Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα!δεν μπορω να στειλω imessage απο ενα ipad σε ενα iphone..ενω ολα ειναι ρυθμισμενα το μηνυμα οπως φευγει σταματαει και δεν φτανει στον παραληπτη..τι φταιει?ολα ειναι ρυθμισμενα..το mail μου απο πλευρας μου και το τηλεφωνο με το +30 μπροστα απο τη μερια του iphone.επισης και οι δυο εχουμε ανοιξει το imessage..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σας παρακαλω..ενας να μου πει γιατι χαλαστηκα πολυ με κατι.. στο ipad2 ειμαι με το update ios5 απο χθες..αλλα μου λειπουν εφαρμογες! καταρχην το widget καιρου δεν το εχω..γιαυτο φυσικα δεν υπαρχει και στο drop down menu..notification center αδειο..ουτε το stock widget ..ο καιρος τουλαχιστο τον ηθελα να το βλεπω.. για πιο λογο το επαθα..μαλιστα εκανα παλι restore χωρις καποιο προβλημα αλλα τιποτα. δεν εχω εφαρμογες? η μου φαινεται;;;; επισεις και με αλλη εφαρμογη καιρου δεν μπορω να δω στην μπαρα καρφωμενη. τα μηνυματα τα βλεπω ομως..

 

Στο iPad δεν υπάρχουν οι εφαρμογές που αναφέρεις. Θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιες από το App Store για να κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο παρατηρήσεις:

 

1) Στην εφαρμογή του καιρού, πατώντας πλέον πάνω σε μία κάρτα ενός τόπου, βγάζει και μία 12-ωρη πρόβλεψη του καιρού. Πολύ καλή προσθήκη.

 

2) Όποιος συναντά προβλήματα σύνδεσης, προσπαθώντας να κάνει «ασύρματο συγχρονισμό μέσω Wi-Fi», και το κινητό δεν εμφανίζεται στο iTunes, και φυσικά έχετε ακολουθήσει όλα τα προτεινόμενα βήματα από το support της Apple...

...τότε προσπαθήστε να κάνετε έναν καθαρισμό του συστήματός σας με την εφαρμογή του CCleaner. Σε μένα δουλεύει πλέον όπως θα έπρεπε η λειτουργία.

(Είχα διαβάσει σε ξένο ποστ, πως για την επίλυση των προβλημάτων σύνδεσης, χρειαζόταν απεγκαταστάση, επαναγκατάσταση το iTunes και μία ενδιάμεση εφαρμογή του CCleaner.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορετικό App για το iMessage. Άνοιξε το App για τα SMS σου (Messages) και ξεκίνα να γράφεις μήνυμα... εαν αυτός που στέλνεις το μήνυμα εχει iOS5 θα αλλάξει το λεκτικό στο μέρος που γράφεις το μήνυμα, σε iMessage... Δοκίμασε το με ένα φίλο σου!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!δεν μπορω να στειλω imessage απο ενα ipad σε ενα iphone..ενω ολα ειναι ρυθμισμενα το μηνυμα οπως φευγει σταματαει και δεν φτανει στον παραληπτη..τι φταιει?ολα ειναι ρυθμισμενα..το mail μου απο πλευρας μου και το τηλεφωνο με το +30 μπροστα απο τη μερια του iphone.επισης και οι δυο εχουμε ανοιξει το imessage..

 

Δοκίμασε να στείλεις στο email του φίλου σου (λογικά θα έχει επιλέξει και email διεύθυνση στην οποία να αποστέλλονται τα iMessages)

- εγώ έτσι το κάνω απο το iPad σε κινητο και δουλευει μια χαρα και ο παραλήπτης το βλέπει στο κινητο του το μήνυμα κανονικα.

Δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω με νούμερο τηλεφώνου.

 

On edit, με ένα γρηγορο search στο ιντερνετ, είδα ότι πολύς κόσμος έχει ανάλογα προβλήματα με το imessage στο ipad. Πχ, κάτι που έχω παρατηρήσει κι εγω, κάποιες συζητήσεις εμφανίζονται και στο iPhone και στο iPad, κάποιες όχι - απλα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό και δεν το έχω ψάξει πολυ.

Φαντάζομαι αυτά θα τα διορθώσουν σε επόμενη έκδοση.

Δοκίμασε αυτο που σου είπα πιο πάνω με το email να δεις αν δουλεύει έτσι.

Edited by isolde

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις στο email του φίλου σου (λογικά θα έχει επιλέξει και email διεύθυνση στην οποία να αποστέλλονται τα iMessages)

- εγώ έτσι το κάνω απο το iPad σε κινητο και δουλευει μια χαρα και ο παραλήπτης το βλέπει στο κινητο του το μήνυμα κανονικα.

Δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω με νούμερο τηλεφώνου.

 

On edit, με ένα γρηγορο search στο ιντερνετ, είδα ότι πολύς κόσμος έχει ανάλογα προβλήματα με το imessage στο ipad. Πχ, κάτι που έχω παρατηρήσει κι εγω, κάποιες συζητήσεις εμφανίζονται και στο iPhone και στο iPad, κάποιες όχι - απλα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό και δεν το έχω ψάξει πολυ.

Φαντάζομαι αυτά θα τα διορθώσουν σε επόμενη έκδοση.

Δοκίμασε αυτο που σου είπα πιο πάνω με το email να δεις αν δουλεύει έτσι.

 

παιδια το βρηκα το προβλημα με το imessage στο ipad!!το μοιραζομαι και μαζι σας για να διευκολυνω και αλλους.πρεπει να πατε στο δικτυο που ειστε συνδεδεμενοι και να βαλετε σαν DNS το 8.8.8.8 της google!μετα απο αυτο το imessage λειτουργει αψογα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα αγορασω το ipod touch 4g και μου ειπαν οτι επειδη ειναι η νεα παρτιδα θα εχει το ios5.. Θα ειναι ε φικτο το sisi και μηπως ξερουμε τιποτα για jb.? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα το θελω ΠΑΡΑ πολυ το siri ...Στο imessage στελνεις και φωτος κλπ μεσω wifi ετσι ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με το iMessage στέλνεις φώτος μέσω 3G/WiFi. Για να αποκτήσεις το Siri θα πρέπει "αναγκαστικά" να πάρεις iPhone 4S.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν δεν αποκτήσει Ελληνικά το siri, τι να το κάνω? Σιγά μην κάθομαι να του μιλάω Αγγλικά για να μου απαντήσει ή να με βοηθήσει σε αυτά που θέλω. Το θέμα είναι να εξελιχθεί η υπηρεσία και να μπορέσει κάποια στιγμή να "καταλάβει" και να "μιλήσει" Ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν δεν αποκτήσει Ελληνικά το siri, τι να το κάνω? Σιγά μην κάθομαι να του μιλάω Αγγλικά για να μου απαντήσει ή να με βοηθήσει σε αυτά που θέλω. Το θέμα είναι να εξελιχθεί η υπηρεσία και να μπορέσει κάποια στιγμή να "καταλάβει" και να "μιλήσει" Ελληνικά.

 

Έχω ξαναπεί: κρίνοντας απο το ανεπαρκές λεξικό του ελληνικού πληκτρολογιου που μας ταλαιπωρεί απο τον καιρο του 3g και το οποίο δεν βελτιώθηκε ποτέ, δεν μπορω να είμαι αισιόδοξος για τις προοπτικές του Siri στα Ελληνικά.

 

Τωρα όσον αφορά το iOS 5, δυστυχώς συνεχίζονται στο iPad 2 τα προβληματα που αντιμετοπίζαμε με τις beta. Τότε βέβαια είχα το iPad 1 και πίστευα ότι με το 2 και το επίσημο ios5 θα σταματούσαν.

Μιλω για τα κρασαρισματα. Αν δεν κλείνουμε τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε συχνά συμβαίνουν και όχι μόνο σε safari και twitter, αλλα και στο mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί: κρίνοντας απο το ανεπαρκές λεξικό του ελληνικού πληκτρολογιου που μας ταλαιπωρεί απο τον καιρο του 3g και το οποίο δεν βελτιώθηκε ποτέ, δεν μπορω να είμαι αισιόδοξος για τις προοπτικές του Siri στα Ελληνικά.

 

Τωρα όσον αφορά το iOS 5, δυστυχώς συνεχίζονται στο iPad 2 τα προβληματα που αντιμετοπίζαμε με τις beta. Τότε βέβαια είχα το iPad 1 και πίστευα ότι με το 2 και το επίσημο ios5 θα σταματούσαν.

Μιλω για τα κρασαρισματα. Αν δεν κλείνουμε τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε συχνά συμβαίνουν και όχι μόνο σε safari και twitter, αλλα και στο mail.

 

Δυστυχώς είναι πολυ σοβαρό το φαινόμενο των κρασαρισματων κι έχει ήδη αρχίσει να με κουράζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν δεν αποκτήσει Ελληνικά το siri, τι να το κάνω? Σιγά μην κάθομαι να του μιλάω Αγγλικά για να μου απαντήσει ή να με βοηθήσει σε αυτά που θέλω. Το θέμα είναι να εξελιχθεί η υπηρεσία και να μπορέσει κάποια στιγμή να "καταλάβει" και να "μιλήσει" Ελληνικά.

 

Να μάθεις Αγγλικά!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί: κρίνοντας απο το ανεπαρκές λεξικό του ελληνικού πληκτρολογιου που μας ταλαιπωρεί απο τον καιρο του 3g και το οποίο δεν βελτιώθηκε ποτέ, δεν μπορω να είμαι αισιόδοξος για τις προοπτικές του Siri στα Ελληνικά.

Έχει βάση το σκεπτικό σου αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα καταφέρουν. Θα δούμε σε βάθος χρόνου. Βασικά το σχόλιο μου ήταν στο ότι δεν θεωρώ πλεονέκτημα του 4S το siri, όσο αφορά την Ελληνική αγορά, από την στιγμή που δεν μιλάει Ελληνικά. Αν έπαιρνα 4S θα το έπαιρνα λόγο hardware και καλύτερης εμπειρίας στην χρήση.

@geovass

Ξέρω αλλά πως θα του πω ρε Γιώργο ψάξε για γυράδικα?? Για καλό βρώμικο κ.λ.π. :p :lol: :p :lol: :p

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση να κάνω: έβαλα μία υπενθύμιση στο Reminders να μου θυμίσει όταν φύγω από τη δουλειά (at a location) αν έχω βάλει το συναγερμό. Την πρώτη ημέρα, έπιασε. Την δεύτερη, τρίτη, κ.ο.κ., δεν έπιασε. Έχει κανείς κάποια ιδέα, για περιοδικότητα του reminder; Τονίζω πως, αν θέσω και On a day (και όχι μόνο At a Location) ... θα πρέπει να ορίσω και ακριβή ώρα, και δεν έχω ακριβή ώρα που κλείνω. Θέλω καθημερινό reminder, με ΜΟΝΟ κριτήριο την απομάκρυνσή μου από συγκεκριμένες συντεταγμένες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί: κρίνοντας απο το ανεπαρκές λεξικό του ελληνικού πληκτρολογιου που μας ταλαιπωρεί απο τον καιρο του 3g και το οποίο δεν βελτιώθηκε ποτέ, δεν μπορω να είμαι αισιόδοξος για τις προοπτικές του Siri στα Ελληνικά.

 

Τωρα όσον αφορά το iOS 5, δυστυχώς συνεχίζονται στο iPad 2 τα προβληματα που αντιμετοπίζαμε με τις beta. Τότε βέβαια είχα το iPad 1 και πίστευα ότι με το 2 και το επίσημο ios5 θα σταματούσαν.

Μιλω για τα κρασαρισματα. Αν δεν κλείνουμε τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε συχνά συμβαίνουν και όχι μόνο σε safari και twitter, αλλα και στο mail.

 

To λεξικο μια χαρα ειναι...πλεον οτι λεξεις γραφω τις βγαζει πρωτες....αυτο με τα κραρισματα ισχυει βεβαια αλλα νταααξει :O

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά;εμένα στον καιρό δεν μου δείχνει την τοποθεσία μου γιατι είμαι από Γιάννενα. Ενώ έχω βάλει άλλο app για τον καιρο δεν μου το δείχνει στο notification bar.γιατι;
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά;εμένα στον καιρό δεν μου δείχνει την τοποθεσία μου γιατι είμαι από Γιάννενα. Ενώ έχω βάλει άλλο app για τον καιρο δεν μου το δείχνει στο notification bar.γιατι;

 

Η μοναδική εφαρμογή που η Apple επιτρέπει να βρίσκεται στο notifications center είναι το weather. Καμία third party δεν έχει πρόσβαση σε αυτό. Επομένως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αυτό το widget. Λογικά εάν δώσεις στο weather πρόσβαση στο gps θα σου βρει τον τοπικό καιρό!!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική εφαρμογή που η Apple επιτρέπει να βρίσκεται στο notifications center είναι το weather. Καμία third party δεν έχει πρόσβαση σε αυτό. Επομένως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αυτό το widget. Λογικά εάν δώσεις στο weather πρόσβαση στο gps θα σου βρει τον τοπικό καιρό!!!

 

Και αυτό πως μπορώ να κάνω;

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή καιρός και πατάς το i κάτω δεξιά. Απο το νέο μενού ενεργοποιεις την επιλογή τοπικός καιρός.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...