Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγάλο πρόβλημα ότι δεν έχει ελληνικά (ούτε καν πληκτρολόγιο) δεν ξέρω αν ισχύει ο τρόπος που εμφανίζει κάποιος φίλος σε προηγούμενο άρθρο με τα Ν900 αλλά ξενέρωμα να δώσεις τόσα λεφτά και να μην μπορείς να στείλεις ενα μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι επιβεβαιωμένο ότι δεν θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ή είναι απλές φήμες; Τα τηλέφωνα στα οποία έχουν γίνει reviews δεν προορίζονταν για Ελλάδα, μήπως αυτά που θα έρθουν θα έχουν τουλάχιστον ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Είναι κανείς σε θέση να επιβεβαιώσει τα περί Ελληνικού πληκτρολογίου;

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

-> Αν έρθει χωρίς ελληνικό πληκτρολόγιο, θα πρέπει για να μπορούμε να το λειτουργήσουμε να αλλάξουμε τις επαφές μας στα αγγλικά ώστε να μπορούμε να τις βρίσκουμε.. Προσωπικά δεν με πειράζει ιδιαίτερα η έλλειψη (αρχικά έστω..) ελλ.πληκτρολογίου.

 

->630 ευρώ για το 64άρι αρχικά, σημαίνει ότι μπορούμε να το δούμε σε λίγους μήνες και στα 450-500?

Βέβαια μόνο αν μπορούμε να πάρουμε το Cyan. Αυτό είναι το ομορφότερο! :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες είδα ότι έχει ήδη βγει αραβικό πληκτρολόγιο. Σκεφτείτε ότι στο Ντουμπάι κυκλοφόρησε Σεπτέμβρη. Άρα μέσα στο Q1 2012 σίγουρα θα βγει και κάτι σε ελληνικά! Όσο για το φλας πλέιρερ στο my-meego έχει ήδη firefox και στα comments ένας λέει ότι δουλεύει άψογα στο Ν950 που φοράει το ίδιο λειτουργικό, άρα τί με ενδιαφέρει αν ο άλλος έχει app για τράπεζες-αεροπορικά-κτλ (για fart apps ούτε καν αναφέρομαι) ενώ θα μπορώ να τα κάνω bookmark και icon στο κεντρικό μενού;!
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς σε θέση να επιβεβαιώσει τα περί Ελληνικού πληκτρολογίου;

 

Είναι, το digital life, το οποίο έκανε το πρώτο ελληνικό hands on ... Δεν έχει τώρα ελληνικό πληκτρολόγιο, υποστηρίζει όμως ελληνικούς χαρακτήρες οπότε θα δούμε πληκτρολόγιο από την κοινότητα σύντομα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το digital life το hands on το έκανε με τηλέφωνο το οποίο φαντάζομαι δεν προοριζόταν για Ελλάδα. Μήπως αυτά που θα έρθουν τέλη Νοέμβρη/αρχές Δεκέμβρη θα έχουν τουλάχιστον ελληνικό πληκτρολόγιο και μήπως αυτός είναι ο λόγος της καθυστέρησης της έλευσης του Ν9 στην χώρα μας; Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογιο σιγουρα θα βγει.... πολυ πιθανο και μενου (το Ν900 πρεπει να εχει οποτε περιμενω και εδω)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστοσελίδα του Πλαισίου αναφέρει πως το Ν9 αναμένεται στις 30 Οκτωβρίου.

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-%ce%9d9-64GB-Black-%ce%9d9-64GB-BLACK.htm

Υπάρχουν 10 κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που κατανοούν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το κατανοούν.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κινητό που έχει βγει ποτέ αν και δε συμπαθώ τη nokia, κάνει μεγάλη χαζομάρα αν δε το υποστηρίξει, είναι απίστευτο απλά...
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/nokia_n9-review-659.php

φρέκο φρέσκο :lol:

 

Έχω και μια ερώτηση, τελικά απ' ότι είδα ο firefox για το N9/N950 δεν υποστηρίζει flash, όμως αν σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις .deb files δεν μπορείς πολύ απλά να κατεβάσεις τον αντίστοιχο firefox για linux; Ή εφόσον το MeeGo τρέχει και σε netbooks, όπου δεν υπάρχει πρόβλημα για flash player, δεν γίνεται να βγει μια προσαρμοσμένη έκδοση για το hardware του Ν9 του Chrome;

Edited by Jorge_greek
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/nokia_n9-review-659.php

φρέκο φρέσκο :lol:

 

Έχω και μια ερώτηση, τελικά απ' ότι είδα ο firefox για το N9/N950 δεν υποστηρίζει flash, όμως αν σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις .deb files δεν μπορείς πολύ απλά να κατεβάσεις τον αντίστοιχο firefox για linux; Ή εφόσον το MeeGo τρέχει και σε netbooks, όπου δεν υπάρχει πρόβλημα για flash player, δεν γίνεται να βγει μια προσαρμοσμένη έκδοση για το hardware του Ν9 του Chrome;

Αν δεν υποστηριξει η εκδοση του firefox flash δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Στο Ν900 τοσο καιρο το ιδιο θεμα εχουμε ακομη και με τον opera που στο android η ιδια εκδοση υποστηριζει flash....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν πάμε για άλλο να δώσω κοντά στα 600 ευρώ να μην έχει ελληνικά να μην έχει πολλές εφαρμογές και χωρίς. Flash player αντίο Ν9
Link to comment
Share on other sites

Το flash δεν χρειάζετε στα κινητά έτσι και αλλιώς. Ξέρουμε αν υποστηρίζει html5 και αναπαραγωγή των youtube video σε τέτοια μορφή?
Link to comment
Share on other sites

Το flash δεν χρειάζετε στα κινητά έτσι και αλλιώς. Ξέρουμε αν υποστηρίζει html5 και αναπαραγωγή των youtube video σε τέτοια μορφή?

 

Εχει υποστηριξη για html5 για αναπαραγωγη video και περιεχομενου σε σελιδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλες οι σελίδες. Html5 δεν το νομίζω και βλέπω στον Firefox στο android δεν παίζει στις σελίδες τα βίντεο που τα παίζει στον κανονικο browser πόσο μάλλον αυτό και πως να ξέρεις ποια σελίδα είναι σε html5
Link to comment
Share on other sites

Ειχα τη χαρα να το "παιξω" σημερα για ελαχιστα λεπτα.

Πρωτες εντυπωσεις

 

Ταχυτητα του WP με μενου στυλ android! Πολλα υποσχομενο το κινητο εαν ειχε ποτε την υποστηριξη των developers.

 

Εαν καταφερω να το τσιμπησω συντομα θα σας δωσω review δυναμη! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακύρωσα την παραγγελία. Υπέροχο design και πολλά υποσχόμενο λειτουργικό αλλά με ελλείψεις που εγώ θεωρώ βασικές (ελληνικά, πρόβλημα sync με exchange 2010, flash). Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα στρώσει, ειδικά αν ασχοληθούν με αυτά οι developers και βγει το update με τα υποσχόμενα 3500 features/fixes αλλά προσωπικά δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 630 ευρώ ελπίζοντας για το μέλλον. Όταν με το καλό βγουν τα ελληνικά (δηλαδή το πληκτρολόγιο, για το menu δε μου καίγεται καρφάκι) και βγει από τη Nokia το υποσχόμενο release με τα 3500 fixes τότε το ξανασυζητάω και ίσως και σε καλύτερη τιμή από 630 ευρώ.
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακύρωσα την παραγγελία. Υπέροχο design και πολλά υποσχόμενο λειτουργικό αλλά με ελλείψεις που εγώ θεωρώ βασικές (ελληνικά, πρόβλημα sync με exchange 2010, flash). Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα στρώσει, ειδικά αν ασχοληθούν με αυτά οι developers και βγει το update με τα υποσχόμενα 3500 features/fixes αλλά προσωπικά δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 630 ευρώ ελπίζοντας για το μέλλον. Όταν με το καλό βγουν τα ελληνικά (δηλαδή το πληκτρολόγιο, για το menu δε μου καίγεται καρφάκι) και βγει από τη Nokia το υποσχόμενο release με τα 3500 fixes τότε το ξανασυζητάω και ίσως και σε καλύτερη τιμή από 630 ευρώ.

 

Συμφωνώ απόλυτα το ίδιο έκανα και εγώ και πάω για Motorola razr

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτο βίντεο που είδα hands-on μου άρεσε πολύ.Ενδιαφέρομαι να το κυνηγίσω

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ένα ταξίδι στην Φινλανδία, στο εργοστάσιο κατασκευής του ΝΟΚΙΑ Ν9:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RqxYiXtzKd0&hd=1

Υπάρχουν 10 κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που κατανοούν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το κατανοούν.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ταξίδι στην Φινλανδία, στο εργοστάσιο κατασκευής του ΝΟΚΙΑ Ν9:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RqxYiXtzKd0&hd=1

Εκπληκτικό βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι και καλοί ;)

 

 

 

το Ν900 υποστηριζε flash 9.κατι

 

πλεον εχει βγει patchακι για flash 10

 

Ναι αλλα έτσι όπως το πανε ούτε οι λίγοι θα το πάρουν. Περίμενε να δεις ποσά κομμάτια θα έρθουν Ελλάδα... :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...