Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια ο apex αξιζει;;

Με go launcher προ και τρεχει νερακι το κινητο

 

Ναι? Εγώ έβαλα τον Apex. Καλά πάει μέχρι τώρα αλλά θέλω να τον δω. Δεν χάνεις να τον δοκιμάσεις. Είναι ωραίος αν θες ICS style.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι? Εγώ έβαλα τον Apex. Καλά πάει μέχρι τώρα αλλά θέλω να τον δω. Δεν χάνεις να τον δοκιμάσεις. Είναι ωραίος αν θες ICS style.

 

Η δυναμη της συνηθειας ειναι κακο πραγμα.τοσα χρονια χρησιμοποιω τον go.απλα ακουσα καλα λογια απο σενα και ειπα να δοκιμασω apex.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η δυναμη της συνηθειας ειναι κακο πραγμα.τοσα χρονια χρησιμοποιω τον go.απλα ακουσα καλα λογια απο σενα και ειπα να δοκιμασω apex.

 

Ναι δες τον.. Αν και τον go έχω καιρό να τον χρησιμοποιήσω τον θεωρώ κι εγώ ίσως τον καλύτερο. Ο Apex είναι για ics στυλ.. Πιο απλός σίγουρα..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δες τον.. Αν και τον go έχω καιρό να τον χρησιμοποιήσω τον θεωρώ κι εγώ ίσως τον καλύτερο. Ο Apex είναι για ics στυλ.. Πιο απλός σίγουρα..

 

Το απλο σημαινει και γρηγορο συνηθως!

Απλα ειδα οτι ο pro εχει 2 ευρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard reset θελω να συγχρονισω το ray με το παλιο μου SE k800i, οταν το αγορασα τον νοεμβριο του 2011 γινοταν μεσω του site της SE, τωρα ομως που εγινε μονο sony πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες του SE k800i με το ray???
Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα την αναβάθμιση από 4.03 σε 4.04, από το PC Companion και βελτιώθηκε πάρα πολύ το κινητό και σε απόκριση και σε ταχύτητα. Ακόμα και η εφαρμογη τηλέφωνο ανοιγει πιο γρήγορα (καλά μην φανταστείτε και αστραπιαία...., αλλά πολυ πιο γρήγορα από πριν).

 

Πρόκειται για γαλλικό Ray...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eμένα έχει το android 2.3. Mπορώ να το αναβαθμίσω σε android 4 και πως;

Ευχαριστώ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Eμένα έχει το android 2.3. Mπορώ να το αναβαθμίσω σε android 4 και πως;

Ευχαριστώ.

 

Ναι.. Συνέδεσέ το στον υπολογιστή σου και έλεγξε μέσω του PC Companion αν έχει έρθει η ενημέρωση. Αν δεν έχει, κάνε λίγη υπομονή..Θα έρθει!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κάνω υπομονή. Μου το βγάζει ενημερωμένο:)

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κάνω υπομονή. Μου το βγάζει ενημερωμένο:)

 

Δοκιμασε με SUS!το κομπανιον σε μενα δεν την εβρισκε αλλα το SUS την βρηκε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι να παρω ενα σε καλη τιμη αλλα του εχει περασει την 4.

Oντως εχει προβληματα η 4,τρωει κολληματα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι να παρω ενα σε καλη τιμη αλλα του εχει περασει την 4.

Oντως εχει προβληματα η 4,τρωει κολληματα?

 

Εμενα κανενα προβλημα.σε αλλους μικροlags.πιαστο στα χερια σου και αποφασισε!γουρουνι στο σακι δεν παιρνεις! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες, αλλά με μικρά και τόνους είναι πρακτικά αδύνατο ; Έχω δοκιμάσει 2-3 εφαρμογές (handcent, go sms και άλλη μια που δε θυμάμαι) αλλά τα μετατρέπει σε κεφαλαία κατά την αποστολή.
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες, αλλά με μικρά και τόνους είναι πρακτικά αδύνατο ; Έχω δοκιμάσει 2-3 εφαρμογές (handcent, go sms και άλλη μια που δε θυμάμαι) αλλά τα μετατρέπει σε κεφαλαία κατά την αποστολή.

 

Ναι. Δεν γίνονται και τα 2. Ή μικρά και τόνους και 70 ή κεφαλαία και 160. Είναι θέμα κωδικοποίησης και όχι λειτουργικού.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανενα προβλημα.σε αλλους μικροlags.πιαστο στα χερια σου και αποφασισε!γουρουνι στο σακι δεν παιρνεις! :rolleyes:

To πηρα το εργαλειο.

Ειναι ακριβως οτι εψαχνα!Ηθελα ενα vivaz με android και capacitive οθονη και παρομοια καμερα? εβουαλα!

Πρεπει να κανω κατι ως νεος χρηστης του ray?

Eβαλα το 2sd,file manager.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

To πηρα το εργαλειο.

Ειναι ακριβως οτι εψαχνα!Ηθελα ενα vivaz με android και capacitive οθονη και παρομοια καμερα? εβουαλα!

Πρεπει να κανω κατι ως νεος χρηστης του ray?

Eβαλα το 2sd,file manager.......

Δες το οδηγο του zxr ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Με γεια το τηλέφωνο φίλε, μη ξεχάσεις τη κλασσική συνταγή Αυγά σε αλουμινένιο καπάκι

 

1) Απολυμαίνεις το καπάκι (οινόπνευμα ας πούμε)

2) Ανοίγεις WiFi, ανοίγεις Opera με 8-10 καρτέλες, Play Store, έχεις φορτώσει και τις οθόνες widgets, βάζεις και κανα HD παιχνιδάκι να τρέχει

3) To γυρνάς ανάποδα και σπας πάνω ένα αυγό

4) Περιμένεις περίπου 6 λεπτά

5) Σερβίρεις με λίγο αλάτάκι καιιιιι ΕΤΟΙΜΟΣ!

 

 

Το πολύ διάβασμα δε κάνει καλό ... :blink:

Η ουσια ποια ειναι?

Edited by zxr

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οτι διαβαζει πολυ..:rolleyes:

 

Μεγειες isolove!ο,τι θες εδω ειμαστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πατατες,και το neo v που περασε απο τα χερια μου "εκαιγε",οποτε ανακαλυψαν την αμερικη αλλοι πολυ πριν απο εσενα.

απλα στραβοξυπνησεις και ειπες μην πεις και τιποτα.......

Εμενα εχει εκδοση 4.0.1.

Εχει μια σκληρη θηκη που κουμπωνει,ειναι στην αρχικη συσκευασια η την ειχε παρει ο προηγουμενος ιδιοκτητης?

Επισης ειχε μεσα 4gb καρτα.

Ειναι παραεισαγωγης,germany γραφει επανω(φτου,φτου,φτου).

ειναι 5 μηνων τηλεφωνο με μηδενικη χρηση(μερικες ωρες λειτουργειας) και ξοδευτικα,120 ευρω........:lol:

Ευχαριστω δια τις ευχες......

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

πατατες,και το neo v που περασε απο τα χερια μου "εκαιγε",οποτε ανακαλυψαν την αμερικη αλλοι πολυ πριν απο εσενα.

απλα στραβοξυπνησεις και ειπες μην πεις και τιποτα.......

Διαβασα οτι root δεν παιζει στην 4.0.....

Εχει μια σκληρη θηκη που κουμπωνει,ειναι στην αρχικη συσκευασια η την ειχε παρει ο προηγουμενος ιδιοκτητης?

Επισης ειχε μεσα 4gb καρτα.

Ειναι παραεισαγωγης,germany γραφει επανω(φτου,φτου,φτου).

ειναι 5 μηνων τηλεφωνο με μηδενικη χρηση(μερικες ωρες λειτουργειας) και ξοδευτικα,120 ευρω........:lol:

Ευχαριστω δια τις ευχες......

 

εκανες ενα πολυ καλο deal πιστευω!root the easy way προς το παρον υπαρχει μονο για την 4.0.3!εμενα μου περασε απευθειας την 4.0.4 οποτε και αναμενω ευκολο root και για αυτη την εκδοση.

Σκληρη θηκη;;δεν νομιζω τα γερμανικα να δινουν και θηκη μαζι.οπως και ναχει,καλοδεχουμενη!:p

Οσο για την καρτα μνημης,4αρα δινει το ray αποσο ξερω σε σχεση με τα αλλα xperia.(ετσι γραφει και το gsmarena.)

 

παιδια...Ολα τα κινητα ζεσταινονται μετα απο χρηση!

 

Μια παρατηρηση.η ics παρατηρησα οτι σκοτωνει πιο γρηγορα της εφαρμογες που τρεχουν.εκει που στην ginger χωρις ρουτ ειχα 65 mb ελευθερα χωρις να τερματιζονται εφαρμογες, πλεον εχω 75-80 και καθε λιγη ωρα που κοιταω φτανει τα 100 αλλα ξαναπεφτει.δηλαδη καλυτερη διαχειρηση!αυτο που με εχει εντυπωσιασει ειναι η ελευθερη μνημη για εφαρμογες μετα το περασμα της ics.εκει που ειχα 100 mb ελευθερα με gb πλεον εχω 150!επαναλαμβανω ΧΩΡΙΣ ρουτ!φανταστειτε λοιπον τι θα γινει οταν αρχισω να ξηλωνω τις χαζομαρες της sony.

Συνολο εχω 80 εφαρμογες στο κινητο μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard reset θελω να συγχρονισω το ray με το παλιο μου SE k800i, οταν το αγορασα τον νοεμβριο του 2011 γινοταν μεσω του site της SE, τωρα ομως που εγινε μονο sony πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες του SE k800i με το ray???

MyPhoneExplorer

160 χαρακτήρες, αλλά με μικρά και τόνους είναι πρακτικά αδύνατο ; Έχω δοκιμάσει 2-3 εφαρμογές (handcent, go sms και άλλη μια που δε θυμάμαι) αλλά τα μετατρέπει σε κεφαλαία κατά την αποστολή.

Όχι δεν γίνεται. Είναι θέμα προτυποποίησης των μηνυμάτων.

Μια παρατηρηση.η ics παρατηρησα οτι σκοτωνει πιο γρηγορα της εφαρμογες που τρεχουν.εκει που στην ginger χωρις ρουτ ειχα 65 mb ελευθερα χωρις να τερματιζονται εφαρμογες, πλεον εχω 75-80 και καθε λιγη ωρα που κοιταω φτανει τα 100 αλλα ξαναπεφτει.δηλαδη καλυτερη διαχειρηση!αυτο που με εχει εντυπωσιασει ειναι η ελευθερη μνημη για εφαρμογες μετα το περασμα της ics.εκει που ειχα 100 mb ελευθερα με gb πλεον εχω 150!επαναλαμβανω ΧΩΡΙΣ ρουτ!φανταστειτε λοιπον τι θα γινει οταν αρχισω να ξηλωνω τις χαζομαρες της sony.

Συνολο εχω 80 εφαρμογες στο κινητο μου

Αδιάβαστος!

Το γιατί το εξηγώ εδώ

και ειδικά στη γραμμή "Αν συγκρίνετε τις τιμές με τις αντίστοιχες της 2.3 θα δείτε ότι αυτές τις 4.0 είναι μεγαλύτερες πράγμα που συνεπάγεται καλύτερη διαχείριση μνήμης για την 4.0."

 

Θα ήθελα επίσης να παρακαλέσω να γίνονται πιο ουσιώδη post. Ακόμα κι όταν αυτά έχουν μια χιουμοριστική διάθεση (η οποία είναι θεμιτή και επιθυμητή) καλό θα είναι να γίνεται με ξεκάθαρο τρόπο ώστε να μην παρεξηγούνται και να προκαλέσουν (άθελά τους) κάποιο flame. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer

 

Όχι δεν γίνεται. Είναι θέμα προτυποποίησης των μηνυμάτων.

 

Αδιάβαστος!

Το γιατί το εξηγώ εδώ

και ειδικά στη γραμμή "Αν συγκρίνετε τις τιμές με τις αντίστοιχες της 2.3 θα δείτε ότι αυτές τις 4.0 είναι μεγαλύτερες πράγμα που συνεπάγεται καλύτερη διαχείριση μνήμης για την 4.0."

 

Θα ήθελα επίσης να παρακαλέσω να γίνονται πιο ουσιώδη post. Ακόμα κι όταν αυτά έχουν μια χιουμοριστική διάθεση (η οποία είναι θεμιτή και επιθυμητή) καλό θα είναι να γίνεται με ξεκάθαρο τρόπο ώστε να μην παρεξηγούνται και να προκαλέσουν (άθελά τους) κάποιο flame. :)

 

Αγαπητε μου,λογικο να ειμαι αδιαβαστος οταν συνεχεια ενημερωνεις τον τελειο οδηγο σου!οπως και να χει,χαιρομαι πολυ που η ics κανει αυτη τη δουλεια.

Να σε ρωτησω,αν βγει οδηγος για ρουτ στην .4 θα τον ανεβασεις στον οδηγο επιβιωσης;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε με την 4.0.1 που λεει εμενα οτι εχει περιμενω για το root.....

Aν υπαρχει νεα εκδοση μεσω seus(δεν το εχω εγκαταστησει ακομα) επιδει ειναι παραεισαγωγης θαχω καποιο προβλημα με την γλωσσα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με την 4.0.1 που λεει εμενα οτι εχει περιμενω για το root.....

Aν υπαρχει νεα εκδοση μεσω seus(δεν το εχω εγκαταστησει ακομα) επιδει ειναι παραεισαγωγης θαχω καποιο προβλημα με την γλωσσα?

 

Κανενα απολυτως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε μου,λογικο να ειμαι αδιαβαστος οταν συνεχεια ενημερωνεις τον τελειο οδηγο σου!οπως και να χει,χαιρομαι πολυ που η ics κανει αυτη τη δουλεια.

Να σε ρωτησω,αν βγει οδηγος για ρουτ στην .4 θα τον ανεβασεις στον οδηγο επιβιωσης;;

Προφανώς Κωνσταντίνε. Και στο θέμα του rooting και στο θέμα του Οδηγού θα υπάρξουν προσθήκες και ενημερώσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...