Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως για αυτο το λογο ανακοινωθηκε η Pr 4.0 με το Office για τα Belle και τα port για τους Qt Dev

Η ομογενοποιηση της πλατφορμας ειναι κινηση ΜΑΤ

(δεν τον υποστηριζω τον Elop απλα του αναγνωριζω καποιες καλες κινησεις μετα απο την μ@μ@κι@ του αιωνα που εκανε την 11/2)

 

Αν τα wp7 γίνουν σαν το symbian ή ακόμα καλύτερα το meego, τότε δεν έχω θέμα, το αντίθετο φοβάμαι...

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τα wp7 γίνουν σαν το symbian ή ακόμα καλύτερα το meego, τότε δεν έχω θέμα, το αντίθετο φοβάμαι...

 

καλυτερα του meego δυσκολα, αλλα με αλλη υποστηριξη και αλλου επιπεδου και πληθους apps σιγουρα..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα του meego δυσκολα, αλλα με αλλη υποστηριξη και αλλου επιπεδου και πληθους apps σιγουρα..

 

Εννούσα: αν γίνουν σαν το symbian ή ακόμα καλύτερα αν γίνουν σαν το meego.. Όχι καλύτερα από το meego, σιγά μη συμβεί αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εννούσα: αν γίνουν σαν το symbian ή ακόμα καλύτερα αν γίνουν σαν το meego.. Όχι καλύτερα από το meego, σιγά μη συμβεί αυτό...

 

ok τοτε :p .. ειναι και αλλη η βαση της αρχιτεκτονικης τους, δεν γινεται να γινουν σαν το meego. Η καλυτερα, σαν αυτο που θα μπορουσε να φτασει το meego .. :worry:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη που υποσχεται 100% συμβατοτητα για android apps. Μονο για κατασκευαστες ομως και οχι για εμας τους χρηστες

 

http://www.engadget.com/2011/09/22/openmobile-demos-acl-for-meego-promises-100-compatibility-with/

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

σε επικοινωνία με το τηλ της Nokia 0080044144300 μου απάντησαν ότι

 

1) η συσκευή αναμένεται στα μέσα οκτωβρη (2011)

2) εάν είναι ελληνικής εισαγωγής θα είναι στα ελληνικά

3) δεν θα υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα

 

μάλιστα για το τελευταίο με βάλανε στην αναμονή και μου απάντησαν ακριβός το εξής:

 

ότι από την Nokia δεν υπάρχει κάτι για περιορισμένη διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα τα νέα, ελπίζω αυτός ο Eldar να είχε λάθος πληροφόρηση για το θέμα του πόσα Ν9 θα κυκλοφορήσουν..
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

To my moves αναβαθμίστηκε στην έκδοση 0.0.2 και απότι φαίνεται λειτουργεί αρκετά καλά...Μακάρι να το δούμε embedded σε αναβάθμιση....(αν και χλωμό)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το engadget,η τιμη για την εκδοση 16gb wi-fi θα ειναι 480ευρω,ενω για την εκδοση 64gb 560ευρω.Αρκετα λογικη τιμη μου ακουγεται, ελπιζω η διαθεσιμοτητα στις αγορες να μην αργησει και συμπεσει με τη διαθεσιμοτητα του iphone 4s.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα το ειδα και εγω μετα και ξεχασα να το διορθωσω!!!Αν οντως αυτη ειναι η τελικη του τιμη,προ φορων,μιλαμε για 590ευρω πλεον μαζι με τους φορους,σχεδον απαγορευτικη για τα τεχνικα της χαρακτηριστικα.Ας ελπισουμε οτι αυτη θα ειναι η τιμη για τις πρωτες εβδομαδες,και μετα η Nokia θα προβει σε μια γενναια μειωση,οπως στη περιπτωση το Nokia E7.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και επίσημα πλέον η διάθεση για το Nokia N9, το πρώτο και τελευταίο προπύργιο του λειτουργικού συστήματος MeeGo. Με εξαιρέσεις την Αμερική, την Αγγλία και τη Γερμανία, η συσκευή θα κυκλοφορήσει κανονικά σε όλες τις υπόλοιπες χώρες. Οι ενδεικτικές τιμές είναι 480 ευρώ για την έκδοση των 16 GB και 560 ευρώ για την έκδοση των 64 GB, οι οποίες φυσικά θα διαφέρουν από χώρα σε χώρα.

http://www.digitallife.gr/20110927_nokia-n9-prices-availability/

 

ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

:dance: μέχρι να...φλασάρει η "αλεπού της φωτιάς" θα βγει&λευκό@1/2σχεδόν τιμή, αλλιώς φορεματάκι άσπρο σε μαύρο 64άρι -αχρείαστο να 'ναι:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

580 προ φόρων ???? Με ΦΠΑ πάμε στα 690 και επειδή είμαστε Ελλάδα άλλα 50 ... Στρογγυλά στρογγυλά 720 με 750 για το μοντέλο των 64Gb ... Τσιμπημένο, το αφήνουμε κανα τρίμηνο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

580 προ φόρων ???? Με ΦΠΑ πάμε στα 690 και επειδή είμαστε Ελλάδα άλλα 50 ... Στρογγυλά στρογγυλά 720 με 750 για το μοντέλο των 64Gb ... Τσιμπημένο, το αφήνουμε κανα τρίμηνο ...

 

550-580 το 16αρι και περί τα 690 το 64αρι στη χωρα μας. Τι κάνουμε τώρα, πάμε καρφί για το 16αρι...?

ΥΓ στη χώρα μας ως συνήθως δε θα το δούμε απο τις πρώτες μέρες και φυσικά μην περιμένετε απλετη διαθεσιμότητα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έχω 40GB στο N900 μου.....

Αυτό σημαίνει πως αποκλείεται η έκδοση 16GB και κοιτάω στο 64άρι....

Έχω ήδη βρει αγοραστή για το Ν900 αλλά και πάλι μου φαίνονται πολλά (παρόλο που ουσιαστικά δε θα βάλω λεφτά από το πορτοφόλι γιατί θα κάνω χρήση επιδοτήσεων και της πώλησης του Ν900)

Νομίζω θα κρατηθώ.....

Κρίμα για το Ν9 που θα μείνει στα ράφια λόγω Elop.

Απλά ελπίζω στην πτώση τιμής μετά τις γιορτές (αν δεν έχουμε βαρέσει κανόνι μέχρι τότε)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω 40GB στο N900 μου.....

Αυτό σημαίνει πως αποκλείεται η έκδοση 16GB και κοιτάω στο 64άρι....

Έχω ήδη βρει αγοραστή για το Ν900 αλλά και πάλι μου φαίνονται πολλά (παρόλο που ουσιαστικά δε θα βάλω λεφτά από το πορτοφόλι γιατί θα κάνω χρήση επιδοτήσεων και της πώλησης του Ν900)

Νομίζω θα κρατηθώ.....

Κρίμα για το Ν9 που θα μείνει στα ράφια λόγω Elop.

Απλά ελπίζω στην πτώση τιμής μετά τις γιορτές (αν δεν έχουμε βαρέσει κανόνι μέχρι τότε)

 

Περα απο το κανονι, μετα το οποιο κανεις δε θα εχει διαθεση για νεο κινητο, κρατα και το γεγονος οτι δεν προκειται να το βρεις διαθεσιμο την περιοδο που λες...

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το κανονι, μετα το οποιο κανεις δε θα εχει διαθεση για νεο κινητο, κρατα και το γεγονος οτι δεν προκειται να το βρεις διαθεσιμο την περιοδο που λες...

 

 

Δεν πειράζει.

Γιατί αν είναι τόσα λίγα τα κομμάτια, τότε θα πρέπει επισήμως να μας δώσουν ένα αυτοκόλλητο «beta tester» για το κούτελο.

Τουλάχιστον να το ξέρουν και οι υπόλοιποι που θα μας κοιτούν.....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όλα αυτά περί παραγωγής, το Ν9 θα αποχτήσει τον χαρακτηρισμό συλλεκτικό πριν καν κυκλοφορήσει. Υπό άλλες συνθήκες θα το χτυπούσα παό την πρώτη κιόλας μέρα που θα έρθει στην ελληνική αγορά. Σίγουρα, θα επιδιώξω να το έχω στα χέρια μου με την πρώτη ευκαιρία ώστε να δουλέψω το Meego αλλά είναι μάλλον απίθανο να πάρω την απόφαση να το αποχτήσω. Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον...
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όλα αυτά περί παραγωγής, το Ν9 θα αποχτήσει τον χαρακτηρισμό συλλεκτικό πριν καν κυκλοφορήσει. Υπό άλλες συνθήκες θα το χτυπούσα παό την πρώτη κιόλας μέρα που θα έρθει στην ελληνική αγορά. Σίγουρα, θα επιδιώξω να το έχω στα χέρια μου με την πρώτη ευκαιρία ώστε να δουλέψω το Meego αλλά είναι μάλλον απίθανο να πάρω την απόφαση να το αποχτήσω. Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον...

 

Πιστεύω η στάση πολλών θα κριθεί με την φήμη που κυκλοφορεί και θέλει την samsung / nec - panasonic να υποστηρίξουν το Meego αφού συγχωνευτεί με το Limo..Επίσης πιθανή είναι είναι παραγωγή 3 Meego κινητών ως το τέλος του 2012..Θα γνωρίζουμε τις επόμενες μέρες...

Edited by gerost
Link to comment
Share on other sites

550-580 το 16αρι και περί τα 690 το 64αρι στη χωρα μας. Τι κάνουμε τώρα, πάμε καρφί για το 16αρι...?

ΥΓ στη χώρα μας ως συνήθως δε θα το δούμε απο τις πρώτες μέρες και φυσικά μην περιμένετε απλετη διαθεσιμότητα...

 

Με τέτοια διαφορά τιμής, το 64άρι πρέπει να το χρησιμοποιήσει κάποιος στα όρια για να το αγοράσει .... Είναι η τετραπλάσια μνήμη, αλλά δεν τα πετάς έτσι 150 ευρώ επιπλέον ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια διαφορά τιμής, το 64άρι πρέπει να το χρησιμοποιήσει κάποιος στα όρια για να το αγοράσει .... Είναι η τετραπλάσια μνήμη, αλλά δεν τα πετάς έτσι 150 ευρώ επιπλέον ...

 

οποιος αγορασει αυτο το κινητο απο εδω μεσα, θεωρω πως θα το κανει για να το φερει στα ορια του :) . Αλλα οπως ειπαμε, η λογικη μας υπαγορευει να περιμενουμε να πεσει η τιμη του . Ακομα θυμαμαι τι ερωτα ειχα(και εχω ακομα!) με το Ε7 και το απαγορευτικο 600+ αρχικη τιμη του ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οποιος αγορασει αυτο το κινητο απο εδω μεσα, θεωρω πως θα το κανει για να το φερει στα ορια του :)

 

Πολύ αμφιβάλλω φίλε μου .... Βλέποντας πως κάποιοι Android χρήστες το συγκρίνουν με βάσει specs και κάποιοι iOS χρήστες το συγκρίνουν με την ημερομηνία κυκλοφορίας του καινούργιου "Εγώ Τηλέφωνο" μάλλον ούτε οι μισοί δεν θα το πάρουν για να το αξιοποιήσουν ...

 

Ούτε λέω τι είναι κακό και τι καλό, ούτε τι πρέπει και τι όχι, ο καθένας ότι πληρώνει το κάνει ότι θέλει, έτσι ??....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αμφιβάλλω φίλε μου .... Βλέποντας πως κάποιοι Android χρήστες το συγκρίνουν με βάσει specs και κάποιοι iOS χρήστες το συγκρίνουν με την ημερομηνία κυκλοφορίας του καινούργιου "Εγώ Τηλέφωνο" μάλλον ούτε οι μισοί δεν θα το πάρουν για να το αξιοποιήσουν ...

 

Ούτε λέω τι είναι κακό και τι καλό, ούτε τι πρέπει και τι όχι, ο καθένας ότι πληρώνει το κάνει ότι θέλει, έτσι ??....

 

άρα ολοι αυτοι θα αγορασουν το 16αρη και εμεις το 64αρη :p !!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...