Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους ανυπόμονους υπάρχει στο ebay το 16G με 855.00$ και 59.00$ ταχυδρομικά.. :rolleyes:

 

δεν νομιζω καποιος να ειναι τοσο ανυπομονος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω καποιος να ειναι τοσο ανυπομονος :p

 

Μα αν στη χώρα μας έρθει το 16αρι στα 630, αυτό βγαίνει 640! Δεν νομίζω να κολλάει στα 5-10 ευρό κάποιος που το θέλει! :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είδατε όλοι ότι έφτασε το N9 μόνο σε μαύρο, και στις δυο εκδόσεις, 16Gb και 64Gb με τιμή 629€ και 699€ αντίστοιχα. Μέχρι στιγμής μόνο στο Πλαίσιο είδα να το έχουν διαθέσιμο. Τελικά επιβεβαιώθηκε το γεγονός ότι δεν θα το φέρουν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας. Προσωπικά μιλώντας, η Cosmote σίγουρα δε θα το έχει, οπότε όποιος χάρηκε με την ιδέα ότι θα χρησιμοποιήσει την επιδότησή του, μπορεί να βυθιστεί σε πένθος όπως έπαθα εγώ!

:mad: :mad: :mad:

Όσο και να μου αρέσει, θα το σκεφτώ αρκετά αν θα δώσω 700€ cash για ένα τηλέφωνο(όσο απίστευτο κι αν είναι εξακολουθεί να είναι τηλέφωνο!). :cry:

 

 

PS: Μου αρέσει που έκανα και προπαραγγελία, ώστε να το έχω από την πρώτη μέρα :p

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου στο πλαισιο. μονο για κοσμοτε, βονταφον

 

 

υπάρχει live σε καποιο καταστημα πλαισιου?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είδατε όλοι ότι έφτασε το N9 μόνο σε μαύρο, και στις δυο εκδόσεις, 16Gb και 64Gb με τιμή 629€ και 699€ αντίστοιχα. Μέχρι στιγμής μόνο στο Πλαίσιο είδα να το έχουν διαθέσιμο. Τελικά επιβεβαιώθηκε το γεγονός ότι δεν θα το φέρουν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας. Προσωπικά μιλώντας, η Cosmote σίγουρα δε θα το έχει, οπότε όποιος χάρηκε με την ιδέα ότι θα χρησιμοποιήσει την επιδότησή του, μπορεί να βυθιστεί σε πένθος όπως έπαθα εγώ!

:mad: :mad: :mad:

Όσο και να μου αρέσει, θα το σκεφτώ αρκετά αν θα δώσω 700€ cash για ένα τηλέφωνο(όσο απίστευτο κι αν είναι εξακολουθεί να είναι τηλέφωνο!). :cry:

 

 

PS: Μου αρέσει που έκανα και προπαραγγελία, ώστε να το έχω από την πρώτη μέρα :p

γνωρίζεις αν στο πλαίσιο έχουν σε πάγκο που το δουλεύουμε το κινητό όπως στις εκθέσεις;

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να πάω να κοιτάξω αλλά βαριόμουν! Όταν έψαχνα να βρω το N8 δεν το είχε κανένας(4/4 καταστήματα που είχα επισκεφτεί....).

Με αυτή τη λογική κάτι μου λέει πως δε θα υπάρχει και το N9. Είναι και πολύ νωρίς... οπότε 2/2.

 

μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου στο πλαισιο. μονο για κοσμοτε, βονταφον

Όχι δεν μπορείς... Αν το κινητό δεν το έχει η Cosmote ή η Vodafone δεν γίνεται να το πάρεις, ας το έχει το Πλαίσιο.

Έτσι έπαθα με το N900... Το Πλαίσιο το είχε, αλλά επειδή η Cosmote δεν το είχε στη λίστα της δεν μπορούσα να το πάρω με επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις αν στο πλαίσιο έχουν σε πάγκο που το δουλεύουμε το κινητό όπως στις εκθέσεις;

 

Πως να το φέρουν σε stand αν δεν έχει φτάσει ακόμα στα ράφια ????

Σε κανα διβδόμαδο σίγουρα θα το έχουν τα περισσότερα καταστήματα και τότε θα μπορούμε να το περιεργαστούμε ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πως να το φέρουν σε stand αν δεν έχει φτάσει ακόμα στα ράφια ????

Σε κανα διβδόμαδο σίγουρα θα το έχουν τα περισσότερα καταστήματα και τότε θα μπορούμε να το περιεργαστούμε ...

 

τελεια! θα πηγαινω καθε μερα :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Πλαισιο γραφει αναμενεται συντομα.Εξαρταται το πως αντιλαμβανεται ο καθενας το συντομα.Παντως ρωτησα στο Νοκια care στο καταστημα της Κατεχακη και μου ειπαν οτι θα το φερουν.Συντομα.Και εχω απολυτη εμπιστοσυνη στα παιδια εκει.Νομιζω δε οτι ειναι το μονο καταστημα που εχει φερει το C7 Oro επειδη το ζητησε καποιος πελατης.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τη στιγμη που εκανα τον κοπο να ριξω μια ματια και στο ¨καημενο" n9 της Nokia, εχω φαει τρελο κολλημα!!! Η συσκευη ειναι απιστευτη και με καθαρα υποκειμενικα κριτηρια, ο,τι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα... Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο περιορισμενος αριθμος κομματιων και το γεγονος οτι δε θα το φερουν οι παραχοι κινητης τηλεφωνιας!! Γιατι??? Δεν με νοιαζει αν θα ειναι η πρωτη και τελευταια συσκευη που θα τρεχει σε MeeGo, το μονο που ξερω ειναι πως ΑΥΤΗ τη συσκευη χρειαζομαι, γιατι δε θα χρειαστει να την αντικαταστησω στο αμεσο μελλον!! Τι να πω, μακαρι ολα οσα ακουγονται να ειναι παραμυθια, αν και εχω παψει να ειμαι αισιοδοξος...

 

Υ.Γ: Επισης θα ηθελα κολασμενα τη μπλε εκδοση της συσκευης, αλλα δεν το κοβω να ερχεται ποτε στα μερη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τη στιγμη που εκανα τον κοπο να ριξω μια ματια και στο ¨καημενο" n9 της Nokia, εχω φαει τρελο κολλημα!!! Η συσκευη ειναι απιστευτη και με καθαρα υποκειμενικα κριτηρια, ο,τι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα... Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο περιορισμενος αριθμος κομματιων και το γεγονος οτι δε θα το φερουν οι παραχοι κινητης τηλεφωνιας!! Γιατι??? Δεν με νοιαζει αν θα ειναι η πρωτη και τελευταια συσκευη που θα τρεχει σε MeeGo, το μονο που ξερω ειναι πως ΑΥΤΗ τη συσκευη χρειαζομαι, γιατι δε θα χρειαστει να την αντικαταστησω στο αμεσο μελλον!! Τι να πω, μακαρι ολα οσα ακουγονται να ειναι παραμυθια, αν και εχω παψει να ειμαι αισιοδοξος...

 

Υ.Γ: Επισης θα ηθελα κολασμενα τη μπλε εκδοση της συσκευης, αλλα δεν το κοβω να ερχεται ποτε στα μερη μας!!!

εμενα παντως φιλος που εχει Nokia care και εχει πιασει και εχει δουλεψει και εχει φαει κολλημα χοντρο και εχει παραγγειλει 4 κομματια [το ενα ειναι δικο μου] με πληροφορησε οτι ολα αυτα που γραφονται στα φορουμ ειναι μπουρδες κι οτι η Νοκια θα συνεχισει να το υποστηριζει.επισης μου ειπε οτι εχουν κατασκευαστει 200.000 κομματια κι οχι 100.000 .

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως φιλος που εχει Nokia care και εχει πιασει και εχει δουλεψει και εχει φαει κολλημα χοντρο και εχει παραγγειλει 4 κομματια [το ενα ειναι δικο μου] με πληροφορησε οτι ολα αυτα που γραφονται στα φορουμ ειναι μπουρδες κι οτι η Νοκια θα συνεχισει να το υποστηριζει.επισης μου ειπε οτι εχουν κατασκευαστει 200.000 κομματια κι οχι 100.000 .

 

Τι να πω, ας ελπισουμε πως ξερει κατι παραπανω, γιατι ετσι και αλλιως δε σκοπευω να παρω το κινητο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας (τοσα μεφτα δυστυχως δεν παιζουν:p)!! Δε ζηταω πολλα, ενα μπλε θελω να κρατησουν και για μενα και ας ειναι και το 16αρι:p...

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DaEhGlLgdcw]Nokia N9 hands-on - YouTube[/ame]

 

Καταπληκτικό.. Όλα γίνονται σε dt, φοβερή οθόνη, Multitasking.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης ερωτηση: Αν καποιος πατησει να δει ενα βιντεο στο youtube, μπορει στη συνεχεια να σερφαρει σε μια σελιδα με το κομματι να παιζει στο παρασκηνιο ; Αληθεια υπαρχει εστω και ενα λειτουργικο κινητων που να το υποστηριζει αυτο ; Αληθινο multitasking δηλαδη ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως φιλος που εχει Nokia care και εχει πιασει και εχει δουλεψει και εχει φαει κολλημα χοντρο και εχει παραγγειλει 4 κομματια [το ενα ειναι δικο μου] με πληροφορησε οτι ολα αυτα που γραφονται στα φορουμ ειναι μπουρδες κι οτι η Νοκια θα συνεχισει να το υποστηριζει.επισης μου ειπε οτι εχουν κατασκευαστει 200.000 κομματια κι οχι 100.000 .

 

Καλά που το βρήκε ο φίλος σου το Ν9 ???

Ο δικός μου πάντως μου είπε ότι από τη Logicom τους ενημερώσανε ότι

υπολογίζουνε να είναι διαθέσιμο το Νοέμβριο

θα έρθει σε δύο εκδόσεις: 16GB & 64GB με προτεινόμενη τιμή λιανικής με ΦΠΑ 625€ & 699€

το OS MeeGo - δεν θα περιλαμβάνει Ελληνικά. αυτό δεν το πολυκατάλαβα τη σημαίνει

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

το OS MeeGo - δεν θα περιλαμβάνει Ελληνικά. αυτό δεν το πολυκατάλαβα τη σημαίνει

 

Oτι λογικα μεσα τα μενου της συσκευης θα ειναι διαθεσιμα μονο στα αγγλικα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν ελληνικο πληκτρολογιο???

 

Πιθανότατα και χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο (που στην αρχή θα είναι απίστευτα εκνευριστικό ακόμα και στην αναζήτηση των επαφών!!).

Απλά σε λίγο χρονικό διάστημα θα βγει από την κοινότητα το σωστό add on για τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης ερωτηση: Αν καποιος πατησει να δει ενα βιντεο στο youtube, μπορει στη συνεχεια να σερφαρει σε μια σελιδα με το κομματι να παιζει στο παρασκηνιο ; Αληθεια υπαρχει εστω και ενα λειτουργικο κινητων που να το υποστηριζει αυτο ; Αληθινο multitasking δηλαδη ;

 

δεν ξερω για Ν9, αλλα το Ν900 επαιζε κανονικα βιντεακι στο παρασκηνιο :)

 

επισης θυμαμαι που ψαχναμε αλλο λειτουργικο που το κανει και τελικα εκτος απο μαεμο, το μονο που το κανει ειναι το... S40 !!! :lol:

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά που το βρήκε ο φίλος σου το Ν9 ???

Ο δικός μου πάντως μου είπε ότι από τη Logicom τους ενημερώσανε ότι

υπολογίζουνε να είναι διαθέσιμο το Νοέμβριο

θα έρθει σε δύο εκδόσεις: 16GB & 64GB με προτεινόμενη τιμή λιανικής με ΦΠΑ 625€ & 699€

το OS MeeGo - δεν θα περιλαμβάνει Ελληνικά. αυτό δεν το πολυκατάλαβα τη σημαίνει

δεν τον ρωτησα να πω την αληθεια.προφανως σε καποια εκθεση η παρουσιαση επειδη ξερω οτι τα παρακολουθει αυτα.αντιπροσωπος της Νοκια ειναι αλλωστε.κι αυτος για τελη νοεμβρη μου ειπε παντως.αναμενουμε με αγωνια.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καμία αγωνία επειδή εν έχει διαφημιστεί καθόλου ακόμα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης ερωτηση: Αν καποιος πατησει να δει ενα βιντεο στο youtube, μπορει στη συνεχεια να σερφαρει σε μια σελιδα με το κομματι να παιζει στο παρασκηνιο ; Αληθεια υπαρχει εστω και ενα λειτουργικο κινητων που να το υποστηριζει αυτο ; Αληθινο multitasking δηλαδη ;

 

δυο χρονια τωρα με το Ν900.

 

(και τωρα με το Ν9)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oυάου. Το ξερα ότι ήταν γομάρι το N900 αλλά τόσο καλό λειτουργικό ουάου :blink:.

Αν το εβρισκα πουθενα πολύ φθηνά μπορεί και να το έπαιρνα αλλά το resistive και το τουβλοειδες σχήμα του ζητήματος :X...

 

Κρίμα που η μία πρόταση έρχεται απο πολύ παλιά και η άλλη είναι πανάκριβη :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα που η μία πρόταση έρχεται απο πολύ παλιά και η άλλη είναι πανάκριβη :(

 

Και ο ανταγωνισμός όμως δεν είναι και αισθητά φθηνότερος....βλ. iphone top androids

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...