Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω μεσω της recovery να κανω ενα wipe, δηλαδη να σβησω τα παντα για να "κατσει" καλα πανω η ρομ.Στο ace μου ας πουμε παταω το κεντρικο και το power button και μετα κανω καποιες ενεργειες.Αυτο στο ray δεν γινεται.Εσυ μου λες για επαναφορα εργ.ρυθμ.

 

Ερωτηση. Ειναι το ιδιο να μπαινεις στη recovery με την επαναφορα εργ.ρυθμ;

 

δεν θυμαμαι αν ειναι ακριβως το ιδιο με το hard reset καθως εχω καιρο να ασχοληθω με roms,recovery και tweaks.αλλα το hard reset που σου λεω εγω σβηνει τα παντα απο το κινητο και ειναι σαν να το χεις βγαλει απο το κουτι του.Απο,τι θυμαμαι την ιδια δουλεια κανει και το swipe data μεσω recovery.Μην σε παρω στον λαιμο μου ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν θυμαμαι αν ειναι ακριβως το ιδιο με το hard reset καθως εχω καιρο να ασχοληθω με roms,recovery και tweaks.αλλα το hard reset που σου λεω εγω σβηνει τα παντα απο το κινητο και ειναι σαν να το χεις βγαλει απο το κουτι του.Απο,τι θυμαμαι την ιδια δουλεια κανει και το swipe data μεσω recovery.Μην σε παρω στον λαιμο μου ομως.

 

ΟΚ.Σ ευχαριστω πολυ που με απαντησες παντως.

 

Μηπως εχεις ιδεα απο gmail;

 

Εχει ξεχασει το gmail η γυναικα μου.Εφτιαξε καινουργιο mail και προσπαθει να μπει με αυτο στο μαρκετ και δε μπαινει.Πως θα γινει να μπει ξανα στο μαρκετ;(Προφανως η συσκευει εχει κρατησει τον παλιο λογαριασμο)

Αν γνωριζεις...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.Σ ευχαριστω πολυ που με απαντησες παντως.

 

Μηπως εχεις ιδεα απο gmail;

 

Εχει ξεχασει το gmail η γυναικα μου.Εφτιαξε καινουργιο mail και προσπαθει να μπει με αυτο στο μαρκετ και δε μπαινει.Πως θα γινει να μπει ξανα στο μαρκετ;(Προφανως η συσκευει εχει κρατησει τον παλιο λογαριασμο)

Αν γνωριζεις...

 

Τι μηνυμα της βγαζει;μπορεις να μου το γραψεις ακριβως για να δω τον λογο που δεν μπορει να μπει;Παντως να ξερεις οτι πολλες φορες τρωει σκαλωματα το market και δεν σε αφηνει να μπεις.Προσπαθησε να σβησεις τον προηγουμενο λογαριασμο απο το κινητο και να κρατησεις μονο τον καινουριο.Και αν δεν μπαινει με τιποτα,φτιαξε εναν τριτο λογαριασμο μεσω του κινητου αυτη τη φορα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι μηνυμα της βγαζει;μπορεις να μου το γραψεις ακριβως για να δω τον λογο που δεν μπορει να μπει;Παντως να ξερεις οτι πολλες φορες τρωει σκαλωματα το market και δεν σε αφηνει να μπεις.Προσπαθησε να σβησεις τον προηγουμενο λογαριασμο απο το κινητο και να κρατησεις μονο τον καινουριο.Και αν δεν μπαινει με τιποτα,φτιαξε εναν τριτο λογαριασμο μεσω του κινητου αυτη τη φορα!!

 

Μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο μαρκετ.Αυτο ακριβως.

Πως να σβησω τον παλιο αφου δεν θυμαται να παρει η ευχη τπτ αυτη η γυναικα μου.Εφτιαξα εναν καινουργιο λογαριασμο στον υπολογιστη,πηγα να τον βαλω στο κινητο και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.

Μετα πηγα να φτιαξω και 3 λογαριασμο μεσω του κινητου(εκει που λεει: συνδεση η δημιουργια) πατησα δημιουργια ,αλλα παλι μου βγαζει το ιδιο.Δε ξερω τι αλλο να κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις - λογαριασμοι και συγχρονισμος θα βρεις ολους τους λογαριασμους που εχεις στο κινητο.Θα πατησεις πανω στο gmail που εχει ξεχασει και μετα καταργηση.Ισως ειναι προσωρινο το προβλημα.Δοκιμαστε να βαλει το νεο gmail στο δικο σου (αντροιντ) κινητο να δεις αν εκει το δεχεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις - λογαριασμοι και συγχρονισμος θα βρεις ολους τους λογαριασμους που εχεις στο κινητο.Θα πατησεις πανω στο gmail που εχει ξεχασει και μετα καταργηση.Ισως ειναι προσωρινο το προβλημα.Δοκιμαστε να βαλει το νεο gmail στο δικο σου (αντροιντ) κινητο να δεις αν εκει το δεχεται.

 

Μμμμμμ.....θα το κανω και θα σου πω.Σ ευχαριστω οπως και να εχει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο μαρκετ.Αυτο ακριβως.

Πως να σβησω τον παλιο αφου δεν θυμαται να παρει η ευχη τπτ αυτη η γυναικα μου.Εφτιαξα εναν καινουργιο λογαριασμο στον υπολογιστη,πηγα να τον βαλω στο κινητο και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.

Μετα πηγα να φτιαξω και 3 λογαριασμο μεσω του κινητου(εκει που λεει: συνδεση η δημιουργια) πατησα δημιουργια ,αλλα παλι μου βγαζει το ιδιο.Δε ξερω τι αλλο να κανω!!!

Ψυχραιμία με τις γυναίκες! Θα με διαβάζει και η lisa και ποιος την ακούει μετά!!!! :p :p

 

Δεν έχει κανένα νόημα να φτιάξεις και τρίτο λογαριασμό. Δυο επιλογές. Είτε προσπαθείς να κάνεις recovery το password (αυτό θα το κάνεις από τον υπολογιστή σου με κάποια μυστική ερώτηση που θα έχει βάλει η σύζυγος) είτε κάνεις επαναφορά το τηλέφωνο, σβήνονται όλα και τότε βάζεις τον καινούριο λογαριασμό που έφτιαξες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο μαρκετ.Αυτο ακριβως.

Πως να σβησω τον παλιο αφου δεν θυμαται να παρει η ευχη τπτ αυτη η γυναικα μου.Εφτιαξα εναν καινουργιο λογαριασμο στον υπολογιστη,πηγα να τον βαλω στο κινητο και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.

Μετα πηγα να φτιαξω και 3 λογαριασμο μεσω του κινητου(εκει που λεει: συνδεση η δημιουργια) πατησα δημιουργια ,αλλα παλι μου βγαζει το ιδιο.Δε ξερω τι αλλο να κανω!!!

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.Δεν έμπαινε στο market.Κάποιο μέλος μου πρότεινε να μπω στο youtube από το κινητό και να κάνω log in εκεί.Το έκανα και μετά πήγα στο market και ήμουν συνδεδεμένος.Προσπάθησε με αυτό τον τρόπο και δες.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.Δεν έμπαινε στο market.Κάποιο μέλος μου πρότεινε να μπω στο youtube από το κινητό και να κάνω log in εκεί.Το έκανα και μετά πήγα στο market και ήμουν συνδεδεμένος.Προσπάθησε με αυτό τον τρόπο και δες.

 

Το εκανα με το youtube τελικα.Ευχαριστω πολυ.Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !!εχς τ εξης προβλημα πριν απο 1,5 βδομαδα περιπου αγόρασα sony ericsson xperia ray.ενω ολα λειτουργουσαν κανονικα ξαφινκα παρατηρώ το εξης προβλημα: σε ενα σιγκεκριμενο αριτημο οποτε εστελνα μηνυμα το οποιο ξεπερνου 2 sms ενω λαμβανα αναφορα παραδοσεις ο αλλος δε το λαμβανε .οτνα ομως το sms ειχε μεγεθος 1 sms πηγαινε κανονικα. Ο παραληπτης μεγαλα μηνθματα απο αλλοθσ λαμβανα κανονικα οπως και εγω σε αλλα νουμερα εστελνα κανονικα. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε στο τι φταιει ? και αν υπαρχει κατι να το φτιαξω? επισης καποιεσ φορεσ ενω μιλας στο τηλ. κλινει η γραμμη και μου δειχνει οτι δε εχω σημα...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)

θα μπορουσε καποιοσ να μου δωσει καποια βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

για τα sms εγκατέστησε το hadcent sms απο το μαρκετ κ για τις κλήσεις πάνε στις ρυθμίσεις κ επέλεξε στο λειτουργία δικτύου το ''μονο GSM''
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιοσ να μου δωσει καποια βοηθεια!!!

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το όνομα της επαφής ή σβήσε την επαφή από το κινητό και στείλε μήνυμα πληκτρολογώντας τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση για πολλούς: Πως σταματάω το ξυπνητήρι (όχι πως το απενεργοποιώ). Μου' χει σπάσει τα νεύρα το πρωί κι αναγκάζομαι να κλείνω τελείως τη συσκευή!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα & δεν έχω κανένα πρόβλημα! Μόνο όταν θες να πάρεις τηλ πρέπει να πατήσεις 2 φορές παραπάνω στην οθόνη. Σε μένα τουλάχιστον δεν έχει παρουσιάσει κάτι που να με ενόχλησε πέρα από αυτό που ανέφερα.

Αναφέρομαι στον left ace.

Edited by bill971
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το "παλιοsatio" σαν μεγάλο κινητό και είδα ότι δεν με βολεύουν καθόλου τα "μεγάλα" κινητά. Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το μικρό κόσμημα γύρω στα 200 ευρώ.

 

Το Birdphone είναι αξιόπιστο για αγορές μέσω internet;

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το "παλιοsatio" σαν μεγάλο κινητό και είδα ότι δεν με βολεύουν καθόλου τα "μεγάλα" κινητά. Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το μικρό κόσμημα γύρω στα 200 ευρώ.

 

Το Birdphone είναι αξιόπιστο για αγορές μέσω internet;

Το μεγεθος ειναι σχεδον ιδιο εκτος απο το παχος που ειναι υπερ του ray και το βαρος παλι υπερ του ray.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2683&idPhone2=3972

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος το πρόβλημα με την καθυστέρηση στο άνοιγμα της εφαρμογής του τηλεφώνου; Αργεί παρα πολύ να ανοίξει και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η κατάσταση...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος το πρόβλημα με την καθυστέρηση στο άνοιγμα της εφαρμογής του τηλεφώνου; Αργεί παρα πολύ να ανοίξει και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η κατάσταση...

 

Εχεις ICS?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ICS?

 

Nαι, την πέρασα από την πρώτη μέρα την ICS, αλλά η κατάσταση είναι πολύ χειρότερη από ότι με την Gingerbread. Υπάρχουν φορές που κάνει να ανοίξει η εφαρμογή "τηλέφωνο" πάνω από 5-6 δευτερόλεπτα.

Εχω σκεφτεί μήπως φταίει η αυτόματη αναζήτηση, αλλά και πάλι δεν εχω βρει τρόπο να την απενεργοποιήσω..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Nαι, την πέρασα από την πρώτη μέρα την ICS, αλλά η κατάσταση είναι πολύ χειρότερη από ότι με την Gingerbread. Υπάρχουν φορές που κάνει να ανοίξει η εφαρμογή "τηλέφωνο" πάνω από 5-6 δευτερόλεπτα.

Εχω σκεφτεί μήπως φταίει η αυτόματη αναζήτηση, αλλά και πάλι δεν εχω βρει τρόπο να την απενεργοποιήσω..

 

Ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της ics στα xperia.ψαξε στο θεμα της υπογραφης μου για να ελαφρυνεις το κινητο σου.μπας κ γινει πιο γρηγορο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της ics στα xperia.ψαξε στο θεμα της υπογραφης μου για να ελαφρυνεις το κινητο σου.μπας κ γινει πιο γρηγορο

 

έχω περάσει το dialer one κ η κατάσταση έχει βελτιωθεί κατα το ήμισυ όταν πάω να πάρω τηλέφωνο η εφαρμογή αποκρίνεται γρήγορα αλλα όταν πάω να δώ κάποια αναπάντητη αργεί πολύ γιατι τρέχει πρώτα το κινητό,εντωμεταξύ το ψάχνω με το root uninstaller και δε το βρίσκω να το σβήσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...