ,ίσως μέχρι να το συνηθίσω πάλι το τηλέφωνο.

Σα να κολλάει κάπως το τηλέφωνο βέβαια χωρίς να κάνω κάτι το τρομερό για να το ζορίσω..Μόνο το timescape που δοκίμασα τώρα να περάσω κάποια accounts..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με ελληνική συσκευή?? Γιατί εμένα δεν έχει συγκινηθεί ακόμα να βρει αναβάθμιση!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με ελληνική συσκευή?? Γιατί εμένα δεν έχει συγκινηθεί ακόμα να βρει αναβάθμιση!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4091507#post4091507

όχι με την γερμανική είμαι.:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...