Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επρεπε να κανεις ηδη αναφορα στην παυπαλ. θα την εβλεπαν και θα αλλαζαν την σταση τους. δεν θελουν να εχουν αρνητικα ποσοστα αλλιως θα χασουν την παυπαλ και ειναι κατι που δεν το θελουν. κανε την αναφορα και θα δεις οτι θα σου στειλουν μαιλ με μια προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα αναφορά παίδες. Χρησιμοποίησα και τους 2000 χαρακτήρες που δίνει περιθώριο :P Μακάρι να βγάλω άκρη. Θα ποστάρω για νεότερα.

 

Όσο για το τελωνείο, άμα ερχόταν με EMS και έβγαινε 50-60€ (τόσο βγαίνει περίπου αν αφαιρέσεις τα extra που ζητάει η FedEx) θα τα πλήρωνα γιατί ήταν δικιά μου κοτσάνα. Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί ένας δεν δέχτηκε να το σημειώσει ως gift και έβαλε την πραγματική αξία και εν γνώσει μου το πλήρωσα το τελωνείο χωρίς να του πω τίποτα.

 

Update:

Μου απάντησαν στο κατεβατό μου στο paypal με το απλό:

Dear buyer,

 

Thank you for placing order from our company, and i am sorry to make you waiting so long, and we have sent your order , and your order's tracking number is XXXXXXXXXX . so could you please wait a few days, and you will receive it soon . Thank you for your understanding and sorry again.

 

Have a nice day

 

Εντάξει οι άνθρωποι δεν έχουν τον Θεό τους. Ούτε το 1/4 από το μήνυμα δεν διάβασαν μου φαίνεται.

Παράλληλα μου έστειλαν μήνυμα και μέσα στο site τους να δεχθώ τον εκτελωνισμό και θα μου κάνουν μετά refund 50$, αλλιώς το πακέτο θα μείνει εκεί και θα καταστραφεί.

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 23/11 πηρα απο pandawill ενα Hyundai Rock X , to tracking επιμενει να λεει οτι το δεμα εχει παραδωθει σε δ/νση στην Αργεντινη ??????? :( Τι κανω; ειναι νωρις να το ψαχνω.

ολα καλα παιδια παραλαβη σημερα χωρις προβληματα με τελωνεια και τετοια:)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα παιδια παραλαβη σημερα χωρις προβληματα με τελωνεια και τετοια:)

Ποιό μοντέλο είναι ακριβώς; Το Χ800 με τα 177 δολάρια που βλέπω στο pantawill;

Αν ναι μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη η τιμή του για 8''.Και μικρή μπαταρία επίσης.

Για πες εντυπώσεις όταν ασχοληθείς

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναφορά παίδες. Χρησιμοποίησα και τους 2000 χαρακτήρες που δίνει περιθώριο :P Μακάρι να βγάλω άκρη. Θα ποστάρω για νεότερα.

 

Όσο για το τελωνείο, άμα ερχόταν με EMS και έβγαινε 50-60€ (τόσο βγαίνει περίπου αν αφαιρέσεις τα extra που ζητάει η FedEx) θα τα πλήρωνα γιατί ήταν δικιά μου κοτσάνα. Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί ένας δεν δέχτηκε να το σημειώσει ως gift και έβαλε την πραγματική αξία και εν γνώσει μου το πλήρωσα το τελωνείο χωρίς να του πω τίποτα.

 

Update:

Μου απάντησαν στο κατεβατό μου στο paypal με το απλό:

 

 

Εντάξει οι άνθρωποι δεν έχουν τον Θεό τους. Ούτε το 1/4 από το μήνυμα δεν διάβασαν μου φαίνεται.

Παράλληλα μου έστειλαν μήνυμα και μέσα στο site τους να δεχθώ τον εκτελωνισμό και θα μου κάνουν μετά refund 50$, αλλιώς το πακέτο θα μείνει εκεί και θα καταστραφεί.

 

Το διάβασαν όλο. Απλά απάντησαν όπως απαντούν πάντα. Η φράση "κάνω τον κινέζο" κάπως πρέπει να βγήκε άλλωστε. Γνώμη μου είναι και πάλι μέσα από το dispute να επισημάνεις το ότι άλλαξαν shipping method ερήμην σου. Σημασία δεν έχει να γράψεις άλλες 2000 λέξεις αλλά να γίνεις το δυνατόν σαφής (και αν μπορείς και λακωνικός) ενώπιον του paypal. Μπορείς να τους γράψεις κιόλας (μέσα στο dispute) να σου πούνε οτιδήποτε θέλουν να πούμε ΜΕΣΑ στο opened dispute και όχι κατ' ιδίαν. Όσο περισσότερο τους εκθέσεις τόσο το καλύτερο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελεια απο pandawill τις 30/11,despatched to Greece εγινε 8/12 κ απο τοτε τιποτα.Δεν εχει φτασει ακομα και ουτε μπορω να το βρω μεσω tracking number.Να αρχισω να ανησυχω η τοσες μερες περιπου κανει να φτασει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα. Αν μπορείτε λέω να το στείλετε με EMS όπως ζήτησα, κάντε το. Ειδάλλως ζητήστε να επιστραφούν τα προϊόντα και κάντε μου full refund.

Η συνέχεια του σίριαλ αύριο το πρωί :) Stay Tuned :p

 

@SergioChr Αν ζήτησες να έρθει με ΕΛ.ΤΑ θα κάνεις υπομονή. Εγώ περιμένω παραγγελία από τις 28/11 από Shenzen κι ακόμα τίποτα(όχι το tablet, άλλο αντικείμενο). Υπολόγιζε 20-30 μέρες από την ημερομηνία αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελεια απο pandawill τις 30/11,despatched to Greece εγινε 8/12 κ απο τοτε τιποτα.Δεν εχει φτασει ακομα και ουτε μπορω να το βρω μεσω tracking number.Να αρχισω να ανησυχω η τοσες μερες περιπου κανει να φτασει?

 

Απο της 8/12 είναι 5 μέρες! Σε πόσες ήθελες να φθάσει; :rolleyes: Απο Κίνα έρχεται!! Καμιά 15αρια μέρες, ειδικά αυτήν την περίοδο, τις θέλει σίγουρα!;)

 

Αυτό ακριβώς έκανα. Αν μπορείτε λέω να το στείλετε με EMS όπως ζήτησα, κάντε το. Ειδάλλως ζητήστε να επιστραφούν τα προϊόντα και κάντε μου full refund.

Η συνέχεια του σίριαλ αύριο το πρωί :) Stay Tuned :p

 

Σωστός;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιό μοντέλο είναι ακριβώς; Το Χ800 με τα 177 δολάρια που βλέπω στο pantawill;

Αν ναι μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη η τιμή του για 8''.Και μικρή μπαταρία επίσης.

Για πες εντυπώσεις όταν ασχοληθείς

Να αυτο ειναι Hyundai rock x το πηρα σε happy Hour 150usd - 129Euro ...δεν εχω εμπειρια απο αλλα tablet αλλα φαινεται αρκετα ποιοτικο.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το pandawill τι εικόνα έχετε; Διαβάζω και θετικά αλλά και πολλά αρνητικά σχόλια. Τι συμβαίνει με αυτό το μαγαζί; Είναι αρκετά γνωστό φυσικά και πουλάει πολύ οπότε αυτό και μόνο του ίσως να αρκεί για να δικαιολογεί την έκθεσή του σε κακή κριτική, αλλά μήπως γενικά είναι μέτριο ως reseller; Αν θέλετε, όσοι έχετε εμπειρία ή γνώση επί τούτου, αναφέρετε γνώμες σχετικά με τις τιμές του, το after sales support και κυρίως την ποιότητα των προϊόντων που πουλάει (παίζει να πέσεις πάνω σε μαϊμού δλδ;).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το pandawill τι εικόνα έχετε; Διαβάζω και θετικά αλλά και πολλά αρνητικά σχόλια. Τι συμβαίνει με αυτό το μαγαζί; Είναι αρκετά γνωστό φυσικά και πουλάει πολύ οπότε αυτό και μόνο του ίσως να αρκεί για να δικαιολογεί την έκθεσή του σε κακή κριτική, αλλά μήπως γενικά είναι μέτριο ως reseller; Αν θέλετε, όσοι έχετε εμπειρία ή γνώση επί τούτου, αναφέρετε γνώμες σχετικά με τις τιμές του, το after sales support και κυρίως την ποιότητα των προϊόντων που πουλάει (παίζει να πέσεις πάνω σε μαϊμού δλδ;).
απόλυτα αξιόπιστο και με πολύ καλή κι άμεση εξυπηρέτηση, μόνο μειονέκτημα είναι ότι αργεί 4-5 μέρες να κάνει αποστολή, και αργεί να ενημερώσει κι όλας ότι δεν έχει στοκ. Το χω χρησιμοποιήσει 6 φορές τους τελευταίους μήνες, και πλέον πάντα τους στέλνω email πριν κάνω παραγγελία για να γλιτώσω την καθυστέρηση
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποσες μερες χρειαζονται για την επιστροφη ταμπλετας πισω στην κινα? Εχω στειλει εδω και 15+ μερες και το τρακινγκ δεν εμφανιζει αποτελεσματα απο κινα. Μονο αποστολη προς εξωτερικο (μια μερα μετα που πηγα στο ποστ οφις)
Link to comment
Share on other sites

απόλυτα αξιόπιστο και με πολύ καλή κι άμεση εξυπηρέτηση, μόνο μειονέκτημα είναι ότι αργεί 4-5 μέρες να κάνει αποστολή, και αργεί να ενημερώσει κι όλας ότι δεν έχει στοκ. Το χω χρησιμοποιήσει 6 φορές τους τελευταίους μήνες, και πλέον πάντα τους στέλνω email πριν κάνω παραγγελία για να γλιτώσω την καθυστέρηση

 

Θενξ Σταύρο. Να υποθέσω δεν είχες ποτέ περιπέτειες με ελαττωματικές συσκευές ή κάτι αντίστοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποσες μερες χρειαζονται για την επιστροφη ταμπλετας πισω στην κινα? Εχω στειλει εδω και 15+ μερες και το τρακινγκ δεν εμφανιζει αποτελεσματα απο κινα. Μονο αποστολη προς εξωτερικο (μια μερα μετα που πηγα στο ποστ οφις)

Δεν θα δεις κατι άλλο. Εγώ ένα που στειλα στις 14/11 ακόμα δεν το χουν λάβει, κι ένα στις 22/11 το έλαβαν προχτες :blink:

Θενξ Σταύρο. Να υποθέσω δεν είχες ποτέ περιπέτειες με ελαττωματικές συσκευές ή κάτι αντίστοιχο...
όχι, κι όποτε μου παν μετά από ερώτησή μου ότι δεν έχουν στοκ, κι ακύρωσα την παραγγελία, άμεσα μου στελναν refund. μόνο έλεγξε την μεμβράνη οθόνης που βάζει αυτόματα στο πακέτο όταν την επιλέγεις, ότι ταιριάζει σίγουρα στο τάμπλετ Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις κατι άλλο. Εγώ ένα που στειλα στις 14/11 ακόμα δεν το χουν λάβει, κι ένα στις 22/11 το έλαβαν προχτες :blink:

όχι, κι όποτε μου παν μετά από ερώτησή μου ότι δεν έχουν στοκ, κι ακύρωσα την παραγγελία, άμεσα μου στελναν refund. μόνο έλεγξε την μεμβράνη οθόνης που βάζει αυτόματα στο πακέτο όταν την επιλέγεις, ότι ταιριάζει σίγουρα στο τάμπλετ

 

Οταν παραλαβουν δεν θα το δω στο τρακινγκ? αν θελουν κανουν τον κινεζο και λενε οτι δεν παρελαβαν ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Update: Το πράγμα φαίνεται να πηγαίνει καλά. Μου έστειλαν μήνυμα και μου ζητάνε συγνώμη και λένε πως θα αναλάβουν τα έξοδα εκτελωνισμού... Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Update: Το πράγμα φαίνεται να πηγαίνει καλά. Μου έστειλαν μήνυμα και μου ζητάνε συγνώμη και λένε πως θα αναλάβουν τα έξοδα εκτελωνισμού... Για να δούμε.

Αυτά είναι πραγματικά ευχάριστα και νοιώθω χαρούμενος σαν να μου συνέβει εμένα.

Άρα το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι οτι πιέζουμε μέχρι να γίνουμε φορτικοί (γι αυτούς) και να βρούμε το δίκιο μας.Σε εμάς δεν περνάνε αυτά :D

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Update: Το πράγμα φαίνεται να πηγαίνει καλά. Μου έστειλαν μήνυμα και μου ζητάνε συγνώμη και λένε πως θα αναλάβουν τα έξοδα εκτελωνισμού... Για να δούμε.

 

Χμ... μη κλείσεις το dispute. Τα έξοδα εκτελωνισμού θα είναι ουσιαστικά το αντίτιμο ενός full refund γι'αυτούς. Ελπίζω να μην έχουν στο μυαλό τους να κάνουν μαϊμουδιά.

Link to comment
Share on other sites

@tarantules: Προ κρίσης μπορεί να το "έπινα το χάπι" και να έκανα τον μ@κ@κ@ και απλά να τους έκραζα, αλλά τώρα δεν μας παίρνει για τέτοια. 160€ είναι 160€ και πιο πολύ με ενοχλεί η ασυνέπεια! Έκανες την χαζομάρα, παραδέξου και το διόρθωσε το, μην με φλομώνεις στα ψέμματα. Αλλά προφανώς συνήθως οι περισσότεροι υποκύπτουν και το παρατάνε το θέμα, οπότε και οι κινέζοι δεν μασάνε.

 

@karafu: Άμα δεν πάρω το πακέτο στα χέρια μου δεν κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι το κατάλληλο θέμα δω, αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσω. Έχω κάνει μια αγορά απ τη Κίνα, το δέμα έφτασε αθήνα, πέρασε απ τη διανομή ΕΛΤΑ αθηνών, πήγε στη διανομή Πειραιά, και χάθηκε! έχει καταγραφεί ότι παραδόθηκε, εγώ όμως δεν είχα πάει να το πάρω, κι επίσης δεν έχουν το ειδοποιητήριο υπογεγραμμένο. Και στο ψητό τώρα, αν δεν το βρουν στις αποθηκες μεχρι δευτέρα, δηλαδή το φαγε κανας υπάλληλος ή δεν ξέρω τι, και ζητήσω απ τα ελτά να σβήσουν τη καταχώριση ότι παραλειφθηκε το δέμα (εφόσον δεν έχουν υπογραφή από μένα, άρα δεν υπάρχει απόδειξη για κάτι τέτοιο), και ανοίξω dispute στο paypal ότι δεν έλαβα το δέμα (αν και δεν φταίει τίποτα το κατάστημα...) ή πω στο κατάστημα ότι δεν έλαβα το δέμα (έχω πληρώσει shipping insurance άλλωστε) θα βρω το δίκιο μου? έστω ένα refund ή να το ξαναστείλουν?..

 

Οταν παραλαβουν δεν θα το δω στο τρακινγκ? αν θελουν κανουν τον κινεζο και λενε οτι δεν παρελαβαν ποτε?
δεν έχω ιδέα, ακόμη το ψάχνω...αν βγάλεις άκρη πες μου
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι το κατάλληλο θέμα δω, αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσω. Έχω κάνει μια αγορά απ τη Κίνα, το δέμα έφτασε αθήνα, πέρασε απ τη διανομή ΕΛΤΑ αθηνών, πήγε στη διανομή Πειραιά, και χάθηκε! έχει καταγραφεί ότι παραδόθηκε, εγώ όμως δεν είχα πάει να το πάρω, κι επίσης δεν έχουν το ειδοποιητήριο υπογεγραμμένο. Και στο ψητό τώρα, αν δεν το βρουν στις αποθηκες μεχρι δευτέρα, δηλαδή το φαγε κανας υπάλληλος ή δεν ξέρω τι, και ζητήσω απ τα ελτά να σβήσουν τη καταχώριση ότι παραλειφθηκε το δέμα (εφόσον δεν έχουν υπογραφή από μένα, άρα δεν υπάρχει απόδειξη για κάτι τέτοιο), και ανοίξω dispute στο paypal ότι δεν έλαβα το δέμα (αν και δεν φταίει τίποτα το κατάστημα...) ή πω στο κατάστημα ότι δεν έλαβα το δέμα (έχω πληρώσει shipping insurance άλλωστε) θα βρω το δίκιο μου? έστω ένα refund ή να το ξαναστείλουν?..

Λογικά θα σου έχουν γράψει πάνω στο δέμα μικρή αξία για να μην περάσει τελωνείο.Κανένα 50άρικο φαντάζομαι.Οπότε θα σε αποζημιώσουν με βάση την αναγραφόμενη τιμή ΕΑΝ έχει καταχωρηθεί κάπου,ή στη βάση δεδομένων τους (εαν βαστάνε) ή πάνω στο ειδοποιητήριο.Εαν ισχύει αυτό τότε ΔΕΝ σε συμφέρει να σε αποζημιώσουν στην τιμή αυτή.(τα ΕΛΤΑ πάντα).

Εαν όμως δεν έχουν κάποιο στοιχείο από την τιμή που σου έβαλε πάνω στο δέμα ο Κινέζος , τότε τυπώνεις την παραγγελία σου με το tracking number και πας και τους το δείχνεις και απαιτείς να σε αποζημιώσουν στο ποσό αυτό.

Διαφορετικά σε συμφέρει να επικοινωνήσεις με τον Κινέζο και να τους πεις οτι δεν παρέλαβες ποτέ και να σου κάνει refund ολόκληρο το ποσό.Άλλωστε είναι υποχρεωμένοι μιας και για τέτοιες περιπτώσεις πλήρωσες έξοδα ασφάλισης.Να του αναφέρεις οτι εαν δεν σου κάνουν ΑΜΕΣΑ refund ή δεν σου στείλουν νέο δέμα (ανάλογα τι θες εσύ) οτι θα ανοίξεις dispute στην paypal.

Με το παραμικρό μα,μου εννοείτε ανοίγεις despute χωρίς να τους ξαναστείλεις mail και να ξαναασχοληθείς.Να δεις μετά για πότε στο ξαναστέλνουν ή σου βάζουν τα χρήματα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

navi55 ας τα μεταφέρεις στο σωστό θέμα τα μηνύματα να μην ημαστε εκτός

[...]

Εαν όμως δεν έχουν κάποιο στοιχείο από την τιμή που σου έβαλε πάνω στο δέμα ο Κινέζος , τότε τυπώνεις την παραγγελία σου με το tracking number και πας και τους το δείχνεις και απαιτείς να σε αποζημιώσουν στο ποσό αυτό.

ναι σιγά μην κρατανε:lol: αυτό θα κανω γι αρχη αν δεν μου το βρουν μεχρι δευτερα

Διαφορετικά σε συμφέρει να επικοινωνήσεις με τον Κινέζο και να τους πεις οτι δεν παρέλαβες ποτέ και να σου κάνει refund ολόκληρο το ποσό.Άλλωστε είναι υποχρεωμένοι μιας και για τέτοιες περιπτώσεις πλήρωσες έξοδα ασφάλισης.[...]

αυτό σκεφτηκα αλλά εδώ το θέμα είναι ότι τα ελτα αυτή τη στιγμή έχουν σημειωμένο ότι παρέλαβα το δέμα:blink: φυσικά δεν εχουν το χαρτί με την υπογραφή μου, κι ετσι θα απαιτήσω να σβήσουν τη καταχώριση οτι παραλήφθηκε, θα το κανουν?

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτηκα αλλά εδώ το θέμα είναι ότι τα ελτα αυτή τη στιγμή έχουν σημειωμένο ότι παρέλαβα το δέμα:blink: φυσικά δεν εχουν το χαρτί με την υπογραφή μου, κι ετσι θα απαιτήσω να σβήσουν τη καταχώριση οτι παραλήφθηκε, θα το κανουν?

 

Ουυυυυυ μια χαρά θα το κάνουν.Πας εκεί , βρίσκεις το διευθυντή ή τον υπέυθυνο της αποθήκης του λες οτι το πακέτο είτε δεν το παραλάβατε εσείς είτε κάποιος υπάλληλός σας το σούφρωσε οπότε ή διαγράφετε την καταχώρηση οτι το παρέλαβα είτε μετά έχετε να κάνετε με το νόμο.Καταγγελία και τα σχετικά...

Βάλε και στην τσέπη ένα κινητό να κάνει εγγραφή ήχου να του δέσεις τα 2 @@ φιόγκο

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...