Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγός αγοράς tablet απο την Απω ανατολή!

 

Καλησπέρα!

Παραθέτω εδώ μερικές πληροφορίες και προτάσεις για όσους ενδιαφέρονται να αγοράσουν ένα android tablet αλλά δεν

ξέρουν τι ακριβώς να επιλέξουν.

 

Γενικά υπάρχουν πολλές επιλογές διαθέσιμες με αρκετές απο αυτές να αξίζουν τα λεφτά τους, αλλά πριν αγοράσουμε θα

πρέπει να κάνουμε προσεκτική έρευνα.

 

Προτάσεις:

 

Witstech A81H

 

H Witstech έχει βγάλει μια πολύ καλή σειρά απο tablets, με τελευταίο μοντέλο το A81H.

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: TIOMAP 3730 στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 7'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 600 pixels

 

Υποστήριξη Flash 10.2

GPS

Android 2.2 και πρόσφατα κυκλοφόρησε και upgrade σε Android 2.3 το οποίο μπορείτε να το βρείτε εδώ:

Click

 

Τιμή: 230$ περίπου δηλαδή 159 ευρώ.

 

Μπορείτε να βρείτε περισσότερα εδώ: Click

 

Φυσικά μπορείτε να βρείτε και τις παλιότερες εκδόσεις διαθέσιμες όπως την έκδοση με τον πιο παλιό επεξεργαστή και

capacitive οθόνη εδώ για 189$ περίπου 132 ευρώ (Προσοχή δεν τρέχει android 2.3!):

Click

 

Και την έκδοση με την resistive οθόνη εδώ για 179$ περίπου 125 ευρώ:

Click

 

Flytouch 3

 

Ακόμα ένα δημοφιλές tablet που θα ενδιαφέρει πολλούς καθώς τα flytouch 1 + 2 ήταν πολύ καλά.

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Infotm X220 στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 10.1'' Resistive

Ανάλυση οθόνης: 1024 Χ 600 pixels 16:9

 

Εξοδος HDMI

GPS

Android 2.2

 

Τιμή: 180$ περίπου 125 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

και εδώ: Click

 

Herotab MID816

 

Ισως απο τα πιο καλά tablet που κυκλοφορούν.

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Samsung S5PV210 (ARM Cortex TM-A8) στο 1.2GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 8'' Resistive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 600 pixels

 

Υποστήριξη Flash 10.1

Εξοδος HDMI

Κάμερα 2ΜΡ

Android 2.2 και κυκλοφόρησε upgrade σε Android 2.3

 

Τιμή: 190$ περίπου 132 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

Herotab MID815 - Metal

 

Η μεταλλική έκδοση του MID816 με περίπου τα ίδια χαρακτηριστικά.

 

Τιμή: 170$ περίπου 118 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

Herotab C8+

 

Ακόμα ένα απο τα tablet που έχουν αγοράσει πολλοί και έχει αρκετά καλές κριτικές

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Samsung S5PV210 (ARM Cortex TM-A8) στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 7'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 480 pixels

 

Υποστήριξη Flash 10.1

Εξοδος HDMI

Android 2.2

Μπροστινή κάμερα 1.3ΜΡ

 

Τιμή: 230$ περίπου 160 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

Rena 3

 

Απο τις καινούργιες παραλαβές, αλλά πολλά υποσχόμενη!

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Renesas Cortex A9 στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 7'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 480 pixels

 

Android 2.2

Εξοδος HDMI

Μπροστινή κάμερα 2ΜΡ

 

Τιμή: 215$ περίπου 150 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

T9

 

Aλλη μια απο τις καινούργιες παραλαβές!

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Samsung S5PV210 (ARM Cortex TM-A8) στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 8'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 600 pixels

 

Android 2.2

Μπροστινή κάμερα 1.3ΜΡ

 

Τιμή: 245$ περίπου 170 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

SmartQ T10

 

Περνάμε τώρα στα πιο ακριβά μοντέλα!

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Cortex A9 CPU Amlogic στα 800ΜHZ

Μνήμη RAM: 512ΜΒ

Οθόνη: 9.7'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 800 Χ 600 pixels

 

Android 2.2

 

Τιμή: 349$ περίπου 243 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

Malata Zpad T2

 

Απο τα ποιό ποιοτικά tablet που κυκλοφορούν, αλλά και απο τα πιό ακριβά!

 

Χαρακτηριστηκά:

Επεξεργαστής: Nvidia Tegra 2 T20 Dual ARM Cortex -A9 στο 1GHZ

Μνήμη RAM: 1GΒ

Οθόνη: 10.1'' Capacitive

Ανάλυση οθόνης: 1024 Χ 600 pixels

 

Εξοδος HDMI

Android 2.2

Κάμερα 1.3ΜΡ

 

Τιμή: 430$ περίπου 299 ευρώ

 

Περισσότερα εδώ: Click

 

Συμβουλές:

 

-Κάνετε προσεκτική έρευνα πριν αγοράσετε οτιδήποτε ώστε να ανταποκρίνεται στις ανάγκες σας και στο "κομπόδεμά" σας!

-Μείνετε μακριά από τα apad, Iped, e-pad ή όπως αλλιώς ονομάζονται οι φθηνές απομιμήσεις του ipad το 99% των

περιπτώσεων θα σας χαλάσουν σε μικρό χρονικό διάστημα (Ενδεικτικά ψάξτε στο google "bricked apad")

-Καλό θα ήταν να μην αγοράσετε απο το ebay ή να είστε ΠΟΛΥ προσεκτικοί, γιατί κυκλοφορούν και απομιμήσεις των

κινέζικων (!!!)

-Πλήρωστε με paypal για να μπορέσετε να διεκδικήσετε τα χρήματά σας πίσω σε περίπτωση που γίνει κάτι!

-Οι περισσότερες απο αυτές τις συσκευές, βγάζουν firmware upgrades συχνά, οι οποίες φτίαχνουν διάφορα προβλήματα,

οπότε τσεκάρετε για upgrades!

 

Επίλογος:

 

-Δεν έχω χρησιμοποιήσει όλες τις παραπάνω συσκευές, μόνο τις Witstech A81G, Witstech A81E+, Flytouch 3 και Herotab MID816 απο τις οποίες έχω μείνει ευχαριστημένος για αυτό και τις προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

-Τα παραπάνω μαγαζιά Merimobiles και MP4nation τα έχω χρησιμοποιήσει και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα στο merimobiles με άφησαν και έκανα και αλλαγή παραγγελίας παρόλο που είχαν ταχυδρομήσει την αρχική μου παραγγελία. Αν κάποιος έχει να προτείνει και κάτι άλλο είναι φυσικά ευπρόσδεκτος!

 

Καλές αγορές! ;)

Android tablets firmware/guides/reviews: http://www.vplace.tk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε για τον οδηγό!

Αυτό που θα ήθελα να προσθέσεις αν μπορείς στις συμβουλές είναι το πως αγοράζουμε και με τι ρίσκο.

Ρίσκο για τελωνείο κυρίως και αν χρειάζεται κάποια συνενόηση με τον πωλητή πρώτα για ειδική συσκευασία;

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι καποιος που πηρε το RENA3 πολυ προσφατα απο ελλαδα εγραψε σε review του merimobiles οτι με ems δεν πληρωσε τελωνειο. Ας μας διαφωτισει καποιος που εχει παρει κατι τι παιζει με το τελωνειο. Χρειαζεται να γραψει ''gift'' το μαγαζι??
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός οδηγός, αλλά θα ήθελα και κάποια πληροφόρηση για το ποια από αυτά μπορούν να πάρουν Ελληνικά και βέβαια να έχουν πρόσβαση στο Ελληνικό market. Συγνώμη αν ρωτάω τετριμμένα πράγματα, αν υπάρχει σχετικός οδηγός παράκληση για link...
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός αγοράς tablet απο την Απω ανατολή!

 

 

 

-Μείνετε μακριά από τα apad, Iped, e-pad ή όπως αλλιώς ονομάζονται οι φθηνές απομιμήσεις του ipad το 99% των

περιπτώσεων θα σας χαλάσουν σε μικρό χρονικό διάστημα (Ενδεικτικά ψάξτε στο google "bricked apad")

-Καλό θα ήταν να μην αγοράσετε απο το ebay ή να είστε ΠΟΛΥ προσεκτικοί, γιατί κυκλοφορούν και απομιμήσεις των

κινέζικων (!!!)

 

Καλησπέρα,

 

¨Εχω κάποιες ενστάσεις εδώ. Τα apad, iped κτλ κυκλοφόρησαν πριν απο ένα χρόνο και ήταν τα πρώτα μοντέλα της αγοράς. Κατασκεαζονται απο τους ίδιούς που κατασκευάζουν και τα πιο εξελιγμένα μοντέλα π.χ. flytouch απλά σιγά σιγά μάθαν απο τα λάθη τους.

Δεν υπάρχουν απομιμήσεις των κινέζικων απλά δημοφιλή μοντέλα απο καλά εργοστάσια και μη δημοφιλή μοντέλα απο πιο μέτρια εργοστάσια. Επίσης οι κινέζοι , που κυρίως πουλάνε ταμπλέτες απο e-bay κάνουν λάθος στις περιγραφές γιατί δεν γνωρίζουν τι πουλάνε.

 

Κυρία η ποιότητα εξαρτάται απο τον επεξεργαστή, τη ποιότητα του assebly και ακόμη περισσότερο απο τους drivers και τη σταθερότητα του συστήματος.

 

Αυτά τα λίγα,

Χαιρετίσματα απο Κίνα

Βαγγέλης

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

¨Εχω κάποιες ενστάσεις εδώ. Τα apad, iped κτλ κυκλοφόρησαν πριν απο ένα χρόνο και ήταν τα πρώτα μοντέλα της αγοράς. Κατασκεαζονται απο τους ίδιούς που κατασκευάζουν και τα πιο εξελιγμένα μοντέλα π.χ. flytouch απλά σιγά σιγά μάθαν απο τα λάθη τους.

Δεν υπάρχουν απομιμήσεις των κινέζικων απλά δημοφιλή μοντέλα απο καλά εργοστάσια και μη δημοφιλή μοντέλα απο πιο μέτρια εργοστάσια. Επίσης οι κινέζοι , που κυρίως πουλάνε ταμπλέτες απο e-bay κάνουν λάθος στις περιγραφές γιατί δεν γνωρίζουν τι πουλάνε.

 

Κυρία η ποιότητα εξαρτάται απο τον επεξεργαστή, τη ποιότητα του assebly και ακόμη περισσότερο απο τους drivers και τη σταθερότητα του συστήματος.

 

Αυτά τα λίγα,

Χαιρετίσματα απο Κίνα

Βαγγέλης

Βαγγελη γραψε μας για το flytouch3/Superpad 2 αν γνωριζεις και τι αλλο προτεινεις σε 7-10.1" και αν γνωριζεις tablets με win7/android μαζι

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, αν θες γράψε κάτι για τα προτεινόμενα μοντέλα, χαρακτηριστικά, τιμές, πως μπορούμε να τα αγοράσουμε κ.λ.π. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το δουλέψω το βράδυ και θα σας στείλω.

 

Επίσης με το shipping επειδή έχω δεί πολλές ερωτησεις το καλύτερο είναι με ems ή Hong Kong post για τα τελωνεία. Έχω στείλει γύρω στις 50 ταμπλέτες τους τελευταίους μήνες και μόνο μια έχει σταματήσει με κόστος 50 € για εκτελωνισμό και φόρους. Βέβαια εξαρτάται και απο το φόρτο εργασίας της EMS στο αεροδρόμιο για το πόσο τυχερός θα είσαι αλλά μέχρι στιγμής πάει καλά.

 

DHL σίγουρα θα έχετε πρόβλημα.

 

Φυσικά δεν ανακαλύπτω το τροχό, τα έχουν πει και άλλοι προηγουμένος.

 

Καλημέρα,

Βαγ

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη γραψε μας για το flytouch3/Superpad 2 αν γνωριζεις και τι αλλο προτεινεις σε 7-10.1" και αν γνωριζεις tablets με win7/android μαζι

 

thanks

Απ'ότι εχω δει τα dual boot με win7 είναι σε τιμή πάνω από 400ευρώ καθ'ότι τα 7 θέλουν τουλάχιστον atom για να τρέξουν και πάνω από 1gb ram. Επίσης δεν ξέρω πόσο λειτουργικά είναι τα 7 σε ταμπλέτα. Κανένα νέο για ταμπλέτες με windows 8 έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

φιλε βαγγελη γραψε μας και για το νεο mid 816 capacitive http://www.merimobiles.com/Herotab_MID816R2_Capacitive_multitouch_Android_2_3_p/meri0646.htm ,καθως το σκεφτομε σοβαρα πλεον να το παραγγειλω....οσο για μεταφορα ems οπωσδηποτε....
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου άναψες φωτιές και έστειλα νέο mail στο Marimobiles να αλλάξω την παραγγελία του C8 στο 816 αν και η παραγγελία έχει αποσταλεί από χθες
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@rakomelo:

 

Να σε ενημερώσω ότι δεν επιτρέπονται αγγελίες οποιουδήποτε είδους σε αυτό το forum εκτός του buy&sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση απαιτούνται τουλάχιστον 150 ημέρες εγγραφής και 150 post. Θα σε παρακαλούσα να απουσιάζει εξ' ολοκλήρου οποιαδήποτε αναφορά σε πώληση προϊόντος. Μηνύματα με τέτοιο περιεχόμενο διαγράφονται άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@rakomelo:

 

Να σε ενημερώσω ότι δεν επιτρέπονται αγγελίες οποιουδήποτε είδους σε αυτό το forum εκτός του buy&sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση απαιτούνται τουλάχιστον 150 ημέρες εγγραφής και 150 post. Θα σε παρακαλούσα να απουσιάζει εξ' ολοκλήρου οποιαδήποτε αναφορά σε πώληση προϊόντος. Μηνύματα με τέτοιο περιεχόμενο διαγράφονται άμεσα.

 

Καλησπέρα απο το Σενζέν της Κίνας,

 

Ευχαριστώ για τη προειδοποίηση.

Δεν έβαλα καμία αγγελία στη σελίδα σας το μόνο που ανέφερα στο post το οποίο διαγράψατε είναι ότι πουλάω μέσω κάποιου συγκεκριμένου site αγγελιών ( το οποίο δεν ξαναγράφω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση του site αγγελιών).

 

Δεν έβαλα κανένα Link ή το user name μου άρα δεν βλέπω και τον λόγο που θεωρήθηκε διαφήμιση το γεγονός. Ίσα ίσα θεωρώ ότι είναι πολύ καλό για τα μέλη του φόρουμ που μπορούν να μιλάνε με κάποιον ο οποίος βρίσκεται μέσα στην αγορά που μπορεί να τους βοηθήσει στην έρευνα αγοράς τους.

 

Ερώτηση με δόση χιούμορ:

Θα ήταν αναφορά σε πώληση αν ήμουν Κινέζος με άπταιστη γνώση Ελληνικών και εχοντας ένα ηλεκτρονικό μαγαζί με το όνομα sagionara tablets παρέθετα link με τις ταμπλέτες μου στο φόρουμ;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Rakomelo

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για τη προειδοποίηση.

Δεν έβαλα καμία αγγελία στη σελίδα σας το μόνο που ανέφερα στο post το οποίο διαγράψατε είναι ότι πουλάω μέσω κάποιου συγκεκριμένου site αγγελιών ( το οποίο δεν ξαναγράφω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση του site αγγελιών).

 

Και αυτό αρκεί για να θεωρηθεί αγγελία στα πλαίσια των κανονισμών του forum.

 

Ερώτηση με δόση χιούμορ:

Θα ήταν αναφορά σε πώληση αν ήμουν Κινέζος με άπταιστη γνώση Ελληνικών και εχοντας ένα ηλεκτρονικό μαγαζί με το όνομα sagionara tablets παρέθετα link με τις ταμπλέτες μου στο φόρουμ;

 

Θα είχες ήδη αποκλειστεί από το forum.

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση χρειαστείς μπορείς να απευθυνθείς μαζί μου μέσω προσωπικού μηνύματος μιας και αυτή η συζήτηση δεν αφορά το παρόν θέμα. Παρακαλώ ας επανέλθουμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το θέμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να σας πώ ότι ετοιμάζω blog με reviews απο τη Κίνα όλων των νέων Κινέζικων tablets με το που υπάρχουν διαθέσιμα στην αγορά. Αν θέλετε να κάνω review κάποιο συγκεκριμένο μου το λέτε.

 

Για την ώρα μέχρι τη Κυριακή υπολογίζω να ανεβάσω τα πρώτα reviews.

 

Λοιπον σχετικά με ταμπλέτες που προτείνω και με ρωτήσατε:

10'

Flytouch 3

Αυτό είναι το δημοφιλές για τον Μάιο. Στην αγορά με τις ταμπλέτες ( υπάρχει ένα κτίριο που βρίσκοντε όλα) πάνω απο τα 2/3 των εμπόρων πουλάνε το Flytouch μαζικά.

Παρουσιάζει μερικά προβλήματα λογισμικού τα οποία λύνονται με update. To καλό για εσάς είναι ότι επειδή είναι το πιο δημοφιλές θα βρίσκετε πιο έυκολα λύση στα Forums.

Για αυτό το λόγο και προτείνεται. Η οθόνη είναι καλή για resistive αλλά κατα τη γνώμη μου ακόμη καλύτερη έχει το Dawa D9.

 

Dawa D9

Ένα 10ρη ελαφρός πιο καλό και πιο ακριβό απο το Flytouch. Αν έχω καταλάβει καλά φτιάχνεται απο το ίδιο εργοστάσιο με τα παλία APAD. Kλέβει λίγο στην οθόνη γιατί αν και 10ρα είναι πιο μακρόστενη αλλά η οθόνη του έχει φοβερή αποκριση για resistive. Επίσης λόγο μακρόστενης οθόνης δεν υπάρχει στην αγορά θήκη με πληκτρολόγιο η οποία να κάνει ακριβώς.

 

8'

Herotouch - Προτείνεται

Προβλέπω να είναι ότι πιο hot τον Ιούνιο λόγο καλής τιμής, capacitive οθόνης και android 2.3. Πηγαίνει πολύ καλά απο τότε που βγήκε και γενικά δεν έχει σοβαρά προβλήματα. Θα ξαναπάω αύριο να το πιάσω στα χέρια μου και να παίξω λίγο για να σας γράψω και πιο συγκεκριμένα πράγματα.

 

Reviews coming. Με έχουν μπερδέψει λίγο με τις νέες κυκλοφορίες τα 7'. Θα κάνω μια έρευνα και θα σας πω τι προτείνεται αυτή την εποχή.

 

7ρη επι του πιεστηριόυ

Μου είπαν ότι τη Δευτέρα κυκλοφορεί ένα νέο 7ρη με Gingerbread 2.3. Θα το κάνω review.

 

Επίσης μέχρι τα τέλη Ιούνιου (λογικά) έρχεται και το Hipad M8 8'

Cortex-A8 1.3GHz, 512M memory(1 GB optional), 4GB Flash storage, 8-inch multi-touch capacitive Android 2.3, 4000mAh battery, built-in WiFi, bluetooth, etc. Weight 492g.

Θα προσπαθήσω να το βρώ και να το κάνω review.

 

Σχετικά με Dual

Υπάρχουν αρκετά με Atom, capacitive και WIN7. θα σας γράψω λίγο αργότερα αφου δω τα τελευταία μοντέλα.

 

 

Θα κάνω μια βολτα στην αγορά για να δώ τι καινούργια μοντέλα παίζουν και θα σας ενημερώσω καλύτερα τις ερχόμενες μέρες. Γενικά η άποψη που είναι να πηγαίνετε στις πιο δημοφιλείς ταμπλέτες γιατί αυτές έχουν καλύτερα update.

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι οι 7ρες και 8ρες έχουν καλύτερη απόκριση οθόνης, αρκετά φθηνότερη capacitive και γενικά τρέχουν πιο καλά. Οι περισσότεροι όμως προτιμούν 10ρες. Αν έχετε μικρό Budget καλύτερα να το επενδύσετε σε ένα καλό 7ρη παρά σε ένα φθηνό 10ρη.

 

Ταμπλέτες με sim υπάρχουν ελάχιστες αλλά δεν τις προτείνω γιατί παρουσιάζουν προβλήματα.

 

Ευχαριστώ για τα pm με ερωτήσεις παιδιά. Θα προσπαθώ να σας απαντάω γρήγορα και να βοηθήσω όσο γίνεται. Γενικά οι ταμπλέτες απο Κίνα συνεχώς βελτιώνονται αλλά ακόμη υπάρχουν παγίδες που πρέπει να αποφεύγεται όταν κάνετε αγορά.

 

Βαγγέλης

Edited by rakomelo

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ένα για να το δώσω δώρο, οπότε θέλω ένα σχετικά φτηνό αλλά να έχει και μια καλή ποιότητα, να μη γίνουμε και ρεζίλι...και αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον πωλητή που μπορεί να στείλει με απλό τα ταχυδρομείο για να γλυτώσουμε το τελωνείο θα είμαι πολύ ευχαριστημένος! Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Ενδιαφέρομαι και εγώ για να κάνω ένα δώρο στην κόρη μου για χρήση facebook kai youtube (οπότε θα ήθελα και μία εξοδο για ηχεία).Έχετε να προτείνετε κάποια tablet?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

rakomelo ωραίος αλλά μην ξεχνάς το βασικότερο κριτήριο: Πρόσβαση στο Ελληνικό Android Market!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να σας πώ ότι ετοιμάζω blog με reviews απο τη Κίνα όλων των νέων Κινέζικων tablets με το που υπάρχουν διαθέσιμα στην αγορά. Αν θέλετε να κάνω review κάποιο συγκεκριμένο μου το λέτε.

 

Για την ώρα μέχρι τη Κυριακή υπολογίζω να ανεβάσω τα πρώτα reviews.

 

Λοιπον σχετικά με ταμπλέτες που προτείνω και με ρωτήσατε:

10'

Flytouch 3

Αυτό είναι το δημοφιλές για τον Μάιο. Στην αγορά με τις ταμπλέτες ( υπάρχει ένα κτίριο που βρίσκοντε όλα) πάνω απο τα 2/3 των εμπόρων πουλάνε το Flytouch μαζικά.

Παρουσιάζει μερικά προβλήματα λογισμικού τα οποία λύνονται με update. To καλό για εσάς είναι ότι επειδή είναι το πιο δημοφιλές θα βρίσκετε πιο έυκολα λύση στα Forums.

Για αυτό το λόγο και προτείνεται. Η οθόνη είναι καλή για capacitive αλλά κατα τη γνώμη μου ακόμη καλύτερη έχει το Dawa D9.

 

 

 

 

Σχετικά με Dual

Υπάρχουν αρκετά με Atom, capacitive και WIN7. θα σας γράψω λίγο αργότερα αφου δω τα τελευταία μοντέλα.

 

 

Θα κάνω μια βολτα στην αγορά για να δώ τι καινούργια μοντέλα παίζουν και θα σας ενημερώσω καλύτερα τις ερχόμενες μέρες. Γενικά η άποψη που είναι να πηγαίνετε στις πιο δημοφιλείς ταμπλέτες γιατί αυτές έχουν καλύτερα update.

 

Ευχαριστώ για τα pm με ερωτήσεις παιδιά. Θα προσπαθώ να σας απαντάω γρήγορα και να βοηθήσω όσο γίνεται. Γενικά οι ταμπλέτες απο Κίνα συνεχώς βελτιώνονται αλλά ακόμη υπάρχουν παγίδες που πρέπει να αποφεύγεται όταν κάνετε αγορά.

 

Βαγγέλης

Βαγγελη ευχαριστουμε....περιμενουμε τα νεα για τα dual (7 & Android) , μοντελα-χαρακτηριστικα-τιμες-εντυπωσεις...

εγω περιμενω το flytouch 3 αλλα μαλλον θα κινηθω προς dual καποια στιγμη

ενδιαφερομαι μονο για 10αρες οθονες..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη καλησπερα θα ηθελα να παραγειλω ενα tablet android 2.2 frogo αναβαθμησημο σε 2.3 με ενδιαφερει να εχει gps - wifi- 10.1 player carpatice οθωνη αλλα δεν με χαλαει και registyse 512 ram καλη αναλυση στην οθωνη ποιο προτινεις ?? και επιδει δεν εχω ξαναπαραγκειλει ετσι <δεν τα καταφερνω καλα με παραγκελιες απο κινα >τι να κανω και πως να το παραγκειλω τιμη απο 130- εως 170 ευρο ευχαριστω πολυ :):):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη καλησπερα θα ηθελα να παραγειλω ενα tablet android 2.2 frogo αναβαθμησημο σε 2.3 με ενδιαφερει να εχει gps - wifi- 10.1 player carpatice οθωνη αλλα δεν με χαλαει και registyse 512 ram καλη αναλυση στην οθωνη ποιο προτινεις ?? και επιδει δεν εχω ξαναπαραγκειλει ετσι <δεν τα καταφερνω καλα με παραγκελιες απο κινα >τι να κανω και πως να το παραγκειλω τιμη απο 130- εως 170 ευρο ευχαριστω πολυ :):):)

 

Βαγγελη, ακριβως το ιδιο θελω και εγω, αλλα απαραιτητα capacitive οθονη

(μας εβαλες ολους στη πριζα) :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο Σενζέν,

 

Πλάκα στη πλάκα τώρα με το forum γράφω και κανένα Ελληνικό. Μια χαρά. Λοιπόν στο θέμα μας.

 

Η βόλτα μου στην αγορά θα γίνει αύριο οπότε αυτά που σας γράφω είναι απο έρευνα που έκανα εχθές και σήμερα για τα νέα μοντέλα. Αύριο που θα πάω στην αγορά θα κοιτάξω να τα πιάσω και στα χέρια μου. Θα κοιτάξω να πάρω και κάποιες photo με το κινητό μου ( Meizu M9 για τους περίεργους :lol:) για να δείτε τι γίνεται εδώ στην Άπω Ανατολή. Λοιπόν σας δίνω αποτελέσματα έρευνας για νέες κυκλοφορίες.

 

Ταμπλέτα με τηλέφωνο,

Έψαξα παραπάνω και έχει κυκλοφορήσει μια τις τελευταίες 2 εβδομάδες αλλά η τιμή της είναι τσουχτερή, γύρω στα 250 € ( σχεδόν απαγορευτική). Review στο blog που θα ανοίξει αν όλα πάνε καλά αύριο.

Rena3 android 2.3

 

-Μου είπαν ότι τη Δευτέρα κυκλοφορεί το 2.3. Για να δούμε....

 

-Σχετικά με 9.7 και Dual λίγο υπομονή να διαβάσω και να ρωτήσω γιατί δεν τα δούλευω πολύ μέχρι τώρα.

@ viotos , zzzz

Δεν μου είπατε μέγεθος οθόνης.

 

-Σχετικά με το Ελληνικό Market αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για να μπορώ να διασταυρώσω αν υποστηρίζουν γιατί ειλικρινά σας λέω σε αυτό με πιάσατε λίγο αδιάβαστο μιας και δεν ζω Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι όλες οι ταμπλέτες έχουν Ελληνικό Menu (ξέρω δεν είναι αρκετό)

 

Με βάλατε στη πρίζα να ξέρετε, όταν έρθω Ελλάδα κερνατέ Φραπέ και Σουβλάκι :D

 

Καλό Βράδυ,

Βαγγέλης

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο Σενζέν,

 

-Σχετικά με 9.7 και Dual λίγο υπομονή να διαβάσω και να ρωτήσω γιατί δεν τα δούλευω πολύ μέχρι τώρα.

 

 

Με βάλατε στη πρίζα να ξέρετε, όταν έρθω Ελλάδα κερνατέ Φραπέ και Σουβλάκι :D

 

Καλό Βράδυ,

Βαγγέλης

και 10αρια Βαγγελη....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...