Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Update 4.1.B.0.431

Μόλις την πέρασα με το Sony Pc Companion.

 

Καλοδούλευτη!! Ελληνική συσκευή? Γιατί εδώ τίποτα ακόμα..! Έχεις το lag που λένε τα παιδιά ότι παρατηρείται στο άνοιγμα του dialer?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικής αντιπροσωπείας είναι το κινητό, το θέμα του lag στην εκκίνηση του dialer και στο real time search όταν πατάς τους αριθμούς είναι το ίδιο με την προηγούμενη έκδοση. Δεν είναι τραγικό αλλά υπάρχει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ που μόλις έβαλα την ICS πάει σφεντόνα. Ούτε delay στο touch ούτε στα τηλέφωνα, αεροπορία λέμε. Α, και συνδεέται πιο γρήγορα στο WiFi. Δε δουλέυει το Navigon όμως και στεναχωρήθηκα :cry: Πάνω που είχα αρχίσει να το συμπαθώ

 

 

 

Πάντως (ψιλοάσχετο σχόλιο) παρ όλο που έχουν λυσσαξει όλοι με το android εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, έπρεπε να φτάσουμε στα μισά του 2012 για να κάνει smart dialing. Για βιντεο-κλήση μέχρι το Δεκέμβρη που καταστρεφόμαστε προλαβαίνουν ακόμα :rolleyes:

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση gingerbread στην εφαρμογή maps, με πάτημα 2 φορές του σήματος πάνω δεξιά εντοπισμού θέσης http://img16.imageshack.us/img16/6045/screenshot2012060317294.jpg

χρησιμοποιούσε την πυξίδα του κινητού και έκανε περιστροφή στον χάρτη αυτόματα δείχνοντάς σου ακριβώς ποιο μέρος βλέπεις μπροστά από το κινητό σου. Αυτό που κάνει εδώ στο 1:05

 

Παρατήρησα ότι με την ανανέωση στην έκδοση 4 του android αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει πλέον. Το δοκίμασα και σε εξωτερικό χώρο με δεδομένα ενεργά και gps κλπ. Ήταν υπερβολικά χρήσιμο όταν ήθελες να σε κατευθύνει στον προορισμό σου ενώ είσαι πεζός. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου βρηκε την αναβαθμιση το SEUS (γιατι αν περιμενα απο companion δεν θα την επαιρνα ποτε!)

Ειμαι σε τεραστιο τελμα!την κανω ή οχι;;Ευκολο root παιζει;Το λαγκ ειναι τραγικο;ή παλευεται;Όσοι το εχετε αναβαθμισει,το προτιματε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκε και στο κινητό της κοπέλας μου αναβάθμιση στην 4.1.Β.0.431 να την κάνω?? ροοτ για αυτήν την έκδοση έχει βγεί γιατί θέλω να τις καθαρίσω λίγο το κινητό απο τις βλακείες που έχει μέσα γιατί της κολλάει αρκετά τώρα Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα και λαγκ δε θα έχεις, απλά τρώει πιο γρήγορα τη μπαταρία (αλλά εννοώ ΓΡΗΓΟΡΑ), και ζεσταίνεται πιο εύκολα όταν είσαι στο internet (5-6 βαθμοί πάνω σε σχέση με την 2,3) . Πάντως δεν είδα τραγικές αλλαγές απ την 2,3 αλλά δεν έχω και τη τρελη εμπειρία για να κρίνω σωστά.
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα και λαγκ δε θα έχεις, απλά τρώει πιο γρήγορα τη μπαταρία (αλλά εννοώ ΓΡΗΓΟΡΑ), και ζεσταίνεται πιο εύκολα όταν είσαι στο internet (5-6 βαθμοί πάνω σε σχέση με την 2,3) . Πάντως δεν είδα τραγικές αλλαγές απ την 2,3 αλλά δεν έχω και τη τρελη εμπειρία για να κρίνω σωστά.

 

ελα αγορι μου εσυ εισαι ο ανθρωπος μου!!δηλαδη μια μερα χρησης βγαζεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις;;

 

Παιδί, εσένα που σου ήρθε η ενημέρωση θα μου κάνεις μια χάρη? Κάτω από την μπαταρία έχει το SI.. Ένας αριθμός της μορφής ΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ. Είναι ένα site στην sony που δίνει ημερομηνίες ανάλογα με αυτόν τον αριθμό αλλά είμαι από κινητό κ δεν το έχω πρόχειρο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδί, εσένα που σου ήρθε η ενημέρωση θα μου κάνεις μια χάρη? Κάτω από την μπαταρία έχει το SI.. Ένας αριθμός της μορφής ΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ. Είναι ένα site στην sony που δίνει ημερομηνίες ανάλογα με αυτόν τον αριθμό αλλά είμαι από κινητό κ δεν το έχω πρόχειρο.

 

Ναι βρε το γνωριζω το si.3667 ειναι αλλα χθες που δοκιμασα δ ειχε βγει η ενημερωση.σημερα εμφανιστηκε.μεσω seus!το κομπανιον κοιμαται ακομα!

Το θεμα ειναι οτι το seus δεν λεει ποια εκδοση θα μου περασει!!

Εγω θελω την 4.0.3 που εχει ρουτ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σε πάρω στο λαιμό μου, νομίζω δεν έχει βγει 4.0.4 για εμάς οπότε την 4.0.3 λογικά θα σου περάσει!

Κι εμένα αυτός είναι ή 3665.. Μάλλον θα βάλω SEUS..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σε πάρω στο λαιμό μου, νομίζω δεν έχει βγει 4.0.4 για εμάς οπότε την 4.0.3 λογικά θα σου περάσει!

Κι εμένα αυτός είναι ή 3665.. Μάλλον θα βάλω SEUS..

 

Εχω και γω την εντυπωση οτι ειναι η .3 παρολο που σιγα-σιγα θα κυκλοφορησει κ η .4 για μας.

Θα την κανεις σημερα;;

Θελω να μου πεις ποια σου περασε!

Εγω θελω να την βαλω για το root κυριως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το root είναι σημαντικός λόγος όντως γιατί εμένα είναι και από Γερμανό και εκτός από τις βλακείες της Sony έχει και τις βλακείες της Cosmote..!

Εμένα το si δεν ήταν ακόμα στη σελίδα οπότε ίσως περιμένω ακόμα λίγο.. Θα δω.. Ανάλογα τα κέφια..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το root είναι σημαντικός λόγος όντως γιατί εμένα είναι και από Γερμανό και εκτός από τις βλακείες της Sony έχει και τις βλακείες της Cosmote..!

Εμένα το si δεν ήταν ακόμα στη σελίδα οπότε ίσως περιμένω ακόμα λίγο.. Θα δω.. Ανάλογα τα κέφια..

 

Νομιζω το 3665 το ειδα!μαλλον οχι ε;

Εχω ακουσει πολλα περιεργα ρε γμτ!απο lags μεχρι σπασιματα στο βιντεο στα 720p.

Μεγαλη αποφαση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η 4.1.Β.0.431 που ήρθε πάντως στο κινητό της κοπέλας μου νομίζω είναι το 4.0.4 απο μια γρήγορη ματιά που έριξα στους xda και root δεν έχει βγεί ακόμα για αυτήν την έκδοση.. μια ρομ είδα μόνο που λένε ότι είναι ροοταρισμένη αλλά δεν κατάλαβα πως την περνάς στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις;;

 

Το PC companion μου πέρασε την 4.0.4 (το κινητό είναι γαλλικό) Δοκίμασα να κάνω root με τον αυτόματο τρόπο με ένα Doomlord αρχείο που κυκλοφορεί έδω γύρω, και παρ όλο που στο κευφό μενού έλεγε ότι έγινε η δουλειά, οι εφαρμογές δεν μπορούσαν να πάρουν super user δικαιώματα. Τελικά απόψε έκατσα και ξαναπέρασα μια custom 2.3 Για να έρθει στα συγκαλά του το τηλεφωνάκι, και να μη νομίζω ότι έχω θερμοσίφωνα στη τσέπη.

Αλλά αυτό που μου με τσάντισε περισσότερο στην 4 είναι πως όταν έκανες το slide του ξεκλειδώματος ανάποδα άναβε την φωτογραφική αντί να γυρίσει στο αθόρυβο. Αλήθεια αυτό ρυθμίζεται ;

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Το PC companion μου πέρασε την 4.0.4 (το κινητό είναι γαλλικό) Δοκίμασα να κάνω root με τον αυτόματο τρόπο με ένα Doomlord αρχείο που κυκλοφορεί έδω γύρω, και παρ όλο που στο κευφό μενού έλεγε ότι έγινε η δουλειά, οι εφαρμογές δεν μπορούσαν να πάρουν super user δικαιώματα. Τελικά απόψε έκατσα και ξαναπέρασα μια custom 2.3 Για να έρθει στα συγκαλά του το τηλεφωνάκι, και να μη νομίζω ότι έχω θερμοσίφωνα στη τσέπη.

Αλλά αυτό που μου με τσάντισε περισσότερο στην 4 είναι πως όταν έκανες το slide του ξεκλειδώματος ανάποδα άναβε την φωτογραφική αντί να γυρίσει στο αθόρυβο. Αλήθεια αυτό ρυθμίζεται ;

 

Μην με απογοητευεις και συ!!!ελεγες οτι ειναι φοβερο με το παγωτο και τελικα το αλλαξες;;

 

Αυτο που λες ρυθμιζεται με εφαρμογες τυπου go locker φανταζομαι.καθως δεν εχω το παγωτο και δεν ξερω αν προσθεσαν μενου με τετοια εντολη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην με απογοητευεις και συ!!!ελεγες οτι ειναι φοβερο με το παγωτο και τελικα το αλλαξες;;

 

Αυτο που λες ρυθμιζεται με εφαρμογες τυπου go locker φανταζομαι.καθως δεν εχω το παγωτο και δεν ξερω αν προσθεσαν μενου με τετοια εντολη

 

 

Για διάβασε καλύτερα ! Μίλησα μόνο τα κολλήματα και την απόκριση της οθόνης που έλεγαν όλοι στις προηγούμενες σελίδες. Και όπως και να το κάνουμε, τα αρνητικά δε τα βλέπεις απ το πρώτο απόγευμα :p

 

Πάντως, συνολικό συμπέρασμα, είναι ότι δεν έχει και κάτι το συγκλονιστικό που να σε κάνει από μόνο του να θέλεις την αναβάθμιση. Android το ένα, android και το άλλο. Και η θερμοκρασία είναι μεγάλο μείον, αλλά δε ξέρω αν το κάνει σε όλους βέβαια.

 

edit : Πολλές φορές μου λείπει το Symbian ... (κλαψ)

Edited by Patates
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Για διάβασε καλύτερα ! Μίλησα μόνο τα κολλήματα και την απόκριση της οθόνης που έλεγαν όλοι στις προηγούμενες σελίδες. Και όπως και να το κάνουμε, τα αρνητικά δε τα βλέπεις απ το πρώτο απόγευμα :p

 

Πάντως, συνολικό συμπέρασμα, είναι ότι δεν έχει και κάτι το συγκλονιστικό που να σε κάνει από μόνο του να θέλεις την αναβάθμιση. Android το ένα, android και το άλλο. Και η θερμοκρασία είναι μεγάλο μείον, αλλά δε ξέρω αν το κάνει σε όλους βέβαια.

 

edit : Πολλές φορές μου λείπει το Symbian ... (κλαψ)

 

Η μονη διαφορα που θελω ειναι το root της 4.0.3 γιατι στην gb δεν μπορω να κανω.μικρα lags ή αυξηση θερμοκρασιας δεν νομιζω να με ενοχλουν!

Αρα θα την ξαναπερασεις ή οχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μονη διαφορα που θελω ειναι το root της 4.0.3 γιατι στην gb δεν μπορω να κανω.μικρα lags ή αυξηση θερμοκρασιας δεν νομιζω να με ενοχλουν!

Αρα θα την ξαναπερασεις ή οχι;

 

Επειδή έχω ζήσει ανάλογο σκηνικό όταν βγήκε η GB για το Desire (και αυτό είναι απλά το τελευταίο παράδειγμα), θα σου πω το εξής ένα: Μόνο εσύ θα ξέρεις αν σου κάνει. Πέρασέ την και στην χειρότερη κάνεις downgrade αν έχεις τόσο χοντρό πρόβλημα. Θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχεις.

 

EDIT: Κωνσταντίνε μου έβγαλε την αναβάθμιση πριν λίγο το pc companion και την έκανα, of course!! Έχει αλλαγές, είναι πιο όμορφη για μένα και σε πάει κατευθείαν στην 4.0.4. Δεν έχει βγει root για αυτή ε??

Επίσης ξεκίνησε με περίπου 15 MB παραπάνω σε μένα κ με ξήλωμα κάτι wisepilot από τα 70 κάτι είμαι στα 103.. Αυτά για αρχή.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ζήσει ανάλογο σκηνικό όταν βγήκε η GB για το Desire (και αυτό είναι απλά το τελευταίο παράδειγμα), θα σου πω το εξής ένα: Μόνο εσύ θα ξέρεις αν σου κάνει. Πέρασέ την και στην χειρότερη κάνεις downgrade αν έχεις τόσο χοντρό πρόβλημα. Θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχεις.

 

EDIT: Κωνσταντίνε μου έβγαλε την αναβάθμιση πριν λίγο το pc companion και την έκανα, of course!! Έχει αλλαγές, είναι πιο όμορφη για μένα και σε πάει κατευθείαν στην 4.0.4. Δεν έχει βγει root για αυτή ε??

Επίσης ξεκίνησε με περίπου 15 MB παραπάνω σε μένα κ με ξήλωμα κάτι wisepilot από τα 70 κάτι είμαι στα 103.. Αυτά για αρχή.

 

Πες τα ολα δεσποινις μου!!!

Τι κουλο ειναι αυτο με την. .4;;;οχι δεν εχει βγει ευκολος τροπος ακομα!:(

Ωραια η μνημη!μια χαρα!

Πες μου για lags!το βιντεο τραβαει με σπασιματα;;

Εκανες και επιδιορθωση;ή την περασες απο πανω;;

Οριστε παραπονιαρα,αργησε αλλα πηρες την τελευταια!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...