Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα χθες το βράδυ! Παίζει φοβερά! :)

Το ιδιο και εγω μολις. Πολυ καλο. Τωρα ειναι που δε με νοιαζει το jailbreak καθολου! Αντε να βγει κατι για να κλεινουμε και το συνεχες 3G...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως η αναβάθμιση μου έκανε χειρότερη την αυτονομία μου. Επιφυλάσσομαι βέβαια να το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως η αναβάθμιση μου έκανε χειρότερη την αυτονομία μου. Επιφυλάσσομαι βέβαια να το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα.

Εμένα όλως περιέργως με το 4ρι μου, το έχω λιώσει από το πρωί σε browsing, facebook, mail και είναι στό 42% αυτή τη στιγμή..λογικά θα έπρεπε να ήταν στο 23%

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία ειναι μια χαρά στο 4αρι. Δεν ξέρω στο 4s.

Επίσης βελτιώθηκε το πρόβλημα με το home button. Τουλάχιστον στο δικο μου που δεν αντιμετοπίζα σοβαρο πρόβλημα πριν, τωρα δουλεύει τέλεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου 4αρι βελτιώθηκε η μπαταρία του. Μόνο καλά λόγια μπορω να πω για την 5.0.1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το iphone 4 και φοραει την 5.0.1 (δεν ειναι jb),εχω ενα προβληματακι στη μεταφορα apps μεσω itunes :worry:

Εχω ipad το οποιο ειναι jb και φοραει τη 4.3.2 και ενω οταν το συγχρονιζω μεταφερω στο itunes library τα apps που εχω κατεβασει με το instalous,δεν μπορω να τα κανω εγκατασταση στο iphone!Πρεπει να ειναι jb και το iphone?Τι φταιει?

only Apple
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το iphone 4 και φοραει την 5.0.1 (δεν ειναι jb),εχω ενα προβληματακι στη μεταφορα apps μεσω itunes :worry:

Εχω ipad το οποιο ειναι jb και φοραει τη 4.3.2 και ενω οταν το συγχρονιζω μεταφερω στο itunes library τα apps που εχω κατεβασει με το instalous,δεν μπορω να τα κανω εγκατασταση στο iphone!Πρεπει να ειναι jb και το iphone?Τι φταιει?

 

Ναι πρέπει να είναι jailbroken το iPhone για να τις περάσεις.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος να πώ την αληθεία η μπαταρία μου στο 3GS με OS 5.0.1 είναι super.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει αλλος το ίδιο πρόβλημα ...αγόρασα το 4 αρι 2 εβδομαδες τωρα....τρέχει απο την πρωτη στιγμη το ios5...η μπαταρία είναι πολύ μέτρια...όταν χαθεί το σήμα μετά δεν το βρίσκει με την καμια και πρεπει να το κλεισω..μετα ολα οκ...αντε λεω να κανω restore... δεν εκανα τελικα γιατι βγηκε η 5.0.1 οπου και έχω τωρα...η μπαταρια το ίδιο πατατα ειναι δλδ κραταει το πολυ 24 ωρες...σημερα έκανε νεα κόλπα ...με καλουσαν και δεν εδειχνε τπτ ...και μου ελεγαν ολοι γιατι δεν απανταω..το εκλεισα και ολα οκ....τι έγινε με το εργαλειο ρε επιστήμονες? και όχι τπτ αλλο μου αρέσει και πολυ :( τι κάνω? έχω θεμα? οχι ε?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει αλλος το ίδιο πρόβλημα ...αγόρασα το 4 αρι 2 εβδομαδες τωρα....τρέχει απο την πρωτη στιγμη το ios5...η μπαταρία είναι πολύ μέτρια...όταν χαθεί το σήμα μετά δεν το βρίσκει με την καμια και πρεπει να το κλεισω..μετα ολα οκ...αντε λεω να κανω restore... δεν εκανα τελικα γιατι βγηκε η 5.0.1 οπου και έχω τωρα...η μπαταρια το ίδιο πατατα ειναι δλδ κραταει το πολυ 24 ωρες...σημερα έκανε νεα κόλπα ...με καλουσαν και δεν εδειχνε τπτ ...και μου ελεγαν ολοι γιατι δεν απανταω..το εκλεισα και ολα οκ....τι έγινε με το εργαλειο ρε επιστήμονες? και όχι τπτ αλλο μου αρέσει και πολυ :( τι κάνω? έχω θεμα? οχι ε?

 

πάρε back up και μετα κανε ένα set up as new device ξανά ... δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλο .

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

πάρε back up και μετα κανε ένα set up as new device ξανά ... δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλο .

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

καλημερα καλημερα..εεεε βασικα δεν ειμαι και το τρελο γατόνι με τα iphonia ενοεις να κανω restore απο το itunes e? και βασικα backup κανει μονο του καθε φορα που το συνδεω στο pc ειναι επιλεγμενο το backup to this computer...οσο αναφορα τις επαφες?γιατι δεν τις βλεπω πουθενα στο itunes..θα τις χασω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων φίλε μου...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα..εεεε βασικα δεν ειμαι και το τρελο γατόνι με τα iphonia ενοεις να κανω restore απο το itunes e? και βασικα backup κανει μονο του καθε φορα που το συνδεω στο pc ειναι επιλεγμενο το backup to this computer...οσο αναφορα τις επαφες?γιατι δεν τις βλεπω πουθενα στο itunes..θα τις χασω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων φίλε μου...:rolleyes:

 

της επαφές σου τσεκάρε αν ειναι στο outlook ,εκει συγχρονιζεις της επαφές σου.

 

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είπα να κάτσω να ασχοληθώ λίγο πιο "βαθειά" το iOS 5 :lol:,ακολουθώντας το Settings-->General-->About βρήκα το Diagnostics & Usage (εκεί το είχα στο Automatically send ),μπήκα λοιπόν στο Diagnostic & usage data και βρήκα καμιά 50 αρια πράγματα μέσα που τα ανοίγεις και τα διαβάζεις .

Τι είναι αυτά ?μηνύματα από κρασαρίσματα ??:wacko:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

(10 χαρακτήρες)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είπα να κάτσω να ασχοληθώ λίγο πιο "βαθειά" το iOS 5 :lol:,ακολουθώντας το Settings-->General-->About βρήκα το Diagnostics & Usage (εκεί το είχα στο Automatically send ),μπήκα λοιπόν στο Diagnostic & usage data και βρήκα καμιά 50 αρια πράγματα μέσα που τα ανοίγεις και τα διαβάζεις .

Τι είναι αυτά ?μηνύματα από κρασαρίσματα ??:wacko:

 

Όταν πρόκειται για κρασαρισμα το γράφει.

Κυρίως αφορούν μηνύματα για έλειψη μνήμης και κρασαρισματα εφαρμογών.

 

Εγω το καινούργιο που έχω παρατηρησει στο final iOS 5 και 5.0.1 ειναι ότι κάποιες στιγμές παρατηρούνται παγωματα. Για παράδειγμα έφτιαχνα τις ρυθμίσεις του ημερολογίου. Επέλεγα δηλαδη ποια ημερολόγια θα εμφανίζονται. σε καθη αλλαγη είχα πάγωμα της οθόνης.

Μου έχει συμβεί και σε αλλη περίπτωση αλλα δεν θυμάμαι που.

 

Γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος απο το iOS 5. Ίσως ειναι η εκδοση με τα περισσότερα προβληματα απο τον καιρο της 3.0

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και τελικά δεν είμαι ο μόνος...διαβάζω και σε ξένα φόρουμ ότι το σήμα έχει γίνει πολύ χειρότερο με την 5.0.1....και δεν βοηθάει ούτε το restore ούτε τίποτα...εεε λογικά κάπου στην 5.0.3 με 5.0.4 θα είναι όλα σούπερ...κατά τα άλλα ως κάτοχος και του 4 αλλά και του 4s ...είμαι ευχαριστημένος όσο δεν πάει..και όλα θα φτιάξουν με τον καιρό :happy: :happy: :happy:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σμρ φορτησα το 4σ για 2η φορα, και το αφησα ν φορτισει ολο το βραδυ, καποια στιγμη το ειδα οτι ειχε παει στο 100% αλλα το χρισιμοποιησα λιγο κ επεσε στο 99% ενω ηταν συνδεδεμενο στην πριζα και επιπλεον σμρ το πρωι που το ειδα ελεγε οτι ήταν φορτισμενο στο 99%! το έχει παθει κανεις? και επιπλεον σε ενημερωνει οταν εχει φορτισει τελειως? ή το καταλαβαινεις εσυ οταν λεει 100%
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται για κρασαρισμα το γράφει.

Κυρίως αφορούν μηνύματα για έλειψη μνήμης και κρασαρισματα εφαρμογών.

 

Εγω το καινούργιο που έχω παρατηρησει στο final iOS 5 και 5.0.1 ειναι ότι κάποιες στιγμές παρατηρούνται παγωματα. Για παράδειγμα έφτιαχνα τις ρυθμίσεις του ημερολογίου. Επέλεγα δηλαδη ποια ημερολόγια θα εμφανίζονται. σε καθη αλλαγη είχα πάγωμα της οθόνης.

Μου έχει συμβεί και σε αλλη περίπτωση αλλα δεν θυμάμαι που.

 

Γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος απο το iOS 5. Ίσως ειναι η εκδοση με τα περισσότερα προβληματα απο τον καιρο της 3.0

Παγώματα είχα κι'εγώ της πρώτες 2 μέρες κάμποσα ,και στην αρχή που έβαλα την 5.0.1 (μέσω ΟΤΑ) ,τώρα έχει στρώσει,και δεν έχω τίποτα .το κινητό πάει μπάλα !

 

Τι να πω ,ελπίζω στο 5.0.2 να μην υπάρχει κανένα θέμα γιατί διαβάζω πολλά ,εγώ ευτυχώς ούτε σήμα χάνω ,ούτε τίποτα !

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του είναι μια χαρά ..ΑΛΛΑ όταν το χάσει στο μετρό εεεε αυτό ήταν...δεν το βρίσκει με τίποτα... τσεκαρετέ το.. 5 άτομα το δοκιμάσαμε και όλοι το ίδιο.. και το restore καμια σχέση, μην μπαίνετε στον κόπο.. είναι καθαρότατα Ios5 issue :blink:
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του είναι μια χαρά ..ΑΛΛΑ όταν το χάσει στο μετρό εεεε αυτό ήταν...δεν το βρίσκει με τίποτα... τσεκαρετέ το.. 5 άτομα το δοκιμάσαμε και όλοι το ίδιο.. και το restore καμια σχέση, μην μπαίνετε στον κόπο.. είναι καθαρότατα Ios5 issue :blink:

 

τι να σου πω χρησιμοποιώ το μετρό κάθε μέρα και σε κάποια σημεία που το χάνει τσουπ το βρίσκει ...χιλιοτσεκαρισμένο γιατί με το που φτάσω σε τερματικό μιλάω στο τηλ αμέσως :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω χρησιμοποιώ το μετρό κάθε μέρα και σε κάποια σημεία που το χάνει τσουπ το βρίσκει ...χιλιοτσεκαρισμένο γιατί με το που φτάσω σε τερματικό μιλάω στο τηλ αμέσως :)

 

είσαι τυχερός μαν :happy: ...εγώ οχι :wacko:...πάντως αν είδες και στο Link που παραθέτω πιο πάνω το έχουν αρκετοί το θέμα...πραγματικα δεν ξέρω τι παίζει ..αλλά είμαι 99% σίγουρος οτι στα επόμενα Update διορθωθεί το θέμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα (καλημερα) στην παρεα!

εχω ενα ι4 περασμενη την iOS 5.0 και j/b !!!

ενω ολα πηγαινανε ρολοι αρκετες μερες...

σημερα που συνδεσα το κινητο στο πισι.. το itunes δεν το "αναγνωριζει" !!!

δλδ. ενω το βλεπει... με ρωταει αν θελω να το κανω "Set as new" η "restore from back up"

 

στο κινητο φαινεται οτι το συνχρονισα τελευταια φορα στισ 19/11 ενω στο itunes φαινεται οτι το τελευταιο backup εγινε στις 30/10 !!!

 

σημειωση οτι μεχρι πριν 2-3 μερες το "εβλεπε" κανονηκοτατα !!!

 

καποιος καμια ιδεα??

 

 

edit: παρακαλω να διαγραφτει το μηνυμα λογο λαθος νηματος

Edited by erotokritos27
λαθος τοποθεσιας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...