Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα έτσι όπως το πανε ούτε οι λίγοι θα το πάρουν. Περίμενε να δεις ποσά κομμάτια θα έρθουν Ελλάδα... :X

 

μια χαρα θα ερθουν αρκετα κομματια στην Ελλαδα.

μην ανυσηχεις

 

και το Ν900 δεν βγηκε σε τεραστια νουμερα ομως το εβρισκες ευκολα.

 

ακομα και τωρα μπορεις να το βρεις.

το ιδιο θα γινει και με το Ν9. συγκρατημενα ευρεία διαθεση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ καλα, ο καιρός θα δείξει τι ακριβώς θα ισχύσει...

 

παιδια απο εδω μεσα που εχουν επικοινωνησει με Νοκια Stores επιβεβαιωνουν πως οι υπαλληλοι ειπαν πως θα κυκλοφορησει κανονικοτατα. μπορεις να αντρεξεις και μερικες σελιδες πισω να δεις.

 

επισης ... το ακομα πιο "geek" και λιγοτερο "δημοφιλες" Ν900, το εβρισκες παντου απο μικρα μαγαζια μεχρι και Public, Saturn , Markt κλπ κλπ (μεχρι και πριν λιγους μηνες το ειχε το Media Marκt φαντασου)

 

οποτε μην φοβαστε τιποτα παιδια... το Ν9 θα ερθει κανονικοτατα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο εδω μεσα που εχουν επικοινωνησει με Νοκια Stores επιβεβαιωνουν πως οι υπαλληλοι ειπαν πως θα κυκλοφορησει κανονικοτατα. μπορεις να αντρεξεις και μερικες σελιδες πισω να δεις.

 

επισης ... το ακομα πιο "geek" και λιγοτερο "δημοφιλες" Ν900, το εβρισκες παντου απο μικρα μαγαζια μεχρι και Public, Saturn , Markt κλπ κλπ (μεχρι και πριν λιγους μηνες το ειχε το Media Marκt φαντασου)

 

οποτε μην φοβαστε τιποτα παιδια... το Ν9 θα ερθει κανονικοτατα

 

Πιστεύεις πραγματικά ότι κάποιος απο αυτούς που αναφερεις γνωρίζει αν θα είναι περιορισμένη η διαθεσιμότητα η κάτι τέτοιο θα διαφημιστεί;

Είναι διαφορετικά αυτη τη φορά τα πράγματα, αλλα θα το δούμε στην πράξη.

Όσο για το Ν900 πάλι κανείς κάπου λάθος. Στην περίπτωση του Ν9 η ίδια η Νοκια δεν "τρελαινεται" να παει καλα εμπορικά (για τους λόγους που έχουν γραφτεί πολλάκις). Αλλα ας μην επεκταθουμε άλλο. Τα υπόλοιπα θα μας τα δείξει η αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις πραγματικά ότι κάποιος απο αυτούς που αναφερεις γνωρίζει αν θα είναι περιορισμένη η διαθεσιμότητα η κάτι τέτοιο θα διαφημιστεί;

Είναι διαφορετικά αυτη τη φορά τα πράγματα, αλλα θα το δούμε στην πράξη.

Όσο για το Ν900 πάλι κανείς κάπου λάθος. Στην περίπτωση του Ν9 η ίδια η Νοκια δεν "τρελαινεται" να παει καλα εμπορικά (για τους λόγους που έχουν γραφτεί πολλάκις). Αλλα ας μην επεκταθουμε άλλο. Τα υπόλοιπα θα μας τα δείξει η αγορα.

εγω παντως εχω προσφατα πληροφορηθει απο νοκια care για 600 κομματια στην ελλαδα.θα μαθουμε συντομα την αληθεια

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, ευχάριστη κουβεντούλα κάνουμε, για αυτο είμαστε εδώ άλλωστε, αλλα προτιμώ να μην επεκταθώ γιατι... Δεν πρέπει ;)

 

αν μου εξηγησεις γιατι δεν πρεπει, θα πω οκ

 

για το Ν9 μιλαμε.

 

On topic ειμαστε.

το κειμενο που παρεθεσα το διαβασες?

 

εγω παντως εχω προσφατα πληροφορηθει απο νοκια care για 600 κομματια στην ελλαδα.θα μαθουμε συντομα την αληθεια

 

δηλαδη το πλαισιο ας πουμε που ηδη το εχει για προ-παραγγελια...θα παρει ποσα? 100 κομματια?

και τα υπολοιπα 500 θα μοιραστουν στα 20 Νοκιa Care σε ολη την Ελλαδα?

 

δεν γινονται αυτα απλα..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα τις γνώσεις σου Βαγγέλη ( έστω με pm) γιατί με ενδιαφέρει το Ν9 αλλά μέσω Πλαισίου ( λόγω δόσεων).

Δε θα πάρει καθόλου κομμάτια κανένας άλλος πέραν Nokia Care ?

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις πραγματικά ότι κάποιος απο αυτούς που αναφερεις γνωρίζει αν θα είναι περιορισμένη η διαθεσιμότητα η κάτι τέτοιο θα διαφημιστεί;

 

Βαγγέλη σε καμία περίπτωση δεν θα υποτιμούσα τα λεγόμενά σου γιατί σε σέβομαι απεριόριστα, αλλά γιατί επιμένεις για την περιορισμένη διαθεσιμότητα ????? Η λογική και η ιστορία, από τα δεδομένα του n900 δηλαδή, υποστηρίζει το αντίθετο ... Και εγώ στην αρχή φοβήθηκα ότι μπορεί να ισχύσει αλλά βλέποντας το από άλλη οπτική, είναι κινητό της Nokia, γιατί να μην θέλει η Nokia να πάει καλά ????

 

Στον αντίποδα, ιστορικά έχουμε την ακύρωση κυκλοφορίας του n950, το οποίο λόγο προβλήματος στον slide μηχανισμό, παρέδωσε μόνο 93.000 κομμάτια, στοιχεία που επιβεβαίωσε η Nokia ... Και μετά ακούγεται φήμη πως κυκλοφόρησαν μόνο 93.000 n9 και σε συγκεκριμένες χώρες, αποκλείοντας μεγάλες αγορές (το μοναδικό επίσημο στοιχείο) ... Μάλλον για άποψη μπερδεμένου καταναλωτή μοιάζει, παρά για άτομο που είναι χωμένος στην Nokia και γνωρίζει κάποια παραπάνω πράγματα ....

 

Γενικά ξαναλέω, σέβομαι την εμπειρία σου και την διαίσθηση που προκύπτει, με προβληματίζει που υποστηρίζεις τόσο πολύ αυτή την φήμη ... :confused:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ειχα τη χαρα να το "παιξω" σημερα για ελαχιστα λεπτα.

Πρωτες εντυπωσεις

 

Ταχυτητα του WP με μενου στυλ android! Πολλα υποσχομενο το κινητο εαν ειχε ποτε την υποστηριξη των developers.

 

Εαν καταφερω να το τσιμπησω συντομα θα σας δωσω review δυναμη! :D

 

πολύ σωστά τα λες,αν είχε υποστήριξη και στό μέλλον.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Για δειτε λιγο αυτο: http://electronics.simplyelectronics.net/search?w=nokia+N9&asug=&currency=eur&gclid=CNisp9ydg6wCFYaHDgodYEdCKQ

 

Εχει κυκλοφορησει κανονικα το κινητο? Τα 560€ για το 16αρι σας ακουγονται οκ?

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της περιορισμένης παραγωγής είναι αλήθεια περίεργο ότι σε όσα review έχω διαβάσει στην ουγιά το μοντέλο γράφει Made in Finland ενώ δύο τρεις αναφορές χρηστών απο το εξωτερικό λένε πως το δικό τους γράφει Made in China.

 

Άρα για ένα μοντέλο που θα βγει σε πολύ μικρές ποσότητες πως είναι δυνατόν να έχει παραγωγή σε δυό εργαστάσια ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι ... Πολύ απλά, το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ... :rolleyes:

Διάδοχο θα χει σχεδόν σίγουρα, λογικό δεν είναι ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Για δειτε λιγο αυτο: http://electronics.simplyelectronics.net/search?w=nokia+N9&asug=&currency=eur&gclid=CNisp9ydg6wCFYaHDgodYEdCKQ

 

Εχει κυκλοφορησει κανονικα το κινητο? Τα 560€ για το 16αρι σας ακουγονται οκ?

 

ενω η ελληνικη πρωταση

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-%CE%9D9-64GB-Black-%CE%9D9-64GB-BLACK.htm

ειναι πολλα τα money για μενα τουλαχιστν, αν πεσει λιγο(πολυ) η τιμη θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Όχι ... Πολύ απλά, το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ... :rolleyes:

Διάδοχο θα χει σχεδόν σίγουρα, λογικό δεν είναι ????

 

Οχι, αφου ο ιδιος ο ελοπ ειπε οτι ακομα και να πουλουσε, το Ν9 θα ηταν η τελευταια meego συσκευη.

 

 

fingers crossed για N950, με διπλοπυρηνο ως διαδοχο:p Αφου το εχουν το σχεδιο, μην παει τζαμπα... λυνουν και οτι προβληματα μπορει να ειχε.. μια χαρα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αφου ο ιδιος ο ελοπ ειπε οτι ακομα και να πουλουσε, το Ν9 θα ηταν η τελευταια meego συσκευη.

 

Εεεε, not ...!!!! Μπορεί να είναι η τελευταία MeeGo συσκευή, όπως και το n900 ήταν η τελευταία Meamo συσκευή και το μελλοντικό n1000/n10 μπορεί να είναι η μοναδική Tizen συσκευή και πάει λέγοντας .. Όπως και υπάρχει περίπτωση να δούμε τον Elop να του δίνουν τα παπούτσια στο χέρι πριν φάει το n9 τον καιρό του ..

 

Σίγουρα όμως, αποκλείεται να δούμε διάδοχο μέσα στο ερχόμενο 9μηνο, το κινητό δεν έχει παραδωθεί σε καταστήματα ακόμα, πως να κρίνει η εταιρία αν αξίζει λεφτά το project ή όχι ?????? :confused:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

μπηκα πριν λιγο εδω http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n9/check-availability για να ελεγξω τη διαθεσιμοτητα αλλα δεν εμφανιζει Ελλαδα.ελπιζω να μην σημαινει κατι κακο αυτο γιατι ηδη εχω προπαραγγειλει. Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εεεε, not ...!!!! Μπορεί να είναι η τελευταία MeeGo συσκευή, όπως και το n900 ήταν η τελευταία Meamo συσκευή και το μελλοντικό n1000/n10 μπορεί να είναι η μοναδική Tizen συσκευή και πάει λέγοντας .. Όπως και υπάρχει περίπτωση να δούμε τον Elop να του δίνουν τα παπούτσια στο χέρι πριν φάει το n9 τον καιρό του ..

 

Σίγουρα όμως, αποκλείεται να δούμε διάδοχο μέσα στο ερχόμενο 9μηνο, το κινητό δεν έχει παραδωθεί σε καταστήματα ακόμα, πως να κρίνει η εταιρία αν αξίζει λεφτά το project ή όχι ?????? :confused:

 

Προσωπικα την κινηση του elop να σταματησει το N9 προσωπικα την εξελαβα ως τερματισμο ολων των εναλλακτικων επιλογων και οχι μονο του meego ως meego. Γι'αυτο δεν βλεπω μελλον. Μακαρι να διαψευθω δηλαδη... αλλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-city-scene?req=true

 

αρχισαν και στο beta labs τις apps μονο για Ν9 :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το Πλαίσιο για την διαθεσιμότητα του Ν9 και με ενημέρωσαν οτι παρότι στην ιστοσελίδα αναφέρεται κυκλοφορία στις 30 Οκτωβρίου (που έτσι και αλλιώς δεν ισχύει καθότι είναι Κυριακή!:wacko:), το κινητό εν τέλει αναμένεται τον Νοέμβριο αλλά απέφυγαν να μου δώσουν συγκεκριμένη ημερομηνία. Πάντως κάποια online καταστήματα του εξωτερικού όπως το Expansys αναφέρουν 3 Νοεμβρίου οπότε μέχρι τα μέσα Νοεμβρίου το πολύ λογικά θα πρέπει να έχει κυκλοφορήσει. Πολύ καθυστέρηση πέφτει πάντως!:mad:
Link to comment
Share on other sites

κι εγω που ρωτησα σε nokia care μου ειπαν οτι εχει <κλειδωσει> για 10 με .15 Νοεμβρη η ημερομηνια.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...