Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RB086761593CN κάθε εξήγηση δεκτή

Buyincoins που είχε πει και ότι θα στείλει με Σιγκαπούρης

Παλαιότερα είχα κάνει παραγγελία μικρών προϊόντων από Alibaba. Την ίδια μέρα. Το ένα στάλθηκε επιτόπου κ ήρθε σε 10-15 μέρες το άλλο επειδή δεν είχαν στοκ στάλθηκε καμία εβδομάδα μετά κ έφτασε μήνες μετά... Δεν θυμάμαι ταχυδρομείο προφανώς κ επειδή ήταν μικρή αξία δεν είχα το άγχος να κοιτάω το τρακινγκ κάθε μέρα. Πακέτο από Αμαζόν μου έχει χαθεί στα ΕΛΤΑ κ ήρθε αφού πρώτα έφτασε η αντικατάσταση μετά από κάτι μήνες. (από τότε ανάβω κεράκι στο Αμαζόν)

Το ότι δείχνει να έχει φύγει κ να μην φτάνει με ανησυχει. Δεν θέλω και να τους βρίσω ακόμα γίατι με τόσα που έχω διαβάσει φοβάμαι μην τους χρειαστώ για καμία βλάβη...(1 μήνα+15 μέρες κλπ κλπ μάλλον πλέον και στραβή να γίνει θα το κρατήσω αναγκαστικά..).

Πάντως θα το ξανά σκεφτώ ΠΑΡΑ πολύ για να κάνω πάλι μεγάλη παραγγελία από Ασία. Και κρίμα γίατι έχω πάρει ωραία πραγματάκια και φτηνά σε σημείο που τους διαφημιζα σε κάθε ευκαιρία.

Λυπάμαι αλλά αυτό δεν εχει φύγει καν, έχει ανοιχτεί και προφανώς έχει σταματήσει στο ταχυδρομείο της Κίνας. Πραγματικά είσαι πάρα μα πάρα πολύ ατυχος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ανοιχτεί κ κρατηθεί? Δηλ? Άρα επικοινωνώ με το μαγαζί? Αποκλείεται να έρχεται με γαϊδούρι?

Λέει departure τελευταία εγγραφή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά πρόταση για Tablet 10" και πάνω το πολύ μέχρι 120 ευρώ έχετε να μου προτείνετε ?
Δεν υπάρχει τόσο φθηνό 10άρι

 

Έχει ανοιχτεί κ κρατηθεί? Δηλ? Άρα επικοινωνώ με το μαγαζί? Αποκλείεται να έρχεται με γαϊδούρι?

Λέει departure τελευταία εγγραφή..

τελευαία εγγραφή μετά την «departure=αναχώριση» εγώ βλέπω ένα «opening=ανοιγμα?» στο πεκίνο, που δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς, κι εφόσον δεν σου χει ερθει ακόμη, επικοινωνείς εστω κι αργά με το κατάστημα να δουν τι συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Το sao.cn Μου βγαζει 2012-11-28 10:10:00 AM Departure from outward office of exchange, Location:BEIJING

 

Το http://intmail.183.com.cn/itemstatus_en.jsp 2012 Opening 10010200 GR 20121128 1430

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-12-2012 10:36 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

Εμένα μου βγάζει αυτό στην σελίδα του ΕΛΤΑ Courier. Τι σημαίνει? Έφτασε? Πότε παραλαμβάνω? Δεν πιστεύω να έχουμε τίποτα ελέγχους? Στάλθηκε με China Post. Τους το επισήμανα και με mail για τους φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την Οδυσσεια μου που περασα με το ipadalternative που καποιοι λενε οτι ειναι καλο εδω μεσα.

Μπορει να ειναι καλο μονο κατα την αποστολη αλλα αν ειναι κατι χαλασμενο τοτε...

 

Παρελαβα το ταμπλετ πριν απο 2 μηνες περιπου. Κατευθειαν καταλαβα οτι ειχε προβλημα με το σημα του ασυρματου.

Μετα απο χιλια δυο email που με διαφορες πατεντες μου λεγανε να βαλω ενα κομματι ξυλο η να φτιαξω ενα αλλο δικο μου πλαστικο καλυμμα αποφασισαμε να το στειλω πισω για αντικατασταση χωρις τα παρελκομενα

Το ταμπλετ το ειχα αγορασει 166 ευρω

Πληρωσα για την αποστολη αλλα 20 ευρω

 

Μετα απο 40 μερες συνεχομενων email & live chat μου ειπαν να μου κανουν refund.

Τους λεω ποιο θα ειναι το ποσο επιστροφης, δεν ελαβα καμια απαντηση..

Μου πιστωνουν τελικα 124 ευρω απο τα οποια πληρωνω εγω τα εξοδα paypal και λαμβανω καθαρα 117!!!

 

Οταν τους λεω γιατι τοσα λιγα μου απαντανε οτι με χρεωσαν 10% για τον ελεγχο και τα υπολοιπα για τα παρελκομενα.

Και οταν του ειπα οτι αυτα τα νουμερα δεν ισχυουν ουτε για τα παρελκομενα ουτε για τον ελεγχο εκαναν τον Κινεζο....

 

Αρα η εμπειρια μου απο το ipadalternative ειχε κοστος 186 ευρω μαζι με τα εξοδα να το στειλω πισω και εγω πηρα πισω 117

Κοντα στα 70 ευρω για να κανω βολτα ενα ταμπλετ απο Κινα- Ελλαδα και παλι πισω

 

Αυτα για οποιον αναρωτιεται τι θα εχει να αντιμετωπισει αν θελει υποστηριξη απο το ipadalternative

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την Οδυσσεια μου που περασα με το ipadalternative που καποιοι λενε οτι ειναι καλο εδω μεσα.

Μπορει να ειναι καλο μονο κατα την αποστολη αλλα αν ειναι κατι χαλασμενο τοτε...

 

Παρελαβα το ταμπλετ πριν απο 2 μηνες περιπου. Κατευθειαν καταλαβα οτι ειχε προβλημα με το σημα του ασυρματου.

Μετα απο χιλια δυο email που με διαφορες πατεντες μου λεγανε να βαλω ενα κομματι ξυλο η να φτιαξω ενα αλλο δικο μου πλαστικο καλυμμα αποφασισαμε να το στειλω πισω για αντικατασταση χωρις τα παρελκομενα

Το ταμπλετ το ειχα αγορασει 166 ευρω

Πληρωσα για την αποστολη αλλα 20 ευρω

 

Μετα απο 40 μερες συνεχομενων email & live chat μου ειπαν να μου κανουν refund.

Τους λεω ποιο θα ειναι το ποσο επιστροφης, δεν ελαβα καμια απαντηση..

Μου πιστωνουν τελικα 124 ευρω απο τα οποια πληρωνω εγω τα εξοδα paypal και λαμβανω καθαρα 117!!!

 

Οταν τους λεω γιατι τοσα λιγα μου απαντανε οτι με χρεωσαν 10% για τον ελεγχο και τα υπολοιπα για τα παρελκομενα.

Και οταν του ειπα οτι αυτα τα νουμερα δεν ισχυουν ουτε για τα παρελκομενα ουτε για τον ελεγχο εκαναν τον Κινεζο....

 

Αρα η εμπειρια μου απο το ipadalternative ειχε κοστος 186 ευρω μαζι με τα εξοδα να το στειλω πισω και εγω πηρα πισω 117

Κοντα στα 70 ευρω για να κανω βολτα ενα ταμπλετ απο Κινα- Ελλαδα και παλι πισω

 

Αυτα για οποιον αναρωτιεται τι θα εχει να αντιμετωπισει αν θελει υποστηριξη απο το ipadalternative

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Μεγάλη ταλαιπωρία και κρίμα που έχασες λεφτά.

Δυστυχώς αν δεν έχεις τις πρώτες 45 ημέρες που σε καλύπτει το PayPal, μετά δεν ξέρεις τι θα προκύψει.

Ποιο ταμπλετ είχες πάρει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το Pipo M1

 

Τραγική εμπειρία φίλε μου. Μπορούσε και μπορεί να συμβεί στον καθένα από εμάς. Έχω ψωνίσει κι εγώ από εκεί ακούγοντας μέτρια-καλά λόγια. Θα ήθελα να έβλεπα την κοινότητα να μπορεί να ασκεί πίεση σε τέτοιες καταστάσεις και να δικαιώνει τα μέλη της.

 

Έχω μια ερώτηση αναφορικά με το pandawill. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας μαζί τους για sales; Έστειλα email και με έγραψαν κανονικά παρόλο που έλαβα το automatic response email.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση αναφορικά με το pandawill. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας μαζί τους για sales; Έστειλα email και με έγραψαν κανονικά παρόλο που έλαβα το automatic response email.

customerservice@pandawill.com . εμένα μου απαντάνε πάντα εντός 24 ωρών

Τι σημαίνει αυτό ξερει κανείς?

 

Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ότι είναι στα ελτά αεροδρόμιου, κι αύριο θα ναι στη διανομή Αθήνας

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Τραγική εμπειρία φίλε μου. Μπορούσε και μπορεί να συμβεί στον καθένα από εμάς. Έχω ψωνίσει κι εγώ από εκεί ακούγοντας μέτρια-καλά λόγια. Θα ήθελα να έβλεπα την κοινότητα να μπορεί να ασκεί πίεση σε τέτοιες καταστάσεις και να δικαιώνει τα μέλη της.

 

 

+1000

γιατι ποσες φορες να ακουσουν την απειλη "Θα ενημερωσω το φορουμ μου¨.. μονο τα ευρωπαικα μαγαζια συγκινουνται μαλλον.

 

Μετα και τη σημερινη απαντηση του buyincoins που μου ειπαν οτι θα εχουν απαντηση απο το ταχυδρομειο τους σε 15 μερες εκανα dispute paypal και χωρις να μου απαντησουν αλλαξε το στατους της παραγγελιας στη σελιδα τους σε Refund. Απεσυραν και την υποτιθεμενη φωτογραφια του πακετου! (αρα το πηραν πισω?)

Στο dispute τους ζητησα 'η refund 'η αμεση αποστολη με αλλο ταχυδρομειο. Εκει δεν εχει υπαρξει καμια εξελιξη ουτε καποιο μηνυμα, ουτε και στη σελιδα.

 

Λογικα θα μου αφαιρεθει η χρεωση του paypal?

Αντε μετα απο τετοιο σκηνικο να βρεις απο ποιον αλλο να παραγγειλεις..

 

Ηρθε η ωρα να καταστρεψω τη φημη και του ipadalternative... :p

Link to comment
Share on other sites

Απείλησέ τους ότι θα τους θάψεις σ όλα τα διεθνή φόρουμ. συνήθως πιάνει
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο http://www.pandawillforum.com πολλά παράπονα για δέματα που έχουν αποσταλεί αλλά οι παραλήπτες δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν την αποστολή με τα tracking numbers που τους δίνουν από την εταιρεία. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Cube που παράγγειλα, με το tracking number που μου δώσανε δείχνει να έχει κολήσει στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης από 7/12.

Λέτε να αρχίσω να ανησυχώ κι εγώ ή η καθυστέρηση είναι λόγω φόρτου εορτών; Με singapore post έγινε η αποστολή.

Η πλάκα είναι οτι σήμερα μου ήρθε η θήκη που είχα παραγγείλει ΜΕΤΑ την παραγγελία της ταμπλέτας και μάλιστα με απλό ταχυδρομείο.

Μετανοιώνω που δεν παράγγειλα από site που υποστηρίζει υπηρεσία escrow.Τουλάχιστον εκεί δίνεις εσύ το ΟΚ όταν παραλάβεις και αποδεσμεύουν τα χρήματα στον πωλητή.

Σε μελλοντική αγορά για σημαντικό ποσό μάλον θα στραφώ σε τέτοια υπηρεσία μιας και οι Κινέζοι είναι οι πιο αναξιόπιστοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Να το ψαξεις. Εμενα 10/12 το παρελαβε η Singapore Post, εφυγε 12/12 και εφτασε 22/12. Οποτε δεν υπαρχει θεμα εορτων.

 

Απο τις 7 του μηνος που ειναι το δικο σου, επρεπε ηδη να εχει φυγει για Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 4px μου γράφει 7/12 Αrrived at Singapore airport και δεν έχω παραπέρα πληροφόρηση.

Στο site της singapore post γράφει Despatched to overseas (country code GR) από 10/12.Λογικά δεν θα έπρεπε να έχει φτάσει Ελλάδα;

Στο tracking των ΕΛΤΑ δεν βγάζει τίποτα (και ούτε περιμένω να βγάλει)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ναι, επρεπε να εχει φτασει.

 

Θα στο εμφανισει σιγουρα εδω http://212.205.82.71/trackandtrace/ με τον αριθμο της SG. Εμενα εγραψε στις 22/12 Arrived to overseas και την ιδια μερα εμφανιστηκε και στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τσεκάρει και το site των ΕΛΤΑ.Τίποτα απολύτως δεν βγάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Στο 4px μου γράφει 7/12 Αrrived at Singapore airport και δεν έχω παραπέρα πληροφόρηση.

Στο site της singapore post γράφει Despatched to overseas (country code GR) από 10/12.Λογικά δεν θα έπρεπε να έχει φτάσει Ελλάδα;

Στο tracking των ΕΛΤΑ δεν βγάζει τίποτα (και ούτε περιμένω να βγάλει)

 

Δεν είσαι μόνος. Και σε μένα:

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF_________SG 10-12-2012 10-12-2012 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τσεκάρει και το site των ΕΛΤΑ.Τίποτα απολύτως δεν βγάζει.

 

για το track and trace των ΕΛΤΑ μην ανυσηχείς και πολύ, εμένα ήρθε με EMS στο Αεροδρόμιο Παρασκευή, παρέλαβα Δευτέρα και μέχρι και την Τρίτη δεν είχε καμμία ενημέρωση, ενώ το sao.cn έλεγε για delivery to destination από τη Δευτέρα απόγευμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Πιο πιστεύετε ότι είναι το πιο αξιόπιστο site για αγορά κινέζικου tablet; Από όσα έχω διαβάσει συμπέρανα το ipadaltenative.com. Βγήκε το Ainol Novo Hero II και είμαι στα πρόθυρα να το αγοράσω! :)
Link to comment
Share on other sites

Στο 4px μου γράφει 7/12 Αrrived at Singapore airport και δεν έχω παραπέρα πληροφόρηση.

Στο site της singapore post γράφει Despatched to overseas (country code GR) από 10/12.Λογικά δεν θα έπρεπε να έχει φτάσει Ελλάδα;

Στο tracking των ΕΛΤΑ δεν βγάζει τίποτα (και ούτε περιμένω να βγάλει)

άρα έχει φύγει κι έρχεται ελλάδα. 99% είναι στο αεροδρόμιο, αλλά αυτές τις μέρες υπάρχει τρομερή καθυστέρηση και δεν ενημερώνουν και το tracking στα ελτά

Διαβάζω στο http://www.pandawillforum.com πολλά παράπονα για δέματα που έχουν αποσταλεί αλλά οι παραλήπτες δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν την αποστολή με τα tracking numbers που τους δίνουν από την εταιρεία. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?
έχω κάνει 6 παραγγελίες από κει το τελευταίο καιρό και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οσα προβλήματα αναφερονται έχουν να κανουν με τα ταχυδρομεία κι όχι με το κατάστημα.

Χρόνια πολλά σε όλους! Πιο πιστεύετε ότι είναι το πιο αξιόπιστο site για αγορά κινέζικου tablet; Από όσα έχω διαβάσει συμπέρανα το ipadaltenative.com. Βγήκε το Ainol Novo Hero II και είμαι στα πρόθυρα να το αγοράσω! :)
Κατά τη γνώμη μου, σε εξυπηρέτηση κι αξιοπιστία το geekbuying είναι απ τα καλύτερα, άριστο, και ταχύτατο σε αποστολή και εξυπηρέτηση. Ακόμη και στο after sales, όπου μου έκαναν πλήρες refund για συσκευή που χάλασε και την επέστρεψα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...