Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για tablet 10 ιντσών και θέλω να έχει σχετικά καλή οθόνη, 2 GB RAM, και μεγάλη μπαταρία. Είμαι ανάμεσα στα Pipo Max M9 και U30GT2. Είδα ότι το U30GT2 έχει 1920x1080 ανάλυση οθόνης ενώ το Pipo Max M9 έχει 1280x800, ενώ έχουν ίδιο cpu/ram/gpu. Αυτό σημαίνει ότι το U30GT2 θα κολλάει περισσότερο από το Pipo ή/και θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία;

 

Επίσης:

1) υπάρχει μήπως tablet αντίστοιχων δυνατοτήτων με 3g στο ίδιο εύρος τιμών (160-180 ευρώ) ;

2) τα μεταφορικά πόσο είναι;

3) επειδή έχω πρόβλημα με το paypal, είναι ασφαλές να βάλω πιστωτική;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για tablet μέχρι 10 ίντσες το πολύ.Θα ήθελα βασικά καλό wifi,2GB RAM,4core.Τιμή 150-160.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?Κ από ποιο κατάστημα.Έχω ξεχωρίσει από pandawill αυτά τα 2 :

http://www.pandawill.com/pipo-m7pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-89-inch-android-42-2gb-ram-16gb-bluetooth-gps-white-p78569.html

http://www.pandawill.com/pipo-m8pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-94-ips-screen-android-41-2g-ram-bluetooth-dual-camera-black-p73688.html

Έχετε να προτείνεται κάποιο καλύτερο?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

Θα έπαιρνες το ρίσκο μ' αυτό το κινητό;

http://www.buyincoins.com/item/41885.html

όχι

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για tablet 10 ιντσών και θέλω να έχει σχετικά καλή οθόνη, 2 GB RAM, και μεγάλη μπαταρία. Είμαι ανάμεσα στα Pipo Max M9 και U30GT2. Είδα ότι το U30GT2 έχει 1920x1080 ανάλυση οθόνης ενώ το Pipo Max M9 έχει 1280x800, ενώ έχουν ίδιο cpu/ram/gpu. Αυτό σημαίνει ότι το U30GT2 θα κολλάει περισσότερο από το Pipo ή/και θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία;

 

Επίσης:

1) υπάρχει μήπως tablet αντίστοιχων δυνατοτήτων με 3g στο ίδιο εύρος τιμών (160-180 ευρώ) ;

2) τα μεταφορικά πόσο είναι;

3) επειδή έχω πρόβλημα με το paypal, είναι ασφαλές να βάλω πιστωτική;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

Με 1920x1080 η αποκριση του ταμπλετ δεν ειναι απόλυτα ομαλή, κι οι επιδόσεις στα βαριά παιχνίδια όχι ιδιαίτερα καλές. Φυσικά η κατανάλωση ενέργειας είναι πολύ μεγαλύτερη. Υπάρχει επίσης το Pipo M9pro με 1920x1080 που είναι πολύ καλυτερο-ποιοτικότερο-αξιόπιστο απ το cube.

1) Pipo M9 3G, αλλά λιγο ακριβότερο

2) σχεδον ολα τα μαγαζια ενσωματωνουν το κοστος μεταφορικων στη τιμη των προϊόντων

3) μην το κάνεις καλύτερα

Καλησπέρα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για tablet μέχρι 10 ίντσες το πολύ.Θα ήθελα βασικά καλό wifi,2GB RAM,4core.Τιμή 150-160.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?Κ από ποιο κατάστημα.Έχω ξεχωρίσει από pandawill αυτά τα 2 :

http://www.pandawill.com/pipo-m7pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-89-inch-android-42-2gb-ram-16gb-bluetooth-gps-white-p78569.html

http://www.pandawill.com/pipo-m8pro-quad-core-rk3188-tablet-pc-94-ips-screen-android-41-2g-ram-bluetooth-dual-camera-black-p73688.html

Έχετε να προτείνεται κάποιο καλύτερο?Ευχαριστώ

Πολύ καλά ταμπλετ αυτά τα 2

Link to comment
Share on other sites

όχι

 

Με 1920x1080 η αποκριση του ταμπλετ δεν ειναι απόλυτα ομαλή, κι οι επιδόσεις στα βαριά παιχνίδια όχι ιδιαίτερα καλές. Φυσικά η κατανάλωση ενέργειας είναι πολύ μεγαλύτερη. Υπάρχει επίσης το Pipo M9pro με 1920x1080 που είναι πολύ καλυτερο-ποιοτικότερο-αξιόπιστο απ το cube.

1) Pipo M9 3G, αλλά λιγο ακριβότερο

2) σχεδον ολα τα μαγαζια ενσωματωνουν το κοστος μεταφορικων στη τιμη των προϊόντων

3) μην το κάνεις καλύτερα

 

Πολύ καλά ταμπλετ αυτά τα 2

Από που να το πάρω καλύτερα?Είδα το pandawill γιατί είναι πιο φθηνό από το geekbyuing σε αυτό που θέλω.Υπάρχει κάποιο πιο αξιόπιστο από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

όχι

Μίλησα με etotalk και μου είπαν πως το Mlais MX28 έχει ποιότητα εφάμιλλη με τον Jiayu...που είναι και καλό και κακό...κακό γιατί η εταιρεία είχε κι αρχετά προβλήματα, καλό ότι παρόλαυτά έχει πολλούς ευχαριστημένους πελάτες...

Πάντως για κάποιον που θέλει να δώσει μέχρι 80€ για κινητό κι ενδιαφέρεται για τις προδιαγραφές και δεν σκοπεύει να το ζορίσει, με το κουπόνι του buyincoins το Mlais είναι καλή επιλογή...

Εγώ προσωπικά επέλεξα τελικά το THL T5S, γιατί δεν είμαι τόσο των πειραματισμών

Link to comment
Share on other sites

όχι

 

Με 1920x1080 η αποκριση του ταμπλετ δεν ειναι απόλυτα ομαλή, κι οι επιδόσεις στα βαριά παιχνίδια όχι ιδιαίτερα καλές. Φυσικά η κατανάλωση ενέργειας είναι πολύ μεγαλύτερη. Υπάρχει επίσης το Pipo M9pro με 1920x1080 που είναι πολύ καλυτερο-ποιοτικότερο-αξιόπιστο απ το cube.

1) Pipo M9 3G, αλλά λιγο ακριβότερο

2) σχεδον ολα τα μαγαζια ενσωματωνουν το κοστος μεταφορικων στη τιμη των προϊόντων

3) μην το κάνεις καλύτερα

 

Πολύ καλά ταμπλετ αυτά τα 2

 

Pipo M9 3G λοιπόν! Φαντάζομαι με το built in 3g εννοεί ότι βάζω μέσα μια cosmote sim ας πούμε και έχω κανονικά 3g όπως στο smartphone, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Pipo M9 3G λοιπόν! Φαντάζομαι με το built in 3g εννοεί ότι βάζω μέσα μια cosmote sim ας πούμε και έχω κανονικά 3g όπως στο smartphone, σωστά;

 

Ναι ετσι ειναι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις άνετα.. Έχω ήδη 150 αγορές

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: από το frealtab.com ....... PIPO-STORE.COM BEWARE OF SCAM!!!! They do not deliver.

 

I would like to make you aware of fraudsters called pipo-store.com. I ordered a pipo tablet for 161.50 USD and this is my experience:

- 16 January order placed

- invoice stated that you can contact them by phone / you cannot no phone contact exists, you can only use their webform

- they claim that you will get a tracking number / you won´t, they will send you a useless random number without any tracking system.

- they claim that your order will be shipped withing 2or3 days / status of the order never changed from Processing to Shipped, when I asked them using the form I received a generic e-mail response that the product was shipped and that I will receive a product soon.

- sent several questions asking them for the status of my order // received always the same canned response that my order was shipped regardless of what I asked

- two weeks after I threatened to report them to Bank of America /my credit card issuer/ and asked for refund // again received the same e-mail that my order was shipped

- more than 3 weeks later I opened a dispute with Paypal /I used external checkout Paypal payment option/, Paypal put 161.50 USD on hold and this is the first time pipo-store.com fraudsters begin to act, they changed the status of my order to completed and issued a refund - but they subtracted 5 dollars form that amount I paid. I am waiting now Paypal refunds my credit card with a full amount 161.50, I will definitely not forget those 5 dollars those bastards subtracted. I hope Paypal eventually close pipo-store.com account. You see all the time they were lying that my order was shippped.

 

By the way these pipo-store.com bastards are not based in US as they would like us to see by using proxy godaddy.com, which changes WhoIs information. I contacted godaddy.com and these guys replied to me that pipo-store.com scam domain is not hosted by them, they only provide the cover, they suggested to report these pipo-store.com scam bastards to better business bureau in Arizone where they pretend to be based, which I m going to do. Hopefully godaddy will then stop covering them. Obviously these pipo-store.com fraud bastards are based in China or Singapor.

 

For admins - I can provide you all my e-mail communication with pipo-store.com scam bastards as well as with Paypal and GoDaddy.com to prove that what I´m telling is true.

 

Good luck.

David

http://www.freaktab.com/showthread.php?10390-PIPO-STORE-COM-BEWARE-OF-SCAM!!!!-They-do-not-deliver

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω παραγγείλει πολλές φορές κινητό απο Κίνα αλλά είναι η πρώτη φορά που κοιτάω για tablet.

Αυτό πώς το βλέπετε για εναν παππού που θέλει στα γεράματα να γίνει hacker...???:lol:

http://www.geekbuying.com/item/i802-ATM7029-Quad-core-8-inch-1024-768-Capacitive-Touch-Screen-1G-8G-Android-4-1-Dual-Cameras-0-3MP-2-0MP---Silver-316922.html

Τον ενδιαφέρει να μπαίνει στο internet, να βλέπει κανα βιντεάκι και να είναι καλή η μπαταρία του.

Πρέπει να προσέξω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω παραγγείλει πολλές φορές κινητό απο Κίνα αλλά είναι η πρώτη φορά που κοιτάω για tablet.

Αυτό πώς το βλέπετε για εναν παππού που θέλει στα γεράματα να γίνει hacker...???:lol:

http://www.geekbuying.com/item/i802-ATM7029-Quad-core-8-inch-1024-768-Capacitive-Touch-Screen-1G-8G-Android-4-1-Dual-Cameras-0-3MP-2-0MP---Silver-316922.html

Τον ενδιαφέρει να μπαίνει στο internet, να βλέπει κανα βιντεάκι και να είναι καλή η μπαταρία του.

Πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Αφού θες μια απροβλημάτιστη συσκευή, δεν κοιτάζεις και το Hyundai T7 που από ότι λένε οι κάτοχοι στο νήμα του είναι πολύ καλό σε ποιότητα και δεν έχει θέματα?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση Παναγιώτη.

Επειδή υπάρχει ενα budget γύρω στα 150-160 ευρώ και για κινητό και για tablet, ήθελα ενα tablet μέχρι τα 80 ευρώ και με 8'' οθόνη(10αρα ήθελα αλλά δε βρίσκω στα λεφτά αυτά).

Κινητό μάλλον πάω προς το ZTE V965 που έχει 80 ευρώ και έλεγα και άλλα τόσα και για tablet.

Εκτός αν πέσει λίγο και η τιμη΄του κινητού.

Εσύ έχεις κάτι να προτείνεις για tablet με 8αρα οθονη,τετραπύρηνο και μέχρι στα 80 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Να μην είναι ATM ο επεξεργαστής. Σέρνονται σε σχέση με τον ανταγωνισμό και είναι και ασύμβατοι σε αρκετά προγράμματα. Δώσε 20€ παραπάνω και πάρε το Pipo S6, ή το Colorfly S782 από το ίδιο site...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τα 2...

Ευχαριστώ για την πληροφορία του επεξεργαστή.

Αυτά έχουν ολα Ελληνικά ?

 

Άκυρο, μόλις είδα οτι έχουν.

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Στο ερωτημα pipo u8 vs Vido mini one τι απανταμε? :)

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Στο ερωτημα pipo u8 vs Vido mini one τι απανταμε? :)

Δεν το ρωτάς αυτό. Pipo U8 και Android 4.4.2 kitkat με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ασχετος με tablet & smartphones & android (o.k. μη βαρατε για το τι δουλεια εχω εδω μεσα:lol:)

θα ηθελα να μαθω αν μπορω να υλοποιησω τις επιθυμιες-απαιτησεις μου με ενα tablet

(το να εχει πχ. hdmi,bluetooth,3g,wi-fi,gps,Inches,battery κτλ. ειναι εμφανη απο τα χαρακτηριστικα αρα δε ρωτω για αυτα)

θα τα αριθμησω-τυχαια για να υπαρχει μια ταξη

1)να παιζει βιντεακια απο διαφορες σελιδες κ κυριως αυτες που δειχνει 'σπασμενα' τα παιχνιδια ποδοσφαιρου

2)να παιζει αρχεια ηχου dolby,dts κτλ. αφου σκοπο εχω να το συνδεσω με ενισχυτη κ 7.1 ηχεια

3)να παιζει mkv1080p (νομιζω τα περισσοτερα παιζουν απροβληματιστα)

4)να τρεξω το nova on the go

5)γενικοτερα να τρεξω προγραμματα παρομοια με αυτα που εχω στο pc(προγραμματα dj,ιντερνετικου ραδιοφωνου,players που απαιτουν διαφορες σελιδες κτλ) πιθανον θα πρεπει να εχει παρομοια ή ιδια το android market?

6)to 3g μπορει να κανει το tablet να δουλεψει κ σαν κινητο?

καποιος να με σταματησει :X:X

ευχαριστω εκ των προτερων :w00t:

Link to comment
Share on other sites

ασχετος με tablet & smartphones & android (o.k. μη βαρατε για το τι δουλεια εχω εδω μεσα:lol:)

 

θα ηθελα να μαθω αν μπορω να υλοποιησω τις επιθυμιες-απαιτησεις μου με ενα tablet

 

(το να εχει πχ. hdmi,bluetooth,3g,wi-fi,gps,Inches,battery κτλ. ειναι εμφανη απο τα χαρακτηριστικα αρα δε ρωτω για αυτα)

 

θα τα αριθμησω-τυχαια για να υπαρχει μια ταξη

 

1)να παιζει βιντεακια απο διαφορες σελιδες κ κυριως αυτες που δειχνει 'σπασμενα' τα παιχνιδια ποδοσφαιρου

 

2)να παιζει αρχεια ηχου dolby,dts κτλ. αφου σκοπο εχω να το συνδεσω με ενισχυτη κ 7.1 ηχεια

 

3)να παιζει mkv1080p (νομιζω τα περισσοτερα παιζουν απροβληματιστα)

 

4)να τρεξω το nova on the go

 

5)γενικοτερα να τρεξω προγραμματα παρομοια με αυτα που εχω στο pc(προγραμματα dj,ιντερνετικου ραδιοφωνου,players που απαιτουν διαφορες σελιδες κτλ) πιθανον θα πρεπει να εχει παρομοια ή ιδια το android market?

 

6)to 3g μπορει να κανει το tablet να δουλεψει κ σαν κινητο?

 

καποιος να με σταματησει :X:X

 

ευχαριστω εκ των προτερων :w00t:

 

 

4)Αν με αυτό εννοείς το nova go ,τότε δεν έχεις πολλές επιλογές

http://www.forthnet.gr/NovaGoElGr.aspx?a_id=7147

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε εχει ανυπαρκτο φιντμπακ θα μπλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Hello Justin i want to place an order for my second Ainol Novo 10 Hero II:

http://www.geekbuying.com/item/Ainol-Novo-10-Hero-II-Quad-Core--Tablet-PC-10-1-inch-IPS-1280-800-1GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-1--HDMI-313618.html

1. do you have it in stock?

2. can you provide me a coupon?

Thanks in advance!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...