Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ευχαριστω πολυ παιδια για αυτο λεω και γω να καταληξω να παρω ειναι αυτο που θελω ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έχει παρει κάποιος φίλος κάποιο από τα Rena3, Haipad M7 ή Herotab MID816R2 για να μου πει

1. παίζει το android market

2. μπορούμε να συνδέσουμε το android κινητό μας μέσω προγράμματος tethering να έχουμε νετ από gsm?

 

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει παρει κάποιος φίλος κάποιο από τα Rena3, Haipad M7 ή Herotab MID816R2 για να μου πει

1. παίζει το android market

2. μπορούμε να συνδέσουμε το android κινητό μας μέσω προγράμματος tethering να έχουμε νετ από gsm?

 

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ

 

Έχω το herotab c8 που είναι ίδιο με το hipad. Mε κάποια κολπακια η με κάποια άλλη rom, δουλεύει άψογα με full market access..επίσης άψογα δουλεύει και το lg p500 ως φορητό σημείο πρόσβασης, αλλά τα MB φευγουν πολύ πιο γρηγορα από το κινητό, ίσως λόγω του flash

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Έχω το herotab c8 που είναι ίδιο με το hipad. Mε κάποια κολπακια η με κάποια άλλη rom, δουλεύει άψογα με full market access..επίσης άψογα δουλεύει και το lg p500 ως φορητό σημείο πρόσβασης, αλλά τα MB φευγουν πολύ πιο γρηγορα από το κινητό, ίσως λόγω του flash

 

Sent from my Herotab C8

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, τα "κολπάκια" και τις rom που τις βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.slatedroid.com υπάρχει αρκετά σημαντική υποστήριξη για αρκετές κινέζικες ταμπλέτες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.slatedroid.com υπάρχει αρκετά σημαντική υποστήριξη για αρκετές κινέζικες ταμπλέτες

 

κάτι αντίστοιχο στα ελληνικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο στα ελληνικά δεν υπάρχει.Δοκίμασε με το google translate αν δεν γνωρίζεις αγγλικά και ότι δεν καταλαβαίνεις εδώ είμαστε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει παρει κάποιος φίλος κάποιο από τα Rena3, Haipad M7 ή Herotab MID816R2 για να μου πει

1. παίζει το android market

2. μπορούμε να συνδέσουμε το android κινητό μας μέσω προγράμματος tethering να έχουμε νετ από gsm?

 

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ

 

για το rena3

έχει εγκατεστημένο android market...συνδέεται me tethering...έχει ελληνικό μενού...δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι το μόνο εύκολο να βρεις. Υπάρχουν 3-4 στο μάρκετ πολύ καλα

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι το μόνο εύκολο να βρεις. Υπάρχουν 3-4 στο μάρκετ πολύ καλα

 

Sent from my Herotab C8

 

όντως το greek input method κάνει καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα μοντελο με που να δουλευει απροβληματιστα android 3? Τι λετε παιδια ειναι μηπως νωρις ακομα?

 

είναι νωρίς. ας περιμένουμε λίγο ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια , στο tablet που εχω εκτοs απο την sd καρτα την εσωτερικη εχω και μια tf που βαζω στην ειδικη σχισμη, πωs θα αποθηκευσω εκει εφαρμογεs ?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια , στο tablet που εχω εκτοs απο την sd καρτα την εσωτερικη εχω και μια tf που βαζω στην ειδικη σχισμη, πωs θα αποθηκευσω εκει εφαρμογεs ?:rolleyes:

 

Δε γίνεται. Μόνο στην εσωτερική sd

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας!

 

Εδώ και καιρό θέλω να αγοράσω ένα tablet αλλά δυστυχώς τα λεφτά που διαθέτω δεν είναι πολλά 200€!

Βλέπω ότι η κινεζική αγορά έχει πάρα πολλές επιλογές και με λίγα λεφτά.

 

Το tablet το θέλω για 90% browsing και 10% σε mail, youtube , games κτλ.

Το κώλυμα μου είναι με την οθόνη !

Θέλω να είναι μεγάλη 8-9.7-10" και να είναι τελεία στην χρίση της με τα χέρια .

Βλέπετε χρήστης iphone και εγώ συνηθίσει στην Capacitive οθόνη!

Να εχει android 2.3 καλύτερα ή 2.2 αλλά να αναβαθμίζεται σε 2.3.

Να έχει υποστήριξη με firmware updates .

8 Gb ή 16 Gb.

WiFi αν και από ότι βλέπω όλα έχουν.

Να είναι και λίγο όμορφο !

Όλα τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.

 

Τι έχετε να μου προτείνετε ?

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

Μίλτος

 

το παρακάτω πως το βλέπετε ?

 

http://www.solomobi.com/Product-MID_M5.html

 

όπως και

 

http://www.haimei.com/china-tablet-pc-and-laptops/10-inch-screen-tablet-pc/f97.html

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια περιπτωση να βρω κανα nook color στην ευρωπη εβαλα αγγελια ζητησης εδω αλλα δεν το βλεπω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια περιπτωση να βρω κανα nook color στην ευρωπη εβαλα αγγελια ζητησης εδω αλλα δεν το βλεπω

ευρωπη δυσκολα ..απο USA πολλα (να ενας ωραιος)

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-Barnes-and-Noble-NookColor-Reader-Nook-Color-/120735858114?pt=US_Tablets&hash=item1c1c6afdc2

 

με USPS και με την "καταλληλη" αποστολη σε 1 εβδομαδα το εχεις στα χερια σου....το asus transformer ηρθε

σε 5 μερες απο Αμερικη (2 ταξιδι και 3 τελωνειο-ταχυδρομειο) με κοστος 3 euros.

αλλα γνωμη μου κατω απο 10αρια δεν αξιζει τωρα με το honeycomb

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα !!! θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Flytouch 3 , το εχει δουλέψει κανεις ??? η αυτονομία μπαταρίας ποσο κυμαίνεται περίπου ???με το external usb 3g modem βαζεις οποιο θες εσυ ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα !!! θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Flytouch 3 , το εχει δουλέψει κανεις ??? η αυτονομία μπαταρίας ποσο κυμαίνεται περίπου ???με το external usb 3g modem βαζεις οποιο θες εσυ ??

το flytouch 3 ειναι πολυ καλη ταμπλετα - πληρης (youtube,market,google κλπ) , γρηγορο , σταθερο με μεγαλη υποστηριξη , παιρνει ο,τι θες απο φλασακια-Keyboards κλπ. 512 μνημη , 4-8-16 εσωτερικη με 1,2 gb διαθεσιμα για εφαρμογες , τιμια προταση πολυ καλο gps , resistive screen αλλα αρκετα καλη στην αφη/λειτουργια , εχει καποιο προβληματακι με το wifi (ειναι λιγο αδυναμο) , αυτονομια με συνεχη χρηση (ταινιες-wifi-internet-παιχνιδια κλπ) εβγαζε 4 με 5 ωρες...

external οχι ολα , δεν εχω δοκιμασει αλλα εχω διαβασει οτι δουλευουν τα huawei E1750 κλπ)

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώντας να μπω κι εγώ σιγά σιγά στον κόσμο των tablets έχω κολλήσει ανάμεσα στα RENA3 GPS, Witstech A81H+ και Haipad M7++. Κάποιες γνώμες από εσάς στο αν υπερτερεί ίσως κάποιο ώστε να με βοηθήσουν να καταλήξω θα ήταν ευπρόσδεκτες. Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση περίπου στις ίδιες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...