Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο merimobiles.com σου έχει να επιλέξεις για αποστολή δυο επιλογές.

1.Registered Airmail

2.Yanwen/EMS Express

 

Πια είναι η ποιο ασφαλής για να αποφύγεις το τελωνείο ?

Edited by miltosz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο merimobiles.com σου έχει να επιλέξεις για αποστολή δυο επιλογές.

1.Registered Airmail

2.Yanwen/EMS Express

 

Πια είναι η ποιο ασφαλής για να αποφύγεις το τελωνείο ?

Registered mail: το απλό συστημένο, υπολόγιζε τουλάχιστον 15-20 μέρες, σίγουρα χωρίς τελωνείο...

EMS: express+συστημένο, κατά 99% δεν περνάει τελωνείο, πιθανότατα να πληρώσεις κάποιο handling fee 3-4 ευρώ στο ταχυδρομείο - έχει γίνει σε μερικές περιπτώσεις, όχι πάντα... προτίμησε το δεύτερο κι ας είναι πιό ακριβό, είνια πιό ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

Registered mail: το απλό συστημένο, υπολόγιζε τουλάχιστον 15-20 μέρες, σίγουρα χωρίς τελωνείο...

EMS: express+συστημένο, κατά 99% δεν περνάει τελωνείο, πιθανότατα να πληρώσεις κάποιο handling fee 3-4 ευρώ στο ταχυδρομείο - έχει γίνει σε μερικές περιπτώσεις, όχι πάντα... προτίμησε το δεύτερο κι ας είναι πιό ακριβό, είνια πιό ασφαλές.

το merimobiles τα στέλνει πρώτα Αγγλία και μετά έρχονται ελλάδα ως εισαγωγή από Αγγλία οπότε δεν έχει τελωνείο ούτε 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Registered mail: το απλό συστημένο, υπολόγιζε τουλάχιστον 15-20 μέρες, σίγουρα χωρίς τελωνείο...

EMS: express+συστημένο, κατά 99% δεν περνάει τελωνείο, πιθανότατα να πληρώσεις κάποιο handling fee 3-4 ευρώ στο ταχυδρομείο - έχει γίνει σε μερικές περιπτώσεις, όχι πάντα... προτίμησε το δεύτερο κι ας είναι πιό ακριβό, είνια πιό ασφαλές.

 

Με EMS έρχεται Αθήνα δεν μια βδομάδα συνήθως με ACS η πόρτα πόρτα και δεν έχει έξτρα χρεώσεις. Κατά 99,9999% περνάει free στο τελωνείο. Το κόστος αποστολής είναι 14$ και δε νομίζω να αξίζει το δίσκο με το άλλο ταχυδρομείο

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ υποψήφιος για αγορά tablet .Είμαι όμως πολύ μπερδεμένος και αυτό γιατί υπάρχουν στην αγορά πολλά tablet με διαφορετικές δυνατότητες . Ακόμα και στην ίδια μάρκα υπάρχουν παραλαγές στα μοντέλα.Η ερώτηση μου είναι η εξείς : Ποιά η διαφορά μεταξύ Herotab M816 και Herotab M816r2 . Και εάν έχετεβρει συμβατό με ελληνικό(να πουλιέται στην Ελλάδα) 3G usb dongle για το dropad Α8X .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα ενα nook color θα κανω αναλυτικη παρουσια με την παραλαβη υπερ και κατα :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ υποψήφιος για αγορά tablet .Είμαι όμως πολύ μπερδεμένος και αυτό γιατί υπάρχουν στην αγορά πολλά tablet με διαφορετικές δυνατότητες . Ακόμα και στην ίδια μάρκα υπάρχουν παραλαγές στα μοντέλα.Η ερώτηση μου είναι η εξείς : Ποιά η διαφορά μεταξύ Herotab M816 και Herotab M816r2.

το 816R2 είναι με capacitive οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Με EMS έρχεται Αθήνα δεν μια βδομάδα συνήθως με ACS η πόρτα πόρτα και δεν έχει έξτρα χρεώσεις.

 

Sent from my Herotab C8

 

Τουλάχιστον για Αθήνα κάποιες φορές ΕΧΕΙ χρεώσεις αν έρθει με ΕΛΤΑ courier (που είναι συνήθως το china EMS), μόλις πριν 2 ώρες πλήρωσα 3,69 ευρώ τέλη εκτελωνισμού και είναι η 3η φορα που πληρώνω από τις 6-8 φορές που έχω ψωνίσει από Κίνα με EMS..... Καλό είναι λοιπόν να το έχετε υπόψη όταν υπολογίζετε τα κόστη, γιατί το EMS είναι ακριβούλι!!!

Βέβαια δεν έχω παράπονο γιατί η ταμπλέτα μου (Hipad M7+) ήρθε μέσα σε 7 εργάσιμες από Κίνα!!!!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ενα flytouch 3 απο το merimobiles με απλο registered airmail,

τελωνειο δεν πληρωσα τιποτα,

μου ηρθε σε 11 μερες (απο την ημερα αποστολης οχι πληρωμης) μαζι με τα σαββατοκύριακα.

το δεμα ηταν δηλωμενο gift και με αξια 40$.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ενα flytouch 3 απο το merimobiles με απλο registered airmail,

τελωνειο δεν πληρωσα τιποτα,

μου ηρθε σε 11 μερες (απο την ημερα αποστολης οχι πληρωμης) μαζι με τα σαββατοκύριακα.

το δεμα ηταν δηλωμενο gift και με αξια 40$.

 

για πές μας και πώς σου φάνηκε το flytouch.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα ενα nook color θα κανω αναλυτικη παρουσια με την παραλαβη υπερ και κατα :)

 

Πολύ καλή επιλογή. Το cyanogen mod το χει απογειώσει πραγματικά.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

για πές μας και πώς σου φάνηκε το flytouch.

 

γενικα ειμαι ευχαριστημενος πλεων απο αυτο.

 

λεω πλεων γιατι στην αρχη ειχα παιδευτει αρκετα με καποια ψιλοπροβληματα απου ειχε, αλλα ολα ηταν θεμα ρυθμισεων και firmware.

το firmware που ειχε αρχικα δεν ειχε σχεδον τιποτα απο εφαρμογες/ρυθμισεις και επιπλεων και ενα watermark με το ονομα του εργοστασιου στη μπαρα μενου που δεν εφευγε με τιποτα, επισης δεν επαιζε flash ουτε καποιες εφαρμογες που κατεβαζα απο το market και αποτυγχανε καθε προσπαθεια να γινει root.

καποια custom firmware που δοκιμασα δεν μου επαιζαν, ενω άνοιγε δεν φορτωνε το λειτουργικο.

 

ολα λύθηκαν με το firmware που δινει το merimobiles.com

 

εχει γρηρορο μενου,

η οθονη αποκρινεται καλα, θα μπορουσε βεβαια και καλητερα οπως διαπιστωσα, συνδεωντας ενα usb πληκτολογιο οπου εγραφε κειμενο σφαιρα σε σχεση με το να γραφεις με την αφη,

στα βιντεο και ταινιες ειναι πολυ καλο, μονο μειων οταν το συνδες σε οθονη με hdmi για να παιξει πατας το home button κατα τη διαρκεια του βιντεο οπου η οθονη του σβηνει, το μονο που μπορεις να κανεις τοτε ειναι η αυξομειωση της εντασης, δεν μπορεις να το πας πχ πιο κατω ή να κανεις παυση παρα μονο να το γυρισεις στην οθονη του ταμπλετ παλι.

το ασυρματο εχει λιγο αδυνατο σημα σε σχεση με του κινητου μου. μπορει να εχει και 50% σημα στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ.

το εχω κανει root με την εφαρμογη z4root χωρισ κανενα προβλημα,

για αναγνωση εμαιλ ειναι πολυ καλο

στο σερφαρισμα τα παει καλα, δεν ειναι βεβαια σαν pc αν ανοιγεις πολλες καρτελες γινεται αργο.

ο φορτιστης βγαζει 5v οσο και του usb δηλαδη, το βυσμα που φορτιζει ειναι dc 2.5mm ετσι πηρα απο ebay και ενα καλωδιο usb to 2.5mm dc που ειναι και μικροτερο και μπορω να το φορτιζω και απο καποια usb θυρα αν χρειαστει χωρις να κουβαλαω και το φορτιστη μαζι.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα και εγώ πριν απο 1μιση μήνα το flytouch3 απο αυτό το κατάστημα..

 

Ολα ειναι όπως τα λέει ο φίλος πιο πάνω.., αλλά με μια εξαίρεση.. Δε θελει με τπτ να μου γινει σωστό calibration το tοuch screen.

 

Μοντέλο:

DISCO10

Εκδοση Android

2.2-20110529

Kernel

2.6.32.9

zjd@dtlinuxserver #29

FRF85B

 

Πραγματικά με το νεο firmware η ταμπλετα εγινε εξαιρετική..!! Με εξαίρεση όμως για εμενα το calibration..

 

Οποιος έχει την συγκεκριμένη ταμπλέτα θα μπορουσε μήπως να γραψει τον κώδικα του φακέλλου..??

/data/misc/tscal/pointercal

 

Το δικό μου αρχείο..

-17931 -56 68792392 -70 11027 -3209544 65536 1024 600 50 50 974 550 3664 627 280 3575

 

Θα του ήμουν υπόχρεος..

Edited by kostasa01
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς με το calibration?

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Το calibration γινεται μεσω της διαδικασίας του σταυρου σε πεντε σημειά στην οθονη. 4 σημεία σε κάθε γωνία της ταμπλέτα και ένα στη μέση.

Το πρόβλημά μου ειναι πως παρόλο που την καλιμπραρω σωστά με τον ειδικό στυλό, τελικά όλη η κάτω αριστερή πλευρά της ταμπλέτας έχει απόκλιση 1cm περίπου προς τα αριστερα.

Το πρόβλημα γινεται ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν παω να γραψω με το εικονικό πληκτρολόγιο.

Ολα τα κάτω αριστερά γράμματα της αλφαβήτου, για να τα επιλέξω σωστά, πρεπει νοητά να επιλέγω σημειο επαφής 1 εκ. πιο αριστερά.

 

Φυσικά για να κάνω την ταμπλέτα λειτουργική, πλέον όταν την καλιμπράρω, εκεί που εμφανιζεται ο κατω αριστερά σταυρός δεν τον επιλέγω στο κέντρο του κυκλου, αλλά στοχευω 1 εκ δεξιότερα για να έχω πιο σωστή αποκριση. Κατα αυτό τον τρόπο όμως όταν αλλάξω την πλευρά θέασης αντιμετωπίζω παλι αντίστοιχα προβλήματα.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πετύχει και εγώ το ίδιο πρόβλημα κατα τη διάρκεια ποιοτικού ελέγχου. Η ταμπλέτα είναι ελαττωματική καιθα πρέπει να την επιστρέψεις σε αυτόν που την αγόρασες για να σου την αλλάξει. Σε περίπτωση που δεν βρεις ακρη με αυτόν στείλε μου pm για να βοηθήσω εγώ.

 

Το calibration γινεται μεσω της διαδικασίας του σταυρου σε πεντε σημειά στην οθονη. 4 σημεία σε κάθε γωνία της ταμπλέτα και ένα στη μέση.

Το πρόβλημά μου ειναι πως παρόλο που την καλιμπραρω σωστά με τον ειδικό στυλό, τελικά όλη η κάτω αριστερή πλευρά της ταμπλέτας έχει απόκλιση 1cm περίπου προς τα αριστερα.

Το πρόβλημα γινεται ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν παω να γραψω με το εικονικό πληκτρολόγιο.

Ολα τα κάτω αριστερά γράμματα της αλφαβήτου, για να τα επιλέξω σωστά, πρεπει νοητά να επιλέγω σημειο επαφής 1 εκ. πιο αριστερά.

 

Φυσικά για να κάνω την ταμπλέτα λειτουργική, πλέον όταν την καλιμπράρω, εκεί που εμφανιζεται ο κατω αριστερά σταυρός δεν τον επιλέγω στο κέντρο του κυκλου, αλλά στοχευω 1 εκ δεξιότερα για να έχω πιο σωστή αποκριση. Κατα αυτό τον τρόπο όμως όταν αλλάξω την πλευρά θέασης αντιμετωπίζω παλι αντίστοιχα προβλήματα.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για τη καλή ενημέρωση. Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει αν

λέει κάτι αυτό το ταμπλετακι? Το έχει πάρει κανείς? Λέω να το χτυπήσω..

http://www.dhgate.com/a9-android-tablet-pc-with-3g-phone-dual-core/p-ff8080813097905f0130bccbaed833c8.html

Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα ενα nook color θα κανω αναλυτικη παρουσια με την παραλαβη υπερ και κατα :)

Φίλε μου υπάρχουν αναφορές στο συγκεκριμένο εδώ και μήνες σε διάφορα topics του φόρουμ.

Κυκλοφορεί αρκετό καιρό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για τη καλή ενημέρωση. Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει αν

λέει κάτι αυτό το ταμπλετακι? Το έχει πάρει κανείς? Λέω να το χτυπήσω..

http://www.dhgate.com/a9-android-tablet-pc-with-3g-phone-dual-core/p-ff8080813097905f0130bccbaed833c8.html

 

παρτο απο εδω αν θελεις ειναι καλο και φθηνοτερο θελω να το παρω και γω αλλα ακομα δεν εχω ολλα τα λεφτα ειναι το ιδιο και με gps ενσωματωμενο που στο δικο σου σαιτ δεν ειδα λεει προεραιτικα http://www.dealextreme.com/p/7-capacitive-android-3g-tablet-pc-cell-phone-w-gps-camera-wi-fi-tf-8gb-nec-ev2-1ghz-81662 :) και 48$ ποιο φθηνο .. και free αποστολη χωρις εξοδα...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Οκ..!! Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.. Θα δω τί μπορώ να κάνω και θα ενημερώσω και το συγκεκριμένο νήμα..

παντως εγω με factory reset και 2-3 προσπαθειες το πετυχα αλλα δεν ξερω μπορει να εχει προβλημα οντως..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω με factory reset και 2-3 προσπαθειες το πετυχα αλλα δεν ξερω μπορει να εχει προβλημα οντως..

 

Καλημέρα..!! Μπορείς να μου περιγράψεις τη διαδικασία του factory reset..?

Προφανως δεν εννοείς το φλασάρισμα με το τελευταίο firmware "tim5" , σωστά..?

 

Αυτή τη στιγή ειμαι γραφειο και δεν έχω πρόσβαση στα σάιτ του εξωτερικου.. αλλιώς θα το γκουγκλαρα..

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο εδω αν θελεις ειναι καλο και φθηνοτερο θελω να το παρω και γω αλλα ακομα δεν εχω ολλα τα λεφτα ειναι το ιδιο και με gps ενσωματωμενο που στο δικο σου σαιτ δεν ειδα λεει προεραιτικα http://www.dealextreme.com/p/7-capacitive-android-3g-tablet-pc-cell-phone-w-gps-camera-wi-fi-tf-8gb-nec-ev2-1ghz-81662 :) και 48$ ποιο φθηνο .. και free αποστολη χωρις εξοδα...

 

Παιδιά προσοχή με deal extreme γιατί είναι πολύ αργό στις αποστολές απο όσο ξέρω. googlarete το. Τουλάχιστον σε LED που είναι πιο φθηνά προιόντα και έχω εμπειρία απο τη προηγούμενη δουλειά μου το deal extreme είναι το φθηνότερο αλλά και πιο αργό. Αυτό δεν σημαίνει ότι σίγουρα ένα προιον θα καθυστερήσει αλλά ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνει αυτό.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...