Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σήμερα ρώτησα σε nokia care και μου είπαν 25 Οκτώβρη και μετά έρχονται, αν και για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω να έγινε και χαμός με τις προπαραγγελίες...

Γιατί είδατε καμιά διαφήμιση πουθενά !!!

Για το iphone 4S υπήρξε μέχρι και στα δελτία ειδήσεων σε όλα τα κανάλια μεσημέρι και βράδυ η ενός λεπτού αναφορά και με τα σχετικά βιντεάκια ότι ανακοινώθηκε από την Apple η κυκλοφορία του.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε jorge_greek καμια παρεξηγηση το σιτε το εβαλα γτ οπως ειπαν τα παιδια δεν εχει ερθει ακομα ελλαδα.. τωρα για την τιμη αμα πας στην samsung και δεις για το gs2 ειναι 100 ευρω και κατω.. για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο simplyelectronics η τιμή είναι πλέον 580ε. Άρα ακόμα δεν το είδαμε 50 ευρώ διαφορά απο το Πλαίσιο. Δεν είναι και άσχημα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται κυκλοφόρησε στο OVI ένας GameBoy emulator, ικανός να αναπαράγει παιχνίδια Game Boy & Game Boy Color .... :)

 

Edit : Plus Game Boy Advance & NES !!!! Nice :D

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται κυκλοφόρησε στο OVI ένας GameBoy emulator, ικανός να αναπαράγει παιχνίδια Game Boy & Game Boy Color .... :)

 

Edit : Plus Game Boy Advance & NES !!!! Nice :D

 

:D:D:D αυτα ειναι :D:D:D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση μηπως κανεις ξερει κατι παραπανω?οταν συνδεουμε ακουστικα θα εχει αυτοματη απαντηση κλησεων?ξερω ειναι πολυ νωρις για τετοιες λεπτομερειες αλλα για μενα ειναι σημαντικο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ρωτησα σημερα σε ενα nocia care της περιοχης μου και πηρα τις εξης απαντησεις:

1) Το κινητο αναμενεται συντομα και η τιμη θα ειναι στα 625 και 699 για τα 16 και 64gb αντιστοιχα.

2) Δεν υπαρχει ενημερωση για περιορισμενο αριθμο συσκευων.

3) Σε πρωτη φαση τουλαχιστον θα κυκλοφορησει μονο η μαυρη συσκευη.

 

Τα εχουμε πει πανω κατω, απλα παρεθεσα το παραπανω για επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση μηπως κανεις ξερει κατι παραπανω?οταν συνδεουμε ακουστικα θα εχει αυτοματη απαντηση κλησεων?ξερω ειναι πολυ νωρις για τετοιες λεπτομερειες αλλα για μενα ειναι σημαντικο.

 

Όταν συνδέεις hands free, θα μπορείς να απαντάς με το κουμπί στα hands free, όταν συνδέεις ακουστικά λογικά θα μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποια επιλογή που απαντάει στο τηλ με οποιοδήποτε κουμπί, αλλά αν δεν έχεις μικρόφωνο στο καλώδιο και το n9 το χεις στην τσέπη δεν θα ακούγεσαι οπότε ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις hands free, θα μπορείς να απαντάς με το κουμπί στα hands free, όταν συνδέεις ακουστικά λογικά θα μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποια επιλογή που απαντάει στο τηλ με οποιοδήποτε κουμπί, αλλά αν δεν έχεις μικρόφωνο στο καλώδιο και το n9 το χεις στην τσέπη δεν θα ακούγεσαι οπότε ...

να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος.χρησιμοποιω το bluetooth MW 600 αλλα επειδη ειμαι ολη μερα πανω στη μηχανη θελω οταν δεχομαι κληση ν απαντα αυτοματα το τηλεφωνο για να μην απασχολω τα χερια μου μιας και τωρα που χειμωνιαζει το bluetooth θα βρισκεται μεσα απ το μπουφαν.οποτε θα μου ειναι λιγο δυσκολο να σταματω συνεχεια να ξεκουμπωνω το μπουφαν κτλ.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα Nokia το κάνουν αυτό.

Για παράδειγμα στο 6700c που έχω αυτή τη στιγμή μπροστά μου στης ρύθμισης υπάρχει η επιλογή, Εξαρτήματα/.... Ακουστικά/Επιλογή/ Αυτόματη απάντηση/Ναι ή Όχι

Λες να μη το βγάλουν στο Ν9. Δεν ξέρω αν το έχει το Ν900?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος.χρησιμοποιω το bluetooth MW 600 αλλα επειδη ειμαι ολη μερα πανω στη μηχανη θελω οταν δεχομαι κληση ν απαντα αυτοματα το τηλεφωνο για να μην απασχολω τα χερια μου μιας και τωρα που χειμωνιαζει το bluetooth θα βρισκεται μεσα απ το μπουφαν.οποτε θα μου ειναι λιγο δυσκολο να σταματω συνεχεια να ξεκουμπωνω το μπουφαν κτλ.

Στο Ν900 δεν εχει out of the box τετοια λειτουργια, αλλα με extra εφαρμογη απεκτησε. Αν στο Ν9 δεν εχει απο την αρχη, θα γινει port σιγουρα εκεινη η εφαρμογη. Λογικα πολλες εφαρμογες για το Ν900 θα περαστουν απο την κοινοτητα στο Ν9. Ηδη το βλεπω με τους games emulators.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα Nokia το κάνουν αυτό.

Για παράδειγμα στο 6700c που έχω αυτή τη στιγμή μπροστά μου στης ρύθμισης υπάρχει η επιλογή, Εξαρτήματα/.... Ακουστικά/Επιλογή/ Αυτόματη απάντηση/Ναι ή Όχι

Λες να μη το βγάλουν στο Ν9. Δεν ξέρω αν το έχει το Ν900?

το Ν900 δεν εχει απ τη μανα του.υπαρχει ομως εξτρα εφαρμογη που το κανει.ετσι το δουλευω εδω και 2 χρονια που το εχω.απλα αναρωτιομουν αν εχει απο μονο του γιατι μ ενδιαφερει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/nokia-n9-64gb-greece-91578/ και σε λιγο ειπε θα ανεβασει και hands-on!!

 

αν έρθει το 64αρι στα 600 είναι οτι πρέπει, το hands on το περιμένω από το πρωί, 3 βιντεάκια συνολικά 30 λεπτών είπε.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση μηπως κανεις ξερει κατι παραπανω?οταν συνδεουμε ακουστικα θα εχει αυτοματη απαντηση κλησεων?ξερω ειναι πολυ νωρις για τετοιες λεπτομερειες αλλα για μενα ειναι σημαντικο.

Φιλε μου, επειδη κι εγω οδηγαω χρονια μηχανη, η καλυτερη λυση για να απαντας ενω οδηγας φορωντας κρανος, ειναι το bluetooth ακουστικο, να εχει τη μορφη ενσυρματου και να συνδεεται με κλιψακι, το οποιο εφαρμοζεις στο λαιμο της μπλουζας η στην τσεπη του πουκαμισου! Ακομα και κατω απο χοντρο μπουφαν (χειμωνας, κρυο γαρ...), μ'ενα πατημα του χεριου πανω στο κλιψακι, απανταει!

Με τον ιδιο τροπο κλεινει κι ολας!

Το τελευταιο που εχω παρει και εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος, ειναι αυτο : http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/nokia-bluetooth-headset-bh-218

Υ.Γ. Θα σε συμβουλευα ΠΟΤΕ να μην εχεις ενεργοποιημενη την αυτοματη απαντηση....;)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

 

για δες λιγο καλυτερα την λιστα ;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο καλυτερα την λιστα ;)

 

Δεν ειναι στην ανανεωμενη

 

 

Hong Kong, Serbia and Greece are no longer on the list.

 

:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα το πηρα χαμπαρι!! στο πλαισιο υπαρχει ΜΟΝΟ το 64αρη πλεον , και μαλιστα στα 629€ !!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη παρουσιαση απο techblog... αχ αυτο το μπλε, ΕΡΩΤΑΣ ! και αφου ελληνικο μενου ετσι και αλλιως δεν θα εχει, μπορει να το παραγγειλει καποιος απο εξω ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω. το ovi shop εχει παιχνιδια?? ( εννοω σαν του iphone οχι αυτα τις πλακας) και εφαρμογες? η ειναι ελλιπες?
Link to comment
Share on other sites

εχει αρκετουτσικα :) και εχει μπολικα και εκτος ovi store... πχ σε διαφορα σαιτ κτλ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχει αρκετουτσικα :) και εχει μπολικα και εκτος ovi store... πχ σε διαφορα σαιτ κτλ...

 

site? σαν ποια λες? :rolleyes: :lol: :lol: :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...