Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα απο Σενζέν,

 

Πλάκα στη πλάκα τώρα με το forum γράφω και κανένα Ελληνικό. Μια χαρά. Λοιπόν στο θέμα μας.

 

Η βόλτα μου στην αγορά θα γίνει αύριο οπότε αυτά που σας γράφω είναι απο έρευνα που έκανα εχθές και σήμερα για τα νέα μοντέλα. Αύριο που θα πάω στην αγορά θα κοιτάξω να τα πιάσω και στα χέρια μου. Θα κοιτάξω να πάρω και κάποιες photo με το κινητό μου ( Meizu M9 για τους περίεργους :lol:) για να δείτε τι γίνεται εδώ στην Άπω Ανατολή. Λοιπόν σας δίνω αποτελέσματα έρευνας για νέες κυκλοφορίες.

 

Ταμπλέτα με τηλέφωνο,

 

 

Έψαξα παραπάνω και έχει κυκλοφορήσει μια τις τελευταίες 2 εβδομάδες αλλά η τιμή της είναι τσουχτερή, γύρω στα 250 € ( σχεδόν απαγορευτική). Review στο blog που θα ανοίξει αν όλα πάνε καλά αύριο.

Rena3 android 2.3

 

-Μου είπαν ότι τη Δευτέρα κυκλοφορεί το 2.3. Για να δούμε....

 

-Σχετικά με 9.7 και Dual λίγο υπομονή να διαβάσω και να ρωτήσω γιατί δεν τα δούλευω πολύ μέχρι τώρα.

@ viotos , zzzz

Δεν μου είπατε μέγεθος οθόνης.

 

-Σχετικά με το Ελληνικό Market αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για να μπορώ να διασταυρώσω αν υποστηρίζουν γιατί ειλικρινά σας λέω σε αυτό με πιάσατε λίγο αδιάβαστο μιας και δεν ζω Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι όλες οι ταμπλέτες έχουν Ελληνικό Menu (ξέρω δεν είναι αρκετό)

 

Με βάλατε στη πρίζα να ξέρετε, όταν έρθω Ελλάδα κερνατέ Φραπέ και Σουβλάκι :D

 

Καλό Βράδυ,

Βαγγέλης

 

Kαλημέρα Βαγγέλη

 

Mια που αναφέρθηκες στο ΜΕΙΖU Μ9 μπορείς να μας αναφέρεις κάποια στοιχεία για αυτό το κινητό (αν και off topic),γιατί παρατηρώ ότι είναι πολύ ακριβό και στην Ελλάδα δεν έχει προσεχθεί ιδιαίτερα.Γιατί να πάρει κάποιος αυτό και όχι κάποιοα από τα γνωστά.Εκτός και αν το πήρες με άλλη τιμή βέβαια.

 

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα Βαγγέλη

 

Mια που αναφέρθηκες στο ΜΕΙΖU Μ9 μπορείς να μας αναφέρεις κάποια στοιχεία για αυτό το κινητό (αν και off topic),γιατί παρατηρώ ότι είναι πολύ ακριβό και στην Ελλάδα δεν έχει προσεχθεί ιδιαίτερα.Γιατί να πάρει κάποιος αυτό και όχι κάποιοα από τα γνωστά.Εκτός και αν το πήρες με άλλη τιμή βέβαια.

 

Βασίλης

 

Καλησπέρα,

Δεν γνωρίζω τις τιμές στην Ελλάδα, εμένα μου το κάναν δώρο με τη κυκλοφορία του. Όταν κυκλοφόρησε κόστιζε 260 € τα 4 GB και 290 τα 8GB και έγινε κυριολεκτικά χαμός εδώ με ουρές αναμονής τη πρώτη μέρα κτλ.

H Meizu είχε βγάλει το Μ8 που ήταν Iphone Knock off και πλέον θεωρείται μια απο τις καλλυτερες εταιρίες στη Κίνα, καμία σχέση με τις εταιρίες Σανζάι. (Θα εξηγήσω σε άλλο post τι γίνεται με τα κινητά και γιατί υπάρχουν τόσες χιλιάδες μοντέλα)

 

Τα θετικά του ύστερα απο χρήση 5 μηνών:

Καινούργια firmware κάθε 2 εβδομάδες

Καλή οθόνη αντίστοιχη του Galaxy S

Πολύ καλή απόδοση, ταχύτητα

 

Αρνητικά:

Κάποια περίεργα restart

Κάποιες (μη ανησυχητικές) υπερθερμάνσεις στη φόρτιση

 

Με λίγα λόγια αν ήταν να ξαναπάρω smart phone αυτό θα έπαιρνα απο το να δώσω 500 € για κάποιο με αντίστοιχα χαρακτηριστικά προτιμώ να δώσω τα μισά στους Κινέζους.

 

Αλήθεια πόσο σας κοστίζει για να ο πάρετε απο Ελλάδα. Αν συνεχίσει η κουβέντα καλό είναι να ανοίξουμε άλλο θέμα.

 

Βαγγέλης

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα δύο με android 3. και κάποια άλλα που μπορείς να αναβαθμίσεις σε 3. Οι τιμές τους είναι υψηλές ακόμη. Σε λίγες μέρες θα βγούν και άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα δύο με android 3. και κάποια άλλα που μπορείς να αναβαθμίσεις σε 3. Οι τιμές τους είναι υψηλές ακόμη. Σε λίγες μέρες θα βγούν και άλλα.

 

Σωστός. Παντα να πειρμένετε 1-2 βδομάδες για΄τι πέφτουν οι τιμές κάθε μέρα.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Σήμερα κατάφερα να postaρω στο Blog μου. Το Link είναι greektabletscn.wordpress.com. (Οποιος έχει blog και θέλει να κάνουμε link exchange ας μου στείλει PM). Είναι ακόμη σε πολύ βασική μορφή αλλά έχει τα συμπεράσματα μου απο το σαφάρι στην αγορά σήμερα και γενικά όσες ταμπλέτες προτείνω μπορείτε να τις εμπιστεύεστε σαν ποιότητα (τηρουμένων των Κινεζικών αναλογιών φυσικά).

 

Εχω τραβήξει και video απο την αγορά για να δείτε πως είναι εδώ αλλά δεν μπορώ να το ανεβάσω στο youtube (είναι blocked στη Κίνα). Όποιος μπορεί να βοηθήσει με αυτό ας στείλει PM.

 

Το πρώτο κείμενο ακολουθεί με ελάχιστες περικοπες για να είμαστε συμβατοί με τους κανόνες του forum:

 

 

Μιας και οι γνώσεις μου για τα tablet είχαν τον τελευταίο καιρό σχετικά σκουριάσει αποφάσισα να αφιερώσω μια μέρα στην αγορά με τις ταμπλέτες για να ενημερωθω (-ούμε) για το τι συμβαίνει. Τα πράγματα αλλάζουν τόσο γρήγορα εδώ που κάθε βδομάδα υπάρχουν νέα.

 

Τράβηξα και κάποια videάκια τα οποία όποιος μπορεί να με βοηθήσει να τα ανεβάσω ας μου στείλει mail γιατί το youtube απαγορεύεται στη Κίνα.

 

Για να πάμε πίσω στις ταμπλέτες όμως. Θα τα χωρίσω σε κατηγορίες ενώ θα ακολουθήσουν Post με οδηγό αγοράς κατα ίντσες αφού ήδη επέλεξα τα καλύτερα μοντέλα. Λίγα σχόλια τώρα.

 

Honeycomb:

 

Κυκλοφορεί ήδη στις 10 ίντσες με Nvidia Tegra 2 1Ghz. Έπαιξα ήδη 30 λεπτά μαζί της και απο το πρώτο λεπτό ήθελα να τη σπάσω. Όπως άλλωστε συμβαίνει κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση του android τα πρώτα μοντέλα σέρνονται και έχουν προβλήματα. Αν θελήσετε να αγοράσετε ταμπλέτα με android 3.0 τότε σας προτείνω να περιμένετε τουλάχιστον 1 μήνα, ή να πάρετε κάποια με android 2.3 και να περιμένεται τα firmware updates.

 

Dual Systems:

 

Έχουν αρχίσει και κάνουν όλο και πιο πολλά την εμφάνιση τους. Φαίνεται σιγά σιγά να ξεπερνάνε τα προβλήματα υπερθέρμανσης που είχαν τα πρώτα μοντέλα και να περνάνε σε μια φάση ωριμότητας. Δεν είμαι σίγουρος ακόμη πιο μοντέλο να προτείνω μιας και είναι αρκετά σοβαρή επένδυση και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν όντως αξίζει τα λεφτά της.

 

Tablets με τηλεφωνο:

 

Κάτι που ζητάει πολύς κόσμος και όπως φαίνεται τα πράγματα πάνε καλύτερα. Κυκλοφορούν ήδη 3 μοντέλα με Qualcomm που το πρόβλημα τους είναι ο μικρός επεξεργαστης (600 mhz). Τα καλά νέα είναι ότι το Rena3 κυκλοφορεί με build in 3g και μπορείς να κάνεις τηλέφωνα με κάρτα sim WCDMA. Νέα για αυτό πολύ σύντομα.

 

9.2:

 

Δεν έχω καταφέρει να βγάλω συμπέρασμα. Υπομονή.

 

Στα tablets που ακολουθούν θεωρώ ότι έχω πολύ καλλη γνώση και είναι τα μόνα που προτείνω στις κατηγορίες τους ως τα πιο σταθερά και πιο value for money.

 

7:

 

Haipad M7 και Rena3 όλα τα λεφτά. Προτιμήστε τα με κλειστά μάτια. Capacitive 5 σημείων, πολύ καλή αναπαραγωγή video. Νοικοκυρεμένα πράγματα

 

8:

 

Herotab σχεδον μονοπωλεί την αγορά με μια επιφύλαξη για τη capacitive μιας και υπάρχουν ορισμένα ελαττωματικά μοντέλα με android 2.3 (to 2.2 δεν έχει πρόβλημα). Πιο συγκεκριμένα η μπαταρία κολάει στο 6%. Είναι θέμα ημερών να λυθεί με ένα update του Firmware. Τα μοντελα με resistive δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα. Κατα τα άλλα τέλιο Value for money και ωραίος σχεδιασμός.

 

10:

 

Σαν να έχει κολήσει η κατάσταση εδώ και ένα μήνα. Για την ώρα Dawa D9 και Flytouch σαν δεύτερη επιλογή. Η resistive του dawa είναι όλα τα λεφτά.Δοκίμασα να κάνω zoom in και zoom out με το multitouch και δουλεύει τέλεια.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος rakomelo, πολυ ωραια η προσπάθεια για ενημερωση...αυτο το καιρο την ψάχνω πολύ τη φάση και θέλω να αγοράσω ενα tablet...επειδή μια απο τις κύριες ασχολίες μου θα ειναι η ανάγνωση e-books, pdf κλπ πιστεύεις πιο βολική οθόνη θα είναι μια 7" ή 10" ??? (βεβαιως το ερώτημα απευθύνεται και στους υπολοιπους συμforumιτες!)

 

...ειμαι ανάμεσα στο Dawa D9 και στο Rena 3, έχω πάρει γεύση στο youtube και εμεινα εντυπωσιασμένος και το δίλημα μου ειναι ανάμεσα στα 2...

Link to comment
Share on other sites

ωραιος rakomelo, πολυ ωραια η προσπάθεια για ενημερωση...αυτο το καιρο την ψάχνω πολύ τη φάση και θέλω να αγοράσω ενα tablet...επειδή μια απο τις κύριες ασχολίες μου θα ειναι η ανάγνωση e-books, pdf κλπ πιστεύεις πιο βολική οθόνη θα είναι μια 7" ή 10" ??? (βεβαιως το ερώτημα απευθύνεται και στους υπολοιπους συμforumιτες!)

 

...ειμαι ανάμεσα στο Dawa D9 και στο Rena 3, έχω πάρει γεύση στο youtube και εμεινα εντυπωσιασμένος και το δίλημα μου ειναι ανάμεσα στα 2...

 

Φίλε μου να σου πώ την αλήθεια είμαι απο τους παραδοσιακούς που προτιμούν ακόμη τη μυρωδιά του χαρτιού οπότε και δεν έχω εμπειρία απο e-books. Δεδομένου ότι το Kindle δεν έχει οθόνη πάνω απο 7 ίντσες δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα στις 7ρες οθόνες. Επίσης δες και το M7 με 2.3 και να έχετε υπόψιν σας για το Rena ότι προβλέπεται έλλειψη στην αγορά η οποία ήδη υπάρχει. Θα γράψω για το Rena ξεχωριστά τις επόμενες μέρες γιατί έχω αρκετές πληροφορίες απο μέσα.

Κάποιος φίλος ρώτησε για κινητά android. Δεν είμαι ειδικός αλλά θα κάνω ένα σαφάρι να σας πω τη γνώμη μου.

Καλό βράδυ

Βαγ.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

για σου βαγγελη πολυ ωραια τα νεα σου σχετικα με τις πληροφοριες για ολα εχω καταληξει στο rena 3 με 7 ιντζες εχει ελληνικο μενου βαγγελη >gps>wifi>?? με ενδιαφερει πολυ αυτο το gps ειναι ενσωματομενο ετσι? και οχι με εξωτερικη κεραια 512 ram καλο επεξεργαστη ? flash 10.1 multi tach και αλλα καλα ???:):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα Dawa D9 και Flytouch σαν δεύτερη επιλογή. Η resistive του dawa είναι όλα τα λεφτά.Δοκίμασα να κάνω zoom in και zoom out με το multitouch και δουλεύει τέλεια.

Να προτιμήσω τον επεξεργαστή του flytouch ή την οθόνη του Dawa?

Link to comment
Share on other sites

για σου βαγγελη πολυ ωραια τα νεα σου σχετικα με τις πληροφοριες για ολα εχω καταληξει στο rena 3 με 7 ιντζες εχει ελληνικο μενου βαγγελη >gps>wifi>?? με ενδιαφερει πολυ αυτο το gps ειναι ενσωματομενο ετσι? και οχι με εξωτερικη κεραια 512 ram καλο επεξεργαστη ? flash 10.1 multi tach και αλλα καλα ???:):)

 

Φίλε μου αν θυμάμαι καλά δεν έχει GPS αλλά σε όλα τα άλλα είσαι κομπλέ. Θα το διπλοτσεκάρω αυρίο και θα σου πώ γιατί εδώ έχει παει 3 και το πρωί δουλέυουμε.

 

Καληνύζτα παιδιά

 

Να προτιμήσω τον επεξεργαστή του flytouch ή την οθόνη του Dawa?

 

Μονολεκτική απάντηση: Dawa

To Flytouch ποτέ δεν το συμπάθησα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Μονολεκτική απάντηση: Dawa

To Flytouch ποτέ δεν το συμπάθησα

έχουμε inside πληροφορίες για το rena3?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

έχουμε inside πληροφορίες για το rena3?

 

καλησπέρα,

Έχω 2 inside πληροφορίες για το Rena3.

1. Έχει κυκλοφορήσει με τα ίδια χαρακτηριστικά σε άλλη θήκη. Το λευκό χρώμα παραμένει όπως και τα 4 touch κουμπάκια όπως το Dawa D9. Είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο με άλλο design.

2. Αναμένεται στην αγορά ένα καινούργιο reneses το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχουν βγάλει στην αγορά απο το εργοστάσιο γιατί με το που βγαίνει πέφτει η τιμή του. Αυτό είναι φήμη και δεν είναι διασταυρωμένο.

 

Παιδες ετοιμάζω και έναν οδηγό με τιμές αποστολής δεμάτων απο Κίνα και καλύτερους τρόπους για αποφυγή τελωνείων, για να ξέρετε τι γίνεται. Που πιστεύεται ότι είναι καλύτερο να τον postάρω?

 

Ευχαριστώ

Βαγ.

Edited by rakomelo

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ετοιμάζω και έναν οδηγό με τιμές αποστολής δεμάτων απο Κίνα και καλύτερους τρόπους για αποφυγή τελωνείων, για να ξέρετε τι γίνεται. Που πιστεύεται ότι είναι καλύτερο να τον postάρω?

 

Ευχαριστώ

Βαγ.

 

ή εδώ ή φτιάξε ένα νέο θέμα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες ετοιμάζω και έναν οδηγό με τιμές αποστολής δεμάτων απο Κίνα και καλύτερους τρόπους για αποφυγή τελωνείων, για να ξέρετε τι γίνεται. Που πιστεύεται ότι είναι καλύτερο να τον postάρω?

 

Σε πρώτη φάση γράψε τον οδηγό σου σε ένα post εδώ και θα βάλω τη σχετική παραπομπή στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη καταρχήν σε ευχαριστώ για τις ανταποκρίσεις απο την Κίνα.

Ξέρεις ποτε θα βγει κάποιο tablet που να έχει capacitive οθόνη και να δέχεται SIM κάρτα για να έχουμε 3G χωρίς να βάζουμε USBsticks?

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση γράψε τον οδηγό σου σε ένα post εδώ και θα βάλω τη σχετική παραπομπή στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

 

Δεν είναι και πολλοί οι τρόποι αποστολής για να θέλουν μεγάλη ομαδοποίηση.Οπότε δίνω κάποιες πληροφορίες και αν θέλει ο φίλος προσθέτει κάτι άλλο.

Οι αποστολές γίνονται με China post,Ηοng Kong post,Singapore post ή Swiss post.Όλα αυτά είναι με συστημένο δέμα και είναι αρκετά ασφαλείς τρόποι αποστολής για θέματα τελωνείου.Όταν φτάσουν Ελλάδα ο ταχυδρόμος φέρνει ειδοποίηση στο σπίτι και πας και το παραλαμβάνεις από το ταχυδρομείο της περιοχής σου.Αυτή τη στιγμή κάνουν περίπου 12-24 μέρες για να έρθουν τα δέματα με αυτό τον τρόπο.

Επίσης γίνονται αποστολές με EMS China και σπανιότερα με EMS Hong kong.To EMS China έχει σχετικά μεγάλη σιγουριά για αποφυγή τελωνείου(πληρώνεις μόνο περίπου 4 ευρώ για την παράσταση στο τελωνείο).Το ίδιο σχεδόν ισχύει και για το EMS Hong Kong με την διαφορά ότι ο κίνδυνος για τελωνείο είναι λίγο μεγαλύτερος γιατί εκεί γίνεται λεπτομερέστερη περιγραφή πάνω στο δέμα του τι περιέχει και πόσο κοστίζει.Ο χρόνος παραλαβής είναι από 7-14 μέρες.

Τέλος οι αποστολές γίνονται με εταιρίες courier όπως DHL,UPS και η πληρωμή για τον εκτελωνισμό θεωρείται σχεδόν δεδομένη για τέτοιου είδους αντικείμενα καθώς από τον εκτελωνισμό που τον κάνουν οι ίδιες οι εταιρίες κερδίζουν περισσότερα χρήματα.Η παραλαβή βέβαια γίνεται αρκετά γρήγορα σε 3-6 μέρες.

 

Να κάνω την διευκρίνηση ότι αναφέρομαι σε αποστολές στην Ελλάδα.Στην Κύπρο που πολλοί μπορεί να διαβάζουν τα πράγματα είναι λίγο πιο "αυστηρά" οπότε είναι πολύ πιθανότερο με όλους τους τρόπους αποστολής να πληρώσεις κάποιο ποσό για το τελωνείο.

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Έχω 2 inside πληροφορίες για το Rena3.

1. Έχει κυκλοφορήσει με τα ίδια χαρακτηριστικά σε άλλη θήκη. Το λευκό χρώμα παραμένει όπως και τα 4 touch κουμπάκια όπως το Dawa D9. Είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο με άλλο design.

2. Αναμένεται στην αγορά ένα καινούργιο reneses το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχουν βγάλει στην αγορά απο το εργοστάσιο γιατί με το που βγαίνει πέφτει η τιμή του. Αυτό είναι φήμη και δεν είναι διασταυρωμένο.

 

Παιδες ετοιμάζω και έναν οδηγό με τιμές αποστολής δεμάτων απο Κίνα και καλύτερους τρόπους για αποφυγή τελωνείων, για να ξέρετε τι γίνεται. Που πιστεύεται ότι είναι καλύτερο να τον postάρω?

 

Ευχαριστώ

Βαγ.

δηλαδή αν κάποιος σκέφτεται το rena3 καλό είναι να περιμένει?

Link to comment
Share on other sites

Ο σχεδιαστής πάντως που εμπνεύστηκε το λευκό στο rena3 έχει πολύ καλό γούστο! Έχει με διαφορά το χειρότερο design
Link to comment
Share on other sites

Ο σχεδιαστής πάντως που εμπνεύστηκε το λευκό στο rena3 έχει πολύ καλό γούστο! Έχει με διαφορά το χειρότερο design

το μάύρο όμως δεν είναι κακό! :)

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=535

Link to comment
Share on other sites

 

μια χαρα ειναι το μαυρο. εγω ειχα παραγγλειλει το flytouch 3 απο το merimobiles και ηθελα να το αλλαξω σε rena3 αλλα δεν ειχε σε μαυρο γι αυτο και πηρα c8. και μονο το usb charger ειναι πολυ σημαντικο

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το μαυρο. εγω ειχα παραγγλειλει το flytouch 3 απο το merimobiles και ηθελα να το αλλαξω σε rena3 αλλα δεν ειχε σε μαυρο γι αυτο και πηρα c8. και μονο το usb charger ειναι πολυ σημαντικο

 

Στην αγορά δεν υπάρχουν μαύρα αυτή την εποχή εκτός αν έχει μείνει κανένα stock σε αποθήκη ;)

 

Για τον φίλο που ρώτησε αν είναι καλό να περιμένει. Νέα μοντέλα βγαίνουν κάθε 2 βδομάδες, οπότε πάντα θα βγαίνει κάτι καλύτερο. Το θέμα είναι να σε εξυπηρετεί η ταμπλέτα για αυτό που θές να κάνεις, να σου κάνει η τιμή και να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη.

 

Η Reneses ίσως να μη βγάλει άλλο μοντέλο στη Κινέζικη αγορά και να προτιμήσει να δουλεύει κατευθείαν OEM με Ευρωπαικες και Κινέζικες εταιρείες ( η FOXCONN π.χ δουλεύει OEM με την Apple) προκειμένου να κρατήσει τις τιμές ψηλά.

 

Σημειώνω για να μη παρεξηγηθώ ότι αυτό για το νέο μοντέλο είναι φήμη που άκουσα και σχετικά με OEM είναι η προσωπική μου εκτίμηση.

 

Καλημέρα

Edited by rakomelo

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...