Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφε δεν ειμαι αντιπροσωπος του flytouch και ουτε θελω να μπω σε αντιπαραθεση αν το τρανσφορμερ είναι καλυτερο ή δεν είναι. Αυτά είναι και τι θελει κανεις από καποιο μηχανημα. Εμενα εχει προτεραιοτητα το 3g.

Εξαλλου εκτος ότι είναι ακριβοτερο με μια γυρα που εριξα στα 5΄, ειδα για το transformer αρκετα παραπονα για επωνυμο tablet, όπως ότι εχει κακη κατασκευη με μπροσουρα μεταλικη που τριζει, η εκδοση android που εχει θελει πολλους μηνες ακομα για να βρει αρκετα προγραμματα, ότι η καμερα παρα τα πιξελ που εχει είναι της πλακας και το εκπληχτικο ότι επειδη εχει Tegra2 παιζει με δυσκολια ή καλυτερα δεν παιζει καθολου βιντεο 720p και πανω, τα ηχεια του ακουγονται με δυσκολια. Από Usb θυρες δεν ξερω αν εχει, εκτος αν δωσεις κι αλλα λεφτα και παρεις την επεκταση με πληκτρολογιο και Ίσως βάζοντας αλλα 100 € πας για το Samsung Galaxy Tab 10.1 και η συζητηση σας μας να συνεχιστει για χρονια…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή έχω το flytouch 3 το οποίο υπολείπεται της οθόνης και του 3g έχω να πω ότι στο 3 πιο πολύ με ενόχλησε ο επεξεργαστής παρά ότι δεν έχει ενσωματωμένο 3g ή capacitive οθόνη. ο επεξεργαστής που κάνει ένα μεροκάματο να ανοίξει βαρίες σελίδες.

 

δεν έχω δοκιμάσει τα επώνυμα πέρα από 5-10 λεπτά στις βιτρίνες αλλά το flytouch με αυτόν τον επεξεργαστή δεν είναι για πολλά πολλά. ακόμα το android 2.2 με το custom market που οτι εφαρμογή θέλει σου εμφανίζει είναι άλλο ένα μείον.

 

κελεπούρι δεν είναι σίγουρα. πληρώνεις λιγότερα και παίρνεις λιγότερα. τώρα το 3g είναι σίγουρα top χαρακτηριστικό αλλά όταν σέρνεται με το wireless με το 3g δεν θα ανοίγει καν.

Link to comment
Share on other sites

όσοι θέλετε ένα σχετικά φθηνό tab, πάρτε το rena3... αν δεν σας ικανοποιήσει, δεν θα σας ικανοποιούσε κανένα κινέζικο...
Link to comment
Share on other sites

για το flytouch που λες, προφανως μιλας για 10'' στα 130 € και συμφωνω μαζι σου για αυτα που λες αλλα για αυτα τα χρηματα νομιζω οτι καλα κανει τη δουλεια του. Ψαξου λιγο και μηπως εχει βγει καποια αναβαθμιση. αυτο ειναι το καλο με το κινεζικο φλαιτατσ, οτι ολο κατι βγαινει και το στηριζει.

Για το rena πραγματι τρομερο για κινεζικο, αν δεν κολλας στις ιντσες. εγω που θελω να διαβαζω αρκετη ωρα, θα με προβληματιζε, γι' αυτο λεμε οτι καποιος πρεπει να δει και σε τι θα το χρησιμοποιησει περισσοτερο ωστε να παρει αυτο που του ταιριαζει.:O

προσωπικη μου αποψη, δεν τους πεταω ουτε ενα 50ρικο παραπανω, αν μπορω να βρω τον αντιστοιχο κλονο στους κινεζους. Αν δεν ηταν οι κινεζοι να κανουν ανταγωνισμο, αυτα τα πραματα θα ηταν τοσο ακριβα, που μονο οι πολυ πλουσιοι θα μπορουσαν να τα παρουν. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν ασχολήθηκα με αναβαθμίσεις. δεν είχε πρόβλημα γενικά απλά ήταν πάρα πολύ αργό στις σελίδες. όταν κάνει να φορτώσει ένα λεπτό την σελίδα άντε να κάνει 45'' μετά το update οπότε πάλι θα σέρνεται.

 

αν το χρειαζόμουν πραγματικά ή αν διάβαζα συνέχεια και ήθελα ένα reader θα έδινα όσα χρειάζονται για ένα tablet win7. άπλα ήθελα και εγώ tablet και πήρα ένα κινέζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτό. http://www.dhgate.com/promote-epad-mid-7-inch-android-2-2-tablet/p-ff8080812f55c22a012f82bdd8df09fb.html ξερω πως ειναι full κινεζικο. αλλά τα specs για αυτά τα λεφτά είναι εξαιρετικά.. έχει κανείς καμια γνώμη πάνω σε αυτό; ξέρετε επίσης αν και από που θα μπορώ να του περασω honeycomb;;
Link to comment
Share on other sites

το χω. φυσικά είναι φουλ κινέζικο εξάλλου δεν γράφει πουθενά το αντίθετο. έχει μέσα 2.2. συγκεκριμένα το δικό μου φοράει:

 

wondermedia wm8650:

kernel version : 2.6.32.9-default

android version : 2.2

build version : 1.31-20110602

 

δεν ξέρω αν παίρνει 3.0 και δεν νομίζω κιόλας. το πήρα πριν 15μέρες με 58€ στην πόρτα μου από ebay. για τι χρήση το θες; το δικό μου είναι με την ζελατίνα του ακόμα αν ενδιαφέρεσαι το πουλάω. το άνοιξα, το φόρτισα, το έπαιξα 2 ώρες και από τότε είναι στην κούτα του.

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι γερμανία και επειδή επίσης το θελω για δωρακι θα το θελα σφραγισμένο. οπότε σε ευχαριστώ αλλά θα το πάρω από κει. αν ηταν για μένα ευχαρίστως να το παιρνα από σενα να βολευτούμε και οι δυο. Πως σου φανηκε σαν μηχανημα; δεδωμένου πάντα οτι κάνει 50ευρό.. αυτό του dhgate λεει κι ολας πως είναι capacitive.. :S
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν σφραγισμένα κινέζικα. τουλάχιστον τα δύο που πήρα δεν ήταν σφραγισμένα και σίγουρα τα ανοίγουν για να δουν ότι παίζουν οι κινέζοι μεταπωλητές τους για να είναι και σίγουροι για το τι πουλάνε. οπότε μην περιμένεις συσκευασία σούπερ και συσκευές που δεν έχουν κάνει boot. και τα δύο δίνουν την αίσθηση σε touch και οθόνη που είχαν τα πρώτα κινητά με την διαφορά ότι είναι multitouch. δεν είναι capacitive οι οθόνες με 50 ευρώ. όσο για το 50 ευρώ ναι μεν δεν είναι τίποτα αλλά και η συσκευή που παίρνεις δεν μπορείς να την κάνεις και πολλά ;)

 

βέβαια αν θες να βλέπεις κανένα video να διαβάζεις καμιά σελίδα με πολύ text και λίγο animation τότε καλό είναι.

 

δεν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω; 256mb ram και σελίδες με flash δεν πάνε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σ'αυτά που λες. βασικα πηρα το blade και ζηλεψε η κοπέλα μου και ήθελε κι εκείνη κάτι από android. μιλησα με τον πωλητη και μου πε πως πραγματι δεν ειναι capacitive. επισης διαβασα και για τον 8650 οτι ειναι π αργός και οτι είναι εικονικά τα 800mhz. κοιτάω κι αυτό τώρα. http://www.dhgate.com/7inch-capacitive-android-2-1-telechips-8902/p-ff8080812e7a880d012eb3a54bdd6716.html ε, τα δώρα μου είναι γυρω στο 40ευρο καθε φορά μη φανταστείς.. οπότε δε θέλω να ξεπαραδιαστώ κι ολας για ενα δωρο.
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σ'αυτά που λες. βασικα πηρα το blade και ζηλεψε η κοπέλα μου και ήθελε κι εκείνη κάτι από android. μιλησα με τον πωλητη και μου πε πως πραγματι δεν ειναι capacitive. επισης διαβασα και για τον 8650 οτι ειναι π αργός και οτι είναι εικονικά τα 800mhz. κοιτάω κι αυτό τώρα. http://www.dhgate.com/7inch-capacitive-android-2-1-telechips-8902/p-ff8080812e7a880d012eb3a54bdd6716.html ε, τα δώρα μου είναι γυρω στο 40ευρο καθε φορά μη φανταστείς.. οπότε δε θέλω να ξεπαραδιαστώ κι ολας για ενα δωρο.

 

ε πανω κατω τα ιδια ειναι ισως να ειναι λιγο καλυτερο λογο capacitive αλλα η μνημη ειναι παλι 256 οποτε στις σελιδες θα χει προβλημα στο scrolling. οι κοπελες παντα θα ζηλευουν οποτε δεν θα την βρεις την ακρη οσο καλο και να ειναι το tablet. οτι και να παρεις αυτη θα θελει το blade σου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! αν και το χα διαβασει προσφατα παλι γελαω.. τελικα το παρηγγειλα. οταν το λαβω θα πω εντυπωσεις. επισης 5 λεπτα αφου το χα παραγγειλει η τιμη αλλαξε απο 82 σε 90$ ;)
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! αν και το χα διαβασει προσφατα παλι γελαω.. τελικα το παρηγγειλα. οταν το λαβω θα πω εντυπωσεις. επισης 5 λεπτα αφου το χα παραγγειλει η τιμη αλλαξε απο 82 σε 90$ ;)

 

ευτυχως προλαβες και το διαβασες γιατι ο admin μας το κοψε το ανεκδοτο :mad:(οπως ηταν και αναμενομενο)

Καλωριζικο το tablet. Εγω περιμενω το Βαγγελη, ειπε οτι θα φερει το flytouch 4 με λιγοτερο απο 170 € (με capacitive) αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν θεωρειται διαφημιση, ο admin ας το κρινει. Κι εγω απο δω τον γνωρισα και ανταλασσουμε email. Εδω υπογραφει ως ρακομελο και ειναι ελληνας που ειναι Κινα. Μου ειπε οτι θα εχει τετοια tambet σε λιγες μερες. Τωρα μη θεωρηθω και διαφημιστης αλλα αφου γραφουμε το ταδε πουλιεται τοσο στο merimobiles ή το ταδε στο solomombi κλπ. ας υποστηριξουμε και εναν ελληνα που εμενα μου φαινεται τιμιο παιδι. Οταν τα βγαλει σε γνωστο site τα ξαναλεμε για αυτο. Να μην ξεχναμε βεβαια παντα οτι ειναι κινεζικα αλλα την κανουν τη δουλεια τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μια βδομαδα ψαχνω κινεζικο tablet. Ζηταω 7 η 10 ιντσες, εναν τιμιο επεξεργαστη κοντα στο 1GHz, 512 μνημη ram, capacitive οθονη και δυνατοτητα multi touch, hdmi και bluetooth. Ζηταω πολλα; Αυτο που θεωρω απο τα πιο τιμια και ειδα και reviews στο youtube θεωρω οτι ειναι αυτο εδω http://www.everbuying.com/product43940.html ! Ποσα ονοματα εχει η με ποιο αλλο ειναι ολοιδιο; Απο τυχη βρηκα το θεμα αυτο με το φιλο απο Κινα και περιμενω προτασεις και γνωμες των "ειδικων". Καλη αγορα σε αυτα τα λεφτα; Υπαρχει κατι πιο value for money; Και θα θελα μια απο τα ιδια και για ενα τιμιο 10αρι μετα αν δε σας κανει κοπο! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

διαβασε καλα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282660&page=68

 

πριν αγορασεις. δεν εννοω μονο την τελευταια σελιδα.

γενικα ποιοτητα κατασκευης επειδη δεν αναφερεις πουθενα για αυτην δεν θα βρεις σε κινεζικο και σε αυτα τα λεφτα.

αν διαβασεις λιγο θα καταλαβεις τι παιζεται. αν παλι τρελαινεσαι να παρεις ισως το rena3 να μην ειναι τελειως πεταμενα λεφτα, τουλαχιστον εχει καλο cpu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μια βδομαδα ψαχνω κινεζικο tablet. Ζηταω 7 η 10 ιντσες, εναν τιμιο επεξεργαστη κοντα στο 1GHz, 512 μνημη ram, capacitive οθονη και δυνατοτητα multi touch, hdmi και bluetooth. Ζηταω πολλα; Αυτο που θεωρω απο τα πιο τιμια και ειδα και reviews στο youtube θεωρω οτι ειναι αυτο εδω http://www.everbuying.com/product43940.html ! Ποσα ονοματα εχει η με ποιο αλλο ειναι ολοιδιο; Απο τυχη βρηκα το θεμα αυτο με το φιλο απο Κινα και περιμενω προτασεις και γνωμες των "ειδικων". Καλη αγορα σε αυτα τα λεφτα; Υπαρχει κατι πιο value for money; Και θα θελα μια απο τα ιδια και για ενα τιμιο 10αρι μετα αν δε σας κανει κοπο! Ευχαριστω!

 

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του είναι η μεγάλη κατανάλωση άρα μικρή αυτονομία, το μεγάλο και πολυ ενοχλητικο βάρος του πιθανόν το βαρυτερο στη κατηγορία του συν τα bugs της οθόνης αν σου τύχει κανά περίεργο κοματι. Στα θετικά το καλο σύστημα γραφικών και η σχετική υποστήριξη απο slatedroid αν και ένας kernel της προκοπής δεν έχει βγει. Προσωπικά το θεωρώ κακή επιλογή. Σίγουρα το Rena 3 είναι πολυ καλύτερη επιλογή.

Να προσθέσω βέβαια και το ότι τα παίξε το back button. Τρομερη ποιότητα κατασκευης

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια ταμπλετα μεχρι 200 ευρω σε 8 ιντσες. Αυτο που με ενδιαφερει πανω απ’ολα ειναι να εχει καλη αποκριση η οθονη, να μην χρειαζεται δηλαδη να παταω δυνατα ή 2-3 φορες...! Απο κει και περα το θελω κυριως για να μιλαω με skype, για πλοηγηση, ebook...! Απ’οσο εχω δει υπαρχουν παρα πολλες ταμπλετες απο κινα...! Με μια γρηγορη ματια βρηκα αυτην εδω την οποια μονο σε αυτο το site την εχει με ddr3 ram 1gb (στο ebay 512). http://www.wholesaleonepiece.com/haipad-m8-android-23-capactive-tablet-8-inch-vimicro-vc882-cortexa8-13ghz-cpu-wifi-3g_p2604.html

Πειτε μου την αποψη σας ή αν εχετε να μου προτεινεται κατι αλλο σε 8 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια, μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει. Σημερα ο αδερφος μου πηρε μια ενισχυμενη κεραια απο Κινα για να εχει δυνατοτερο σημα σε wifi και το κουτι ηταν αφημενο στις σκαλες της πολυκατοικιας. Αυτο σημαινει οτι αν περναγε ο οποιος .... το επαιρνε και δεν τρεχει τιποτα. Το κουτι ηρθε μεσω ΗΡ Ηong Post αν καταλαβα καλα. Αν παραγγειλω ταμπλετα απ' εξω να υποψιαστω οτι θα βρω (αν το βρω) ενα κουτι ετσι απλως αφημενο καπου κατω στο σπιτι; Κατι ειπαμε στη σελιδα 8 αλλα αν εχετε γνωση στο θεμα για πειτε τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

θα το φέρει ο ταχυδρόμος ΣΠΙΤΙ σου(χτυπάει κουδούνι) και αν δε σε βρει θα αφήσει σημείωμα.

και γιατι δεν εγινε αυτο και με το δεμα του αδερφου μου;

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο και τι μέγεθος είναι, όπως και ο ταχυδρόμος ;)

όσα έχω πάρει απο ebay (μικρά κουτάκια/φακελάκια) είτε να αφήνει στο γραμματοκιβώτιο(2 φορές έγινε), είτε να φέρνει σπίτι(χτυπάει κουδούνι-συνήθως) είτε να αφήνει ειδοποιήση(όταν δεν είναι κανείς σπίτι) και πάω και τα παίρνω από ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο και τι μέγεθος είναι, όπως και ο ταχυδρόμος ;)

όσα έχω πάρει απο ebay (μικρά κουτάκια/φακελάκια) είτε να αφήνει στο γραμματοκιβώτιο(2 φορές έγινε), είτε να φέρνει σπίτι(χτυπάει κουδούνι-συνήθως) είτε να αφήνει ειδοποιήση(όταν δεν είναι κανείς σπίτι) και πάω και τα παίρνω από ταχυδρομείο.

παρ το αυγο και κουρευτο δηλαδη. εσυ αδερφε μου ανεφερες ολες τις δυνατες περιπτωσεις και αν ο τχυδρομος ειναι τιμιος. Αν δεν υπαρχει τροπος λυπαμαι που ειμαστε στο 2011 και αισθανομαστε σαν την αλληλογραφια με τα ταχυδρομικα περιστερια πριν χιλια χρονια. Θα φτασει το πουλακι ή δε θα φτασει; :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...