Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει "σωστο" JB για το 5.0

Ναι, κάνεις Shift restore και περιμένεις... Μετά θα κάνεις Setup As New (!), όχι Restore from Backup.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε μόλις το κάνω αυτό τι γίνεται??

 

κρατάει το JB το κινητό ή είναι κλειδωμένο?

 

και επίσης όλο το μπακαπ σου πώς το περνας μετα??

 

Ευχαριστώ :)

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι JB δεν μπορείς να περάσεις backup. Ξεκινάς από την αρχή σιγά σιγά...

Όταν θα τελειώσει το upgrade θα έχεις μια καθαρή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνεις upgrade σε 5.0 και έχεις καθαρή συσκευή εντελώς...

 

Και πώς βάλατε όλοι όσοι το κάνατε πάλι στην συσκευή τα contacts , apps , etc που έιχαν αποθηκευτεί στο i tunes?? Γινεταί ??

 

Και επίσης όσοι το κάνατε δεν είναι JB η συσκευή πία?? ουτε cydia ούτε τίποτα???:blink::blink:

 

Ευχαριστώ.

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα σημερα το ios5 και εχω μερικες αποριες.

καταρχην μολις το κατεβασα μου ηρθε ενα μηνυμα απο κοσμοτε οτι εχω συνδεθει στο ιντερνετ και για μια μερα θα μπορω να μπαινω χωρις επιπλεον χρεωση. φυσικα με χρεωσε 1 ευρο χωρις να με ρωτησει. γτ εγινε αυτο?

μου χαθηκαν ολα τα app. μπορω καπως να βρω οσα apps ειχα κατεβασει για να μου κατεβουν τα ιδια χωρις να ψαχνω ενα ενα?

οσα ειχα αγορασει νομιζω οτι κατεβαινουν παλι ετσι δεν ειναι?

το icloud αν το ενεργοποιησω εχω επιπλεον χρεωση?

το facetime δεν μου χρειαστηκε ποτε και δεν το εψαξα γτ χρησιμοποιω το skype. σημερα πηγα να το ανοιξω και μου ελεγε οτι θα μου σταλουν καποια μηνυματα τα οποια θα χρεωνομαι.

τι εγινε ρε παιδια οτι κ να κανεις πρεπει να χρεωθεις?οποιος ξερει ας μου πει γτ ειδικα το facetime δεν μου χρειαζεται γτ αν υπαρχει χρεωση να μην το ενεργοποιησω αλλα το icloud με ενδιαφερει.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

- Δεν γνωρίζω, είναι θέμα της Cosmote.

- Μπες στο App Store -έχοντας κάνει πριν log in με το Apple ID σου-, στη τελευταία καρτέλα "Updates" πάτα στο "Purchased". Εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει. Μην ανησυχείς, δεν θα χρειαστεί να πληρώσεις εκ νέου.

- Το iCloud είναι εντελώς δωρεάν. Διάβασε λίγο το αντίστοιχο θέμα.

- Τη πρώτη φορά που ενεργοποιήσεις το FaceTime αποστέλλεται ένα μήνυμα και κατ επέκταση υπάρχει η αντίστοιχη χρέωση. Αυτό όμως συμβαίνει μόνο μια φορά, κατά την πρώτη ενεργοποίηση του FaceTime.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

iOS 5.0.1 BETA is out!

Διορθώνει το πρόβλημα με την μπαταρία, ένα security flaw στο iPad 2 (αφορά το smart cover unlock) , φέρνει πάλι πίσω τα Gestures στο iPad και βέβαια διορθώνει αρκετά ακόμα bugs...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

iOS 5.0.1 BETA is out!

Διορθώνει το πρόβλημα με την μπαταρία, ένα security flaw στο iPad 2 (αφορά το smart cover unlock) , φέρνει πάλι πίσω τα Gestures στο iPad και βέβαια διορθώνει αρκετά ακόμα bugs...

 

το εβαλες; εντυπωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πέρασα το πρωί... φαίνεται σαν να έχει τσιμπήσει λίγο στην ταχύτητα. Δεν έχω δει άλλες διαφορές μιας και δεν έχω παίξει αρκετά μαζί του... Θα μάθουμε πιο πολλά μέσα στην εβδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω με τη νεα αναβαθμιση iOS 5.0.1 να διορθωθει το bug με το Spotlight Search, μια απο τις πιο χρησιμες λειτουργιες της συσκευης. Το αντιμετωπιζω σε iPhone 4, ενω στο iPad 2 δεν υπαρχει προβλημα. Θα δειξει οταν με το καλο γινει το επισημο release.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω με τη νεα αναβαθμιση iOS 5.0.1 να διορθωθει το bug με το Spotlight Search, μια απο τις πιο χρησιμες λειτουργιες της συσκευης. Το αντιμετωπιζω σε iPhone 4, ενω στο iPad 2 δεν υπαρχει προβλημα. Θα δειξει οταν με το καλο γινει το επισημο release.

Ποιο ακριβώς πρόβλημα έχει το spotlight? Σε τι αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπακι για την απενεργοποιηση του 3G δεν το εβαλαν να φανταστω ε;;;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις με το Spotlight Search?

 

Ποιο ακριβώς πρόβλημα έχει το spotlight? Σε τι αναφέρεσαι?

 

Μερικες φορες δεν λειτουργει καθολου, ενω αλλες φορες ναι. Συγκεκριμενα, το παρουσιασε πριν δυο μερες. Εως χθες επρεπε να κανω επανεκκινηση δυο φορες και να μην μπω καθολου στα Settings, General, Spotlight Search. Για καποιο λογο, η συσκευη συμπεριφερθηκε λες και εκανε reset το search και δεν μου εμφανιζε ουτε τα top hits, αλλα ουτε καποιο αποτελεσμα οταν εβαζα να κανω αναζητηση. Σημερα παντως δουλευει κανονικα, ενω καποιοι αναφερουν οτι απενεργοποιωντας την αναζητηση για τα mail διορθωνει το θεμα. Στη δικη μου περιπτωση παντως δεν παρουσιασε καμια θετικη αλλαγη, αλλα εξακολουθει απ'οτι φαινεται σημερα να λειτουργει κανονικα. Διαβαστε και παρακατω καποιες αναφορες που κανουν στο Apple Community, οπου πιστευω οτι εφοσον εχει αναφερθει εκει, θα το επιλυσουν με την επομενη αναβαθμιση.

 

https://discussions.apple.com/message/16446153#16446153

https://discussions.apple.com/message/16421848#16421848

https://discussions.apple.com/message/16514348#16514348

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η iOS 5.0.1 BETA 2!

Όσοι έχουν την BETA 1 μπορούν να κάνουν την αναβάθμηση OTA.

 

http://www.iphoneincanada.ca/iphone-news/apple-releases-ios-5-0-1-beta-2-download-now/

http://www.tuaw.com/2011/11/04/apple-seeds-ios-5-0-1-beta-2-to-developers/

 

http://img824.imageshack.us/img824/3698/img0259k.png http://img690.imageshack.us/img690/5884/img0260e.png

Edited by panart
screenshots
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση από 4.3.5. σε iOS 5 και το iPad2 ξαναγύρισε σε αρχική κατάσταση χωρίς τις εφαρμογές, παιχνίδια και μουσική που είχα αγορασμένα. Ως εδώ καλά .

Μπορώ να ξανακατεβάσω τις εφαρμογές που έχω αγοράσει απο το AppleStore και να τις εγκαταστήσω όποια στιγμή θέλω.Πάλι καλά.

 

Τα μουσικά album όμως που έχω αγοράσει πως θα τα ξαναεγκαταστήσω στο iPad2 μου ?????

 

Κατά την διάρκεια της αναβάθμισης σε iOS 5 είδα ότι έγινε backup σε εφαρμογές και μουσική . Πως θα τα κάνω restore ???????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

- Μπες στο App Store -έχοντας κάνει πριν log in με το Apple ID σου-, στη τελευταία καρτέλα "Updates" πάτα στο "Purchased". Εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

- Μπες στο App Store -έχοντας κάνει πριν log in με το Apple ID σου-, στη τελευταία καρτέλα "Updates" πάτα στο "Purchased". Εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.

 

Αυτό το βρήκα , δηλ. τις Apps , και ευχαριστώ για την βοήθεια........

 

Τα μουσικά albums όμως που έχω κατεβάσει (και πληρώσει) από το iTunes , που θα τα βρώ , ή μήπως θα πρέπει να τα ξαναπληρώσω ???

 

Αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο.........tnx anyway

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την ιστοδελίδα jailbreaknation η Apple έχει διαθέσει σε μερικούς υπαλλήλους της μία δοκιμαστική έκδοση του iOS 5 για το iPhone 4 που περιέχει το Siri.

 

http://www.jailbreaknation.com/apple...e-4s-exclusive

http://appadvice.com/appnn/2011/11/apple-siri-4

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα σημερα το ios5 και εχω μερικες αποριες.

καταρχην μολις το κατεβασα μου ηρθε ενα μηνυμα απο κοσμοτε οτι εχω συνδεθει στο ιντερνετ και για μια μερα θα μπορω να μπαινω χωρις επιπλεον χρεωση. φυσικα με χρεωσε 1 ευρο χωρις να με ρωτησει. γτ εγινε αυτο?

μου χαθηκαν ολα τα app. μπορω καπως να βρω οσα apps ειχα κατεβασει για να μου κατεβουν τα ιδια χωρις να ψαχνω ενα ενα?

οσα ειχα αγορασει νομιζω οτι κατεβαινουν παλι ετσι δεν ειναι?

το icloud αν το ενεργοποιησω εχω επιπλεον χρεωση?

το facetime δεν μου χρειαστηκε ποτε και δεν το εψαξα γτ χρησιμοποιω το skype. σημερα πηγα να το ανοιξω και μου ελεγε οτι θα μου σταλουν καποια μηνυματα τα οποια θα χρεωνομαι.

τι εγινε ρε παιδια οτι κ να κανεις πρεπει να χρεωθεις?οποιος ξερει ας μου πει γτ ειδικα το facetime δεν μου χρειαζεται γτ αν υπαρχει χρεωση να μην το ενεργοποιησω αλλα το icloud με ενδιαφερει.

 

 

H μόνη λύση που βρήκα για να μην μπαίνει στο ιντερνετ μεσω 3g είναι να αλλάξω το apn της cosmote σε άλλο άσχετο. Δυστυχώς σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ακόμη και με κλειστά τα data, το μηλόφωνο κατέβαζε δεδομένα (αγνωστο τι) και μου έτρωγε 1 ευρώ τη μέρα. Τέτοιο πρόβλημα δεν ειχα με το ios4.

Η μόνη χρέωση πουτ έχει το facetime είναι ότι την πρώτη φορά που το ενεργοποιείς και μόνο αυτή, στέλνει ενα sms στην Αγγλία. Αρα η μόνη χρέωση που έχει είναι το κόστος ενός sms στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά είμαι δυσαρεστημένος με το iOS 5 στο iPad. Έχω πολλά κολλήματα εφαρμογών, ενώ η πληκτρολόγηση δεν είναι τόσο ομαλή όσο ήταν με τις εκδόσεις 3.Χ.Χ και 4.Χ.Χ του iOS

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPad 1....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...